رکنا: یکی از مدیران ارشد شرکت هواوی در کانادا روز جمعه بعد از گذشت هفت سال از مقام خود استعفا کرد، امری که نشانگر تداوم تنش میان کانادا و چین بر سر دستگیری مدیر ارشد مالی هواوی است.

به گزارش  آسین ایج، اسکات بردلی معاون ارشد سابق هواوی در کانادا با ارسال مطلبی در حساب خود در سایت لینکدین علت این استعفا را ذکر نکرده است. وی فعلا نیز در این زمینه اظهارنظری نداشته است.

شرکت چینی هواوی طی ماه های اخیر فشارهایی بی سابقه را در بسیاری از کشورهای غربی یا حامیان این کشورها تحمل کرده است. از جمله این کشورها می توان به امریکا،انگلیس، ژاپن،استرالیا و غیره اشاره کرد. هواوی متهم به نصب تجهیزات جاسوسی بر روی تولیداتش و همکاری نزدیک با دولت چین برای جاسوسی از مشتریان خود است. اما این شرکت بارها این اتهام را رد کرده و تصریح کرده چنین چیزی صحت ندارد. برخی بررسی های مستقل نیز صحت ادعاهای کشورهای غربی را زیر سوال برده است.

روز جمعه همچنین اعلام شد که لهستان یک کارمند هواوی و یک افسر امنیتی سابق لهستان را به اتهام جاسوسی دستگیر کرده است. این اقدام می تواند درگیری میان چین و کشورهای غربی را باز هم بیشتر کند.

بردلی که یکی از سخنگویان برجسته هواوی در کانادا محسوب می شد، بعد از دستگیری مدیر امور ارشد مالی هواوی در این کشور به طور جدی زیر نظر مقامات کانادایی قرار گرفته بود و به نظر می رسد وی با هدف رهایی از فشارهای وارده پست خود را ترک کرده است.

 اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

اعتراف هولناک پسر 13 ساله به قتل امیر عباس 5 ساله در مشهد / جسد لخت پیدا شد ! دختر مشهدی: پدرم در وضعیت بدی مچم را گرفت و آن پسر توانست فرار کند رفتار توهین آمیز خانم معلم با شاگرد اوتیسمی بعد از خطبه عقد فهمیدم در 22 سالگی زن پنجم محسن شدم ! دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد اعدام 3 تبهکار در میدان 7 تیر یاسوج + عکس و جزئیات 2 همکلاسی بعد از 57 سال بهم رسیدند+ عکس دخترانی که مهره مار دارند و خدمات متنوع دیگری هم ارائه می کنند! / پلیس فتا هشدار داد مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس این مرد زنان را در شاهرود ماساژ می داد! / پلیس فاش کرد جست و جوی 13 ساله زن تهرانی برای یافتن پسرش نتیجه داد / صادق را 3 ملیون تومان فروخته بودند !+ عکس چگونگی جنجالی شدن فیلم رقص سربازان سپاه از زبان خودشان + فیلم

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتخاب ۵۲ مدیر ارشد وزارت نیرو با فراخوان عمومی/سفارش نمی‌پذیرم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان با حضور در برنامه زنده «فرمول یک» شبکه اول سیما اصلی‌ترین ثروث تجدیدپذیر نسل حاضر و آینده این کشور را منابع انسانی آن برشمرد و گفت: کشور ما سرشار از منابع انسانی بسیار مناسبی است که اگر هنر پرورش و نگهداشت این ماده مستعد را داشته باشیم و از آن به درستی استفاده کنیم طبیعتاً در آینده دغدغه‌ای نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: اگر شدت انرژی، مصرف منابع آب، پرت آب در شبکه و تلفات انرژی در کشور بالاست و وزارت نیرو با چالش‌های مشابه‌ای در این بخش مواجه است مطمئناً راهکار اصلاح هر چالشی در صنعت آب و برق با اتکای به نیروی انسانی مناسب امکان‌پذیر است؛ بنابراین اصلی‌ترین جهت‌گیری خود را بر استفاده از این ظرفیت متمرکز کرده‌ایم. براین اساس کشوری که دارای منابع انسانی سرشاری است نباید با برخی روش‌های سنتی، عادات غلط و نگرانی‌های بی‌مورد خود را گرفتار خودتحریمی حوزه منابع انسانی کند.

اردکانیان با اشاره انتخاب مدیران ارشد وزارت نیرو از طریق اعلام فراخوان عمومی، گفت: عرصه‌های مدیریتی محل خدمت و توفیق است و افراد برای تصدی آن باید به رقابت بپردازند؛ نه اینکه انتخاب خود را بر مبنای تکلیف و اصرار دیگران بدانند تا اگر زمانی مشکلی هم در حوزه کاری فرد پیش آمد خود را از پذیرفتن آن معضل مبرا بداند و حضورش در این عرصه را براساس اصرار دیگران بداند. در ابتدای راه شروع انتخاب مدیران از طریق اعلام فراخوان عمومی این مهم مورد تاکید قرار گرفت که اجرای این طرح به معنای کمبود مدیران ارشد کافی در وزارت نیرو نیست بلکه این امر یک سطح توسعه یافته‌تر از مدیریت است تا وزارت نیرو به صراحت اعلام کند هر فردی که شرایط احراز این مسئولیت را داشته باشد می‌تواند با آن شخص همکاری داشته باشد.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تاکنون ۵۲ مدیرعامل استانی و مدیرکل ستادی وزارت نیرو از طریق اعلام فراخوان عمومی انتخاب شده‌اند، اضافه کرد: آخرین فراخوان اعلامی وزارت نیرو نیز که در کشور بی‌نظیر بوده مربوط به معاون وزیر است و در حال حاضر یکی از معاونان این وزارتخانه از طریق فراخوان انتخاب شده است.انتخاب مدیران از طریق اعلام فراخوان عمومی موجب افزایش اعتماد به نفس مدیران منتخب نیز می‌شود. زمانی که فرد صرفاً به اتکای توانایی و شایستگی خود و نه سفارش دیگران انتخاب شده باشد طبیعتاً در فرایند کار، ایفای مسئولیت و اتخاذ تصمیمات مهم اجرایی از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار است.

به گفته این مقام مسوول همچنین برای انتخاب ۵۲ مدیرعامل استانی و مدیرکل ستادی وزارت نیرو از طریق اعلام فراخوان عمومی حدود دو هزار فرم تقاضا دریافت شده است که این اطلاعات هم اکنون به عنوان یک بانک اطلاعاتی و آرشیو غنی از ظرفیت‌های انسانی صنعت آب و برق و بخش‌های مختلف کشور گردآوری شده است و این افراد در پست‌ها و موقعیت‌های دیگر نیز می‌توانند معرفی و مورد استفاده قرار بگیرند.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در روند انتخاب مدیران ارشد سفارش هیچ فرد و بخشی پذیرفته نخواهد شد، ادامه داد: مسئولیت باید با اختیار تناسب داشته باشد؛ اگر من بیش از اختیاری که دارم زیر بار مسئولیت بروم این نامش ایثار و فداکاری نیست و در یک زمان مشخصی کار مختل خواهد شد. از سوی دیگر اگر بیش از مسئولیتی که پذیرفته‌ام اختیار نزد خود نگه دارم این مسئله نیز منجر خواهد شد تا بخشی از کار مختل شود.

وی در تکمیل این بخش از سخنان خود گفت: اینکه مدیر ارشد بخشی از صنعت آب و برق با سفارش دیگران انتخاب شود یعنی اینکه من مسئولیت خود را در قبال تامین آب و برق مردم بر روی دوش دیگری بیندازم و اگر فرد سفارش شده توانایی اجرای مسئولیت را نداشت فرد شفارش کننده را شریک این اختلال بدانم. بنده مسئول زشت و زیبای عملکرد تمام ۱۹۰ مدیر ارشد صنعت آب، برق و فاضلاب در سراسر کشور هستم و بنابراین طبق عهدی که با رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی در زمان کسب رای اعتماد دارم به هیچ عنوان از زیر بار مسئولیتی که بر دوشم قرار گرفته شانه خالی نخواهم کرد و ذره‌ای از اختیارات خود نخواهم گذشت.

کد خبر 4667720

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: چین کانادا دستگیری گذشت استعفا عکس مرد دختر فیلم پسر من فضای مجازی پلیس ازدواج قتل

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۰۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اولین تلویزیون هوشمند هواوی مجهز به سیستم‌عامل هانگ‌منگ
 • هواوی تلویزیون هوشمند با سیستم عامل هانگ منگ می سازد
 • پرونده پرو پجیچ، آخرین ماموریت علی خطیر در استقلال؛ آقای معاون قصد استعفا دارد
 • هواوی صدها کارمند را در آمریکا اخراج می‌کند
 • رنار از تیم ملی مراکش استعفا کرد
 • مانعی جدید برای کاهش محدودیت های هواوی در آمریکا
 • نخست وزیر کانادا خطاب به ترامپ: این شیوه کشورداری نیست
 • برخلاف تحریم‌های آمریکا،هواوی رکورد خواهد زد!
 • هواوی رکورد خواهد زد!
 • اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده
 • بازگشت زیدان به کمپ تمرینی رئال مادرید در کانادا
 • تحریم کنفرانس آزادی های مذاهب آمریکا از سوی مسلمانان کانادا
 • همکاری شرکت های آمریکایی با هواوی ادامه دارد
 • رئیس و نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز استعفا کردند
 • قرارداد همکاری کانادا با هواوی به تعویق افتاد
 • تصمیم گیری کانادا برای قرارداد نسل پنجم با هواوی به تاخیر افتاد
 • اولین پیروزی بسکتبال ایران برابر کانادا رقم خورد
 • نخست وزیر کانادا: ما مثل ترامپ نیستیم
 • کانادا برای یک سال دیگر هدایت آموزش‌های ناتو در عراق را برعهده دارد