مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان با مجوز وزارت علوم، در دانشگاه ایلام به عنوان دومین دانشگاه در غرب کشور راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عامر خیری، رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ایلام، گفت:  با مجوز وزارت علوم، مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه ایلام بعنوان دومین دانشگاه در غرب کشور راه‌اندازی شد.   وی افزود: در راستای پروژه بین‌المللی‌سازی دانشگاه ایلام و پذیرش دانشجویان خارجی، راه‌اندازی مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی‌زبانان در برنامه مدیریت دانشگاه قرار گرفت و با توجه به سخت‌گیری وزارت علوم در این زمینه و تعداد محدود این مراکز در سطح کشور، با پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام شده و بسترسازی مناسب در این زمینه؛ در نهایت مجوز راه‌اندازی این مرکز از وزارت علوم، در آذر ماه امسال اخذ شد و همزمان با هفته بزرگداشت پژوهش و فناوری و با حضور نماینده اداره کل امور دانشجواین غیر ایرانی وزارت علوم، این مرکز افتتاح شد.

وی با بیان اینکه بعد از دانشگاه بوعلی همدان، دانشگاه ایلام دومین دانشگاهی است که در غرب کشور موفق به راه‌اندازی این مرکز شد، با اشاره به وضعیت تجهیزات و امکانات این مرکز، تصریح کرد: کلاس‌هایی که برای آموزش در این زمینه در نظر گرفته شده است، مجهز به تجهیزات شنیداری و دیداری به‌روز آموزشی، آزمایشگاه زبان و اینترنت است.

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ایلام در زمینه نحوه گذراندن این دوره آموزشی، گفت: دوره‌های آموزشی زبان فارسی در این مرکز با نظارت شورای علمی مرکز متشکل از صاحب‌نظران آموزش زبان فارسی و مدرسان با تجربه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته طراحی شده و علاوه بر دانشجویان خارجی، افراد علاقه‌مند دیگر نیز می‌توانند از خدمات این مرکز دانشگاه ایلام بهره‌مند شوند و پس از اتمام این دو سطح تخصصی به زبان آموزان مدرک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اعطا می‌شود.   خیری تأکید کرد: با توجه به پیشرفت‌های آموزشی، پژوهشی، عمرانی و دانشجویی دانشگاه ایلام در چند سال اخیر و اقدامات موثری که برای گسترش و بهبود فعالیت‌های بین‌الملل در دانشگاه صورت گرفته، دانشگاه ایلام می‌تواند به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان غیر ایرانی و بخصوص عراقی در سطح کشور تبدیل شود.  

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دادستان ایلام به موضوع انتقال مالکیت املاک آموزش و پرورش وارد شد

پیرو انتشار اخبار و نگرانی‌هایی از ناحیه مردم و نخبگان در خصوص انتقال مالکیت املاک آموزش و پرورش دادستان مرکز استان ایلام دستور رسیدگی فوری به موضوع را با تشکیل کارگروهی ویژه صادر کرد. ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵ استانها ایلام نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، ملکی با کاربری آموزشی با سند رسمی مالکیت آموزش و پرورش استان ایلام، به وسعت 2700متر در یکی از نقاط با ارزش شهر ایلام ( میدان شهید کشوری)، با ارزش هر متر مربع پنج الی ده میلیون تومان بدون دریافت هیچ ما به ازایی، توسط مدیرکل آموزش و پرورش ایلام به مسکن و شهرسازی واگذار و علی رغم تمام تلاش مخالفان در راستای صلاح و صرفهٔ آموزش و پرورش، سند مالکیت در تاریخ 1398/4/11به نام مسکن و شهرسازی انتقال قطعی و از آموزشی به مسکونی تغییر کاربری یافت.

کهگیلویه و بویراحمد| موزه آموزش پرورش شهرستان لنده راه‌اندازی می‌شودتوسعه کشور را با نظام آموزش پرورش می سنجند80 کلاس درس جدید تا ابتدای مهرماه امسال تحویل آموزش پرورش گلستان می‌شود

انتشار این خبر در فضای رسانه‌ای استان ایلام موجب آن شد که مبحث انتقال این ملک به عنوان بحث روز مطرح و مخالفان بسیاری را در مخالفت با این اقدام همراه خود کنند.

واگذاری های خلاف قانون املاک آموزش وپرورش به سایر دستگاه‌ها را متوقف کنید

بیشتری مخالف این اقدام که از آن با عنوان« واگذاری های خلاف قانون املاک آموزش وپرورش به سایر دستگاه‌ها را متوقف کنید» یاد کردند از میان فرهنگیان استان ایلام بوده که آنان با اعلام نیاز آموزش و چرورش به این ملک از بذل و بخشش آن تحت هرعنوان اعلام انزجار و مخالفت و خواهان آن بودند که؛ واگذاری های خلاف قانون املاک آموزش وپرورش به سایر دستگاه‌ها را متوقف شود.

فرهنگیان مخالف با بیان« ای دلسوزان آموزش و پرورش به داد آموزش و پرورش برسید! این دومین واگذاری املاک آموزش وپرورش در دوران مدیرکلی اسفندیار رستم زاد، به سایر دستگاه‌ها به رغم نیازمندی آموزش و پرورش و مخالف با ضوابط قانونی است» مراتب اعتراض خود را انتشار و آن را رسانه‌ای کرده‌اند.

هرچند اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، در پاسخ به این واکنش و اعتراضات واگذاری ملک مذکور را در راستای تصمیمات کمیته شناسایی زمین‌های بلااستفاده در داخل شهرها دانسته و در توجیه و پاسخ منتقدان اعلام داشته است، مبانی فرآیند چنین بوده که راه و شهرسازی نسبت به ساخت واحدهای آپارتمانی اقدام کند و در نهایت واحدهای ساخته شده در اختیار فرهنگیان قرار گیرد.

آموزش و پرورش تمام مستندات خود و دلایل توجیهی را به مراجع مربوطه ارائه می‌دهد

آموزش و پرورش استان ایلام در ادامه می‌افزاید: این ملک در ابتدا کاربری مسکونی داشته اما در سال 93 به درخواست شورای آموزش و پرورش استان، کمیسیون ماده‌ی 5 این ملک را به کاربری آموزشی تبدیل کرد، این نکته‌ نیز قابل ذکر است که راه و شهر سازی اعلام کرده که این ملک در طرح جامع شهری در سال 95 به کاربری مسکونی تبدیل شده، هرچند آموزش و پرورش از این موضوع بی‌اطلاع است و اکنون آموزش و پرورش تمام مستندات خود و دلایل توجیهی را به مراجع مربوطه ارائه می‌دهد؛ در صورتی که تشخیص داده شد که ملک در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد این اتفاق خواهد افتاد و در صورتی که تشخیص داده شد به مسکن تبدیل شود ما هم تابع این موضوع هستیم».

انتقال مالکیت املاک آموزش و پرورش را به جد و منطبق با قانون رسیدگی و نتیجه گزارش می‌شود

به دنبال انتشار انتقاد و گلایه های عمومی از واگذاری و انتقال مالکیت املاک آموزش و پرورش ایلام، افشار خسروی زاد، دادستان ایلام به موضوع واگذاری املاک آموزش و پرورش ورود کرد و در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت:دستور رسیدگی فوری به موضوع را با تشکیل کارگروهی ویژه صادر و دغدغه و نگرانی‌هایی از ناحیه مردم شریف و نخبگان در خصوص انتقال مالکیت املاک آموزش و پرورش را به جد و منطبق با قانون رسیدگی و نتیجه گزارش می‌شود.

انتهای پیام/ ع

R7718/P1494/S6,52/CT7

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: دانشگاه ایلام فارسی زبانان آموزش زبان فارسی آموزش زبان فارسی برای فارسی زبانان

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۸۰۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشگاه آزاد اسلامی می خواهد زبان علمی فارسی را توسعه دهد
 • اصول مهم درست نویسی که دانش آموزان و دانشجویان باید بدانند +چند اصلاح مشهور فارسی
 • تاکید مدیر شبکه جام جم بر جذب مخاطب فارسی زبان
 • بیش از ۳۰۰ عضو هیات علمی جذب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد
 • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کمتر از دو سال ۳۱۷ عضو هیئت علمی جذب کرده است
 • بررسی آیین‌نامه آزمون دانش تدریس زبان فارسی (داتفا)
 • درهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به روی نخبگان باز است
 • آموزش زبان یا رونق بازارآکسفورد و کمبریج!
 • فعالیت‌های مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی
 • راه‌اندازی هیئت اندیشه ورز علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد در استان‌ها
 • نخستین مرکز علمی کاربردی «گردشگری» در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‌شود
 • عجایب زبان فارسی: به‌کارگیری ۱۹ فعل در یک جمله!
 • واگذاری املاک آموزش و پرورش ایلام قانونی بوده است
 • ‌استاندار آذربایجان شرقی: در دانشگاه تبریز رشته آموزش زبان ترکی آذری بدون مشکل تدریس می‌شود
 • کلینیک تخصصی مغز و شناخت در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکرج راه اندازی می‌شود
 • بازسازی خوابگاه‌های بین الملل دانشگاه شیرازتا مرداد پایان می یابد
 • راه اندازی اولین مرکز دانشگاهی شتابدهی تخصصی دیجیتال سلامت
 • استفاده از فرصت‌های علمی بین‌المللی، رویکرد دانشگاه شیراز است
 • ترجمه قرآن، رشته تخصصی و دانشگاهی شود