دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق استان کرمان با اشاره به اینکه سهمیه‌بندی سوخت خوردروها در قاچاق سوخت تاثیر زیادی دارد گفت: سهمیه گازوئیل خودروهای سنگین براساس پیمایش به آنها تعلق می‌گیرد تا امکان فروش سهمیه سوخت این خودروها به حداقل برسد. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳ استانها کرمان نظرات - اخبار استانها -

ابراهیم شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه اتفاقاتی که در وضعیت نا به سامان قیمت دلار افتاد موجب افزایش میزان قاچاق سوخت شد اظهار داشت: قاچاق سوخت سود بسیار بالایی دارد چرا که سوخت در کشور ما با یارانه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تفاوت قیمت سوخت در کشورهای همسایه ما بسیار بالاتر از کشور از ماست گفت: برای مثال هر بشکه نفت گازی که در کشور ما حدود 60 تا 65 هزار تومان است در لب مرز چیزی در حدود یک میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

کرمان| قاچاق سوخت عامل اصلی تصادفات محورهای رودبارجنوب استرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تغییر نرخ ارز باعث افزایش قاچاق سوخت در کشور شدقاچاق سوخت در جنوب و شرق کرمان تشدید شده است

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه تعدادی از کسانی که تا گذشته به دنبال قاچاق مواد مخدر بودند امروز این کار را رها کرده و به سمت قاچاق سوخت آمده‌اند افزود: چیزی در حدود هزار و 200 کیلومتر مرز شرقی کشور ماست که امکان کنترل تمامی این مرز توسط نیروهای ما وجود ندارد و در نقاطی امکان عبور غیرقانونی و قاچاق وجود دارد.

وی با بیان اینکه قاچاق سوخت به یک معضل در کشور ما تبدیل شده است عنوان کرد: خوشبختانه این معضل با تدابیری که اندیشیده شده در حال مهار و کنترل شدن است.

شهریاری با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته در یکی از شهرستان‌های ما مصرف سوخت به یک باره تا 120 هزار لیتر در ماه افزایش پیدا کرد گفت: با پیگیری و کارکارشناسی در این رابطه مشخص شد که مشکل اساسی در وجود کارت‌های سوخت آزاد در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه با کار جهادی فرماندار این شهرستان و با جمع شدن کارت‌های سوخت آزاد به یک باره مصرف سوخت به وضعیت عادی خود در حدود 50 هزار لیتر برگشت افزود: دلیل این افزایش یک باره قاچاق سوخت افزایش قیمت بنزین در کشورهای همسایه تا 5 هزار تومان بود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه فعال نبودن دوربین‌های مداربسته در داخل پمپ بنزین‌ها یکی از معضلاتی بود که با آن روبه‌رو بودیم و خوشبختانه برطرف شد بیان کرد: اگر بعد از این تخلفی در پمپ بنزین‌ها انجام شود در مرحله اول پلمب و در صورت تکرار تخلفات تا سلب مجوز و واگذاری به شخص دیگر پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه براساس رصد و پایش ما تا به امروز سهمیه‌بندی سوخت خوردروهای سبک و سنگین در قاچاق سوخت تاثیر زیادی دارد افزود: قطعا اگر شرکت نفت و ماموران پمپ‌های ما نظارت دقیقی بر این مسئله داشته باشند جلوی قاچاق سوخت گرفته می‌شود.

شهریاری با اشاره به وجود خودروهای سنگینی که جاساز حمل سوخت دارند گفت: سهمیه سوخت گازوئیل خودروهای سنگین براساس پیمایش به آنها تعلق می‌گیرد تا از این طریق امکان فروش سهمیه سوخت این خودروها به دیگران به حداقل رسیده و از این کار جلوگیری شود.     

انتهای پیام/ح

R7860/P/S6,67/CT15

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

ابلاغ دستورالعمل رتبه بندی مسئولین فنی تجهیزات پزشکی

به گزارش خبرگزاری مهر، نسیم تربتی با اشاره به تدوین دستورالعمل رتبه بندی مسئولین فنی تجهیزات پزشکی، گفت: با توجه به اینکه حوزه تجهیزات پزشکی وسیع بوده و این تجهیزات در کلاس های خطر متفاوت طبقه بندی می شوند و از آنجایی که مسئولین فنی حوزه تجهیزات پزشکی باید بر حسن اجرای ضوابط و مقررات حوزه تجهیزات پزشکی در واحدهای تولیدکننده، واردکننده و توزیع کننده، نظارت خوبی داشته باشند، دستورالعمل رتبه بندی مسئولین فنی برای رتبه بندی آنها و تعیین حداقل الزامات مربوط به هر یک از حوزه های تجهیزات پزشکی از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ شد.

رئیس افزود: این دستورالعمل درباره تمام مسئولین فنی تجهیزات پزشکی که متقاضی فعالیت در واحدهای تولیدکننده، واردکننده و توزیع کننده هستند، کاربرد دارد. باید توجه کرد که این رتبه بندی به نوعی میزان دانش، تجربه و توانمندی مسئول فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را نشان می دهد و بر اساس میزان امتیازی که مسئول فنی کسب کرده است، رتبه ای کسب خواهد کرد.

تربتی با بیان اینکه این رتبه بندی ها شامل خبره، ارشد، یک، دو و سه هستند، گفت: اگر مسئول فنی بخواهد رتبه خبره را دریافت کند، باید ۱۵۰ امتیاز دریافت کند. همچنین برای گرفتن رتبه ارشد به ۱۲۰ امتیاز، رتبه یک به ۸۰ امتیاز، رتبه دو به ۵۰ امتیاز و رتبه سه به ۳۰ امتیاز نیاز دارد.

تربتی حداکثر امتیاز قابل کسب توسط مسئول فنی را ۲۷۰ امتیاز عنوان کرد و گفت: همچنین رتبه های تعیین شده حداکثر سه سال اعتبار دارند، اما اعتبار رتبه خبره دائمی خواهد بود.

وی با بیان اینکه رتبه مسئول فنی بر اساس امتیازهای کسب شده در چهار شاخص مشخص می شود، گفت: اولین شاخص مورد توجه، مقطع تحصیلی است که طبق این دستورالعمل مقطع لیسانس دارای ۳۰ امتیاز، کارشناسی ارشد دارای ۵۰ امتیاز و دکتری دارای ۹۰ امتیاز خواهد بود. شاخص دوم نیز گذراندن دوره های آموزشی است که بر اساس این دستورالعمل حداکثر قابل تخصیص در این شاخص ۴۰ امتیاز بوده و هر یک از دوره های آموزشی و امتیازات مربوط به آن هر سال از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی تدوین و ابلاغ می شود.

تربتی ادامه داد: شاخص سوم هم ثبت اختراع مرتبط بوده که بر اساس آن، هر ثبت اختراع مرتبط ۱۰ امتیاز خواهد بود و حداکثر امتیاز قابل تخصیص در این شاخص نیز ۴۰ امتیاز است. چهارمین شاخص کسب امتیاز، سوابق شغلی مرتبط است به این صورت که سنوات شغلی یک تا سه سال ۱۰ امتیاز، سه تا پنج سال ۳۰ امتیاز، پنج تا هفت سال ۶۰ امتیاز، هفت تا ۱۰ سال ۸۰ امتیاز و ۱۰ تا ۱۵ سال ۱۰۰ امتیاز به همراه دارد. معیار پذیرش سنوات شغلی هم بر اساس سابقه بیمه بوده و حداکثر امتیاز آن ۱۰۰ امتیاز است.

رئیس اداره مهندسی و نگهداری اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه هر گونه اظهارنظر خلاف واقع و عدم رعایت دستورالعمل های ابلاغ از سوی مسئول فنی، منجر به لغو رتبه او می شود، گفت: با توجه به اینکه مسئول فنی رابط میان اداره کل و محل اشتغالش است، در صورت عدم اقدام به موقع و مؤثر از سوی مسئول فنی در حوزه های مختلف از جمله پیگیری اطلاعیه ها، فراخوان ها، رفع نواقص پرونده، رسیدگی به شکایات و...، اداره کل تجهیزات پزشکی می تواند نسبت به لغو و یا تقلیل رتبه مسئول فنی اقدام کند.

کد خبر 4516460

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سياسي وزارت کشور شد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۷۹۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکاوی حذف پترو از جام باشگاه‌های جهان/ سهمیه‎‌ای که سوخت!
 • آخرین خبرها از کارت سوخت/چاره‌ای جز سهیه‌بندی بنزین وجود ندارد
 • تردد خودروهای سنگین در جاده پلدختر- خرم‌آباد ممنوع شد
 • کشف سوخت قاچاق در میامی
 • امکان قاچاق از جایگاه تقریبا صفر است / بهبود صد درصدی کیفیت بنزین/ مصرف بنزین در تهران برابر 15 استان است
 • افزایش شرط‌بندی همزمان با جام ملت‌های آسیا
 • قاچاقچیان سوخت در کردستان 7.3 میلیارد ریال جریمه شدند
 • قاچاقچیان سوخت در کردستان محکومیت 7.3 میلیارد ریال جریمه شد
 • همدان| سهمیه اندک تسهیلات اشتغال خانگی اسدآباد مشکل‌ساز شد
 • سرازیر شدن کارت های سوخت مهاجر به سیستان و بلوچستان/ احیای سهمیه بندی بنزین راهی برای کاهش قاچاق
 • موهبتی: پیگیری‌ها برای آزادی سربازان میرجاوه ادامه دارد/ کارت سوخت، از قاچاق جلوگیری می‌کند
 • کارت سوخت، از قاچاق بنزین و گازوئیل جلوگیری می‌کند/ پیگیری‌ها برای آزادی سربازان میرجاوه ادامه دارد
 • سرنوشت برجام چه می‌شود؟ /طرح چند پله‌ای مجلس برای سهمیه بندی بنزین/آقای موسوی خوئینی‌ها وقایع تاریخی خوردنی نیست!
 • میراث هنری در تمنای درخشیدن/ غفلت در بسته‌بندی مناسب صنایع‌دستی
 • چاپ هزینه صدور روی پاکت کارت سوخت خودروهای نوشماره
 • 30 هزار لیتر قاچاق سوخت در رودبار جنوب کشف شد
 • کامیون های عراقی در چذابه سوخت رابه قیمت روز خریداری می کنند
 • پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم
 • تاکسی‌های اینترنتی باید به شکل هوشمند سهمیه بنزین دریافت کنند