به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عطر‌ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. به عنوان مثال عطر تن شماست که در خاطر دوستان تان تا سال‌های سال به یادگار می‌ماند، از این رو می‌توان آن را جزئی از شخصیت‌تان به حساب آورد. فرقی نمی‌کند که هدف‌تان از عطر زدن چیست، می‌خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و.

.. را بدانید.

عطر را به کدام قسمت‌های بدن بزنیم؟

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بزنید. بهترین مکان‌ها برای عطر، نبض‌ها هستند، از این رو که گرم‌ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می‌کنند؛ بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

چگونه عطر بزنیم؟

• پس از استحمام، به این علت که پوست بدن شما تمیز است، بهترین زمان برای عطر زدن است.

• عطر را در هوا اسپری نکنید.

• هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن‌تان نگه دارید.

• در عطر زدن زیاده روی نکنید، ۳ تا ۴ اسپری کافی است.

• پس از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.

عطر‌ها چند دسته اند؟

قبل از انتخاب عطر مورد علاقه تان، باید بدانید که عطر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند. در واقع با شناخت آنها، بهتر می‌توانید در مورد آنچه مورد نیازتان است، تصمیم بگیرید.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا برخی عطر‌ها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطر‌ها به درصد اسانس‌های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می‌شوند، بستگی دارد.

معیار‌هایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، به شرح زیر می‌باشد:

• پرفیوم ها: پرفیوم‌ها بهترین و با دوام‌ترین نوع رایحه‌ها با ۲۲ تا ۳۰ درصد اسانس روغنی هستند که ۶ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.

• ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۰ درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می‌آورند که دوام آن‌ها ۴ تا ۵ ساعت است.

• ادوتویلت ها: این دسته ۲ تا ۱۵ درصد اسانس روغنی دارند که ۲ تا ۳ ساعت هم زمان ماندگاری شان است.

• ادکلن ها: که برای مردان استفاده می‌شود تنها حدود ۲ تا ۴ درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا ۲ ساعت است.

چگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل‌های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می‌آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر‌های خنک برای روز‌های گرم بهار و تابستان و عطر‌های گرم و تند برای روز‌های سرد پاییز و زمستان مناسب می‌باشد.

اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن‌های طبیعی پوست نیز عکس العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می‌دهید.

هر عطری شامل ۳ ترکیب مختلف است:

رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه‌ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می‌گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می‌باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه‌ای داشته و شدیدا فرار می‌باشند و به سرعت تبخیر می‌گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر ۱۵ تا ۱۲۰ دقیقه است.

رایحه ثانویه (MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می‌رود آشکار می‌گردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می‌دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند اولیه بکار می‌رود. رایحه این مرحله چیزی حدود ۳۰ دقیقه تا ۵ ساعت بعد از استعمال عطر احساس می‌گردد.

رایحه پایانی (BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می‌روند، آشکار می‌شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می‌باشند. رایحه این مرحله قبل از ۳۰ دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می‌ماند. این رایحه ۲ تا بیش از ۸ ساعت ماندگاری دارد.

عطر‌ها روی بدن‌های مختلف، تاثیرات متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی خوبی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین بهتر است که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.

عطر‌ها را کجا نگه داریم؟

مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می‌کنید، می‌تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد، بنابراین باید در مورد جای نگهداری آن احتیاط لازم را به خرج دهید. به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان‌هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می‌تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان‌هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.

اگر می‌خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می‌تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

چه مقدار از عطر استفاده کنیم؟

پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید روش استفاده درست از آن را بدانید. بعضی‌ها در مصرف عطر صرفه جویی می‌کنند و تنها به یک اسپری راضی می‌شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم است که هیچکس متوجه آن نخواهد شد. افراط در این کار هم درست نیست، زیرا ممکن است که رایحه شدید عطرتان، توی ذوق دیگران بزند. به همین دلیل باید مقدار درست استفاده از آن را بدانید. در واقع میزان استفاده از آن به نوع عطرتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای عطر‌های سبک باید مقدار بیشتری (حدود ۴ تا ۶ اسپری) نسبت به عطر‌های سنگین و تند (۲ تا ۳ اسپری)، مصرف نمود.

منبع: برترین ها

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

چگونه فرم بدن مان را تشخیص بدهیم؟

زنان اندام ها و سایزهای متفاوتی دارند و به همین دلیل این سوال در ذهن تان ایجاد می شود که چگونه لباس هایی را پیدا می کنید که اندام شما در آنها بیشتر جلوه می کنند؟ مهم این است که از تناسب و فرم بدن خود مطمئن شوید، و از مد برای برجسته کردن خصوصیات ممتاز اندام خود و پنهان کردن اشکالات اندام خود استفاده کنید.

شناسایی نوع بدن تان

مشخص کنید که شکل و فرم بدن شما از چه نوع می باشد. به خطوط و انحناهای بدن خود توجه کنید. ببینید که چگونه این خطوط و انحناها سینه، کمر و باسن شما را به هم متصل کرده اند.

- انواع شکل و فرم بدن که در زیر توصیف شده اند، نوع فرم بدن زنان را توصیف می کنند نه دختران کم سن و سالی که بلوغ نشده اند. با این وجود، در برخی موارد می توان شکل بدن را قبل از بلوغ اندازه گیری کرد، مهم این است که رشد سینه، باسن و... کامل شده باشد.

- دور سینه، کمر و باسن خود را اندازه بگیرید. بسته به اندازه هر قسمت از بدن، می توانید مشخص کنید که شکل بدن شما از کدام نوع است و از این طریق لباس هایی را پیدا کنید که مناسب اندام شماست.

- بهترین" و "بدترین" نوع بدن وجود ندارد. شاید در مکانی که زندگی می کنید، نوع خاصی از فرم بدن در این دوره زمانی مد روز باشد، اما این بدان معنا نیست که نوع فرم بدن شما "بد" است.

- هر نوع بدنی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. شناخت نوع فرم بدن به شما کمک می کند تا در هنگام پوشیدن لباس، بهتر دیده شوید.

- حتی بدن مدل ها نیز در یکی از همین دسته بندی ها قرار می گیرد.

بدن با فرم سیبی شکل  


در کل این نوع اندام با عنوان "سر سنگین" نیز توصیف می شود و تقریبا 14 درصد از زنانی که این نوع اندام را دارند ، دور سینه آنها 7/5 یا چند سانتی متر بیشتر از دور باسن آنها می باشد. فقط با نگاه کردن به آینه، می توانید ببینید که آیا بدن شما از نوع سیب است یا نه.

_ اندام لاغر به ویژه بازوها، اما شانه هایی پهن معمولا مشخصات بارز این نوع فرم بدن محسوب می شود.
_ وزن اصلی بدن در اطراف قسمت میانی و قفسه سینه متمرکز شده است، که به شما ظاهری با سینه های بزرگ و شکم بیرون زده می دهد.
_ اگر به طور طبیعی سینه کوچکتری دارید، پس وزن می تواند بین قفسه سینه و کمر جمع شده باشد.
_ درست در زیر قسمت وسط بدن، کمرتان می تواند کمی مشخص باشد، از این رو به این نوع بدن "سرسنگین" نیز گفته می شود.
_ با اینکه قسمت بالایی بدن تان ممکن است در طرف سنگین تر قرار داشته باشد، پاها باریکتر هستند.

بدن با فرم گلابی


در مقابل نوع سیب فرم گلابی قرار دارد. در این نوع بدن که پایین تنه سنگین ( یا مثلثی) است و تقریبا 20 درصد از زنان را تشکیل می دهد ، زنان باسن بزرگتری نسبت به سینه خود دارند.
_ اگر فرم بدن شما از نوع بدن گلابی باشد، باسن و ران نسبت به دیگر قسمت های بدن قابل توجه تر است.
_ شانه ها باریک تر می باشند و پهن نیستند.
_ معمولا به عنوان "منحتی ترین نوع بدن" بدن توصیف می شود. خیلی ساده فقط با نگاه کردن به پاهای خود متوجه این حالت می شوید که در مقایسه با دیگر اندام تان ، به طور قابل ملاحظه ای پهن تر، عضلانی تر و پُرتر هستند.

بدن با فرم مستطیلی


حدود 46 درصد از زنان این نوع از فرم بدن را دارا می باشند که در آن ها دور کمر با دور باسن و دور سینه یکی است. نیمرخ شما نه مثل بدن سیب و نه مثل بدن گلابی دارای انحنا نیست. در عوض، دارای کمری راست و شانه هایی صاف هستید.

_ برخلاف دو نوع بدن قبلی، بهترین روش برای شناسایی یک بدن مستطیلی، اندازه گیری آن است. پس از اندازه گیری ،متوجه می شوید که دور کمر شما ، 2/5 تا 20 سانتی متر کوچکتر از سینه هایتان است.

_ در حالت ایستاده، نباید متوجه هر گونه منحنی در اطراف ناحیه کمر شوید.

_ قفسه سینه تان، شکل اصلی اندام شما را توصیف می کند، چون در ناحیه کمر هیچ نوع منحنی وجود ندارد.

_ با وجود مستطیلی بودن، ممکن است در پایین تنه ( مشابه با پایین تنه بدن گلابی ) یک انحنا ، یا یک سینه پهن با وزن اضافی در اطراف قسمت پایین سینه داشته باشید.

بدن با فرم ساعت شنی


تقریبا 8 درصد زنان که کمترین نوع محسوب می شود دارای این نوع اندام هستند. اندازه دور باسن و سینه معمولا برابر هستند و دور کمر باریک می باشد.

_ برخلاف شکل های دیگر بدن، دور کمر ساعت شنی به طور قابل توجهی تعریف شده است.

_ منحنی بدن تان در قسمت های راست بهتر دیده می شوند. معمولا چربی در این قسمت ذخیره می شود.

_ با نگاه کردن به آینه متوجه می شوید که خط باسن و خط سینه ، هم عرض هستند.

_ اگر قسمت پایینی بازو گوشتی به نظر می رسد، شانه ها پهن تر دیده می شوند و قسمت پایین تنه پُر تر دیده می شود باز هم جزو بدن ساعت شنی محسوب می شوید.

آیا می دانید شکل بدن فعلی تان تا اندازه ای می تواند به وسیله رژیم و تمرینات ورزشی تغییر یابد


ژنتیک شما تعیین می کند که چربی چگونه در سراسر بدن پخش شود؛ این نوع استعداد را نمی توان تغییر داد. با این وجود، اگر بیش از حد اضافه وزن ندارید، نوع بدن تان خیلی اغراق آمیز و آشکار نخواهد بود. زنان قد بلندتر و باریک تر نسبت به زنان چاق تر بیشتر شبیه به هم هستند.

شما نمی توانید کاهش وزن موضعی داشته باشید

می توانید تمرینات ورزشی خاصی را انجام دهید تا عضلات شکمی خود را صاف کنید. اما بدن شما این کار را فقط در یک نقطه انجام نمی دهد. در زنان، زمانی که لاغر می شوند، چه بخواهند و چه نخواهند، این تغییر بیشتر در اطراف سینه، باسن و کفل اتفاق می افتد.

نمی توانید افزایش وزن موضعی داشته باشید

بدون جراحی نمی توانید قسمتی از بدن را بزرگتر کنید. انجام تمرینات ورزشی سینه یا استفاده از کرم های پوست، سینه های شما را بزرگتر نخواهند کرد. تمرینات ورزشی مخصوص سینه فقط سینه را سفت تر و تقویت می کنند، این امر با بزرگ شدن سینه فرق می کند.

بعضی از فرم های بدن استعداد کاهش یا افزایش وزن در برخی نواحی بدن را دارند

انواع خاصی از بدن استعداد چاقی یا لاغری در بعضی نواحی بدن دارند. برای مثال، زنی با بدن ساعت شنی تمایل به افزایش یا کاهش وزن در سینه و باسن دارد، و در کمر خیر. اما یک زن با شکل بدن سیب تمایل به افزایش در ران ها، و نه خیلی زیاد در سینه دارد--حتی اگر وزن این دو نفر با هم یکی باشد.

کاردیو Cardio و تمرینات قدرتی عموما برای تغییر فرم بدن استفاده می شوند

با دانستن اینکه آیا بدن شما چربی را بیشتر حفظ می کند یا به سرعت از دست می دهد یک برنامه ورزشی برای رفع نیازهای بدن خود ایجاد کنید.

**** عبارت «cardio» مخفف کلمه‌ی «cardiovascular» است. این عبارت عموما برای سیستم گردش خون که شامل قلب و رگ‌های خونی بدن شماست به کار می‌رود. اما مردم معمولاً این عبارت را به تمرینات ورزشی که باعث تقویت شبکه‌ی گردش خون می‌شود اطلاق می‌کنند. این تمرینات در یک بازه‌ی زمانی طولانی انجام می‌شود که باعث افزایش ضربان قلب و پمپاژ خون بیشتر در رگ‌ها، و نهایتاً حمل مواد مغذی و اکسیژن به تمام سلول‌ها خواهد شد.****

به یاد داشته باشید که لباس ها بدن شما را برازنده نمی کند و این بدن شماست که لباس ها را برازنده می کند

بازیگران، مدل ها، و افرادی این چنین به خاطر نوع بدنی که دارند با پوشیدن هر لباسی، فوق العاده به نظر می رسند. در حقیقت، مدل ها برای زیباتر شدن به چیز خاصی نیاز ندارند. طراح ها در شوهای لباس مدل هایی را انتخاب می کنند که لباس ها را به بهترین وجه به نمایش گذارند.

فرم بدن ایده آل همیشه در طول تاریخ تغییر کرده است

در آمریکا در طول دوره ویکتوریا، فرم بدن "ساعت شنی" بهترین بود و زنان برای اینکه فرم ساعت شنی به بدنشان بدهند از گن های سفت Corset استفاده می کردند. در دهه 1920، فرم بدن ایده آل برای زنان، فرم پسرانه "مستطیلی" بود که زنان را نیازمند پوشیدن کمربند و تخت و صاف کردن سینه های بزرگ کرده بود.

فرم بدن ایده آل در فرهنگ های مختلف متفاوت است

یک زن آفریقایی - امریکایی ممکن است برای داشتن یک باسن خوش ترکیب و گرد ستوده شود. در حالی که ممکن است همین ویژگی در ژاپن ، ویژگی یک زن زیبا نباشد.

ژنتیک خود را هم در نظر بگیرید

ژن خانوادگی نقش مهمی در نوع بدن بازی می کنند. به زن های فامیل خود نگاهی بیندازید تا متوجه ژن غالب خود شوید. اگر اکثر زن های فامیل دارای نوع خاصی از بدن هستند، شانس شما هم برای داشتن چنین فرم بدنی بیشتر است. به یاد داشته باشید، فقط خانواده مادر مهم نیست، بلکه خانواده پدر هم در این رابطه نقش دارد.   منبع:سیمرغ

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: دانستنی ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بررسی‌علل‌بوی‌بددرمسیرفرودگاه‌امام(ره)
 • اگر بدون لباس فضانوردی به سیارات دیگر سفر کنید چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟
 • شناسایی کانون های اصلی بوی نامطبوع منطقه فرودگاه امام
 • خواص شگفت انگیز ظروف مسی برای بدن
 • شامپو بدن خانگی بسازید+ دستور تهیه
 • زهرا(س) گل لبخند کوتاه خدا بود
 • عطر نفس تو
 • شیوه‌ای جدید برای پیشگیری از عوارض مصرف دارو در بدن
 • تاثیر پوشیدن لباس های رنگی بر بدن
 • خواص شگفت انگیز ظروف مسی در سلامت بدن
 • مهم‌ترین فواید یوگا برای بدن
 • نسخه امام رضا علیه السلام برای جلوگیری از جوش زدن بدن
 • کمک‌های اولیه برای شکستگی‌ها و صدمات اسکلتی بدن
 • طریقه خواندن نماز آیات و قضای آن برای خورشیدگرفتگی
 • فرمایش امام رضا علیه السلام برای جلوگیری از جوش زدن بدن
 • فواید روغن زیتون، بنفشه و زنبق برای بدن چیست؟
 • نکاتی که باید در مورد عطر‌ها بدانید
 • شهردار پایتخت: بوی بد تهران ارتباطی با پلاسکو نداشته است
 • توسعه کتابخانه ها کاهش آسیب های اجتماعی را در بردارد