تهران- ایرنا- همزمان با پایان برخی از اجرای نمایش‌ها در آخر دی‌ماه، پنج نمایش جدید از ابتدای بهمن ماه به روی صحنه می رود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در این هفته از تاریخ 28 دی‌ماه تا پنجم بهمن‌ماه نمایش‌هایی که اجرا می‌شوند به شرح ذیل است:
- نمایش «چخوفناک» به نویسندگی و کارگردانی بهداد زندیه وکیلی اول تا دهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20:30 به مدت 70 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه می‌رود.


- نمایش «چه کسی شلیک کرد؟» به کارگردانی سعید هنرآموز و نویسندگی آرام محضری اول تا شانزدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 21 به مدت 90 دقیقه خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «برزخ» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از اول تا بیستم بهمن‌ماه هر شب ساعت 21:30 به مدت 50 دقیقه در سالن اصلی تماشاخانه دیوار چهارم به نمایش در می‌آید.
- نمایش «مرگ فیدل» به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی از اول تا سی ام بهمن‌ماه هر شب ساعت 20:15 به مدت 60 دقیقه سالن اصلی تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می‌رود.
- نمایش «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از اول تا سی ام بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:15 در سالن اصلی تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود.

** نمایش‌هایی که بر صحنه می‌مانند
- نمایش «کمدی الهی، جلد برزخ» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی تا هشتم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 65 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر به نمایش در می‌آید.
- نمایش «تن شوری» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا ثروتی تا نهم بهمن‌ماه هر شب در دو نوبت 18 و 21:15 در سالن اصلی تئاتر مستقل به صحنه می‌رود.
- نمایش «خانه برناردا آلبا» نوشته فدریکو گارسیا لورکا و دراماژتوری محمد چرمشیر و کارگردانی علی رفیعی تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 135 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.
- نمایش «شاهدین اعدام» نوشته ماتئی ویسنی‌یک و به کارگردانی طاها محمدی تا دهم بهمن‎ماه هر شب ساعت 17:30 به مدت 80 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.
- نمایش «خرده جنایت های زن و شوهری» نوشته اریک امانوئل اشمیت و به کارگردانی سواک نظریان تا یازدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 90 دقیقه در موسسه فرهنگی و هنری گندم به صحنه می‌رود.
- نمایش «پس از برخورد جسم سخت به سر» به نویسندگی و کارگردانی سجاد داغستانی تا سیزدهم بهمن‌ماه هر شب 19:30 به مدت 70 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «سوءتفاهم» نوشته آلبر کامو و به کارگردانی شیوا شجاعی تا چهاردهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:30 به مدت 70 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» نوشته فردریش دورنمات به کارگردانی احسان فلاحت پیشه تا چهاردهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 120 دقیقه در سالن اصلی تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «هزار و یک تو» به نویسندگی و کارگردانی السا فیروز آذر تا پانزدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
- نمایش «آوازه خوان خیابان های منهتن» به کارگردانی میکاییل شهرستانی و نویسندگی نیما مهر تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 65 دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ماه روی آب» به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی سیدعلی هاشمی تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:45 به مدت 75 دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «کالبد شکافی» به نویسندگی و کارگردانی سامان ارسطو تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «در انتظار گودو» نوشته ساموئل بکت به کارگردانی حسام لک تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:30 به مدت 90 دقیقه در سالن قشقایی تئاتر شهر به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پوبلیکومس بشیمپفونگ» به کارگردانی امیر اخوان تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:45 به مدت 60 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
- نمایش «شاباش خوان» نوشته محمد چرمشیر به کارگردانی غلامرضا عربی تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود.
- نمایش «تابستان» به نویسندگی و کارگردانی سعدی محمدی عبد تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 سالن اصلی تالار مولوی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «برفک» به نویسندگی و کارگردانی جواد عاطفه تا نوزدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن سایه تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «کلفت ها» نوشته ژان ژنه و به کارگردانی دریا دریایی تا هجدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می شود.
- نمایش موی سیاه خرس زخمی به نویسندگی جابر رمضانی و پیام سعیدی و کارگردانی جابر رمضانی از ششم تا نوردهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 در تالار حافظ به نمایش در می‌آید.
- نمایش «شب بخیر مادر» نوشته مارشا نورمن به کارگردانی ملیکا رضی و پیمان یاقوتی تا نوزدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 50 دقیقه در خانه نمایش اداره تئاتر به صحنه می‌رود.
- نمایش «کانفیدنشیال» به کارگردانی سپیده گل تراش نژاد و محسن قصری و نویسندگی سپیده گل تراش نژاد تا نوزدهم بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش اداره تئاتر اجرا می‌شود.
- نمایش «نامه نویس» نوشته آلن بنت و به کارگردانی فرجاد ساکی تا بیست و یکم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «تبرئه» نوشته جسیکا بلنک و اریک جنسون به کارگردانی منیژه محامدی از بیست و دوم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20:30 به مدت 70 دقیقه در سالن «استاد سمندریان» ایرانشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «سیاه و سیندرلا» به کارگردانی گلرخ میلانی و نویسندگی فرهاد نقدعلی تا بیست و دوم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 80 دقیقه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.
- نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس تا بیست و سوم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 70 دقیقه در سالن «استاد سمندریان» ایرانشهر به نمایش در می‌آید.
- نمایش «اعتراف یک برگمان خوانی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا نراقی تا بیست و چهارم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به صحنه می‌رود.
- نمایش «زهرماری» به کارگردانی علی احمدی و نویسندگی رضا بهاروند و احمد سلگی تا بیست و چهارم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 65 دقیقه در تماشاخانه ملک اجرا می‌شود.
- نمایش «خوابمردگی» به کارگردانی فرهنگ روشنی و نویسندگی سجاد داغستانی تا بیست و هفتم بهمن‌ماه فقط روزهای شنبه‌ ساعت 21 در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.
نمایش «هفت خواب» به کارگردانی سامان تیرانداز و نویسندگی شهناز روستایی تا بیست و نهم اسفندماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه در سالن اصلی تالار محراب به صحنه می‌رود.
نمایش «گذر لوطی هاشم» به کارگردانی حسین تبریزی و نویسندگی ابوالفضل حاجی علی خانی هر شب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «بدون تماشاگر» به نویسندگی ابوالفضل کاهانی و کارگردانی امید اخوین هر شب ساعت 19 در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ایبی» به نویسندگی و کارگردانی پوریا رستمی هر شب ساعت 21:45 به مدت 70 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

** نمایش‌هایی به اجرای خود پایان می‌دهند
- نمایش «نگهبانان» نوشته راجیو جوزف و به کارگردانی ملودی آرام نیا تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «نگهبانان تاج محل» نوشته راجیو جوزف و به کارگردانی کاظم نظری تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پرسه‌های موازی» به کارگردانی پریسا سلمانی و نیما صدقی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 17:45 در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «خفتگان و مردگان» به کارگردانی تبسم شاه پوری و نویسندگی تایماز رضوانی و تبسم شاه پوری تا اول بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 45 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
- نمایش «بازپرس وارد می شود» به کارگردانی علی علوی نژاد و نویسندگی جی.بی پریستلی تا دوم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.
- نمایش «مرگ تصادفی یک آنارشیست» از بیست و سوم دی ماه تا سوم بهمن ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 75 دقیقه سالن اصلی در تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می‌رود.
- نمایش «اوبو» نوشته آلفرد ژاری به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی تا چهارم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 75 دقیقه در تالار حافظ اجرا می‌شود.
- نمایش «قلبی که ضربان دلخراشی داشت» به کارگردانی سعید جعفری و نویسندگی فاطمه کمانکش تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20:30 در تماشاخانه صحنه آبی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «داستان عشق» نوشته ژان لوک ‌لگرس به کارگردانی بهروز عبادی تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 17:30 به مدت 50 دقیقه در حوزه هنری به صحنه می‌رود.
- نمایش «مصاحبه» نوشته جویس کارول اوتس به کارگردانی سید محمدرضا فهمیزی تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 45 دقیقه در تالار ناصرخسرو اجرا می‌شود.
- نمایش «جنین» به کارگردانی فریبا آقاپور و نویسندگی درتا سوآپا و رضا فریدونی تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20:30 به مدت 55 دقیقه در تماشاخانه سه‌نقطه به نمایش در می‌آید.
- نمایش «عاشقستان» به کارگردانی علی برجی و نویسندگی کیوان صباغ تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه تتماج به صحنه می‌رود.
- نمایش «بازی در برزخ» به کارگردانی مهدی تنگ عیش و نویسندگی فرشته امیدوار طهرانی تا پنجم بهمن‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه در تالار محراب اجرا می‌شود.
فراهنگ ** 7561 **1418**9129

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

خبر‌های کوتاه رادیو و تلویزیون

خبرگزاری تسنیم: امروز رویداد‌های مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

حضور رادیو بنگلای برون‌مرزی صداوسیما در جشنواره رادیو‌های بنگلادش

برای نخستین بار رادیو بنگلای معاونت برون مرزی با شعار «از خلیج فارس تا خلیج بنگال با رادیو تهران» و با حضور نمایندگان این رادیو «محمد باب الاختر» مترجم و گوینده رادیو، «محمد فیروز عالم» و «شابوز محمود» مسئولان کلوپ شنوندگان رادیو بنگلا در پنجمین جشنواره رادیو‌های بین‌المللی شرکت کرد.

در این همایش که ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه) در داکا برگزار شد بیش از ۹۰۰ نفر از شنوندگان و نمایندگان کلوپ‌های شنوندگان از سراسر بنگلادش شرکت کردند و «حسن محمود» وزیر اطلاع‌رسانی بنگلادش در افتتاحیه سخنرانی کرد. رادیو‌های برون مرزی که از خارج از بنگلادش به زبان بنگلا برنامه تولید و پخش می‌کنند نیز در این همایش شرکت داشتند.

در حاشیه این همایش، همچنین رادیو بنگلا معاونت برون مرزی با برگزاری گردهمایی در سالن رادیو ملی بنگلادش، از شنوندگان و مخاطبان قدیمی و همیشگی خود که سال‌هاست برنامه‌های این رادیو را دنبال می‌کنند، دعوت کرد و نظرات و پیشنهاد‌های آن‌ها را درخصوص برنامه‌های رادیو بنگلا جویا شد. شنوندگان رادیو بنگلا در این مراسم از مسئولان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به علت پخش برنامه‌های ارزنده این رادیو و همچنین وب سایت رادیو بنگلا قدردانی کردند.

در پایان این همایش، لوح اهدایی رادیو بنگلا به منتخبان اعضای کلوپ شنوندگان این رادیو اهدا شد.

کارنامه هنری «داریوش مهرجویی» در شبکه الکوثر

مجله هنری «اضواء» در دو بخش ابتدایی «تاریخ سینما» و بزرگان سینمای ایران» با نمایش گوشه‌های از آثار سینمایی همچون گاو، دایره مینا، اجاره‌نشین‌ها، هامون، بانو، مهمان مامان و سنتوری میزبان آثاری از «داریوش مهرجویی» کارگردان پرتوان ایرانی خواهد بود.

«مهرجویی» با ساخت آثاری مختلف و متفاوت در سینمای ایران هفت شخصیت سینمایی ماندگار را خلق نمود و به این واسطه توانست جوایز بسیار معتبری از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کند. برنامه «اضواء» در بخش‌های دیگری مثل ستارگان سینمای ایران با معرفی «بابک حمیدیان»، پشت صحنه فیلم «سد معبر» ساخته محسن قرایی، سکانس برتر نمایش گوشه‌های از فیلم «شب‌های روشن» ساخته فرزاد موتمن و بخش موسیقی برتر فیلم «اعتراض» ساخته مسعود کیمیایی ادامه می‌یابد.

«زهرا موسوی» اجرای این برنامه را که از تولیدات گروه اجتماعی شبکه الکوثر است، برعهده دارد. «اضواء» امشب ۲۷ بهمن ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران بر روی آنتن است.

آی‌فیلمی‌ها به تماشای «کوچک جنگلی» می‌نشینند

شبکه آی‌فیلم، مجموعه تلویزیونی تاریخی «کوچک جنگلی» را برای مخاطبانش در افغانستان و تاجیکستان به نمایش می‌گذارد. کانال آی‌فیلم ۲ سریال تاریخی «کوچک جنگلی» به‌کارگردانی بهروز افخمی را جایگزین مجموعه «پشت کوه‌های بلند» می‌کند.

سریال «کوچک جنگلی» به کارگردانی بهروز افخمی و با بازی علیرضا مجلل در نقش میرزا کوچک خان و با صدای دوبله بهرام زند از آثار ماندگار دهه ۶۰ تلویزیون است که از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال روایتگر گوشه‌ای از تاریخ قیام جنگل به رهبری میرزاکوچک خان بود.

مهدی هاشمی، اکبر معززی، جهانگیر الماسی، جمشید گرگین، منوچهر حامدی، محمد مطیع، صدرالدین حجازی و فتحعلی اویسی از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند. «کوچک جنگلی» از دوشنبه بیست و نهم بهمن‌ماه، هر شب ساعت ۲۰ به‌وقت تهران و ۲۱ به‌وقت کابل روانه آنتن می‌شود و در ساعت‌های ۰۲:۰۰، ۰۸:۰۰ و ۱۴ (به‌وقت تهران) بازپخش خواهد شد.

«اختیاریه» از سه شنبه شب می‌آید

برنامه گفتگو محور «اختیاریه» با اجرای «سیدمرتضی فاطمی» از سه‌شنبه روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. این برنامه گفتگومحور با اجرای سیدمرتضی فاطمی قرار است از سه شنبه شب ۳۰ بهمن ماه پخش خود را از شبکه پنج سیما آغاز کند.

«اختیاریه» قرار است فعلا سه شب در هفته (شب‌های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه) به مدت یک ساعت از ساعت ۲۲ تا ۲۳ به طور زنده به روی آنتن برود و با چهره‌های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی و ... گفتگو‌هایی صریح، چالشی و فرامتنی داشته باشد.

کارگردانی این هاردتاک تلویزیونی را فواد صفاریان پور برعهده دارد و مجموعه‌ای متشکل از روزنامه‌نگاران بنام سال‌های اخیر رسانه‌های کشور ترکیب تیم پژوهش آن را شکل می‌دهند.

«شب‌های هنر» تئاتری می‌شود

«شب تئاتر» از مجموعه شب‌های هنر به مناسبت سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با اجرای رحمت امینی از امشب (بیست و هفتم بهمن ماه) تا شنبه (چهارم اسفندماه) هر شب ساعت ۲۳ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. بررسی اجمالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر به همراه کارشناسان، منتقدان و شرکت کنندگان در جشنواره از جمله بخش‌های این ویژه برنامه خواهد بود.

در اولین ویژه برنامه جشنواره تئاتر فجر که امشب ساعت ۲۳ به روی آنتن می‌رود، رحمت امینی مجری کارشناس، به همراه شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنر‌های نمایشی و دکتر اردشیر صالح‌پور به بررسی تأثیر جشنواره فجر بر تئاتر در ادوار مختلف خواهند پرداخت. «شب تئاتر» ویژه جشنواره تئاتر فجر به تهیه کنندگی امیرقمیشی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است.

شریعتمداری در تبیین نامه گام دوم رهبری مهمان «نگاه یک» می‌شود

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان امشب مهمان برنامه «نگاه یک» است تا درباره نامه گام دوم رهبر انقلاب و آغاز پنجاه سالگی انقلاب صحبت کند. برنامه تلویزیونی «نگاه یک» شنبه هر هفته از ساعت ۲۳:۱۵ بصورت زنده روی آنتن شبکه یک می‌رود.

عاشقان سفر "عشق سفر "شبکه سه را تماشا کنند

مجموعه "عشق سفر" در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه‌کنندگی سیده معصومه پور حسینی است که همراه با هنرمندانی، چون ارژنگ امیر فضلی، محمد نادری، امیرحسین صدیق، مهران رجبی، سپند امیر سلیمانی، مهدی امینی‌خواه، رامین ناصر نصیر و... به معرفی مناطق گردشگری، چون غارها، کویرها، آبشار‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی و همچنین معرفی لباس‌های محلی و سنتی، انواع غذا‌ها و خوراکی‌های محلی مناطق مختلف می‌پردازد.

در هر قسمت از این برنامه یک بازیگر یا زوجی ایرانگرد به همراه کاربلدان محلی سفر به یک شهر و یا روستایی از سرزمین پهناور کشورمان را آغاز می‌کنند و یک گردشگری ماجراجویانه را به نمایش می‌گذارند.

یاد آور می‌شود " عشق سفر"روز‌های شنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

"روز‌های سرنوشت" شبکه سه رقم خورد

مجموعه مستند- داستانی روز‌های سرنوشت به تهیه کنندگی معصومه فرد شاهین و کارگردانی جمشید بیات ترک، کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که در ۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای وقایع شکل‌گیری انقلاب اسلامی را روایت می‌کند.

در این مجموعه مستند، ابتدا تبعات واقعه نمایش داده می‌شود و سپس به گذشته برمی‌گردد تا اصل ماجرا و کسانی‌که در آن نقش داشته‌اند معرفی کند.

مستند روز‌های سرنوشت، با انتخاب ۱۰ رویداد مهم و کلیدی، اوج‌گیری مبارزات مردم علیه طاغوت تا پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران را با استفاده از تصاویر آرشیوی، بازسازی برخی حوادث و گفتگو با افراد مطلع، روایت می‌کند.

" درسواوزالا " مهمان " کتاب شب " رادیو

رمان مشهور و خاطره انگیز " درسواوزالا " طی یک هفته برای شنوندگان برنامه "کتاب شب" رادیوتهران، با صدای بهروز رضوی خوانده خواهد شد. رمان مشهور و خاطره انگیز " درسواوزالا " اثر ولادیمیر آرسنی یف با ترجمه مهدی غبرایی از انتشارات نیلوفر، است، این رمان که اکنون جزو کتاب‌های نایاب به شمار می‌رود، فقط یک بار در سال ۱۳۶۲ منتشر شد و به خاطره‌ها پیوست.

آکیرا کوروساوا، کارگردان مشهور جهان با اقتباس از این رمان، فیلم زیبایی به همین نام ساخت که تا به حال چندین بار از سیمای جمهوری اسلامی ایران به نمایش در آمده است. یک افسر مهندس در ماموریتی اکتشافی در رشته کوه‌های صعب العبور، با پیرمردی جنگلی به نام " درسواوزالا " آشنا می‌شود و از دانش ذاتی و غریزی او در ارتباط با کوه و جنگل، چنان حیرت زده می‌شود که دلش نمی‌آید پیرمرد را به حال خود در آن مناطق پرخطر، رها کند، اما خود پیرمرد می‌گوید که اگر من به شهر بیایم و بخواهم برای هیزم و آب، پول بدهم، مرگم حتمی است.

سرانجام، افسر مهندس، او را با خود به شهر می‌برد، اما... این رمان جذاب را نویسنده برنامه کتاب شب در شش قسمت ۲۰ دقیقه‌ای تنظیم رادیویی کرده که شنوندگان رادیوتهران می‌توانند آن را به سردبیری محمدباقر رضایی، تهیه‌کنندگی محمود احمدی و صدابرداری نرگس فتحی بشنوند. برنامه کتاب شب در گروه اخلاق و زندگی شهروندی شبکه رادیویی تهران تولید می‌شود و پس از پخش، در سایت رادیو تهران و شبکه ایران صدا (قسمت کتاب گویا) برای همگان بطور رایگان قابل دسترس است.

سردبیر برنامه، روز‌های پخش این اثر را از روز شنبه بیست و هفتم بهمن‌ماه تا پنجشنبه دوم اسفند ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه اعلام کرده است.

مریم جلالی مهمان «کتاب‌باز» می‌شود

سروش صحت امشب شنبه ۲۷ بهمن‌ماه در برنامه «کتاب‌باز» میزبان مریم جلالی، نویسنده، برنامه‌ساز رادیو و تلویزیون و مدیر پردیس سینمایی ملت است. جلالی در برنامه امشب از اهمیت قصه‌گویی، کتاب‌های نانوشته یا تجربه‌های افراد مختلف صحبت و در ادامه درمورد کتاب‌خوان شدن خانواده‌ها پیشنهاداتی را ارئه می‌کند.

در بخش دوم (بخش ثابت شنبه شب‌ها) دکتر رشید کاکاوند در خصوص شیرینی‌های شعر و ادبیات فارسی صحبت خواهد کرد. «کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود و تکرار آن ساعت یک بامداد، ۸ صبح و ۱۳ بعدازظهر روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: فرهنگي تئاتر اجراهاي بهمن نمايش جديد

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۴۱۷۹۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای ۲۶ اثر نمایشی در روز ششم جشنواره تئاتر فجر/حضور پررنگ شهرستانی‌ها در فجر ۳۷
 • هفت روزگی جشنواره تئاتر فجر امروز پذیرای 32 نمایش است
 • از دستفروشان مزاحم برای اجراهای خیابانی تا بی‌نظمی در سالن‌های نمایش
 • هنرمندان استانی بر سکوی اول تئاتر خیابانی جشنواره فجر
 • اجرای ۳۲ نمایش در هفتمین روز از جشنواره بین المللی تئاتر فجر
 • وقتی سالن وزارت کشور منفجر شد! + تصاویر
 • جدول بازبینی نخستین جشنواره استانی «تئاتر ماه و تار» اعلام شد
 • چگونه فرهادی ابهام اخلاقی را به شکل هنری بیان می‌کند؟
 • قدرت نمایی هنرمندان استانی در تئاتر خیابانی جشنواره فجر
 • حواشی جشنواره تئاتر فجر 37/ از پوشش نامناسب تماشاگران تا جداکردن تماشاگران خانم و آقا در یک نمایش
 • «افرا یا روز می‌گذرد» مخاطبان را ۱۰۰ دقیقه میخکوب کرد/وقتی یک نمایش باعث جدایی تماشاگران خانم و آقا می‌شود!
 • سلفی زوج دوست داشتنی سینما در پشت صحنه یک نمایش
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| حضور رادیوی برون مرزی صداوسیما در جشنواره بنگلادش/شب‌های هنر ویژه جشنواره تئاتر و اختیاریه دوباره از شبکه پنج
 • فریبا کلهر به دنبال احیای سنت استاد و شاگردی نویسندگی در تورنتو
 • از غش‌کردن بازیگر تا مخاطبانی که با بلیت پشت در ماندند/هرآنچه باید از حواشی عجیب جشنواره تئاتر فجر بدانید
 • نمایش «راز پیشونی سفید» در همدان به روی صحنه می‌رود
 • مهلت اجرای آزمایشی قانون شورا‌های حل اختلاف به مدت شش ماه تمدید شد
 • نمایش طنز 'سولدوزون شانلی تاریخی' در نقده به روی صحنه رفت
 • مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف به مدت ۶ ماه تمدید شد