خبرگزاري آريا - سنندج - ايرنا - مدير مخابرات منطقه کردستان گفت: از ابتداي امسال تاکنون پنج هزار و 613 خط تلفن ثابت در مناطق مختلف اين استان به متقاضيان واگذار شده است.

آزاد حکمت روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هزينه راه اندازي خط تلفن ثابت به صورت نقدي يک ميليون و 960 هزار ريال و به صورت قسطي 2 ميليون و 180 هزار ريال است.
وي با بيان اينکه در حال حاضر ضريب نفوذ تلفن شهري ثابت 33،5 درصد است، افزود: 1،3 درصد درآمدهاي شرکت مخابرات از طريق فروش خط تلفن ثابت تامين مي شود.
مدير مخابرات منطقه کردستان يادآور شد: در حال حاضر يک ميليون و 661 هزار و 976 مشترک همراه اول و 581 هزار و 928 مشترک تلفن ثابت در استان از خدمات اين شرکت بهره مند هستند.
حکمت تعداد روستاهاي داراي ارتباط را در سطح استان يک هزار و 601 روستا اعلام کرد و تاکيد کرد: ضريب نفوذ تلفن ثابت روستايي در اين استان نيز 27،5 درصد است.
به گزارش ايرنا، استان کردستان با يک ميليون و 603 هزار نفر جمعيت، داراي 10شهرستان، 30 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و يک هزار و 676 روستاي داراي سکنه است.
در حال حاضر بيش از 580 هزار مشترک تلفن ثابت تحت پوشش خدمات شرکت مخابرات کردستان بوده و 97 درصد جمعيت اين استان از خدمات همراه اول بهره مند هستند.
7355/9102
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جزئیاتی جدید از مقاومت بازار تلفن همراه مقابل کاهش نرخ ارز

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به دنبال افزایش نرخ ارز از سال گذشته تاکنون و نوسانات آن بازار موبایل نیز همانند دیگر بازار‌ها با افت و خیز‌های بسیاری مواجه بوده و است و بازار موبایل اصفهان نیز از این قاعده مستثنا نیست. شاید تا پیش از این نوسانات بسیاری از مردم هر دو سال و سه سال یکبار با پیشرفت تکنولوژی موبایل و به روز شدن مدل‌های آن اقدام به خرید گوشی جدید می‌کردند، اما از یک سال گذشته شرایط به گونه‌ای دیگر شده و ریسک و قدرت خرید موبایل در بین مردم کمتر شده است چرا که نه تنها قیمت‌ها ثبات ندارد، بلکه با افزایش نرخ دلار موبایل گران می‌شود، اما به گفته بیشتر خریداران بازار زمانی که دلار هم پایین آمد تغییری در بازار موبایل ایجاد نشد و قیمت این کالا افت نکرد و تنها ثابت می‌ماند.

در این شرایط به گفته برخی فروشندگان، این روز‌ها خرید موبایل با وجودی که یکی از ضروریات زندگی روزمره است، اما به دلیل نوسانات بازار و افزایش نرخ این کالا با توجه به افزایش نرخ دلار، مردم از خرید صرفه نظر می‌کنند و به امید کاهش قیمت خرید خود را به روز‌های آتی که شاید دلار ارزان شود به تعویق می‌اندازند.

البته فروشندگان بازار موبایل خیابان فردوسی اصفهان، می‌گویند: مدتی است که قیمت موبایل ثابت است و اینکه مردم معتقدند گوشی تلفن همراه گران شده به تغییر ارزش پول کشورمان برمی گردد که به دلیل افزایش نرخ تورم، قدرت خرید آن‌ها کاهش یافته است.

فروشنده دیگری می‌گوید: در حال حاضر عدم تامین تلفن همراه از سوی برخی شرکت‌های واردکننده یکی از مشکلات اساسی بازار موبایل است و گوشی‌ها بیشتر بدون داشتن گارانتی خرید و فروش می‌شوند.

فروشنده دیگری معتقد است که در حال حاضر قیمت موبایل تقریبا ثابت است، اما کاهش ارزش پول کشور به دلیل افزایش نرخ دلار موجب شده برخی مردم تصور کنند موبایل گران شده است.

او می‌گوید: البته برخی فروشندگان، موبایل را با قیمت بالاتری نسبت به قیمت اصلی آن می‌فروشند، در نتیجه مردم نسبت به بازار اعتماد خود را از دست می‌دهند.

به عقیده فروشندگان موبایل، وضعیت لوازم جانبی تلفن‌های همراه به خصوص در استان اصفهان مساعد است و بازار با هیچگونه کمبودی مواجه نیست.

البته خریداران هم از بی ثباتی بازار می‌گویند که پیش‌تر اگر مدل جدیدی وارد بازار می‌شد، برند قبلی با افت قیمت روبرو می‌شد، اما امروز این گونه نیست و برند‌های جدید و قدیم موبابل قیمت رو به افزایشی دارند.

خانمی می‌گوید: حدود دو سال است که به دلیل خرابی، قصد تعویض گوشی خود را دارم، اما هر روز قیمت‌ها بالاتر می‌رود و هر چه در انتظار کاهش قیمت مانده ام، تغییری در بازار ایجاد نشده است.

خریدار دیگری می‌گوید: شرایط بازار نسبت به سال گذشته بهتر شده است، اما با وجودی که دلار ارزان شد، قیمت موبایل کاهش پیدا نکرد و تقریبا ثابت مانده است و وقتی از فروشندگان علت را جویا می‌شویم، می‌گویند که با دلار گران خرید کرده اند نمی‌توانند ضرر کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اصفهان در این باره با رد افزایش نرخ موبایل در بازار، می‌گوید: قیمت گوشی تلفن همراه به دلیل کاهش قیمت دلار در بازار افت کرده البته از سوی دیگر قدرت خرید مردم کمتر شده است.

حسن میرشمشیری با بیان اینکه گوشی‌های دارای ضمانت در بازار بسیار کمیاب شده اند، ادامه می‌دهد: هنوز شرکت‌های واردکننده تمام برند‌ها را وارد کشور نکرده‌اند و این فرایند کم کم تکمیل خواهد شد.

وی دلیل کاهش خرید و گرایش مردم به این بازار را عدم تطبیق درآمد‌های آنان با قیمت‌ها می‌داند و می‌گوید: خرید موبایل از جمله خرید‌های سنگین خانواده‌ها است، برای مثال اگر خانواده‌ای برای خرید اقدام کند دست کم باید سه میلیون تومان خرج کند که این رقم با درآمد برخی از مردم مطابقت ندارد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل اصفهان، درحال حاضر شرکت‌های سامسونگ، هوآوی و نوکیا فعالیت کم و شرکت ال‌جی هیچ گونه فعالیتی در کشور ندارند، درصورت فعال شدن دوباره این شرکت‌ها، خدمات آن‌ها ارائه خواهد شد و سود فروش نیز به جای تعلق گرفتن به عمده فروشان و مغازه داران به شرکت‌ها تعلق می‌گیرد.

او می‌افزاید: شرکت‌های سامسونگ و هوآوی بعد از اعمال تحریم‌ها با وجود فعالیت کم، نمایندگی فروش ندارند، درنتیجه هزینه و بار اضافی آن‌ها بر دوش واحد‌های صنفی ما است و به این دلیل با ضعف رکود مواجه هستیم، همچنین در خرید کالا نیز به دلیل افزایش قیمت، استقبال کمتری از بازار موبایل مشاهده می‌شود.

وی با تاکید بر وجود استاندارد خرید در فروش موبایل، تصریح می‌کند: نوسانات نرخ دلار باعث ایجاد تغییر قیمت موبایل نمی‌شود، زیرا از بین صفر تا هفت درصد ضریب سود، اکثرا از بین یک تا ۱.۵ درصد رقابت می‌شود درنتیجه این نوع رقابت، ضریب رو به پایین دارد. سرانجام با وجود ارائه خدمات و گارانتی توسط واحد‌های صنفی، این کالا به دلیل رقابت با ضریب رو به پایین سود چندانی برای واحد صنفی ما ندارد.

رئیس اتحادیه موبایل با بیان اینکه استان اصفهان یکی از واردکنندگان لوازم جانبی موبایل در ایران است، می‌گوید: باتوجه به سختگیری‌های گمرک اصفهان از سود کلانی که به این شهر و گمرک آن می‌رسد، جلوگیری می‌شود. همچنین با وجود اینکه اصفهان از بزرگترین واردکنندگان است، اما در این شهر هیچ کالایی ترخیص نمی‌شود.

بنابر اعتقاد برخی فعالان بازار موبایل، با وجود کاهش نرخ ارز در هفته گذشته به دلیل عدم تامین نیاز بازار، قیمت تلفن همراه متناسب با افت ارزش دلار، کاهش نیافته است و به طور قطع اگر شرایط مناسبی برای شرکت‌های واردکننده و تأمین‌کننده تلفن همراه فراهم شود، این شرکت‌ها توانایی رفع نیاز بازار را خواهد داشت و شاهد روند نزولی و ثبات قیمت در بازار خواهیم بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

موبایل از کاهش نرخ دلار بی‌نصیب ماند

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۰۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسکن مهر ۴۶ شهر آذربایجان شرقی به شهرداری‌ها واگذار می شود
 • روش هایی کاربردی برای جلوگیری از داغ شدن گوشی تلفن همراه
 • قیمت تلفن همراه در بازار چند؟ +جدول
 • گلایه به حق مردم از وضعیت آنتن‌دهی تلفن‌همراه در بهبهان
 • ۵۰۰ روستای استان اردبیل فاقد پوشش تلفن همراه هستند
 • جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
 • آسیاتک در الکامپ ۹۸ از تلفن های Toll-Free رونمایی کرد
 • تجهیز ۲۹ روستای کردستان به اینترنت پرسرعت
 • ماجرای VDSL و اینترنت خانگی ۴ برابر سریع‌تر
 • مقابله با جنون آتش
 • جنون آتش
 • ۵۰۰ روستای استان اردبیل پوشش تلفن همراه ندارند
 • بازهم خصوصی‌سازی، بازهم ترس از اخراج کارگران/ خودروسازی‌های زیان‌ده واگذار نشوند
 • مصدوم شدن 1650 نفر در کردستان تنها به خاطر تصادف!
 • آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی ۳۰ تیر) +جدول
 • شناسایی مشترکین فعال به منظور ارائه طرح سرینو توسط مخابرات انجام می‌شود
 • شرکت مخابرات ایران رتبه خریدار برتر محصولات ایرانی را کسب کرد
 • افزایش ۱.۷ درصدی جمعیت زیر پوشش تامین اجتماعی کردستان
 • ۱۲ نفر بر اثر مصرف مواد مخدر در کردستان جان باختند