به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ۚ. ذَٰلِکَ أَدْنَىٰ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ ۗ. وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا»؛ ای پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند این برای آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند (به احتیاط) نزدیکتر است و خدا آمرزنده مهربان است.(سورهٔ احزاب-آیهٔ ۵۹)

حجاب همان پوششی است که با پدید آمدن دین مبین اسلام، کامل‌تر و ارزش هر فردی (زن و مرد) در جایگاه خودشان حفظ شد. البته باید توجه داشت که پوشش در هر کشوری بنا به قانون آن کشور مقرر شده است و ایران به برکت  انقلاب اسلامی حجابی برتر یعنی چادر را برای زنان خود انتخاب کرده است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

از این روی همزمان با ایام فاطمیه شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س)، حجت الاسلام والمسلمین احسان بی‌آزار تهرانی در پویشی با همراهی زنان محجبه ایرانی دیگر بانوان کشور را به حجاب برتر و انتخاب چادر دعوت کرده است.

تا امروز افراد بسیاری از قبیل؛ مداحان، خطیبان و ... در پویش «چادر مادرم» شرکت کرده‌اند و با ارسال ویدیوهای کوتاهی، از مردم به ویژه بانوان برای انتخاب حجاب برتر دعوت می‌کنند.

سید رضا نریمانی مداح اهل بیت (ع) در ادامه پویش «چادر مادرم» گفت: در حمایت از پویشی که دوست عزیزم حاج آقا بی‌آزار تهرانی به نام «چادر مادرم» راه اندازی کردند، هر بانویی که تا روز ولادت حضرت زهرا (س) هفتم اسفند ماه، حجاب برتر یعنی چادر را انتخاب کند، در روز ولادت هم مهمان آستان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) خواهد بود و هم در حرم حضرت تندیس و چادری به عنوان هدیه تقدیمشان خواهیم کرد.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دلنوشته| مهمانانی خاص که آرامش هدیه می‌هند

کاروان زیر سایه خورشید برای دومین سال متوالی مهمان دفتر خبرگزاری فارس چهارمحال و بختیاری بود، این کاروان خاص‌ترین مهمانان دفتر خبرگزاری فارس در طی چند سال فعالیت این خبرگزاری در استان بود.به گزارش بلاغ،زمانی که دلت از همه کس و همه جا گرفته، زمانی که برای رهایی از بغض‌های فرومانده در گلویت هیچ جایی را پیدا نمی‌کنی، زمانی که از آدم‌های مصنوعی دور و اطرافت دلگیر هستی، زمانی که از نگاه کردن به عقربه‌های ساعت که به کندی می‌گذرد خسته شده‌ای، زمانی که از ناعدالتی‌ها در جامعه بریده‌ای، دلت یک گوشه دنج می‌خواهد تا زل بزنی به آدم‌هایی که هیچ‌‌کدامشان را نمیشناسی و نمی‌دانی درد دلشان چیست!

بعد آرام آرام آنچه تو را دلگیر کرده بر زبان بیاوری تا از باری که بر روی دوشت سنگینی می‌کند رها شوی؛ چه جایی بهتر از حرم امام رضا(ع) که آن را ملجاء درماندگان می‌نامند.

اما گاهی مشغله‌های کاری، شرایط خانوادگی، شرایط مالی، دوری راه و ..... باعث می‌شود نتوانی هر وقت که اراده کردی در حرمش حاضر شوی و با درد دل و چند قطره اشک خودت را سبک کنی.

یک لحظه با خود فکر می‌کنم خوشا بحال خادمان حرم امام رضا(ع) که هر ساعت و هر لحظه در کنار جوار بارگاه نورانی این امام هستند و می‌شود گفت خادمی این امام بهترین و بالاترین مقامی است که خداوند می‌تواند در این دوران به هر کسی عطا کند؛ این را من نمی‌گویم خود خدام چنین تعبیر می‌کنند.

مردم بسیاری در شهرها و روستاهای این کشور زندگی می‌کنند که حتی برای یکبار هم نتوانسته‌اند به حرم امام رضا(ع) مشرف و پرچم نورانی بارگاه ایشان را از نزدیک زیارت کنند.

حضور خادمان حرم رضوی در شهرها و روستاهای دور و نزدیک

از حدود 10 سال قبل کاروان‌های زیر سایه خورشید متشکل از خادمان حرم امام رضا(ع) با پرچم متبرک حرم امام مهربانی‌ها در شهرها و روستاها حضور پیدا می‌کنند؛ این حضور معنوی خادمان در دهه کرامت موجی از شور و شوق معنوی را در شهرها و روستاهای دور و نزدیک کشور به راه می‌اندازد.

شاید باورش برای خود خادمان نیز کمی دشوار است که مردم اعم از زن و مرد، کوچک و بزرگ اینچنین به استقبالشان می‌آیند و با چشمان گریان از این خادمان می‌خواهند حاجاتشان را به گوش امام مهربانی‌ها برسانند.

خبرگزاری فارس چهارمحال و بختیاری میزبان خادمان حرم رضوی

خبر کوتاه است، اما شیرین؛ خبرگزاری فارس میزبان کاروان زیر سایه خورشید است

کاروان زیر سایه خورشید برای دومین سال متوالی مهمان دفتر خبرگزاری فارس چهارمحال و بختیاری بود، این کاروان خاص‌ترین مهمانان دفتر خبرگزاری فارس در طی چند سال فعالیت این خبرگزاری در استان بود، شاید جنب و جوش هیأت تحریریه برای میزبانی از این کاروان برای هیچ مهمانی اتفاق نیافتاده بود.

تمام مهمانان دعوت شده به دفتر خبرگزاری به‌نوعی خود میزبان خادمان حرم رضوی بودند؛ شوق حضور خادمان وصف‌ناشدنی بود، بوی اسفند فضای مجموعه خبرگزاری فارس را برای استقبال از مهمانان معنوی‌ کرده بود، انتظاری شیرین در درب مجموعه، مردمی که در حال گذر از خیابان بودند را کنجکاو کرده بود؛ عده‌ای برای چند لحظه  مکث می‌کردند و سوأل می‌پرسیدند، وقتی خبر حضور خادمان امام رضا(ع) را می‌شنیدند ناخوادگاه تمام مشغله‌های روزمره را را فراموش می‌کردند و به جمع استقبال کنندگان از خادمان حرم رضوی می‌پیوستند.

ارادت بی‌نظیر مردم به امام مهربانی‌ها

زمانی که خودروی حامل خادمان رضوی به محل دفتر خبرگزاری فارس در شهرکرد رسید و خادم حرم امام رضا(ع) با پرچم متبرک رضوی از خودرو پیاده شد، قطرات اشکی که از چشمان مردم در آن لحظه جاری می‌شد نشان از ارادت به این امام رئوف بود، همگی التماس دعا داشتند و ارادات خود را با بوسه بر این پرچم متبرک نشان می‌دادند.

یکی از خدام حرم مطهر رضوی می‌گفت: برای اولین بار است که همراه با کاروان زیر سایه خورشید به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کنم، عشق مردم به علی‌ابن موسی‌الرضا در شهرها و روستاهای این استان برایم بسیار جالب بود.

شاهد بودم که مردم ساعت‌ها در هوای گرم عاشقانه منتظر بودند تا برای لحظه‌ای کوتاه بر پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) بوسه بزنند.

عشق را در چشمان دختر بچه کوچکی دیدم که برای بوسیدن پرچم زانو زد

وی ادامه داد: عشق به این امام رئوف را در چهره بیماری دیدم که تقاضای دعا برای شفا داشت؛ عشق را در چشمان دختر بچه کوچکی دیدم که برای بوسیدن پرچم زانو زد، عشق را در چشمان بانویی دیدم که آرزوی زیارت حرم امام رضا(ع) را داشت؛ شاید خود ما هم که در حرم ایشان خادم هستیم قدر این نعمت را به اندازه مردم این شهرها و روستاها نمی‌دانیم.

زمانی که صلوات خاصه امام رضا(ع) توسط مداح حاضر در کاروان زیر سایه خورشید خوانده می‌شد، اشک از چشمان حاضرین جاری بود، به پایان برنامه نزدیک می‌شدیم، خادمان در بین مهمانان نمک تبرک حرم امام رضا(ع) را پخش می‌کردند، دل کندن از پرچم متبرک کار سختی بود، پرچم در بین مهمانان می‌چرخید، همه التماس دعا داشتند؛ قول خادم حرم امام رضا(ع) به خبرنگاران برای زیارت ویژه به نیابت از آن‌ها در حرم امام رضا(ع) یکی از شیرین‌ترین لحظه‌های این برنامه بود.

متن: از مریم بیگی

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

کلیدواژه: مناسبت های مذهبی ائمه اطهار قرآن حجاب

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۵۷۵۹۱۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فلسفه حجاب از منظر اسلام
 • مراسم بزرگداشت هفته حجاب و عفاف توسط ستاد عفاف و حجاب مردمی با اهدا هدیه به بانوان برگزار شد
 • حجاب جامعه را باحیا می‌کند، زنان در غرب هویّت اصلی خودشان را از دست داده اند
 • روایت تسنیم از شهید مدافع حرمی ‌که غریبانه و تشنه به شهادت رسید / فرمانده‌‌ عارف گمنام ‌که بود؟‌
 • امانتداران چادر حضرت زهرا (سلام الله علیها)
 • آزادی 48 زندانی همدانی همزمان با ولادت امام رضا (ع)
 • داستانهایی کوتاه سبک زندگی حضرت زهرا (س) در فاطمه علی است
 • همکار شاغل در منطقه۲۱ از حرم امام خمینی(ره) تا حرم حضرت معصومه(س) را رکاب زد
 • چادر عشق من است و آن را از مادرم زهرا (س) به ارث بردم
 • استثناناپذیری حجاب کنیزان از عمومات قرآنی
 • همسر شهیدمدافع‌حرم: آرزوی همسرم سر سفره عقد، شهادت بود
 • ترکمن‌ها میلاد امام هشتم را در مرو جشن گرفتند/ حضور حدادعادل در خانه تاریخی امام رضا (ع)
 • دروازه عتبات عالیات زیرسایه خورشید امام رضا(ع)
 • جشن باشکوه ولادت امام رضا (ع) در مرو برگزار شد
 • در مدرسه حداد عادل دختران باید به محض ورود مقنعه‌شان را بردارند!
 • ابتکار: به چادر روی سرم افتخار می‌کنم
 • در مدرسه حداد عادل دختران باید به محض ورود مقنعه‌شان را بردارند/ در دوران نوجوانی حجاب من تونیک و روسری بود
 • ابتکار: در مدرسه حداد عادل دختران مکلف هستند که با ورود به مدرسه مقنعه را بردارند
 • ابتکار: در مدرسه حداد عادل دختران باید به محض ورود مقنعه‌شان را بردارند/ در دوران نوجوانی حجاب من تونیک و روسری بود