به گزارش اکوفارس، عبدالناصر همتی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دولت آمریکا دور جدیدی از جنگ روانی علیه ملت ایران را آغاز کرده است. اعلام اجماع بین المللی علیه ایران آن هم در ضعیف ترین کشور اروپایی، ادعای عدم تمدید معافیتهای نفتی آن هم بعد از سابقه قبلی عقب نشینی از اینکه قبلا می خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و اظهاراتی نظیر آن، حاکی از ناامیدی آمریکایی ها از موثر شدن اقدامات آنها علیه ایران است.

همتی در ادامه عنوان کرد: شروع و شتاب گرفتن تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی، چین و تصمیم به توسعه مبادلات و تجارت با ترکیه، عراق و سایر همسایگان در کنار ذخایر مطلوب و حضور موثر بانک مرکزی در بازار، یکبار دیگر تلاش دولت آمریکا برای تاثیر گذاری بر بازار ارز را خنثی خواهد ساخت.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش پایانی پیام خود تاکید کرد: طرح شایعات علیه سیستم بانکی نیز در این راستا است که هشیاری مردم عزیز را می طلبد.

منبع: اکوفارس

خبر بعدی:

بازار در عطش خبر موثق در خصوص تسعیر ارز بانک ها/ گروهی که احتمالا سود خوبی به سهامداران خود خواهد داد/ دلاری‌های بورس همچنان زیر سایه تحریم‌ها/ خبر افزایش قیمت خودرو چه تاثیری بر بازار سهام داشت؟

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: در گروه بانکی ها هنوز بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و نرخ تسعیر ارز رونمایی نشده و جزئیات آن مشخص نیست و چنانچه خبر تسعیر ارز واقعی باشد و بانک ها بتوانند آن را اعمال کنند، رشد های خوبی را پیش رو خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار بورس تابناک اقتصادی، در هفته آخر دی ماه ارزش معاملات بورس تهران با رشد 31 درصدی به بیش از 37 هزار و 336 میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل که حدود 28 هزار و 563 میلیارد ریال بوده، رشد قابل توجهی را ثبت کرده و علاوه بر این در هفته آخر دی ماه شاهد بیشترین ارزش معاملات در بورس تهران بودیم.

حجم معاملات نیز رشد 29 درصدی داشته و 13 هزار و 764 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در هفته منتهی به آذر ماه در بورس تهران معامله شده، لیکن بیشترین میزان حجم معاملات در هفته دوم دی ماه ثبت شده که بیش از 16 میلیون و 22 هزار سهم توسط معامله گران داد وستد شده بود.

تعداد معاملات نیز افزایش داشته و بر این اساس معامله گران بورس تهران در بیش از 847 هزار و 360 نوبت معاملاتی سهام و اوراق را معامله کرده اند، این رقم نسبت به دیگر هفته های دی ماه رشد نشان داده و بر این اساس تعداد معاملات در هفته اول، دوم و سوم دی ماه به ترتیب 644092، 838510، 796229 بوده است.

شاخص کل در هفته منتهی به 26 دی ماه با رشد 766 واحدی در ارتفاع 165 هزار و 595 واحدی قرار گرفت، شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز با رشد 222 واحدی به کانال 48 هزار واحدی صعود کرد.

شاخص کل هم وزن با رشد 857 واحدی در ارتفاع 29 هزار و 292 واحدی ایستاد و شاخص قیمت هم وزن نیز با رشد 602 واحدی اندکی از میانه های کانال 20 هزار واحدی فراتر رفت.

شاخص آزاد شناور با رشد 1292 واحدی در ارتفاع 180 هزار و 857 واحدی قرار گرفت، شاخص بازاراول با رشد 1097 واحدی در ارتفاع 122 هزار واحدی تثبیت شد و شاخص بازار دوم با کاهش یک هزار و 34 واحدی در ارتفاع 325 هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در هفته ای که گذشت رشد شاخص به موازات افزایش ارزش و حجم معاملات گواه ورود نقدینگی به بورس تهران بود. در جداول زیر به ترتیب نمادها با کمترین و بیشترین بازدهی در طول 5 روز کاری هفته چهارم دی ماه بررسی شده اند.

احسان پیران در خصوص چشم انداز بازار و گروه های که در هفته آتی با اقبال مواجه خواهند بود، گفت: درگروه بانکی ها هنوز بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و نرخ تسعیر ارز رونمایی نشده و جزئیات آن مشخص نشده و چنانچه خبر تسعیر ارز واقعی باشد و بانک ها بتوانند آن را اعمال کنند، رشد های خوبی را پیش رو خواهند داشت.

این فعال بازار سرمایه در خصوص گروه خودرونیز گفت: خبر افزایش قیمت خودرو بازخورد خوبی در بازار سرمایه نداشت و فروش های حقوقی مانع ازرشد قیمت ها در این گروه شد و با پیوستن حقیقی ها به صف فروش، ریزش شدیدی به این گروه تحمیل شد و به نظر می رسد این هفته، گروه خودور بتوانند رشد خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: در گروه سیمان ها و انبوه سازان فعلا خبر خاصی منتشر نشده و کماکان نوسانات آنها طی این هفته ادامه خواهد داشت، مگر اینکه انتشار اخبار موثق، موید افزایش دارائی در این صنعت و شرکت های مربوط به آن باشد.

پیران در خصوص بازار مشتقه نیز گفت: بازار مشتقه در حقیقت موازی بورس بوده و بیشتر مردم به بازارهای سهام تمایل دارند و بازار مشتقه آنچنان فرهنگ سازی نشده که مردم برای ورود به آن رغبت داشته باشند.

وی در خصوص صنایع پیشرو نیز گفت: به هر حال گروه بانکی ها هنوز در انتظار خبر به سر می برند و واقعی بودن اخبار در خصوص افزایش سرمایه و تسعیر ارز یا شایعه بودن آنها مشخص نیست و چنانچه این خبر رونمایی شود، بانک ها سود خوبی به سهامداران خود خواهند داد در غیر این صورت احتمالا بانک‌ها نیز همچون خودوریی ها با فشار فروش حتی با حجم بیشتر نسبت به گروه خودرو مواجه خواهند شد.

پیران در خصوص گزارشات 9 ماهه صنایع پالایشی ها و پتروشیمی ها و تاثیر آن در بازار نیز گفت: معامله گران بر اساس این فاکتور که تحریم ها هنوز وجود دارد و این احتمال که در آینده شرکت ها نتوانند فروش و سودآوری مناسبی داشته باشند، در سردرگمی و تردید به سر می برند و بنابراین این گزارش ها نتوانست آن گونه که باید در بازار تاثیر داشته باشد و مثلا نماد «پارس» با اینکه گزارش خوبی داشته ولی در حد نوسان گیری 2 روزه بود و نتوانست رشد صعودی خود را ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع با توجه به روند صعودی که نفت در پیش گرفته، میزان صادرات نفت ایران باید مدنظر گرفته شود، حجم صادرات نفتی ایران در سال ۲۰۱۸ روزانه دو میلیون و  ۷۶۹ هزار بشکه برآورد شده  و تصمیم دولت آمریکا برای حذف ایتالیا یونان و تایوان از لیست کشورهای دارای معافیت برای واردات نفت از ایران و باقی ماندن 5 کشور چین، هند کره جنوبی و ژاپن و ترکیه  بر میزان فروش ایران تاثیر خواهد گذاشت.

وی با تاکید براینکه این موضوع می‌تواند بر روی میزان و قیمت صادرات نفت ایران تاثیر گذار باشد، افزود: کاهش خریدار و تقاضا برای نفت ایران منجر به کاهش قیمت می شود چرا که کشور برای حفظ بازارهای صادارتی و هدف خود باید مزیتی برای خریداران مهیا کند، بنابراین نکته ای که باید مدنظر گرفته شود، این است که اگر نفت برنت در مسیر صعودی قرار گیرد، لزوما قیمت نفت ایران نیز به موازات آن افزایش نمی یابد .

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۰۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تظاهرات نیم میلیون نفری مردم هند علیه دولت
 • ازبکستان پس از قزاقستان و کانادا، سومین تامین‌کننده اورانیوم هند می‌شود
 • کارشناس سیاسی ازبک: جهان تک‌قطبی در حال فروپاشی است؛ علاقه وافر هند به حضور در اوراسیا
 • تظاهرات نیم میلیون نفری مردم هند علیه سیاست‌های دولت
 • تظاهرات نیم میلیون نفری در هند علیه «ناراندرا مودی»
 • بانک مرکزی جلوی دلالان را گرفت
 • ضرورت واردات ۴۵۰ هزار تن برنج برای تنظیم بازار شب عید/ اختصاص ارز به واردات برنج در اولویت قرار گیرد
 • سرمربی تایلند: خوشحالم که با چین بازی داریم نه کره!
 • همتی: دلالان در تله بانک مرکزی
 • هند و ازبکستان قرارداد تامین اورانیوم امضا کردند
 • افت ارزش ۱۸ ارز در بازار بین بانکی+جدول
 • عبدالناصر همتی می گوید: بازار ارز تحت کنترل است.
 • کدام چالش‌ها مانع تحقق برنامه‌هاي بانک مرکزي هستند؟
 • فرصت ها و چالش های پایتخت صنعت ریلی ایران
 • قاچاق دام زنده با ۲ نرخ به کام قاچاقچیان/ برنامه چین برای واردات هزار میلیارد دلاری از آمریکا/ بانک مرکزی ترکیه: نرخ بهره ۲۴ درصد/ پراید به ۴۰ میلیون تومان نزدیک شد!
 • توضیحات سرپرست اداره خزانه داری بانک توسعه صادرات درمورد صادرات پتروشیمی ها
 • رویترز: پس از اتمام معافیت‌های فعلی از تحریم ایران، چین، هند، ژاپن، کره و ترکیه دوباره معافیت می‌گیرند
 • عملیات‌ نجات ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت برای خودروسازان
 • ارز ۴۲۰۰ تومان قدرت خرید مردم را حفظ نکرد