در جلسه شورای اداری میاندورود موضوعان مهمی مطرح شد که می‌توان به این اشاره کرد که در کشور ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری‌ها برخلاف قانون به حوزه هدفمندی یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده که ضربه بسیار سنگینی را به شهرداری‌ها وارد کرد. به گزارش بلاغ، جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود با حضور محمد دامادی نماینده مردم شهرستان ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت توزیع برق، مدیرعامل آب منطقه‌ای، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل راه و شهرسازی و مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان مازندران برگزار شد که هر کدام عملکرد و موانع در بخش خود، در زمینه رفع مشکلات شهرستان میاندورود بیان کردند.علی غلامیان فرماندار میاندورود اظهار کرد: امسال انقلاب چهل ساله می‌شود و نشان دهنده این است که مردم ما در برابر ظلم و ستم ایستادگی کردند و دستاوردهای انقلاب بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: در شهرستان میاندورود خدمات ویژه‌ای در حوزه سلامت و کشاورزی ارائه شده و موفقیت‌هایی به‌دست آمده به طوری که ۶ میلیارد تومان اعتبار طرح‌های عمرانی به بهره‌برداری رسید که نشان دهنده این است که علیرغم مشکلات مالی، حفظ وحدت و شناخت ضرورت داشته و حضور در صحنه بسیار مهم است که با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهیم داد که در راه انقلاب هستیم و تلاش می‌کنیم تا از مشکلات اقتصادی بکاهیم.

فرماندار میاندورود درباره پروژه‌ها و مشکلات میاندورود، خاطر نشان کرد: این شهرستان در حوزه راه و شهرسازی مشکلاتی دارد که یکی از نقاط حادثه خیر بریدگی روبروی مسکن مهر است، همچنین تکمیل دیوار حفاظتی بیمارستان میلاد نور نیز باید انجام شود که تخصیص اعتبار انجام شده ولی مشکلاتی در نوع قرارداد به‌وجود آمده و تاکنون برطرف نشده است، محور گهرباران در قسمت جاده ورکلا نیاز به احداث میدان دارد و تعریض جاده هم علیرغم تلاش‌ها نیاز به پیگیری دارد، ساختمان راه و شهرسازی مازاد اعلام شده و ساختمان جدید نداریم، پروژه احداث ساختمان مجتمع فرهنگی نیاز به ۷۰۰میلیون تومان اعتبار دارد که تاکنون فقط ۱۵۰ میلیون تومان از آن تخصیص پیدا کرد.

غلامی تصریح کرد: مشکل پمپاژ آب در روستاها را داریم و همچنین در حوزه برق مشکل ضعف ولتاژ داریم، آبگیری آبندان‌ ۶۰هکتاری گهرباران باید مدنظر باشد، در بخش کشاورزی به این شهرستان خسارات زیادی وارد شده که نیاز به ۱۰میلیارد وام از بانک کشاورزی داریم و همچنین مشکلات زیادی در حوزه بیمه‌ای وجود دارد.

دولت دست در جیب شهرداری‌ها گذاشته

حسین طبری شهردار سورک نیز  اظهار کرد: در کشور ۳هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری‌ها برخلاف قانون به حوزه هدفمندی یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده که ضربه بسیار سنگینی را به شهرداری‌ها وارد کرد.

طبری تصریح کرد: شهرداری سورک امسال از یک میلیارد و دویست میلیارد تومان یک ریال عوارض وصول نکرد و دولت به صورت رسمی دست در جیب شهرداری‌ها گذاشته است که در این حالت شهرداری‌های کوچک متضرر می‌شوند و من به‌عنوان شهردار درآمد پایدار ندارم.

این مسئول افزود: پلی که در ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) قرار داشته و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای متولی این کار است نیاز به ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل پروژه دارد، مشکل محور چهارراه آزادگان به سمت دریا که در حریم شهر سورک قرار دارد باید حل شود تا از حوادث جاده‌ای کم شود، رودخانه‌ای در محدوده شهر سورک قرار دارد که با سیلاب ایجاد شده مشکلاتی در بخش لایروبی داشتیم که درخواست ساماندهی رودخانه‌ها در حریم شهر را داریم.


محمد خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران نیز در این جلسه در پاسخ به مشکلات ارائه شده از سوی مسئولان میاندورود، گفت: اولویت در استان اجرای طرح هادی در روستاها است که در شهرستان میاندورود برای چند روستا این طرح در حال اجراست.

محمدآفرین محمدزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران نیز گفت: در استان مازندران 10 هزار و 400 کیلومتر جاده  داریم که ۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر از آن راه روستایی را تشکیل می‌دهند، برای ترمیم جاده شرایط جوی آب و هوایی باید مهیا باشد براین اساس از اردیبهشت ماه شروع به ترمیم جاده‌ها می‌کنیم.

محمدزاده با اشاره به زیرگذر جامخانه، تاکید کرد: قرار دادن پمپ در زیرگذرهای مازندران در فصل بارندگی تمهید خوبی نیست و باید راهکار بهتری پیدا کرد.

وی افزود: بحث ترمیم پل سورک نیز در دستور کار است و هم از اعتبارات ملی و هم استانی جهت تسریع کار کمک می‌گیریم و همچنین ساختمان مشترک‌ در حوزه راه و شهرسازی میاندرود تخلیه شده است و ساختمان جدیدی نداریم.

کمبود قیر داشتیم

این مسوول با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۱ هزار تن قیر برای جاده‌های اصلی داشتیم، گفت: متاسفانه امسال بحران قیر داریم و نوسانات اقتصادی دامن گیر همه شد که ۳هزار تن برای جاده‌های شهری و هزار و ۵۰۰ تن برای راه‌های روستایی و دو حواله در مجموع ۹ هزار تن قیر تحقق پیدا کرد که نشانه کمبود در این بخش است.

محمدزاده، خاطرنشان کرد: حوزه راه و شهرسازی یک مجموعه است و ما همدل و هم‌سو در جهت حل مشکلات هستیم.

محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران نیز با بیان اینکه در سال جاری ۲۱ درصد افزایش بارش باران داشتیم، گفت: آب طی چند سال اخیر رو به کاهش است و مدیریت مصرف از جمله اقداماتی است که می‌توان بهره‌وری آب را بالاتر برد.

وی افزود: لایروبی انهار در دست اقدام است و ۱۵۰ میلیون تومان بودجه برای لایروبی ۱۶ کیلومتر انهار داشتیم.

یخکشی تاکید کرد: آب‌بندان‌ها از منابع و ظرفیت مهم ذخیره سازی آب هستند که تلاش داریم اولویت اول آن آب‌گیری باشد، همچنین توسعه آب‌بندان‌ها و ساماندهی چاه‌ها در دستور کار است و برای چاه‌هایی که قبل از سال ۸۵ فاقد مجوز بودند پروانه فعالیت صادر می‌شود.

قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران نیز در این جلسه در پاسخ به مشکلات ارائه شده در بخش خود بیان کرد: ضعف ولتاژ بخش گهرباران با احداث پست ۶۳ حل می‌شود که با همکاری شرکت دشت‌ناز با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت برق هیچ‌گونه بودجه دولتی ندارد و اعتبارات چاه کشاورزی توسط سازمان مدیریت محقق می‌شود و همچنین در حوزه جابه‌جایی تیرها برابر مصوباتی بین وزارت نیرو هر نوع عقب‌نشینی برعهده وزارت راه است و ما هر نوع همکاری لازم باشد خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: بلاغ مازندران

خبر بعدی:

هزینه‌کرد ۲۵ میلیارد تومان در روستاهای استان همدان از محل عوارض برق

همدان - محمدمهدی شهیدی گفت: ۲۵ میلیارد تومان از محل عوارض برق، در روستاهای استان از سال ۹۲ تاکنون برای اصلاح و بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌ها هزینه شده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان جلسه مشترک مجمع نمایندگان و مدیران صنعت آب و برق استان همدان به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

محمدمهدی شهیدی رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان در این جلسه با اشاره به وظیفه این شورا اظهار داشت: شورای انسجام‌بخشی هماهنگی و رسیدگی به امور مربوط به حوزه صنعت آب و برق استان را برعهده دارد.

شهیدی با اشاره به اثربخشی این شورا در پیشبرد امور افزود: با هماهنگی و انسجام این شورا مشکلات صنعت آب و برق استان پیگیری و با همدلی و اتحاد رفع شده است.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات این شورا بحث چاه‌های آب کشاورزی و نصب کنتورهای هوشمند آب و برق در راستای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بوده که به خوبی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به منابع درآمدی شرکت توزیع نیروی برق استان ابراز داشت: یکی از این منابع فروش انرژی است که ۲۷ درصد از وصول مطالبات سهم شرکت بوده که صرف هزینه تعمیرات و نگهداری شبکه و پرداخت حقوق کارکنان و پیمانکاران بخش جاری می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر وصولی بالا نرود بحث نگهداری شبکه‌ها نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد، گفت: سال ۸۹ مانده وصولی شرکت ۱۷ میلیارد تومان بود که در حال حاضر این مبلغ به ۱۰۵ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان رسیده که ۲۶ میلیارد و ۵۸ میلیون تومان آن مختص روستاها است.

شهیدی ادامه داد: منبع درآمدی دیگر شرکت فروش انشعاب است که درآمد حاصل از آن نیز صرف اجرای پروژه‌های توسعه و احداث شبکه توزیع و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بحث فروش انشعاب نیز برای ما حیاتی است، گفت: در این زمینه شرکت‌ مشکلاتی دارد چراکه هزینه لوازم‌های مورد نیاز به استان گاه چندین برابر افزایش می‌یابد.

رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان عنوان کرد: در حال حاضر هر انشعاب ۳ میلیون تومان برای ما هزینه دارد در حالی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در شهر و ۶۵۰ هزار تومان در روستا از مشترک دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۷۳۶ هزار مشترک برق در استان وجود دارد، ابراز داشت: عمده‌ترین مصرف برق استان نیز به میزان ۳۸ درصد در بخش کشاورزی است و بخش خانگی و صنعتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شهیدی با اشاره به پیک بار برق استان که امسال به ۶۸۷.۳ مگاوات در فصل تابستان رسید، یادآور شد: سهمیه‌ای ما ۷۰۳ مگاوات بود که با مدیریت کاهش دادیم.

وی با بیان اینکه امسال در اوج پیک بار تابستان ۲۰۰ مگاوات خاموشی به همدان رسید، افزود: با احداث نیروگاه‌های جدیدی که وارد مدار می‌شوند ۵ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده می‌شود و در برنامه است تا ۳ هزار مگاوات نیز با مدیریت مصرف توسط شرکت‌های توزیع تأمین شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: در زمینه کاهش تلفات نیز تلفات استان از ۲۲.۵ درصد در سال ۸۶ به ۱۰.۵۸ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تا ۹۶ حدود ۴ درصد تلفات کشور کاهش داشته است، گفت: ۲۵۵ میلیارد کیلووات ساعت مصرف کشور است که سهم ما ۱.۳ درصد است که اگر یک درصد کاهش تلفات داشته باشیم معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ارزش افزوده در کشور ایجاد می‌کند که در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است.

شهیدی تصریح کرد: در زمینه وصول مطالبات نیز ما به ۹۴.۸ درصد رسیده‌ایم که امیدوارریم با اقداماتی که در حال انجام است و حمایت‌های نمایندگان به بالاتر از ۹۶ درصد برسیم.

وی با اشاره به احداث پست «همدان ۶» شهرستان همدان در حال انجام است، یادآور شد: رفع نامتعادلی پست‌های  KV۶۳ مجاور و رشد بار در مرکز شهر و افزایش تراکم بار از اهداف این پروژه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: پست  KV۶۳ شهرک ولیعصر(عج) ملایر۴ نیز از دیگر پروژه‌های اجرایی است که هدف از آن تأمین برق مسکن مهر شهرک ولیعصر(عج) و برطرف کردن افت ولتاژ شدید در شمال شهر ملایر است که تملک زمین پست و تغییر کاربری زمین در کمیسیون ماده ۵ انجام شده است.

وی ابراز داشت: از محل عوارض برق نیز ۲۵ میلیارد تومان در روستاهای استان از سال ۹۲ تاکنون برای اصلاح و بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌ها هزینه شده است.

شهیدی با اشاره به پیشتازی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در بحث نیروگاه‌های خورشیدی افزود: استان همدان تنها استانی است در کشور که ۶ نیروگاه نصب شده دارد و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی در ادامه به بیان چالش‌های صنعت برق استان پرداخت و اظهار داشت: افزایش مانده بدهی مشترکین شرکت به ویژه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، فرسودگی شبکه‌های توزیع برق در مناطق شهری و روستایی و عدم اختصاص اعتبارات لازم و واریز وجوه دریافتی بابت انشعاب به خزانه و طولانی شدن زمان واریزی به حساب شرکت از جمله این چالش‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: افزایش زیان انباشته شرکت با توجه به اعمال قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده انرژی و کاهش قدرت خرید شرکت با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و لوازم شبکه نیز از دیگر چالش‌های صنعت برق استان است.

در ادامه مدیران عامل صنعت آب و برق استان همدان گزارشی از عملکرد شرکت‌ها ارائه کردند و نمایندگان استان نیز پس از بررسی نظرات و پیشنهادات قول مساعدت برای رفع مشکلات این حوزه دادند.

انتهای پیام/

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۹۱۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گردشگری خوزستان در گرو تبلیغات و ضعف زیرساخت ها
 • مطالبات ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق از دولت/ رسوب ۱۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات در سازمان هدفمندی
 • وصولی شرکت برق همدان به ‌۱۰۵ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان رسید‌
 • طلب بیش از 30 هزار میلیارد تومان صنعت برق از دولت
 • 2 کشته بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی مزدا در میاندورود
 • اجرای 1000 کیلومتر خط جدید انتقال و فوق توزیع و 40 پست قدرت تا تابستان 98 / بیش از 30 هزار میلیارد تومان مطالبات صنعت برق از دولت
 • داستان تکراری تولید برق از طلای کثیف در تبریز
 • دستگیری سارق جیب بر و کیف قاپ در مهران
 • آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: تردیدی در ضعف مدیریت استان کردستان نیست
 • واژگونی خودروی مزدا در میاندورود حادثه آفرید
 • احداث بزرگترین کارخانه جوجه کشی بوقلمون کشور
 • تحقیق و تفحص از «قراردادهای خرید هواپیما» کلید خورد/ اجاره‌خانه‌ها فعلی کاملاً غیرطبیعی است/ ۲ میلیون خانه خالی داریم و ۱۰ میلیون نفر مسکن ندارند
 • تحقیق و تفحص از «قرارداد‌های خرید هواپیما» کلید خورد
 • فرصت ها و چالش های پایتخت صنعت ریلی ایران
 • محرومیت زیر گوش پایتخت/«گلدره» متولی آب و برق ندارد
 • ضعف قوانین ، توان پلیس را سلب می کند
 • نوبخت:بجای تسویه حساب‌های سیاسی به فکر رفع نقاط ضعف خود باشیم
 • تا بین رهبری، ریاست جمهوری ،سپاه و صدا و سیما تفاهمی ایجاد نشود مشکلات کشور حل نمی شود
 • امام جمعه ساوجبلاغ و نماینده مجلس پیگیر مشکلات مردم با اداره برق منطقه شدند+عکس