‌مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و 523 هکتار بافت ناکارآمد شهری و یک هزار و 145 هکتار سکونتگاه غیررسمی داریم که عمده این بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه غیررسمی مربوط به شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر است.

‌شهرام باباخانی در گفوگو با ایسنا، ‌با اشاره به اینکه پروژه‌هایی در این مناطق در حال اجراست، اظهار کرد: عمده این پروژه‌ها مربوط به آسفالت معابر، اجرای شبکه‌های آب و فاضلاب، اصلاح کانال‌های آبی، احداث واحدهای آموزشی، احداث خانه محله، پارک و .

.. است که در این مناطق عملیاتی می‌شود تا با توجه به تراکم جمعیت و مهاجرتی که به این مناطق انجام شده ساکنان بتوانند از امکانات مناسب شهری استفاده کنند.


وی خاطرنشان کرد: رویکردی که دولت تدبیر و امید در بازآفرینی شهری و احیا و بهسازی بافت‌های قدیمی و فرسوده شهری در پیش گرفته اقدامات و فعالیت‌های مشترک با شهرداری‌ها و برخی نهادها و دستگاه‌های اجرایی است که پیش‌بینی می‌شود با تداوم اجرای این طرح‌ها در این مناطق بهترین شرایط برای سکونت مناسب فراهم آید.


مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در حوزه بازآفرینی شهری 23پروژه اجرا و به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌کنیم 39 پروژه دیگر نیز بعد از ابلاغ اعتبار و منابع مورد نیاز شروع شود به طوری که 3 هزار و 215 واحد مسکن در این مناطق با پرداخت تسهیلاتی به ارزش 643 میلیارد ریال عملیاتی خواهد شد.


باباخانی تصریح کرد: در اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری علاوه بر بودجه عمومی 394 میلیارد ریالی شهرداری‌ها باید 2 هزار میلیارد ریال و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد نیز یک هزار و 188 میلیارد ریال بودجه می‌آورند تا در محلات هدف پروژه‌های مورد نظر اجرایی شود تا سطح زندگی در این مناطق به میانگین مناطق برخوردار از امکانات برسد.


وی با اشاره به اینکه علاوه بر اردبیل در پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی نیز پروژه‌هایی در حال اجراست، تصریح کرد: در شهرهای بیله‌سوار و نمین نیز مطالعات در حال انجام است تا پروژه‌های بازآفرینی شهری برای سال آینده در این مناطق تعریف شود.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: در حوزه پروژه‌های مشارکتی ما از سال‌های قبل فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی را آغاز کردیم به طوری که در حال حاضر 9 پروژه مشارکتی با قراردادی به مبلغ 30 میلیارد تومان و با پیشرفت 40 تا 97 درصد در حال اجراست که نمونه موفق این پروژه‌های مشارکتی مجتمع پزشکان اردبیل، پروژه میدان شریعتی و گلستان مشگین‌شهر است که تعدادی از آنها تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و تعدادی نیز در حال انجام است.


باباخانی گفت: ما همواره سعی داریم تا از ظرفیت بخش خصوصی در اجرا و عملیاتی کردن پروژه‌های مشارکتی که قطعا با توجیه‌های خاص در حال اجراست استفاده کنیم تا هر چه سریعتر این پروژه‌ها که در بخش‌های مسکونی، تجاری و خدماتی احداث می‌شود مورد بهره‌برداری قرار گیرند.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

سردار نقدی: القای ناکارآمدی توطئه دشمن است

خبرگزاری تسنیم:
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد، اما برخی به دنبال القاء این توهم هستند، گفت: باید انقلابی عمل کرد و به راه و مسیری که در دوران دفاع مقدس پیش گرفته بودیم بازگردیم.

سردار محمدرضا نقدی شامگاه شنبه در ویژه برنامه روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان اظهار داشت: نامگذاری ۲۹ دی در شهرستان لنجان با تکیه بر برجسته‌ترین منتخبان پروردگار و برگزیده‌ترین انسان‌های روزگار اجین شده و قطعا نسل‌های آینده شهرستان لنجان را در مسیر حقیقت قرار داده و آینده آنان را تضمین خواهد کرد.

وی ملت ایران را والاترین ملت تاریخ دانست و افزود: امسال انقلاب ایران اسلامی به چهل سالگی رسید و برای چنین توفیقی باید قدردان شما مردمی باشیم که امام خمینی (ره) در وصف شما فرمودند: "شهادت می‌دهم مردم امروز ایران از مردم حجاز در زمان رسول الله (ص) بالاتر و والاترند و از مردم کوفه در عهد امیرالمومنین (ع) والاتر هستند" و این افتخار بزرگی برای ملت ایران به شمار می‌آید که چنین جایگاهی را بنیانگذار جمهوری اسلامی برای آنان قائل شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: امسال به جایگاهی که امام خمینی (ره) برای مردم ایران قائل شدند افزوده شد چراکه ملت ایران با ایستادگی و مقاومت خود انقلاب را به چهل سالگی رساندند و این کار کوچکی نیست. نباید فراموش کرد حفظ پیروزی از کسب پیروزی بسیار سخت‌تر بوده و امکان دارد پیروزی برای برخی حاصل شود، اما حظ دوام و ماندگاری آن بسیار سخت و دشوار است.

وی با بیان اینکه انقلاب‌ها در تاریخ به ۴۰ سالگی نرسیده اند، خاطرنشان کرد: در تاریخ بشر اکثر انقلاب‌ها شکست خورده‌اند و در کشور ما نیز رژیم شاهنشاهی چند هزار سال رژیم حاکم بر ایران بود، نظام استبداد، خفقان، دیکتاتوری به همه انسان‌ها زور می‌گفتند و کسی حق اعتراض نداشت.

سردار نقدی بیان کرد: رضاخان فردی بی‌سواد بود که حتی امضا کردن نیز نمی‌دانست و پس از ۲۰ سال که بر کشور حکومت کرد نیز نمی‌توانست مطلبی را به نگارش درآورد و تنها خواندن بلد بود، و در این سال‌ها فردی بی‌سواد به عنوان رهبر کشور را اداره می‌کرد و خون مردم، جنگ و صلح کشور، دیپلماسی داخلی و خارجی و... در دستان چنین فرد بی‌کفایتی بود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان رضاخان وقتی دشمن به کشور حمله کرد از زمانی که از مرز‌ها وارد کشور شدند و به تهران رسیدند هیچکس حتی سنگ نیز به سمت آن‌ها پرتاب نکردند و تمام نظامیان حاضر در پادگان‌ها با لباس شخصی پا به فرار گذاشتند و تهران را در اختیار گرفتند.

چند هزار سال افراد بی‌سواد و جنایتکار کشور را در اختیار داشتند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی افزود: چند هزار سال افراد بی سواد، جنایتکار و بزدل اداره کشور را در اختیار داشتند و افراد بی گناه زیادی به دست رضاخان به خاک و خون کشیده شدند تا انگلستان در ایران به تثبیت برسد.

وی اظهار داشت: مردم ایران مردم بیابان‌گرد و بی سواد نبودند و برهمین اساس در طی این چند هزار سال بار‌ها در برابر ظلم قیام کردند و طی یک قرن گذشته منتهی به انقلاب اسلامی چندین قیام همچون قیام مشروطیت، قیام میرزا کوچک خان جنگلی، نهضت تنباکو، نهضت نفت، نهضت ۱۵ خرداد در تاریخ ایران صورت گرفت، اما در نهایت سرکوب شده و کشتار‌های فجیعی انجام گرفت و قیام‌ها و نهضت‌ها به پیروزی نرسیدند تا اینکه انقلاب اسلامی شکل گرفت و پیروزی بزرگی را برای مردم ایران به ارمغان آورد و امروز به ۴۰ سالگی رسیده است.

سردار نقدی تصریح کرد: انقلاب‌های بسیاری در کشورهایی، چون ویتنام، مصر، تونس، الجزایر و ... شکل گرفت، اما عمر کوتاهی داشتند، اما انقلاب اسلامی با حمایت و ایستادگی مردم بدون کوچکترین تغییر در اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های اساسی، چون استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی و... به ۴۰ سالگی خود رسید.

وی گفت: امروز ملت ایران مستقل‌ترین کشور دنیا به شمار می‌آیند و این مردم هستند که با حضور در انتخابات مختلف برای آینده کشور تصمیم گیری می‌کنند. آزادی حاکم بر ایران اسلامی نیز مثال زدنی است چراکه پیر و جوان، مجامع مختلف به راحتی انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولان می‌رسانند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم سالاری در ایران اسلامی مثال زدنی است و نمونه بارز آن برگزرای انتخابات واقعی است و مثل کشور‌های غربی نبوده که دو طایفه حزبی تشکیل شده، سرمایه داران در کنار یکدیگر جمع شده برخی در حزب دموکرات و برخی در حزب جمهوری‌خواه و انتخابات برگزار می‌کنند و مردم باید از بین این دو حزب فردی را انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات به صورت استانی نیز با همین مقصود بوده که مردم در سایه و حاشیه کار قرار بگیرند و برخی افراد سرمایه دار با تشکیل حزب به گونه‌ای عمل کنند که مردم مجبور به انتخاب یکی از آن‌ها باشد و مردم دیگر نتوانند فردی مومن، متدین، انقلابی، خدمتگزار و ... که برآمده از دل آنهاست را انتخاب کنند.

سردار نقدی ستون فقرات آزادی و تکیه گاه اصلی مردم سالاری دینی را ولایت فقیه دانست و اظهار داشت: کسانی که از ابتدای انقلاب مطرح می‌کردند ولایت فقیه نوعی دیکتاتوری است، امام راحل به زیبایی پاسخ آنان را داده و اعلام کردند ولایت فقیه مخالف و ضد دیکتاتوری است و با دفاع منطقی این مهم را منصه ظهور رساندند و امروز ما نیز ۴۰ سال رهبری ولایت فقیه را بر کشور تجربه کرده و ثمره آن را نیز لمس کرده‌ایم.

وی افزود: امام خمینی (ره) بعد‌ها فرمودند که خود به بنی صدر رای ندادند حال باید دید چگونه ایشان به رای مردم احترام گذاشتند و نباید نفوذ کلام امام خمینی (ره) را بر مردم مردم فراموش کرد و اگر چنانچه ایشان قصد داشتند در انتخابات دخالتی داشته باشد قطعا با طرح نظر خود می‌توانستند مسیر انتخابات را تغییر دهند، اما اجازه دادند مردم خود انتخاب کنند و به رای آن‌ها احترام گذاشت و تا زمانی که نمایندگان مجلس بنی صدر را خلع نکردند امام خمینی (ره) از او حمایت کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در سال ۷۶ برخی قصد ابطال انتخابات را داشتند، اما رهبری بودند که از رای مردم صیانت کردند، در سال ۷۸ برخی قصد تاخیر در برگزاری انتخابات را داشتند، اما رهبری اجازه چنین کاری را ندادند. در سال ۸۸ با ایجاد آشوب قصد ابطال انتخابات را داشتند، اما ولایت فقیه پای رای مردم ایستادند و فرمودند: من به مردم سالاری دینی پایبند هستم و با مردم عهد کرده‌ام.

وی گفت: برخی مطرح می‌کنند گرانی و مشکلات اقتصادی در کشور بیداد کرده و چرا مقام معظم رهبری فکری برای این موضوع نمی‌کنند، باید گفت: معظم له سال‌ها پیش برای رفع مشکلات اقتصادی راهکار‌هایی را ارئه کردند و فرمودند: من به نتیجه مذاکرات خوش بین نیستم چرا که این مذاکرات مشکلات اقتصادی کشور را حل نخواهد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ولایت فقیه با راهنمایی‌های حکیمانه خود از انحراف جلوگیری خواهند کرد، گفت: البته اگر بنا باشد از مسیر خارج شده و استقلال، آزادی، مردم سالاری دینی کشور را بر باد دهیم در مقابل خواهند ایستاد و از آن کوتاه نخواهند آمد.

وی افزود: امروز هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد، اما برخی به دنبال القاء این توهم هستند و این در حالیست که بن بست به معنای آن است که ملتی از همه ظرفیت خود استفاده کرده و هیچ راه دیگری پیش روی خود ندارد حال آن که در ایران چنین مسئله‌ای وجود ندارد و چنانچه مشکلات اقتصادی وجود دارد به دلیل آن است که آن‌گونه که باید در عرصه اقتصادی ورود پیدا نکرده‌ایم.

کشور‌هایی که از ظرفیت‌هایی خود استفاده کردند به شکوفایی اقتصادی رسیدند

سردار نقدی تصریح کرد: بیش از ۸ سال است که نگاه‌ها تنها به خارج از کشور و انجام تبادلات با خارج از مرز‌ها بوده و این درحالیست که در تاریخ سراغ نداریم که با تغییر روابط خارجی اقتصاد کشوری شکوفا شده باشد. هر کشوری که ظرفیت‌های خود را شناسایی کرده و با برنامه‌ریزی از ظرفیت‌های خود بهره‌مند شده به شکوفایی اقتصادی دست پیدا کرده است.

وی ادامه داد: حل مشکلات به واسطه تغییر روابط خارجی تنها شعار انتخاباتی بوده و آن نیز برای همه ما به اثبات رسیده و باید توجه داشت مشکل اقتصادی که امروز پیش روی کشور قرار دارد کوچک‌ترین و ساده‌ترین مشکلی است که پیش روی انقلاب قرار داشته و پیروزی در انقلاب، مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب و پیروزی در جنگ تحمیلی با دستان خالی و تنها با تکیه بر ولایت پذیری و اراده مردم موید این مسئله است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: پس از جنگ تحمیلی قصد سازندگی کشور را داشتیم، اما چندین شهر ایران با خاک یکسان شده بود، نیروگاه‌های کشور نابود و پالاشگاه‌های کشور مورد هجوم دشمن قرار گرفته بودند و باید گفت: ملت ایران کشوری ویرانه را از رژیم پهلوی در اختیار گرفته بود و در جنگ تحمیلی نیز کشور ویرانه‌تر شده بود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشور‌ها پس از جنگ چندین کشور متحد شده و برای بازسازی به کمک آن کشور می‌آیند، اما همه تنها ایران ار تحریم کردند و راه‌های انتقال علم را بر روی کشور بستند و کسانی که در زمان جنگ در جبهه‌ها حضور داشته و پل‌ها و راه‌ها را ساخته بودند به میدان آمده و با تکیه بر خداوند متعال کشور را ساختند به گونه‌ای که کشوری که نیروگاه‌های آن را در جنگ از بین برده بودند به تمام کشور‌های اطراف خود برق صادر می‌کند.

بازگشت به مسیری که در دوران دفاع مقدس پیش گرفته بودیم

سردار نقدی اظهار داشت: مردم ایران پس از پیروزی انقلاب با دستان خالی و تنها با تکیه بر خداوند متعال، پیروی از ولایت فقیه و اراده و ایستادگی کشور را ساخته‌اند حال چگونه است که در رفع مشکلات اقتصادی بازمانده‌ایم، اقتصاد مولد و پویا نیازمند انرژی، مواد اولیه، مواد معدنی، نیروی انسانی، دانش و فناوری و نقدینگی است، که همه آن‌ها را در اختیار داریم.

وی با بیان اینکه امروز یک‌هزار و ۷۰۰ ترلیون تومان گردش مالی کشور است، افزود:، اما برخی سئوال می‌کنند علت مشکلات اقتصادی ایران چیست، باید پاسخ داد وابستگی به نفت و زیادی نقدینگی در بین مردم و عدم هدایت نقدینگی مردم به سمت تولید علت اصلی آن است، چراکه وقتی این نقدینگی مردم به سراغ ارز، سکه، طلا، زمین، خودرو و... می‌رود افزایش قیمت‌ها را به همراه دارد از این رو دولت باید نقدینگی مردم را به سمت تولید سوق دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ادامه داد: واردات بی رویه، قاچاق کالا و ... سبب می‌شود نقدینگی به سمت تولید سوق پیدا نکند و تورم همچنان باقی خواهد ماند از این رو باید انقلابی عمل کرد و به راه و مسیری که در دوران دفاع مقدس پیش گرفته بودیم بازگردیم.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۷۰۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اختصاص بیش از ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کردستان به کشت گندم
 • 11پروژه کشاورزی در بافت آماده بهره برداری است
 • 3هزار و 215 واحد مسکونی طرح بازآفرینی شهری در اردبیل احداث می شود
 • ساختمان جدید پزشکان اردبیل؛ پروژه‌ای که با بی‌تدبیری مسئولان شکست خورد+تصاویر
 • تقویت و اجرای زیرساخت‌های عمرانی و خدماتی در بافت تاریخی بوشهر
 • زیرساخت های عمرانی در بافت تاریخی بوشهر اجرا شود
 • ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی با اجرای طرح بازآفرینی شهری در اردبیل
 • ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به خدمات زیربنایی و روبنایی اردبیل تخصیص می‌یابد
 • ۶۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافت
 • زیرساخت‌های عمرانی و خدماتی در بافت تاریخی بوشهر تقویت و اجراء می‌شود
 • ۱۱۲۰۰ مورد تسهیلات برای بازآفرینی بافت‌ فرسوده استان تهران پرداخت شد
 • افتتاح پروژه‌های عمرانی و اقتصادی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان در اردبیل
 • پروژه‌های اردبیل در دهه فجر با ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش افتتاح می‌شود
 • افزایش 2.8 میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی در خوزستان و ایلام/ فاز 2 پروژه احیای اراضی نیازمند تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی است
 • ایجاد بیش از ۳ هزار فرصت شغلی در اردبیل
 • طرح ترویج کتابخوانی در مناطق محروم استان اردبیل اجرا می شود
 • القای ناکارآمدی دولت توطئه دشمن است/ ملت ایران با ایستادگی خود انقلاب را به چهل سالگی رساندند
 • کارنامه انقلاب در دیار نخل و دریا
 • پیشرفت 80 درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در اردبیل