جوانان ایرانی در شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید بسیاری از محصولات برای بار اول در کشور شده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  جوانانمان در دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید محصولات بسیار خوبی برای اولین بار در کشور شده‌اند، محصولاتی که سبب پیشرفت کشور و روشن شدن افق های پیش روی  می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیانی که امروز از مرز 3 هزار عدد گذشته‌اند توانسته‌اند رشد پیشرفت بسیاری را برای ایران به بار بیاورند و در دل همین شرکت‌ها محصولات هایت ساخته می‌شوند.

احمد رشید یکی از محققان کشورمان موفق به تولید محصولات هایتک برای اولین بار در کشور و در شرکت دانش‌بنیان خود شده‌است.

تولید دزدگیر هوشمند برای اولین بار در کشور 

یکی از مهمترین اختراعاتی که  سال گذشته توسط این شرکت دانش‌بنیان تولید شد دزد‌گیر هوشمند خودرو بود که قبل از آن در کشور وجود نداشت.

این مخترع کشورمان در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره محصولی که موفق به تولید آن شده‌است گفت: در گذشته این محصول به صورت عمومی در بازار وجود داشت اما شرکت دانش بنیان ما به صورت جدید و با ویژگی‌های بیشتر موفق به تولید آن شده است.

 

مدیر این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه طراحی بومی شرکت خودمان  را روی این دزد‌گیر قرار داده‌ایم، اظهار کرد:  هنگامی که اتفاق ناگواری برای خودرو پیش آید این دزدگیر به صاحب خود و از طریق تلفن همراه هشدار می‌دهد؛  این هشدارر روی تلفن همراه  نمایان می‌شود و  به وسیله  پیام کوتاه  هشدار می‌دهد که برای خودرو  مشکلی همچون سرقت پیش آمده است.

سنسورهای مختلفی که وضعیت خودرو را ارزیابی می‌کنند

رشید با بیان اینکه در این دزد‌گیر سنسور‌های مختلفی وجود دارد گفت: به وسیله هشداری که روی تلفن همراه نمایش داده می‌شود می‌توان متوجه شد که کدام یک از سنسور ها فعال شده‌اند، برای مثال هر یک از مشکلات  خودرو دارای سنسور مخصوص به خود هستند  و به کمک این سنسور‌ها می‌توان تشخیص داد که آیا خودرو حرکت کرده  یا به سرقت رفته است.

وی ادامه داد: از جمله ویژگی های این دزد‌گیر می‌توان به قابلیت کنترل از راه دور آن اشاره کرد؛  به وسیله تنظیمات مختلف امنیت خانواده در هنگام حرکت ماشین با  سرعت بالا را می‌توان  تضمین کرد، همچنین  دزدگیر  این توانایی را دارد که برای خودرو محدوده جغرافیایی مخصوصی را  مشخص کند  و بر این اساس  هنگامی که خودرو از  محدوده مشخص شده  خارج شد سریعا به صاحب اصلی خود  خبر می‌دهد.

 

مدیر این شرکت دانش بنیان ادامه داد: برخی  مواقع پیش می‌آید که خودرو هنگام شب تصادف می‌کند و هیچ یک از اعضای خانواده از آن خبر ندارند اما به وسیله این دزد‌گیرهوشمند می‌توان موقعیت جغرافیایی خودرو را تشخیص  و مسیر‌یابی درست را انجام داد.

ساخت این دزد‌گیر هوشمند و بومی سازی آن در شرکت دانش بنیان یکی از آرزو‌هایی بود که در گذشته خواهان تحقق  آن بودیم اما امروز در شرکت‌های ‌ دانش بنیان و با کیفیت بسیار بهتر از نمونه خارجی خود تولید شده‌اند.

دستگاهی که ایران را خودکفا کرد  

این شرکت دانش بنیان همچنین موفق به تولید دستگاه تصحیح کننده حجم الکترونیکی گاز شده است، از این دستگاه در شرکت ملی گاز استفاده می‌شود.

در گذشته برای استفاده از این دستگاه مجبور بودیم  پول زیادی را خرج کرده و از دیگر کشورهای جهان آن‌هارا خریداری کنیم اما اکنون با نصف قیمت  نمونه خارجی خودمان در شرکت‌های دانش بنیان داخلی آن را  تولید می‌کنیم.

رشید درباره دستگاه تصحیح کننده حجم الکترونیکی گاز گفت: این دستگاه در داخل تولید و موفق به کسب تمام استاندارد‌های اروپا شده است و هزار عدد آن به شرکت‌های گاز سراسر کشور فروخته شده‌اند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این دستگاه در ایستگاه‌های ‌های پر فشار و توربینی نصب می‌شود اظهار کرد: رقم دقیق حجم استفاده از گاز را تنها به کمک این دستگاه می‌توان تشخیص داد و هنگامی که مامور گاز می‌خواهد رقم صحیح مصرف مشترکان را قراعت کند باید از دستگاه ایرانی استفاده کند.

همت جوانان  زمینه ساز ساخت محصولات هایتک ایرانی  

این دو دستگاه نمونه‌هایی موفق هستند که در داخل شرکت‌های دانش بنیان تولید شده اند؛ دستگاه‌هایی که تا قبل از این نمونه داخلی نداشتند و برای خرید آنها باید پول زیادی خرج می شد تا از کشورهای دیگر آنها را تامین می‌کردیک به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان به همت جوانان بسیاری از محصولاتی که داشتنشان آرزویمان بود در داخل کشور تولید می‌شوند.

علاوه بر این محصول محصولات بسیار دیگری هستند آنها هم در شرکت های دانش بنیان ساخته می‌شود جوانان نشان دادند که برای ساخت محصولات هیچ محدودیتی ندارند و دانش از دیگر مخترعان جهان بسیار بیشتر است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

معاون علمی رئیس جمهور از شرکت‌های دانش‌بنیان بوشهر بازدید کرد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری صبح دوشنبه در نخستین برنامه خود در استان بوشهر از یکی از شرکت‌های دانش بنیان بوشهر که در حوزه تولید نرم افزار کار می‌کند بازدید کرد و در جریان وضعیت فعالیت این شرکت قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از این شرکت اظهار داشت: در راستای حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در سراسر کشور برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است و حمایت لازم را خواهیم داشت.

ستاری یکی از دستاوردهای مهم در انقلاب اسلامی را تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و ادامه داد: فعالیت قریب چهار هزار شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور بخشی از دستاوردهای علمی کشور است.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه فروش محصولات دانش‌بنیان شرکت‌ها اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته کشور ما به رتبه نخست علمی در سطح منطقه تبدیل شده است و رشد فزاینده علم و دانش را شاهد هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر یک روزه خود چند طرح دانشگاه خلیج فارس از جمله مرکز نوآوری این دانشگاه را افتتاح و از چند شرکت دانش بنیان بازدید می‌کند.

بازدید از مرکز بین المللی توسعه نرم افزار خلیج فارس، بازدید از ایستگاه فناوری‌های آبزیان دریایی، بازدید از شرکت‌های مستقر در ساختمان پارک علم و فناوری بوشهر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده‌اند، بازدید از اورژانس هسته‌ای بوشهر که در دست ساخت است، بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و شرکت در نشست شورای اداری استان از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفرش به بوشهر است.

کد خبر 4519073

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: اخبار علمی اخبار فناوری انقلابی ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۷۰۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • طراحی و تولید سیستم‌های هوشمند ساختمان با حمایت صندوق نوآوری
 • راه نرفته‌ اقتصاد دانش‌بنیان تا ۱۴۰۴
 • محصولات دانش بنیان نیازمند آزمایشگاههای مرجع
 • تعداد شرکت‌های دانش بنیان بوشهر ۴ برابر شد
 • نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در افق ۵۰ ساله پررنگ‌تر ترسیم شود
 • راه نرفته‌ اقتصاد دانش‌بنیان تا ۱۴۰۴/چرا با وجود رتبه اول تولید علم به توسعه نمی‌رسیم؟
 • دستگاه‌های دولتی از توان شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند
 • تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار هزار رسید
 • سمنان رتبه ۱۲ کشور از نظر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را دارد
 • تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت است
 • جوانانی که برای سرگرمی «خرید» می‌کنند
 • صاحبان صنایع از تولیدات شرکت های دانش بنیان بهره ببرند
 • ​شرکت‌های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید
 • معاون رئیس جمهور در بوشهر: شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی تقویت می‌شوند
 • تعداد شرکت های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید
 • تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت
 • بوشهر|معاون رئیس جمهور:شرکت‌های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید
 • مسئولین برای درک جوانان خود را جای آنها بگذارند/ شرکت های دانش بنیان با مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه هستند/در گرفتن وام دچار پاسکاری می شویم
 • وام قرض‌الحسنه برای نمونه‌سازی محصولات دانش‌بنیان/تلاش برای کاهش فرآیند اعطای تسهیلات