به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران ظهر امروز در همایش ائمه جماعات مساجد استان که در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، گفت: انسان در تنهایی گرفتار غفلت می‌شود، اما در جمع می‌تواند بهتر به سوی خدا حرکت کند، موجودات با ذکر به سوی خدا می‌روند و حرکت به سوی خدا حرکت خاموش نیست.

وی با اشاره به اهمیت و نقش ائمه جماعات بیان کرد: ائمه جماعات از محور‌های جامعه هستند و هر اندازه که جاذبه ائمه جماعات بیشتر باشد جمعیت بیشتری جذب خواهد شد، عالم باید دلبر و عاشق پرور باشد و اگر خود امام جماعت عاشق نباشد نمی‌تواند عاشق پروری کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه دشمن به صورت ویژه برای قم و روحانیت نقشه کشیده است، ادامه داد: دشمن قصد دارد عمامه‌ها را بی‌اعتبار کرده و جوانان و جامعه را از روحانیت دور کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که انسان باید بندگی را سرلوحه زندگی خود قرار دهد، گفت: خداوند در موضوع تولید و تبلیغ علم در قرآن کریم رهنمود‌های صریحی دارد، هر عالمی برای امامت و تبلیغ و پناه بودن مردم شایستگی ندارد و عالمی به درد مردم می‌خورد که اهل ذکر توجه و حضور باشد.

آیت الله صدیقی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب، رهبری مدبر و شجاع است که خداوند به ایشان آرامش داده است، اما از مسئولینی که فساد را دامن می‌زنند خون جگر دارند، روحانیت به عنوان سربازان امام عصر (عج) باید وظیفه هدایت جامعه را به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: هدف از خلقت انسان عبودیت الهی است، در قرآن کریم غفلت منشأ تمام گرفتاری‌ها معرفی شده است و قرآن انسان را از غفلت پرهیز می‌دهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: قیام انبیای الهی برای این بود که جامعه را از ذلت دیگر پرستی به بندگی خدا دعوت کرده و جامعه را متحول کنند، هدف انبیا تبدیل جامعه غافل و فراموش کار به جامعه‌ای هوشیار بوده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت نماز در اسلام گفت: رمز این که محراب پایین قرار داده شده این است که امام خود را از همه پایین‌تر بداند، هر کس عارف‌تر باشد بنده‌تر خواهد شد و نمود الهی در آن بیشتر می‌شود.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه امام جماعت پدر محله، پناهگاه جوانان و اصلاح گر محله است، ادامه داد: هر امام جماعتی قطب محله است و باید به عنوان سرباز امام زمان (ع) بوی حضرت را بدهد و خوی حضرت را در خود تقویت کند، بنای اسلام بر حضور و فعالیت‌های اجتماعی است از این رو بر نماز جماعت تأکید ویژه دارد.

وی گفت: ائمه جماعات باید افراد را از محیط غفلت به محیط هوشیاری و بیداری بکشانند و در جذب افراد به صورت حداکثری فعالیت کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به لزوم مقابله با آسیب‌های فضای مجازی بیان کرد: امروز دشمن با شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها تا خانه‌های ما آمده است و این فضا به فرموده رهبری قتلگاه جوانان شده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: روحانیت باید در برابر هجوم عظیم دشمنان به دین و معنویت ایستادگی کند، راه مقابله با فساد‌های اقتصادی و مشکلات اجتماعی آباد کردن مساجد و تقویت معنویات است.

انتهای پیام/ی

 

روحانیت باید در برابر هجوم عظیم دشمنان به دین و معنویت ایستادگی کند

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انحراف برخی چهره‌های انقلابی سازش با دشمن را رقم می‌زند/ در برجام، مسئولان ماجرای پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را تکرار کردند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ما در برجام دوباره گفتگو و مذاکره با دشمنان را تجربه کردیم و همان نتیجه تاریخی تکرار شد چراکه شیاطین به وعده‌ها عمل نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در مراسم "بوسه برجام زهر" که به مناسبت سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸  شب گذشته در مسجد المهدی(عج) قزوین برگزار شد، با بیان اینکه تاریخ درس‌های بزرگی به ما داده است، اظهار کرد: اتفاقاتی که در تاریخ می‌افتد یکسان است اما زمان و مکان و بازیگرانش متفاوت هستند.

وی افزود: اگر یاری وعزتی که خدواند به مومنین عطا کرده است را نبینیم، چاره‌ای جز مسیر تسلیمی که مقابلمان می‌گذارند را نداریم و باید این منطق را اصلاح کنیم تا اهمیت مقاومت را درک کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جز با تکیه بر خدا و پیروی از امام پیروزی حاصل نمی‌شود؛ در زمان تشکیل انقلاب اسلامی نیز امام خمینی(ه) با باور به توده‌های مردم پرچم را بلند کرد که عده‌ای در داخل و خارج بسیج شدند تا این پرچم را زمین بزنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به علت این دشمنی تمام نشدنی ادامه داد: خداوند نماد جهان مادی را در قرآن فرعون معرفی می‌کند و این گروه امروز هم به صورت فرعونیان عمل می‌کنند که فرعونیان خصوصیت شیطان یعنی استکبار را دارند.

وی بیان کرد: نگاه فرعونیان این است که جای خدا هستند و به جای خداوند در رابطه با عالم و سایر انسان‌ها تصمیم می‌گیرند و می‌خواهند بردگان و کارگران جهانی را در اختیار داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: رسانه و پول جهان در دست اسرائیل و امریکاست و تولید و علم را مختص خود می‌دانند و هر کشوری که بخواهد به این توانایی دست یابد را برنمی‌تابند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: بازارهای جهان و نظام پولی جهان در دست امریکاست؛ امام راحل آمد و گفت که دوران حاکمیت انسان بر انسان تمام شده است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: دشمنان ۴۰۰ سال با تفکر پوپر که می‌گوید؛ خدا مرده است نیز می‌خواستند مکاتب توحیدی را از بین ببرند در حالی که امام آمد و گفت خدا زنده است و در عرصه حاضر است و بدون خدا هیچ امری نمی‌گذرد.

دشمنان می‌خواهند نظام محاسباتی جامعه را تغییر دهند

وی تصریح کرد: بعد از ۴۰۰سال امام دنیای مادی را بعد از رنسانس در هم ریخت لذا این دشمنی طبیعی است؛ دشمنان از فشار بیرونی به جایی نرسیدند و برای اینکه بتوانند به خواست خود برسند می‌خواهند باورها را تغییر دهند و جامعه الهی را مادی کنند تا بتوانند بر آن غلبه داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: دشمنان می‌خواهند نظام محاسباتی جامعه را تغییر دهند و افق دید آنها را مادی کنند تا بتوانند بر آن غلبه کنند و در قطعنامه ۵۹۸ همین اتفاق افتاد.

نماینده مردم مشهد در مجلس بیان کرد: عده‌ای در داخل که جزو خط مقدم انقلاب بودند نیز نظام محاسباتیشان تغییر پیدا کرده بود و معتقد بودند انقلاب به پیروزی رسیده و زمان حکومت است.

وی یادآور شد: ۴۳کشور جهان در خط مقدم صدام با ایران می‌جنگید و درواقع یک جنگ جهانی بود؛ عده‌ای در داخل شعار سازش می‌دادند در حالی که امام سطح مطالبه خود را بالا می‌بردند و ابتدا می‌گفتند “جنگ جنگ تا پیروزی” و بعد می‌گفتند “جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم”.

این نماینده مجلس ادامه داد: دشمنان می‌خواستند نظام محاسباتی امام تغییر پیدا کند و در این راستا بین امام و جامعه فاصله ایجاد می‌کردند و در صدد بودند جنگ را به داخل بکشانند.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: ابتدا دعواهای داخل مجلس سوم اتفاق افتاده طوری که جبهه انقلاب با انشعاب جامعه روحانیت به دو گروه تقسیم شد و به درگیری افتاد و بر سر نخست وزیر وقت مجادله کردند و جنگ سیاسی اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: اتفاق دوم این بود که با اعمال سیاست‌های غلط اقتصادی و همراهی فرصت طلبان اقتصادی نیز ما در سال‌های ۶۵ و ۶۶ شاهد یک جهش تورمی عجیب و مشکلات اقتصادی بودیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سومین کار عدم پشتیبانی مناسب و تامین خط مقدم جبهه بود؛ موضوع اصلی عراق جنگ بود و هزاران میلیارد دلار به صدام کمک می‌شد اما آمار نشان می‌دهد که در آن سال‌ها تنها یک پنجم تا یک هفتم بودجه کشور صرف جنگ می‌شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: همه این موارد با تحریم و فشار دشمن همراه بود و در نهایت هم پایین کشیدن فیتیله جنگ در فضای تبلیغاتی کشور بود که اتفاق افتاد.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در آن ایام سه گزارش خدمت امام رفت؛ یک گزارش از اوضاع نظامی بود و دیگری گزارش اقتصادی بود که گفتند تا ۱۵ روز دیگر گندم نداریم و یک گزارش هم رئیس تبلیغات جنگ آن زمان که بعدها رئیس جمهور شد، داد که دیگر هیچ یک از مردم حاضر به اعزام به منطقه نیستند.

وی ادامه داد: امام با این سه مقوله روبه رو شدند که قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتند و در تاریخ ذکر شده که وقتی صدام از این فرصت سوء استفاده کرده و بدعهدی خود را نشان می‌دهد و به خط می‌زند نیز مردم به میدان آمده و دشمن را عقب کشیدند که امام فرمود؛ اگر من می‌دانستم مردم این طور در میدان هستند قطعنامه را امضا نمی‌کردم.

برجام نقطه‌ای برای مبارزه با جمهوری اسلامی و تسلیم سازی آن بود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هر صحنه‌ای که ما را وارد چنین تصمیم سازی‌هایی کردند با مولفه‌هایی از قبیل لغزش برخی مدیران کشور در همراهی با رویه انقلابی امام، فشار و نابسامانی اقتصادی و عملیات روانی بر روی افکار جامعه همراه بوده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: این مولفه‌ها شکل می‌گیرد تا در مردم این باور ایجاد شود که راهی جز تسلیم نداریم و هر وقت مانند قطعنامه کوتاه آمدیم، تازه دشمنان شروع به عملیات کردند که در برجام هم همین اتفاق افتاد.

وی تاکید کرد: دشمن وقتی ببیند شما را وادار به کوتاه آمدن کرده نیز جلو آمده و زیر تعهدات خود می‌زند چون برداشت می‌کند که ما در نقطه ضعف هستیم و تا نهایت تسلیم ما را پیش می‌برد.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در برجام موضوع هسته‌ای یک بهانه بود چراکه نقطه‌ای برای مبارزه با جمهوری اسلامی و تسلیم سازی آن بود و این باور در جامعه ایجاد شد که ما می‌توانیم با غربی‌ها کار کنیم و دست برادری دهیم.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی رهبر از برجام گفت: رهبری از این ماجرا ناراضی بود و بارها خط قرمزها را بیان کرد؛ وقتی جانشین امام زمان(عج) که جایگاهش امامت است نیز از یک امری ناراضی است، انتظار داریم که به نتیجه برسد؟

این نماینده مجلس افزود: ما در برجام دوباره گفتگو و مذاکره با دشمنان را تجربه کردیم و همان نتیجه تاریخی تکرار شد چراکه شیاطین به وعده‌ها عمل نمی‌کنند.

وی بیان کرد: اگر موضوع برجام این آگاهی را برای ملت ایران ایجاد کند که هیچ تکیه گاهی به جز خدا ندارد، به هزینه‌اش می‌ارزد و امیدواریم درک و یقین اجتماعی حاصل شود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: وقایع تاریخی باید بیان شود تا فراموش نشود و دوباره عده‌ای با مصلحت اندیشی و به بهانه حل مشکلات مردم پیشنهاد دست دادن با دشمن را ندهند در حالی که خودشان در پی منافعشان هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر رویکرد جامعه انقلاب و حق طلبی شود، این آثار در مجلس و دولت هم دیده خواهد شد چراکه وظیفه مومنین جامعه سازی است.

انتهای پیام/ 

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

کلیدواژه: سخن بزرگان نماز جمعه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۵۷۸۵۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲
 • روش های درمان حلقه‌های تاریک دور چشم
 • نجفی: خودم را مقصر می‌دانم، اما اتهام «قتل عمد» را به هیچ عنوان قبول ندارم/ قبول دارم که با برداشتن اسلحه اشتباه کردم / ۵ گلوله شلیک شد؛ ۴ گلوله حداقل به سقف خورد؛ اگر قصد قتل داشتم شلیک یک گلوله کافی بود/ پسر میترا استاد: خواسته من قصاص نجفی است
 • واقعیت‌ها در شناخت دشمن/ سناریوی سیاسی- حیثیتی- جاسوسی!
 • برتری خادم‌الشریعه در دور هشتم
 • پیروزی خادم‌الشریعه در دور هشتم مسابقات آزاد چین
 • نادری: کرمانشاه و اورامانات تنها راه دور زدن تحریم‌هاست
 • روحانیت نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد
 • در دادگاه سرمایه اسمی از آقای ناطق برده نشد
 • قزوین| جوانان و نوجوانان در سیبل تهاجم فرهنگی دشمن هستند
 • دشمن با قدرت رسانه‌ای خود در سدد گرفتن امید از جوانان نسبت به انقلاب است
 • قایق نجاتی که از راه دور هدایت می‌شود+تصاویر
 • فعالیت آموزشی ۳۰ مدرسه از راه دور فصل تابستان در همدان
 • چوب اعتماد نکردن به جوانان را خوردیم/ والیبال رئیس می‌خواهد
 • موسی حقانی: «غرب‌باوری» و «مرعوبیت» ویژگی تقی‌ زاده‌هاست
 • آمریکا الان در درونِ خودش درگیر مشکلات بزرگ اجتماعی و اقتصادی است
 • اگر ما موشک و قدرت نظامی نداشتیم دشمن بر سر هیچ مسئله‌ای با ما مذاکره نمی‌کرد
 • بیانیه گام دوم انقلاب برگرفته از قرآن است/ ۱۰ رسالت مهم روحانیت در این بیانیه
 • دشمن به دنبال افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه است