حوادث رکنا: مرد سالخورده که برای دریافت وام بانکی سندخانه اش را به دو برادر داده بود وقتی با بدقولی 14ساله آنها روبه روشد دست به اسلحه برد و آنها را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، دو برادر که بر اثر شلیک گلوله به شدت آسیب دیده اند برای پیرمرد قصاص خواستند.

اوایل فروردین ماه سال 95 به مأموران کلانتری 116 مرقد امام خبررسید در مراسم چهلم فوت یک زن سالخورده در بهشت زهرا به دو پسر او شلیک شده است.

دو برادر مجروح که یکی از ناحیه نخاع و دیگر از ناحیه فک آسیب دیده بودند به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

همسر برادر بزرگ به نام بابک به مأموران گفت: مراسم چهلم مادر شوهرم بود. همراه اقوام و فامیل در آرامگاه خانوادگیمان مشغول انجام مراسم بودیم تا بعد از مراسم برای خوردن ناهار به مسجد برویم. با همسر و سه فرزندم روبروی آرمگاه ایستاده بودم و برادرشوهرم به نام بهرام و خانوادهاش نیز کمی آن طرف تر بودند که ناگهان پیرمردی جلو آمد و اسم و فامیل شوهرم را صدا زد .به محض اینکه شوهرم برگشت او مقابل چشمان میهمانان کلتی بیرون آورد و به سمت شوهرم نشانه رفت.ما همه شوکه شده بودیم و فکر می کردیم او دیوانه است .اما یکباره گلوله ای به دهان برادرشوهرم شلیک کرد که از پشت گردنش بیرون آمد. یک گلوله هم به همسرم زد که به گردنش خورد و از کنار شانهاش خارج شد.

وی ادامه داد: پیرمرد در حال فرار بود که یکی از اقوام دنبالش کرد و خودروی تیبای سفیدش را متوقف کرد. او همچنان به تیراندازی ادامه می‌داد که پسرخاله همسرم او را گرفت و اسلحه را از دستنش بیرون کشید.

با اظهارات این زن دو برادر تحت عمل جراحی قرار گرفتند و پیرمرد هفت تیرکش به شلیک اعتراف کرد. وی گفت: من از سالها پیش دوبرادر را می شناختم. انها صاحب یک کارخانه صنایع چوب بودند که ورشکست شده بود.انها اوضاع مالی خوبی نداشتند به همین خاطر سند خانه ام را به آنها دادم تا وام بگیرند. ولی آنها 14سال اقساط بانکی را نپرداختند. قرار بود بانک خانه ام را حراج کند که تصمیم به انتقام گیری گرفتم.

با اعتراف های متهم پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده و صبح دیروز به آن رسیدگی شد.

در ابتدای جلسه که به ریاست قاضی قربان زاده برگزار شد وکیل مدافع شاکی ها که یکی از ناحیه نخاع و دیگری از ناحیه فک و گردن به شدت آسیب دیده برای متهم اشد مجازات خواست و گفت: دو موکلم آسیب جدی دیده اند. یکی از آنها حتی کنترل ادار و مدفوع ندارد و نمی تواند هر دو پایش را حرکت دهد.

سپس متهم که به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی اش آزاد بود، در جایگاه ایستاد و گفت: سالها با دو برادر دوست بودم و آنها را میخشناختم. روزی آنها خواستند سند ملکیام را در اختیارشان بگذارم تا بتوانند 380 میلیون تومان وام بگیرند. از آنجائیکه میدانستم مشکل مالی دارند و ورشکسته شده اند قبول کردم تا گره از کارشان باز شود اما آنها در طول این مدت اقساط بانک را پرداخت نکردند و حالا 380 میلیون وام به یک میلیارد تبدیل شده است.قرار بود بانک خانه ام را بفروشد. چندبار سراغ دو برادر رفتم اما صحبت کردن با آنها هیچ فایده ای نداشت.

وی ادامه گفت: آنها باعث شدند سر پیری به بدبختی برسم.شرایط بدی داشتم.  مدتی پیش پسرم به خاطر شرایط مالی بد خودکشی کرد. من 14 سال صبر کردم اما دو برادر بی اعتنا به من زندگی شان را می کردند.به همین خاطر تصمیم گرفتم در مراسم پهلم مادرشان به بهشت زهرا بروم و با شلیک گلوله به دیوار شبستان آنها را بترسانم اما تیرها ناخواسته به دو برادر برخورد کرد.باور کنید قصد نداشتم به آنها آسیبی برسانم.

وی در خصوص تهیه اسلحه نیز گفت: یک سال و نیم قبل از این ماجرا اسلحه را به مبلغ 500 هزار تومان از کردستان خریده بودم چون به اسلحه علاقمند بودم.

با پایان دفاعیات این متهم هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

اعتراف هولناک پسر 13 ساله به قتل امیر عباس 5 ساله در مشهد / جسد لخت پیدا شد ! دختر مشهدی: پدرم در وضعیت بدی مچم را گرفت و آن پسر توانست فرار کند دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد بعد از خطبه عقد فهمیدم در 22 سالگی زن پنجم محسن شدم ! رفتار توهین آمیز خانم معلم با شاگرد اوتیسمی روحانی سرشناس خلع لباس شد / دادستان تهران شکایت کرد + عکس این مرد زنان را در شاهرود ماساژ می داد! / پلیس فاش کرد هتل معروف زیر بهمن دفن شد / مرگ ده ها تن+ عکس مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس جست و جوی 13 ساله زن تهرانی برای یافتن پسرش نتیجه داد / صادق را 3 ملیون تومان فروخته بودند !+ عکس دخترانی که مهره مار دارند و خدمات متنوع دیگری هم ارائه می کنند! / پلیس فتا هشدار داد چگونگی جنجالی شدن فیلم رقص سربازان سپاه از زبان خودشان + فیلم

منبع: رکنا

خبر بعدی:

قتل دوست صمیمی به خاطر علاقه به یک دختر

درگیری دو دوست برای تصاحب عشق دختری جوان بالا گرفت و یکی از آن‌ها با ضربه چاقوی دیگری به قتل رسید.


به گزارش شرق، این پرونده شش سال قبل به جریان افتاد و مردی به مأموران خبر داد که پسرش به ضرب چاقوی جوانی به نام میلاد جانش را از دست داده است. با توجه به این شکایت، بلافاصله مأموران در محل حاضر شدند و جسم غرق در خون رضا پسر جوان را پیدا کردند. به دستور بازپرس جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات آغاز شد.

با توجه به اینکه اولیای‌دم از فرد مشخصی شکایت داشتند و او را عامل قتل معرفی کردند، بلافاصله میلاد شناسایی و بازداشت شد. او به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: مدت‌ها بود که با دختری به نام رزیتا ارتباط داشتم و او را دوست داشتم.

یک روز رزیتا به من گفت: دیگر نمی‌خواهد به ارتباط با من ادامه دهد و من را ترک کرد. اصلا نمی‌دانستم چرا این اتفاق افتاده است تا اینکه مدتی بعد فهمیدم با دوست صمیمی‌ام به نام رضا ارتباط برقرار کرده است وقتی این موضوع را فهمیدم، آن‌قدر ناراحت شدم که دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم و به سراغ رضا رفتم و به او گفتم که چرا این کار را کرده است. سر این موضوع با هم درگیر شدیم. من چاقو کشیدم و یک ضربه زدم که متأسفانه باعث مرگش شد. قصدم کشتن او نبود و به خاطر این اتفاق بسیار ناراحت و پشیمان هستم.


بعد از اعترافات این جوان و بازداشت او، از رزیتا بازجویی شد. او گفت: جدایی من از میلاد ربطی به رضا نداشت. من میلاد را دوست داشتم مدتی که با هم وقت گذراندیم، فهمیدم او پسر خلاف‌کاری است و به خاطر خلاف‌کاربودنش او را کنار گذاشتم. رضا از این مسئله خبر داشت به من هم گفته بود و همین هم باعث شد رابطه من و میلاد قطع شود. بعد از این موضوع من چندبار با رضا دیدار کردم. رضا به من ابراز علاقه کرد، اما هنوز درباره اینکه با او ارتباط داشته باشم یا خیر، حرفی نزده و کاری نکرده بودم که این مسئله پیش آمد.


دختر جوان گفت: میلاد فکر می‌کرد من به خاطر رضا ارتباطم را با او قطع کرده‌ام در حالی که این‌طور نبود. من وقتی ارتباطم با میلاد را قطع کردم که فهمیدم او در کار توزیع مواد مخدر است و نمی‌خواستم زندگی‌ام با کسی بگذرد که در کار مواد است و اعتیاد هم دارد. وقتی رضا به من گفت: میلاد از چه راهی پول درمی‌آورد، من ارتباطم را با او قطع کردم. میلاد چندبار به من زنگ زد و مدعی شد به او خیانت کرده‌ام و بعد هم من را تهدید کرد و گفت: با من و رضا کاری می‌کند که فراموش نکنیم.


بعد از گفته‌های این دختر و با توجه به اعترافات متهم و صدور کیفرخواست علیه میلاد، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. این در حالی بود که درباره اتهام توزیع مواد مخدر نیز برای میلاد پرونده‌ای تشکیل شد که در دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت و میلاد در آن پرونده نیز محکوم شد.


در جلسه رسیدگی به پرونده قتل بعد از اینکه کیفرخواست خوانده شد، اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در دفاع از خود مدعی شد قصدی برای قتل نداشت و قتل اتفاقی بود. با توجه به دفاعیات نامؤثر متهم و سایر مدارک موجود در پرونده و درخواست اولیای‌دم، متهم به قصاص محکوم شد.


او بعد از شش سال حبس و تلاش زیاد خانواده‌اش موفق شد از اولیای‌دم رضا رضابت بگیرد. متهم که برای محاکمه به لحاظ جنبه عمومی جرم دوباره به دادگاه برده شده بود، گفت: من اتهام قتل را قبول دارم. رضا را کشتم، اما واقعا به عمد نبود. رضا دختر مورد علاقه من را از دستم گرفته بود. من رزیتا را دوست داشتم، اما رضا چیز‌هایی درباره من به رزیتا گفته بود که نمی‌توانستم دیگر رابطه‌ام را با دختر مورد علاقه‌ام درست کنم و بعد هم فهمیدم به من خیانت شده و رضا به سراغ رزیتا رفته و با او ارتباط برقرار کرده است همین موضوع من را به‌شدت ناراحت کرده بود.


متهم گفت: من و رضا خیلی دوست بودیم؛ مثل دو برادر بودیم هرچند روز حادثه خیلی از او ناراحت بودم، اما قصدم این نبود که او را بکشم. من فقط یک ضربه زدم که متأسفانه به جای حساس بدنش برخورد کرد و جانش را از دست داد.


متهم درباره پرونده‌ای که در دادگاه انقلاب دارد، گفت: در آن پرونده متهم به توزیع مواد مخدر بودم که محاکمه شدم و دادگاه من را به دو سال حبس محکوم کرد. این حکم البته قطعی نشده است، اما من باید این مدت مجازات را هم تحمل کنم.


در ادامه وکیل‌مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: با توجه به اینکه متهم در دو پرونده مجازات تحمل می‌کند، درخواست دارم این مجازات تجمیع شده و یکی از آن‌ها اعمال شود ضمن اینکه متهم از کرده خود پشیمان است و درخواست بخشش دارد.


با پایان جلسه دادگاه، قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: فرار قاضی خودکشی اخبار حوادث خانواده عکس تهران مرگبار پیرمرد عکس مرد دختر قتل فیلم پلیس پسر من عجیب دستگیر

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۷۹۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دعای بچه‌های بهشت رضا پشت سر تیم ملی است / آقای خیابانی کی روش قهرمان شود هم اشک میریزی؟
 • قتل پدر به دست پسر در بابل/ قاتل متواری شد
 • خاطرات عجیب قدیمی‌ترین غسال بهشت زهرا ! / پیکر شهید صیاد شیرازی با همه شهدا فرق می کرد!
 • دیدار «محرمانه» برادر سعد الحریری با اسد در دمشق
 • بازیگران جدید به برادر جان تلویزیون اضافه شدند
 • شهردار تهران با مترو و اتوبوس در ساختمان بهشت حاضر شد
 • زن مسلمان، یک زن اجتماعی است
 • ویژگی های حضرت زهرا، الگوی زندگی صحیح دینی و اسلامی
 • آنکارا تحقیقات بین المللی در مورد قتل «خاشقجی» را آغاز می کند
 • آیا می دانید، چرا قبل از بهشت و جهنم به برزخ می‌رویم؟
 • برخی کشورها سعی دارند به پرونده قتل خاشقجی خاتمه دهند
 • چاووش‌اوغلو: برخی از غربی‌ها در پی لاپوشانی قتل خاشقچی هستند
 • شهردار تهران با BRT و مترو رهسپار بهشت شد + عکس
 • چاووش‌اوغلو: برخی کشور‌های غربی در پی لاپوشانی قتل خاشقجی هستند
 • ترکیه: طرف‌هایی که قتل خاشقجی را لاپوشانی می‌کنند می‌شناسیم
 • ترکیه: طرف‌هایی که قتل خاشقجی را لاپوشانی می‌کنند می‌شناسیم/برای تحقیقات بین‌المللی آماده‌ایم
 • چرا قبل از بهشت و جهنم به برزخ می‌رویم؟
 • عروسک باربی راز قتل ۲۰ ساله را افشا کرد
 • فیلم لحظه قتل خونین در بازار تهران +جزییات