به گزارش ایسکانیوز از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با صدور بیانیه‌ای ضمن تأکید بر اینکه در وزارت بهداشت انجمن‌های علمی ظرفیتی مغفول مانده بودند که در دوران مسؤولیت دکتر هاشمی آغاز به کار کرده و شکوفا شدند، از سرپرست جدید این وزارتخانه خواستار ادامه حمایت‌ها و تقویت هر چه بیشتر انجمن‌های علمی شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «فعالیت در نهادهای دانشجویی به طور حتم یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه و کسب مهارت‌های لازم است. در این میان انجمن‌های علمی دانشجویی در مقایسه با سایر نهادهای دانشجویی به ماهیت و کارکرد اصلی دانشگاه که همانا کسب علم و توانمندسازی است بسیار نزدیکترند.

انجمن‌های علمی دانشجویی در وزارت بهداشت ظرفیتی مغفول بود که در دوران وزارت آقای دکتر هاشمی، در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی و قانونی با ابلاغ آیین‌نامه انجمن‌های علمی دانشجویی آغاز به کار کردند.

در شهریور ماه سال ١٣٩٧ «انجمن‌های علمی دانشجویی کشوری» در ١١ رشته تخصصی تأسیس شدند. شکل گیری انجمن‌های علمی دانشجویی کشوری افق فعالیت‌های علمی را برای دانشجویان توسعه داد و علاوه بر تعریف فعالیت‌های ملّی، امکان حرکت به سوی عرصه‌های بین المللی را هم فراهم آورد.»

این انجمن ها در ادامه این بیانیه درخواست‌های خود را از سرپرست وزارت بهداشت مطرح کرده اند.

حمایت مادی و معنوی از انجمن‌های علمی دانشجویی همچون گذشته در سطح دانشگاه و وزارت بهداشت، اختصاص فضای فیزیکی به انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه‌ها و همچنین به انجمن‌های علمی دانشجویی کشوری در ساختمان وزارت بهداشت (یا ساختمان‌های جانبی آن در شهر تهران) و برگزاری جشنواره‌های ملّی مختص فعالین انجمن‌های علمی دانشجویی (مانند وزارت علوم) بخشی از این درخواست ها است.

برگزاری نشست‌های منظم با دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی کشوری که پیشنهاد می‌شود اولین نشست در اسفند ماه سال جاری و همزمان با نشست سراسری دبیران کشور باشد نیز درخواست دیگر این انجمن ها از سرپرست وزارت بهداشت است.

اصلاح آیین‌نامه فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، نظارت و پایش دانشگاه‌ها به منظور هزینه کرد بودجه فرهنگی در امور فرهنگی و نه در ردیف‌های دیگر و استفاده از همکاری مستقیم دبیران و نمایندگان انجمن‌ها به عنوان ناظر و عضو اجرایی از دیگر درخواست های این انجمن های علمی دانشجویی است.

اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی کشوری دانشگاه‌های علوم پزشکی به همراه انجمن علمی دانشجویی کشوری دانشجویان رشته های پزشکی، پرستاری، تکنولوژی اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، مهندسی بهداشت حرفه‌ای، بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت محیط، دندانپزشکی، فناوری اطلاعات سلامت و رادیولوژی این بیانیه را امضاء کرده اند.

انتهای پیام/

31 / 31 علوم پزشکی وزارت بهداشت آیین‌نامه انجمن‌های علمی دانشجویی

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سفر تابستانه دانشجویان جهادی تهران مشخص شد/ از لرستان و کرمان تا خراسان جنوبی و شمالی

برنامه اردوهای جهادی دانشجویان دانشگاههای تهران در تابستان سال جاری مشخص شده و هر کدام از گروهها به منطقه ای محروم خدمت رسانی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تیرماه که می‌رسد رفته رفته به فصل تعطیلی دانشگاه‌ها و ایام فراغت دانشجویان می‌رسیم. در این زمان تقریبا سه ماهه که دانشگاه‌ها تعطیل می‌شوند دانشجویان برای اوقات فراغتشان برنامه ریزی خاص خود را دارند از گذراندن دوره‌های کارآموزی و کارورزی تا کلاس‌های آموزشی متفاوت. اما در بین این دانشجویان هستند کسانی که برنامه به مراتب مفیدتر و قابل تقدیر را برای این روز‌های خود تدارک می‌بینند و به جای پرداختن به تفریحات در قالب گروه‌های جهادی به کمک هموطن خود در مناطق محروم می‌روند.

تابستان امسال نیز مانند سال‌های گذشته گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران برنامه ویژه‌ای را برای تابستان دارند که هرکدام از این گروه‌ها به یکی از استان‌های کشور سفر می‌کنند که بتوانند در حد توان خود خدمات رسانی لازم را به مردم این مناطق داشته باشند که برخی از مقصد‌هایی که دانشجویان قرار است به آنجا سفر کنند به شرح زیر است:
لرستان مقصد دانشجویان جهادی دانشگاه شاهد
اردوی جهادی شهید محسن حججی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در رشته‌های عمرانی و سازندگی، فرهنگی، علمی مردادماه در استان لرستان برگزار می‌شود.

استان لرستان مردادماه میزبان دانشجویان جهادی دانشگاه شاهد می‌شودبه گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اردوی جهادی شهید محسن حججی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در استان لرستان در رشته‌های عمرانی و سازندگی، فرهنگی، علمی و... برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، این اردوی جهادی در مردادماه ۹۸ برگزار می‌شود و دانشجویان علاقمند به شرکت در این اردو، می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت:http://basij.shahed.ac.ir مراجعه نمایند.  
خراسان جنوبی میزبان جهادگران شهید وزوایی شریف می شود

علاقه‌مندان به شرکت در اردوی جهادی شهید وزوایی که قرار است در مناطق محروم خراسان جنوبی برگزار شود، می‌توانند تا ۲۰ خرداد برای حضور در این اردو ثبت‌نام کنند.

بر اساس‌ای گزارش، ثبت نام شرکت در اردوی جهادی شهید وزوایی تا ۲۰ خرداد تمدید شد. علاقه‌مندان به شرکت در این اردو در فرصت اعلام شده با استفاده از فرم قرار داده شده، yon.ir/tYD۳H ثبت_نام خود را انجام دهند.   خراسان شمالی مقصد جهادگران دانشگاه تهران    هفدهمین اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه تهران ۲۱ مرداد تا ۴ شهریور در مناطق محروم استان خراسان شمالی دهستان شیرین سو برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، ثبت نام برای شرکت در این اردو آغاز شده و امروز، جمعه ۱۰ خرداد به پایان می‌رسد.

گفتنی است، دانشجویان می‌توانند جهت ثبت نام از طریق:yon.ir/jahadiut ۹۸، www.basijut.ir اقدام کنند.  
گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راهی لرستان می‌شوند
هجدهمین اردوی جهادی منتظران مصلح (عج) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در استان لرستان، شهرستان نورآباد برگزار می‌شود.

دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی راهی لرستان می‌شوند/ فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام
به گزارش خبرنگاردانشگاه خبرگزاری دانشجو، هجدهمین اردوی جهادی منتظران مصلح (عج) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در استان لرستان، شهرستان نورآباد برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این اردو در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، شنوایی سنجی، عمرانی، آموزشی و... برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، آخرین مهلت ثبت نام شرکت در این اردوی جهادی ۲۰ خرداد است و دانشجویان می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت:http://jahadi.bsbmu.ir مراجعه نمایند.     دانشجویان علامه سفر تابستانه جهادی به جنوب کرمان دارند   اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی با عنوان پرواز خاکی درمناطق محروم جنوب کرمان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، ثبت نام شرکت در این اردو آغاز شد و دانشجویان می‌توانند برای شرکت در این اردو برای ثبت‌نام از طریق ارسال مشخصات به شماره‌های خواهران:۰۹۲۲۸۳۰۹۳۵۶ و برادران:۰۹۳۷۹۸۰۱۲۲۰ اقدام نمایند

لازم به ذکر است، اردوی جهادی دانشجویان علامه ۲۴ مرداد لغایت ۷ شهریور برگزار می‌شود.  

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

پوستر خوش‌آمدگویی باشگاه الاهلی برای برانکو/عکس

کلیدواژه: علوم پزشکی وزارت بهداشت آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۰۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان دانشگاه شیراز به مرحله نهایی المپیاد دانشجویی راه یافتند
 • برگزاری نشست هماهنگی اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
 • دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه‌ عملکردی «جایزه ملی تعالی آموزش» دریافت می‌کنند
 • دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز انتخاب شد
 • تشکیل هسته‌های نخبگانی حل مسائل کشور در سازمان بسیج دانشجویی
 • جزئیات نظرشورای نگهبان درباره اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت گروه‌های سیاسی
 • جزئیات نظرشورای نگهبان درباره اصلاح قانون نحوه فعالیت گروه‌های سیاسی
 • دبیر شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شیراز انتخاب شد
 • ۲۰۰ هسته نخبگانی حل مسائل کشور در بسیج دانشجویی شکل می‌گیرد
 • حوزه غذای دانشجویی خط قرمز نظام است/ ۱۱۴ میلیون پرس غذا در دانشگاه‌ها طبخ و توزیع می‌شود
 • هسته‌های علمی برای حل مسائل کشور در سازمان بسیج دانشجویی تشکیل شده است / فعالیت ۱۶۰۰ گروه جهادی در کشور
 • سازمان بسیج دانشجویی از ایده‌های برتر در حوزه خام‌فروشی حمایت می‌کند
 • واکنش وزارت بهداشت به پروژه ۲۰۴۰/ دستاوردهای علمی در عرصه پزشکی
 • مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران معرفی شد
 • دانشجویان بوشهری با برگزاری تجمعی خواستار برکناری مسببان فعالیت‌های ضدفرهنگی شهرداری شدند + عکس
 • معرفی فعالیت‌های دانش پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی تهران دنبال می‌شود
 • افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران منصوب شد
 • شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی جهت گیری سیاسی ندارد