در لیست منتشر شده از سوی فوربس به عنوان باهوش ترین ها، کشورهایی مثل سوئیس و آمریکا قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان  ، مجله مشهور فوربس لیست باهوش ترین کشورهای دنیا را منتشر کرده است که جای تعجب دارد ژاپن در صدر کشورهای این لیست قرار گرفته است. این مجله ادعا می کند مردم ژاپن دارای بیشترین بهره هوشی هستند.

 

در رتبه های بعدی لیست منتشر شده از سوی فوربس کشورهایی مثل سوئیس و آمریکا قرار دارند.

 

مجله فوربس می گوید این رده بندی بر اساس شاخص کسب جوایز علمی مثل نوبل و موفقیت های تحصیلی در دانشگاه ها اعلام شده است.

 

در این فهرست ژاپن بهترین عملکرد را در معیارهای ذکر شده داشته و مقام اول را به خود اختصاص داده است.

 

کشورهای سوئیس، چین، آمریکا و روسیه در رتبه های بعدی هستند.

 

منبع: فوربس

پایان پیام/42

منبع: شبستان

خبر بعدی:

ایگور کولاکوویچ: لیست تیم ملی والیبال قطعی نیست؛ تمام تمرکز ما روی موفقیت در انتخابی المپیک است

سرمربی تیم ملی والیبال از شرایط تیمش می گوید.

طرفداری- ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره دلیل عدم حضور در ایران برای تماشای مسابقه سوم فینال گفت:

زمان فینال مسابقات چند مرحله تغییر کرد و ما امکان این را نداشتیم که زمان بلیت را تغییر دهیم زیرا پروازها با توجه به نزدیکی نوروز هیچ جای خالی نداشت. از قبل مشخص شده بود که من بعد از نوروز به ایران بازخواهم گشت و در تعطیلات نوروز در ایران نخواهم بود. من صبح روز دوشنبه 6 صبح ایران را ترک کردم و یکبار دیگر تلاش کردم تا زمان بلیت را با توجه به برگزاری دیدار سوم تغییر بدهم، اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت من نتوانستم تماشاگر دیدار سوم فینال باشم.

به گزارش فارس، سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره اعلام دو لیست برای تیم ملی و تفاوت این دو، اظهار داشت:

ما یک فصل طولانی در رقابت‌های ملی خواهیم داشت و لیستی با حضور 28 بازیکن اعلام کردیم که روی آنها برای کل فصل حساب باز کرده‌ایم. مسابقات تیم ملی تا ماه اکتبر(مهرماه) به طول خواهد انجامید. لیست 15 نفره را به این دلیل اعلام کردیم زیرا نمی توانستیم با 28 بازیکن اردو برگزار کنیم. با 15 بازیکن اردو را شروع می کنیم و بعد از اینکه لیگ های خارجی که بازیکنان ایرانی در آن شاغل هستند به پایان برسد، لژیونرها به تمرینات ما اضافه می شوند. البته بعضی از بازیکنان بعد از یک استراحت به ما ملحق می شوند و به همین دلیل ما دو لیست را در نظر گرفتیم. ما روی 28 بازیکنی که اعلام کردیم، برای کل فصل حساب کرده ایم.

ایگور کولاکوویچ در تشریح معیارهای خود برای انتخاب لیست تیم ملی، بیان کرد:

من تمام مسابقات، دیدارهای داخلی و دیدارهای لژیونرها را دنبال می کردم و عملکرد همه بازیکنان را زیر نظر داشتم. با اکثریت مربیان گفت و گو کردم و با دستیارانم نیز به تبادل نظر پرداختم و همه اعضای کادرفنی نظرات نزدیکی برای انتخاب نهایی داشتند. خوشحالم که اعضای کادرفنی تیم ملی نظرات نزدیکی دارند و به خوبی یکدیگر را درک می کنند. تصمیم نهایی را من اتخاذ کرده ام و این لیست با تشخیص من اعلام شده است. سرمربیان ایرانی در این مسیر کمک زیادی کردند و اطلاعات زیادی را به من درباره بازیکنان انتقال دادند که این موضوع برای من خیلی مهم بود. من برای انتخاب لیست بازیکنانی که زیر نظر داشتم را به دقت دنبال کردم و تمام اطلاعات و ویدئوهایی که از سوی دستیاران و آنالیزورها به دست من رسید را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادم. در پایان هر هفته از مسابقات ویدئوها برای من ارسال می شد و تمامی آنچه که نیاز بود در دسترس من قرار داشت.

وی افزود:

ما کار خود را با 15 نفری که اعلام شده، آغاز خواهیم کرد. ما عملکرد بازیکنان نوجوان و جوانی که در این لیست حضور ندارند را باز هم بررسی خواهیم کرد و آنها را کاملا زیر نظر داریم. بازیکنان لژیونر در لیست 15 نفره نیستند و بازیکنان وظیفه دارند تا بجنگند و کیفیت خود را نشان دهند تا در فهرست تیم ملی باقی بمانند و در غیر این صورت لیست دستخوش تغییراتی خواهد شد. این لیست به هیچ وجه قطعی نیست و خیلی از عوامل می‌تواند باعث تغییر در آن شود. این لیست انتخاب اولیه من برای شروع اردو بوده است.

کولاکوویچ در واکنش به حضور پرتعداد لژیونرها و دیرتر اضافه شدن این بازیکنان و مشکلات احتمالی این موضوع، عنوان کرد:

من از حضور پرتعداد بازیکنان در لیگ های خارجی خوشحال هستم. این موضوع باعث افزایش کیفیت بازیکنان می شود. آنها این امکان را داشتند تا در سطح بالاتر، در کنار بازیکنان و مربیان خارجی به میدان بروند و به تجربه آنها نیز افزوده شده است. فکر می کنم در سال آینده لژیونرهای بیشتری نیز داشته باشیم و حتی لژیونرهای حال حاضر ما نیز به تیم های بهتری خواهند رفت. خیلی از بازیکنان به ما دیرتر ملحق می شوند اما بابت این موضوع نگران نیستم زیرا حضور آنها در لیگ های خارجی به کیفیت آنها کمک می کند. البته مطمئنا آنها خسته خواهند بود اما آنها بازیکنانی حرفه ای هستند و می توانند خود را با شرایط تطبیق دهند. شک ندارم که نمایش خوب آنها در خارج از ایران باعث می شود تا در تیم ملی نیز عملکرد بهتری داشته باشند.

وی در ادامه درباره دلیل بازگشت شهرام محمودی به تیم ملی والیبال و حضور او در لیست بازیکنان دعوت شده، بیان کرد:

من پیش از این دوست داشتم شهرام در کنار تیم ملی حضور داشته باشد اما او اعلام کرده بود به دلیل مشکلات جسمی قصد ندارد در تیم ملی حضور داشته باشد و غیبت او دلیل دیگری نداشت. همه می دانیم که او یکی از بهترین بازیکنان ایران است و من به کیفیت او احترام می گذارم اما این بار شرایط فرق می کرد. شهرام محمودی با من ملاقاتی داشت و اعلام کرد که اگر به من نیاز داشته باشید، می توانم در خدمت تیم ملی باشم. من به عنوان سرمربی تیم ملی این را می دانم که دلیل عدم حضور شهرام در دوره قبلی، تنها به دلیل مسائلی است که در بالا ذکر کردم و به همین دلیل هیچ مشکلی با بازگشت او به تیم ملی نداشتم. او اکنون آماده کمک به تیم ملی است. البته مشکلاتی در پای خود دارد و اکنون در مرحله درمان است و ما می‌دانیم که با کمک دکتر تیم می‌توانیم شرایط او بهبود ببخشیم تا به کار خود ادامه دهد. ما روز یکشنبه جلسه‌ای با افروزی درباره او داشتیم تا راهکار برطرف کردن مشکل شهرام محمودی را بررسی کنیم. ما به این نتیجه رسیدیم که او بعد از لیگ ملت‌ها می‌تواند به ما تا پایان فصل، در انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و دیگر مسابقات کمک کند.

وی ادامه داد:

یک نکته مهم را می خواهم بگویم؛ این پست برای ما خیلی مهم است و ما در آن امیر غفور را نیز در اختیار داریم اما در فصلی که گذشت، ما گزینه های زیادی را برای حضور در این پست نداشتیم. صابر کاظمی در لیگ ترکیه خیلی به میدان نرفت و اگر فقط می خواستیم با یک بازیکن مانند غفور در این تورنمنت ها حاضر شویم، یک ریسک بزرگ پیش روی ما بود. اگر صابر کاظمی را به عنوان جایگزین غفور در نظر می گرفتیم، یک ریسک بزرگ انجام می گرفت و کار برای کاظمی سخت می شد. غفور فصل خوبی را سپری کرد و در تیم خود خیلی خوب کار کرد اما فکر می کنم شهرام محمودی می تواند به ما کمک کند. شهرام محمودی برای کمک کردن به ما در این پست به تیم ملی اضافه می شود. این برای غفور نیز خیلی خوب است زیرا او هم یک مصدومیت جزئی داشت و با مشکلاتی بازی می کرد. این در طول تورنمنت برای غفور نیز سخت می شد و حالا با حضور یک بازیکن مانند شهرام محمودی خیال ما از این پست راحت است و دو بازیکن با کیفیت عالی در اختیار داریم.

کولاکوویچ در ادامه درباره حضور پر رنگ بازیکنان رده های پایه و نحوه تعامل با کادرفنی تیم های جوانان و نوجوانان با توجه به مسابقات جهانی این دو رده، بیان کرد:

با عطایی و وکیلی سرمربیان جوانان و نوجوانان ملاقات و گفت و گو داشتم و درباره برنامه ها با یکدیگر صحبت کردیم. توخته و فیض امام دوست از تیم نوجوانان در لیست ما حضور دارند و سهمیه تیم جوانان در تیم ما بیشتر است. در کنار توخته و فیض امام دوست بازیکنانی مانند اسفندیار، فلاحت خواه، شریفی، یلی و حضرت پور از تیم جوانان در فهرست ما حضور دارند. تصمیم گیری برای من آسان نیست زیرا این بازیکنان در دو تیم ملی حضور دارند و باید در قهرمانی جهان نیز رقابت کنند.

کولاکوویچ گفت:

به طور مثال شاید سوال پیش بیاید که چرا توخته در اردوی اول حضور ندارد. دلیل این موضوع این است که او امسال کمتر به میدان رفته و بهتر است فعلا به تیم پایه ها کمک کند. او بازیکن خوبی است و فصل گذشته نیز عملکرد خوبی داشت و بهتر است فعلا به تیم های پایه کند. او باید جایگاه و کیفیت خود را در تیم های پایه به دست آورد و دوباره می تواند به تیم ملی بازگردد. اسفندیار نیز امسال زیاد بازی نکرد اما با سرمربی او ترکاشوند صحبت کردم و او به من گفت دلیل عدم حضور او در ترکیب، مصدومیت این بازیکن بود و غیبت او ارتباطی با کیفیت این بازیکن نداشت. او آینده والیبال ایران است. فلاحت خواه این فصل خیلی بازی نکرد اما درباره ایشان با آقای اکبری صحبت کردم و ایشان نظرات خوبی درباره او داشتند و در آینده او می تواند حتما به ما کمک کند. جواد کریمی و رمضانی نیز در لیست ما حضور دارند. کریمی امسال عملکرد خوبی داشت و روند خوب خود را حفظ کرد و هر چند پیکان به نیمه نهایی نرسید اما از او نمایش های خوبی را دیدم. رمضانی بازیکن خوب کاله نیز به تیم دعوت شده و او می تواند برای این جایگاه بجنگد و حق خود را بگیرد.

او درباره مسابقات پیش رو و هدف اصلی تیم ملی در سال آینده، گفت:

ما سعی می‌کنیم همیشه بهترین باشیم، اما کار سختی پیش‌روی ایران است. مهم ترین مسابقات برای ما انتخابی المپیک خواهد بود و تمام تمرکز ما روی موفقیت در انتخابی المپیک است. لیگ ملت های والیبال برای ما اهمیت زیادی دارد اما همه تمرکز و قدرت خود را به کار می گیریم تا در مسابقات انتخابی المپیک عملکرد خوبی داشته باشیم. المپیک اولویت اول ایران است تا بتوانیم سال 2020 در توکیو حضور داشته باشیم. همه مسابقات برای ما مهم است و باید بهترین عملکرد را داشته باشیم اما اولویت برای تیم ملی، المپیک است. اگر به المپیک نرویم، هیچ کاری انجام ندادیم.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: بیرجند حضرت زینب س ایران دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی روز پرستار خراسان جنوبي حسن روحانی ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان شیراز سوئیس ژاپن فوربس

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۱۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بخش خبری مجله خبری مورخ ۲۸ اسفند ماه ۹۷ + فیلم
 • فلاحت پیشه: بالاترین شاخص شادی در دنیا مربوط به نیوزیلند است
 • کولاکوویچ: لیست تیم ملی به هیچ وجه قطعی نیست
 • تفاهم نامه همکاری ژاپن و دانشگاه علوم پزشکی اراک امضا شد
 • شماره ۳۴ مجله «تاریخ فلسفه» منتشر شد
 • دور تازه اسلام هراسی در دنیا شروع شده است
 • اینفوگرافی / کدام مواد غذایی باعث کاهش فشار خون می‌شوند؟
 • مجله «فلسفه» انجمن علمی فلسفه دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد
 • ژاپن هم به خیل سرمایه گذاران بندر چابهار پیوست
 • با مصرف خرما باهوش‌ترباشید
 • بخش خبری مجله خبری مورخ ۲۷ اسفند ماه ۹۷ + فیلم
 • لیست سرمایه گذاران فیلم های جشنواره فجر37
 • اشاره AFC به تقابل دوباره کی‌روش با ژاپن
 • ژاپن قهرمان شد
 • پیش‌بینی بانک‌مرکزی ژاپن از رشد اقتصادی جهان
 • ژاپن درصدد تولید موشک های کروز دوربرد ضد کشتی است
 • حضور ژاپن، امارات و عمان در جام جهانی قطعی شد
 • وضعیت آخرین محموله نفت صادراتی ایران به ژاپن
 • پیش بینی ژاپن از وضعیت اقتصاد جهان