به گزارش  سرویس  طلاب  و روحانیون خبرگزاری بسیج، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تأکید کردند: پیوستن دانشجویان ایرانی در هر نقطه از جهان به حرکت پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان، جهاد فی سبیل الله است.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای آن را در مرکز اسلامی هامبورگ قرائت کرد، به این شرح است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم

جوانان عزیز
همه میدانیم که شما دانشجویان در شمار برترین امیدهای آینده‌ی کشورید. آنچه همه باید بدانند این است که به توفیق الهی هم‌اکنون خیل عظیمی از دانشجویان دیروز، در کشور به کارهای بزرگ سرگرمند و لذت خدمت به پیشرفت دانش و فناوری در میهن خود را با همه‌ی وجود حس میکنند. دانشجویان امروز ما -در هر نقطه‌ی جهان- این فرصت را خواهند داشت که به این مجموعه‌های مؤمن و خدوم بپیوندند و کشور را از بیگانگان کاملاً بی‌نیاز کنند. این حرکت آنگاه که با نیت صادقانه و خدایی انجام گیرد، جهاد فی‌سبیل‌الله است. شما جوانان انجمن‌های اسلامی میتوانید پیش‌گامان و راهبران این جهاد باشید. توفیق روزافزون شما را از خداوند خواهانم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۲۰ دی ۱۳۹۷

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

سیاسیون غربی چطور به رشد اسلام‌ستیزی کمک کردند؟

 

خبرگزاری فارس: نشست علمی «تروریسم، درد مشترک» ساعت ۱۰ صبح امروز (دوشنبه) با موضوع بررسی ابعاد حمله تروریستی اخیر به دو مسجد در نیوزیلند، برگزار شد. در این نشست، کارشناسان و صاحب‌نظران، پس از محکومیت حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند، آثار منفی و راه‌های پیشگیری از این قبیل وقایع مورد تحلیل قرار گرفتند.

این نشست که به همت ستاد نشر و تبلیغ پیام‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی و در محل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری برگزار شد، با حضور کارشناسان مسائل بین‌المللی، به بررسی ریشه‌های این حمله تروریستی از جمله سیاست‌های کشورهای غربی که به گسترش تروریسم در سال‌های اخیر منجر شده، پرداخت.

در ابتدای این نشست، «حمیدرضا مقدم‌فر» مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد نشر و تبلیغ پیام‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی، به تبیین علت و فلسفه تشکیل این ستاد پرداخت. او گفت: «پس از حمله تروریستی داعش در پاریس، اول بهمن سال ۹۳ رهبر انقلاب و بعد از حادثه تروریستی دوم در سال ۹۴ نامه‌هایی را به جوانان غربی صادر نمودند که در این نامه‌ها دست‌های پشت پرده این حوادث افشا شد و عامل اصلی آن‌ها در دو محور معرفی شدند. اول سیاست‌های اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی سیاست‌مداران غربی و عامل دوم فرهنگ غرب با دو ویژگی ابتذال و خشونت. عامل حمله تروریستی در نیوزیلند نیز خود را تحت تأثیر [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] و سیاست‌های او معرفی کرد. این دو واقعیتی که مقام معظم رهبری در نامه‌ها اشاره فرمودند، امروز به خوبی در  صحنه تروریستی نیوزیلند و اعترافاتی که عامل آن داشت، خود را نشان داد. امروز ترامپ نماد سیاست‌ورزی در فرهنگ غرب و کسی است که تروریست‌های اسلام‌ستیز او را معلم معنوی خود می‌دانند».

او تشریح کرد: «در چنین شرایطی رهبر معظم انقلاب به عنوان یک رهبر دینی، جهان و جوانان غرب را به شناخت اسلام واقعی دعوت کرده‌اند و از آن‌ها خواسته‌اند تعامل صحیح و شرافت‌مندانه با اسلام برقرار کنند. بر خلاف تبلیغات دروغین رسانه‌های غربی، امروز این اسلام واقعی است که از زبان مقام معظم رهبری جهان را به صلح و امنیت فرا می‌خواند».

وی افزود: «در این نشست ابعاد این حمله تروریستی به دو مسجد مسلمانان نیوزیلند را مورد بررسی قرار داده و به چرایی بروز این نوع تفکر ضدانسانی و احیاگر نژادپرستی نوین و جدید پرداخته می‌شود. آن‌چه بلندگوهای غرب فریاد می زنند حقوق‌بشر است، اما در خلاف آن عمل می‌کنند».

او در ادامه  گفت: «در دو دهه اخیر آمریکا در ۱۶ جنگ حضور داشت. مشکل بسیار بنیادین و ریشه‌دار است. به همین دلیل رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی نامه نوشتند. برخی ممکن است بگویند چرا ایشان به جوانان آسیا یا آفریقا نامه ننوشتند. دلیل این است که [ایشان] ریشه مشکلات بین‌الملل امروز را آمریکا و اروپا می‌دانند». 

سید «سعیدرضا عاملی» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دانشکده مطالعات جهان در دانشگاه تهران با تأیید سخنان مقدم‌فر گفت: «اتفاقات نیوزیلند درد بزرگی است، اما غم جدیدی نیست و در طول تاریخ شاهد چنین فجایعی بودیم. از دوران قرون وسطا کلیسا علیه مسلمانان جنگ‌های صلیبی را به راه انداختند این مسیر شروع شد و صدای طبل دیگرهراسی بلندتر شد. فجایع جنگی بزرگی در تاریخ اتفاق افتاد که باور کردنی نیست. میلیون‌ها آفریقایی در دوران برده‌داری کشته شدند».

عاملی بیان داشت، به جز کشورهایی مانند فرانسه، کشورهای غیراروپایی زیادی دچار فاجعه شدند. در یمن ده میلیون نفر آواره شدند. در کشورهای دیگر نظیر افغانستان، عراق، سوریه و غیره و هر کجای دیگر ردپای آمریکا دیده می‌شود. رهبر انقلاب در نامه‌هایشان توضیح دادند که چگونه این تروریسم فراگیر و کشتار جمعی در نقاط مختلف جهان به‌وجود آمده است. ایشان عامل این مشکلات را دور شدن از توحید و نهادینه شدن سکولاریسم می‌دانند و جوانان اروپایی و آمریکایی را به خواندن بدون واسطه متن قرآن دعوت می‌کنند که در آن همه طاغوت‌ها نهی شده‌اند.

عاملی در ادامه توضیح داد: «دموکراسیِ ابزاری هم نوعی از طاغوت است. برای مثال اگر در سویی از دنیا حادثه‌ای بزرگ رخ دهد کسی اهمیت نمی‌دهد، اما یگر یک نفر آمریکایی ایرانی‌تبار یک مسئله جهانی می‌شود. این بسیار فاجعه‌آمیز بود که فردی مسلسلی را در دست بگیرد و در مسجد که همه در حال عبادتند شروع به کشتار کند. این اسلام‌هراسی ریشه در دیگرهراسی دارد. دیگرهراسی هر بار به شکلی بروز می‌کند. یک بار در جنگ جهانی اول و دوم به‌صورت ژاپن‌هراسی خود را نشان داد و تا آن‌جا تشدید شد که حتی وقتی در هیروشیما و ناکازاکی هزاران نفر کشته شدند، قضاوت مردم آمریکا این بود که چرا کل ژاپن را منجفر نکردید».

وی آغاز اسلام‌هراسی را حادثه ۱۱ سپتامبر عنوان کرد و گفت: «این حادثه یک اتفاق رمزگذاری شده بود که مسلمان‌ها خطرناکند و این تبدیل به یک نماد جهانی شد. داعش هم ادامه ۱۱ سپتامبر بود و قصد داشت مسلمانان را به عنوان یک تبار خطرناک و بی‌رحم نشان دهد که فجایع بزرگ تاریخ را رقم می‌زنند»

عاملی همچنین در توضیح ابعاد اسلام هراسی گفت: «اسلام‌هراسی ابعاد مختلفی دارد. یکی از عمیق‌ترین آن ترس از اصل اسلام است. آن‌ها می‌خواهد خود اسلام را خطر جدی تلقی کنند»

وی در ادامه به اصطلاح «یوروبیا» (Eurabia) اشاره کرد که در قالب آن، اروپایی‌ها را از جهان عرب ترساندند. او گفت طی این هراس‌افکنی، به اروپایی‌ها این‌طور القا شد که به‌زودی مسلمانان غرب جمعیت غالب اروپا خواهند شد.او همچنین یکی از نتایج اسلام‌هراسی را حمله به حدود ۳۰۰ مسجد در انگلیس، پس از ۱۱ سپتامبر دانست.

وی ۱۱ سپتامبر را نتیجه سیاست‌های آمریکا دانست زیرا این کشور در تأمین سلاح برای طالبان و القاعده با هدف ایجاد یک ویتنام برای شوروی در افغانستان نقش داشت. او همچنین به حمله شیمیایی به شهر «حلبچه» عراق اشاره کرد که با سلاح‌های شیمیایی غربی انجام شد. وی تأکید کرد سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی عامدانه به افراد اجازه می‌دادند برای ملحق شدن به داعش به سوریه بروند و خالق افراط‌گرایی خود آن‌ها هستند.

در ادامه سید «محمد مرندی» استاد دانشگاه تهران به سخنرانی پرداخت. او گفت فجایع انسانی در خاورمیانه به امری عادی تبدیل شده است. آمریکا و اروپا در یمن گرسنگی را به میلیون‌ها نفر تحمیل کرده‌اند و به هیچ‌کس پاسخ‌گو نیستند. آن‌ها در لیبی نیز بازار برده فروشی ساخته شده است. همچنین در سوریه گروه‌های افراطی ایجاد می‌کنند.

مرندی گفت نگاه از بالا به پایین غربی‌ها به مسلمانان ربطی به سکولار یا مذهبی بودن آن‌ها ندارد، بلکه جنبه نژادپرستانه دارد. وی از تزریق این دیدگاه به مردم ایران از طریق برخی نخبه‌ها ابراز نگرانی کرد، زیرا موجب می‌شود مردم بپذیرند از غربی‌ها سطح‌پایین‌تر هستند. نتیجه آن این است که اگر در کشوری غربی چند نفر کشته شوند با شمع جلوی سفارتشان جمع می‌شوند اما زمانی که ۴۰۰ عراقی در پاساژی می‌سوزند یا در افغانستان تعداد زیادی در بمب‌گذاری کشته می‌شوند، کسی ابراز هم‌دردی نمی‌کند.

پس از اتمام سخنرانی مرندی، هر یک از سخنرانان، متن سخنرانی خود را در مقابل دوربین رسانه‌های بین‌المللی، به زبان انگلیسی نیز قرائت کردند.

«جعفر درونه» کارشناس فرهنگی و عضو ستاد نشر و تبلیغ پیام‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی نیز تأکید کرد با اتفاقی که در نیوزیلند رخ داد مشخص شد پیام‌هایی که در نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی دادند زنده است.

او گفت حادثه نیوزیلند پیامی خطرناک داشت و از دو پدیده در حال ظهور پرده‌برداری می‌کند: یکی نژادپرستی در چهره‌ای جدید و دیگری سخن گفتن از جنگ‌های صلیبی جدید.

درونه با اعتراض به سکوت روشن‌فکران گفت نباید در استاندارد دوگانه جهان غرب گرفتار شد و باید پیام‌های نامه‌های مقام‌ معظم رهبری را در جهان غرب منتشر کنند.

«محمد عبداللهی» کارشناس مسائل سیاسی و عضو ستاد نشر و تبلیغ پیام‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی به به‌عنوان آخرین سخنران این نشست، نکاتی از نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی را برشمرد.

او گفت نکته مهم اول این است که رهبر معظم انقلاب بعد انسانی وقایع را برجسته ساختند و سخنانشان فارغ از نژاد و مذهب و ملیت و قومیت بود. او نکته دوم را نیز این اصل دانست که بیشترین خسارت را همواره در طول تاریخ این حملات مسلمانان دیده‌اند، درحالی که رسانه‌های غربی آن را وارونه نشان می‌دهند.

عبداللهی در تکمیل نکته دوم، نکته سوم را استانداردسازی دوگانه رسانه‌های غربی عنوان کرد. او نکته بعدی را مذموم بودن تعریف تروریست خوب و بد دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این نامه گفت نباید کار شرورانه‌ای که در راستای منافع غرب است، خوب شناخته شود. وی نکته پنجم را عادی شدن خشونت‌های سازمان‌یافته در دنیا خواند و برجسته‌ترین مثال آن را وجود رژیم صهیونیستی دانست. وی تأکید کرد تمامی نکات این نامه با حادثه تروریستی نیوزیلند تطابق کامل دارند.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۱۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اتحادیه اروپا در خصوص رفتار ایران در مناقشات خاورمیانه بیانیه صادر کرد
 • معنای نوروز در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب
 • لزوم بازخوانی نامه رهبر انقلاب در نفی خشونت اسلام
 • اعلام فراخوان شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو/ دانشجویان جهت ثبت نام تا ۳۱ فروردین فرصت دارند
 • بیانیه اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران
 • تکذیب شوخی رهبر انقلاب با سن آیت‌الله جنتی
 • اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران بیانیه ای صادر کرد
 • انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان شهید چمران اهواز برگزار شد
 • بیانیه اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران در خصوص منطقه
 • رویداد‌های مهم سیاسی سال ۹۷ کدام‌ها بودند؟
 • وام شهریه دانشجویان پیام نور دو برابر شد
 • ۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷ ایران
 • ۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
 • نشست خبری موگرینی و وزیرخارچه چین با موضوع ایران
 • مهم‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۷ کدام است؟
 • ديدار جابري انصاري با اشميد و حضور در نشست ايران و 4 کشور اروپايي و اتحاديه اروپا درباره يمن
 • اقدامات شاخص جهاد کشاورزی سرخس پس از انقلاب اسلامی
 • مسئله محوری؛ توانمندسازی و مهارت‌افزایی دانشجویان -2
 • از لبیک دانشمندان و طلاب به رهبر انقلاب تا بسیج اساتید و مسئولان/ هرآنچه باید از سنگ‌تمام دانشگاهاییان برای تحقق گام دوم انقلاب بدانید