فرارو- محمدحسین خوشوقت؛ فردا دوشنبه، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است. با پیروزی انقلاب به راهبری بزرگ مردی کم نظیر، حیات رژیمی نامردم سالار پایان یافت که وجود داشت تا منافع منطقه ای امریکا را تامین کند؛ همانند تمام رژیم های عربی خلیج فارس که اکنون نان نوکری واشنگتن را می خورند.

شعارهای مردم انقلابی در تمام دوره خیزش ضد استبدادی، "استقلال، ازادی، جمهوری اسلامی" بود.

این شعار بزرگ، پس از پیروزی، در قانون اساسی جمهوری اسلامی تبلور یافت. این قانون والای فرادستی، قرار بود مو به مو، تمامی سیاست گذاری ها و رفتارهای داخلی و خارجی مسوولان کشور را در تمامی سطوح، راهبری کند.

بدون شک، به گواه دوست و دشمن، با افتخار می توان گفت که "استقلال" را به خوبی در عمل پاس داشته ایم و بدین سان، چهل سال است که دشمنان را به ستوه آورده ایم و مایه دلگرمی و نجات ملت های تحت ستم نیز بوده ایم.

اما "آزادی" در موارد فراوانی، دستمایه هوس های عمل گرایانه و مصلحت اندیشی های فردی و جناحی بوده است.پس از چهل سال، و در اوج قدرت و ثبات داخلی و منطقه ای،هنوز برخی مسوولان کشور تصور می کنند که اگر به منتقدان و دگر اندیشان و دگر باشان، اجازه سخن گفتن و عمل کردن دهند، کیان نظام جمهوری اسلامی به خطر می افتد و با این تصور یا بهانه، برخی با عناوین غیر سیاسی، اما واقعا با مقصود سیاسی، به دادگاه کشیده می شوند و محکوم می گردند؛ و این برازنده یک حکومت مردم سالار که درس آموزش امیر مومنان، علی (ع) است، نیست.

التزام عملی به دو مفهوم والای "جمهوری اسلامی" نیز، به رغم میل و تلاش محدود مسوولان کشور، هنوز در سطحی قابل قبول، آن گونه که انتظار می رفت، حاصل نشده و مردم همچنان در انتظار تحقق عینی یک حکومت مردم سالار مبتنی بر آموزه های اسلام راستین و سیره امیر مومنان، علی علیه السلام اند. نادیده گرفته شدن رای اکثریت مردم، در موارد مختلف، از سوی رقبای روسای جمهور منتخب، نظام آلوده و تباه کننده بانکی که در حال نابود ساختن تولید داخلی و نظام اقتصادی کشور است، نظام مدیریتی نا کارآمد، بی عدالتی های زجر آور و غیر قابل انتظاری که برخی قوا به جامعه تحمیل کرده و می کنند و سایر عیوب ریز و درشتی که خیل عظیم مردم را به ستوه آورده است، نشانه هایی از عدم التزام عملی به جمهوریت و اسلامیت است. 

اما، ملت عزیز و شکیبای ایران، امید خویش را از دست نداده و همچنان به مسوولان کشور، مهلت داده و می دهد تا کاستی ها را جبران کنند و آرزوی شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع از نظام و ایران عزیز را تحقق بخشند.

با این تفاصیل، سوال این است که ایا سزاوار است که در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنیم؟

به این سوال، با توضیحی پاسخ می دهم. 

ترامپ و دستگاه اطلاعاتی او، نتانیاهو و دستگاه اطلاعاتی اش، رژیم خون آشام آل سعود، منافقین آدم کش و داعشیان جگرخوار، چند سالی است که با تدابیر شیطانی خویش، در پی ساقط نمودن نظام جمهوری اسلامی ایران و تجزیه میهن سرفراز ما، روز شماری می کنند. تحریم های گسترده امریکا، توطِئه های حساب شده اسراییل و استقرار داعش و منافقین پشت مرزهای ایران در شرق و غرب کشور، و تلاش آن ها برای ایجاد بلوا و آشوب فراگیر در داخل، حکایت از برنامه ریزی دقیق برای نیل به مقصودی سیاه و دهشتناک علیه ایران و ایرانی دارد.

اگر ،خدای ناخواسته، دشمن ما به هدف خویش دست یابد، کدامین نظام سیاسی را در کدامین قلمرو خاکی، جایگزین نظام جمهوری اسلامی خواهد کرد؟!

ناظر عاقل و بینا، شک ندارد که در غرب آسیا، ایران قدرتمند، بیش از این، تحمل نخواهد شد زیرا مانعی بزرگ بر سر راه تحقق اهداف راهبردی امریکا خواهد بود. برای رفع این مانع، ابتدا باید ایران به چند کشور کوچک و متعارض تبدیل شود و در هر یک، رژیم های "دوست" یا "همراه" استقرار یابند. وانگهی، چه کسانی بر مصدر قدرت خواهند نشست تا منافع امریکا را تامین کنند؟ 

آیا جز عوامل مزدوری که در نقش پیاده نظام، نظام جمهوری اسلامی را ساقط کرده و ایران را چند پاره گرده اند؟!

اکنون، اینان، کیان اند؟!

آیا می توان برای رها شدن از کاستی ها و تقصیر ها و بی عدالتی ها و سوئ مدیریت های اهل خانه، به دشمن جان و مال و ناموس، پناه آورد و مجال عمل اش داد؟!

آیا منفعت و مصلحت ملت ایران در آن نیست که در برابر دشمن بایستد، از نظام برخواسته از خون هزاران شهید، دفاع کند و در عین حال، در رفع مشکلات و نابسامانی ها، از هر راه قانونی و حکیمانه، بکوشد؟

شکوه راهپیمایی 22 بهمن، نماد استواری و سرفرازی ملت ایران در برابر خصم مکار بوده و است.

میدان را واگذار نباید کرد!

(نویسنده را با همین نام در توییتر دنبال کنید!)

منبع: فرارو

خبر بعدی:

راز این حضور شگفت

جهان نيوز - نصرالله شفیعی: 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت تر از سال های گذشته باشکوه هرچه تمام تر برگزار گردید. 22 بهمن 1397 به نسبت سال های گذشته از جهاتی متفاوت بود: 
1- دشمن روی کلمه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بسیار حساس بود و از مدت ها قبل تمام تبلیغات خود را همراه با جنگ شدید روانی برای ناامید کردن مردم و عدم حمایت آن ها از نظام جمهوری اسلامی شروع کرده بود و با استفاده از ابزارهای گسترده رسانه ای خصوصاً فضای مجازی این گونه القا می کرد که نظام جمهوری اسلامی موفق نخواهد شد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرد. 
آن ها تبلیغات خود را آن قدر افزایش دادند که گویا خودشان نیز باورشان شده بود که کشتی انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی خود به گِل خواهد نشست و آن ها عید کریسمس را به همراه منافقین خائن در تهران جشن خواهند گرفت. 
2- معیشت مردم که با سوء تدبیر دولتمردان در وضعیت سختی قرار گرفته، می توانست به راحتی این بهانه را بدست مردم بدهد تا در اعتراض به این همه گرانی های بی حساب و کتاب و یا سایر مشکلات، در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن شرکت نکنند. بخصوص که روز 22 بهمن روز تعطیلی است و هیچ اهرمی نمی تواند مردم را به طور سازماندهی شده و یا بر اساس دستور اداری به خیابان ها بکشاند. 
3- وضعیت جوی در اکثر نقاط میهن اسلامی بارانی یا برفی بود و برای مردمی که دنبال بهانه باشند که نخواهند خود را به دردسر بیندازند فرصتی بود تا در خانه بمانند و در نتیجه حضور کم رنگ باشد. 
4- دلایل فراوان دیگری نیز می توان برای توجیه عدم حضور مردم در صحنه پیدا کرد که همگی آنها نیز ریشه در واقعیت دارند: از جمله بیکاری خیل عظیمی از جوانان، رفتارهای تبعیض آمیز و غیرعادلانه، حقوق های نجومی، رفاه طلبی بخشی از مسئولان، بسیاری از مشکلات اجتماعی از جمله موانع ازدواج و در نتیجه بالا رفتن سن ازدواج و امثال آن... 
همه این دلایل یا بخشی از آن ها می توانست عامل و انگیزه ای برای عدم حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باشد آن هم یک راهپیمایی که برای حضور مردم هیچ ابزار فشاری وجود ندارد. 
5 ـ راهپیمایی امسال توانست آبرو و حیثیت کاذبی را که سردمداران آمریکا از جمله: ترامپ، پمپئو و جان بولتون به خیال خود داشتند بر باد دهد و اعتبار و موقعیت ایرانی ها را در سطح بین المللی ارتقا ببخشد.  
این حمایت و این حضور شورانگیز و بی نظیر از یک نظام را در تاریخ ملت ها، فقط در میان ملت ایران می توان جست و جو کرد. بسیاری از ملت ها وقتی انقلاب می کنند و یا از حکومت جدیدی حمایت می کنند پس از مدتی نسبت به آن حکومت و نظام بی تفاوت می شوند و بیشتر به دنبال رفاه مادی خود هستند و نسبت به سیاست های کلان آن دولت بی تفاوت می شوند. ولی وضعیت مردم ایران متفاوت است. هرچه زمان می گذرد حساسیت مردم و دفاع آن ها از انقلابشان بیشتر می شود. حال علت چیست؟ رمز این حضور شکوهمند و شگفت انگیز چیست؟ 
اولین مسئله برمی گردد به محتوای انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی ایران از اول که با تدبیر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت با انگیزه ی اعتقادی و ایمانی و دعوت مردم به سوی توحید و پرستش خدا شکل گرفت. مهمترین آرمان انقلاب اسلامی ایران مصداق این آیه است: «و لقد بعثنا فی کل امۀ رسولا ان اعبدوا الله و اجتنبوا الطاغوت» (نحل / 36) 
یعنی استقرار نظام توحیدی همراه با نفی حاکمیت طاغوت. مردم مسلمان ایران برای تداوم انقلاب خود رسالتی پیامبرانه را بر دوش احساس می کنند که نه تنها مشکلات اقتصادی مانع از حمایت آن ها از انقلاب نمی شود بلکه انگیزه ی آن ها را در تداوم نظام بیشتر می کند. 
به عبارتی اصلا نمی توان آرمان ها و نوع نگاه ملت مسلمان ایران را با سایر ملت ها مقایسه کرد. ملت ایران خود را صاحب انقلاب می داند و انقلاب را فرزند خود، عهد و پیمانی نیز با خدای خود بسته که این انقلاب را به مقصد برساند. همانطور که در حدوث و پیروزی آن نقش آفرین بود در بقا و تداوم آن نیز خود را نقش آفرین می داند. بنابراین هرچه که موانع و مشکلات از سوی دشمنان در خارج و ضد انقلاب های داخل و لیبرال های ورشکسته و غربزده بیشتر می شود عزم مردم در حفظ و صیانت از نظام اسلامی بیشتر می گردد.  
دومین مسئله که عزم ملت ایران را در دفاع از نظام و انقلاب بیشتر می کند، روشن بینی، بصیرت و فهم دقیق از اوضاع جهانی است. ملت ایران وقتی به دشمنان انقلاب در آن سوی مرزها نگاه می کند در می یابد که پلیدترین، رذل ترین، خائن ترین و جنایت کارترین انسان ها در پشت صحنه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی هستند. چگونه کسانی با این ویژگی که چنگالشان آغشته به خون های مظلومان و محرومان جهان است و برنامه ای جز غارت ملت ها ندارند می توانند منجی ملت ایران باشند. 
بنابراین با شناخت دقیقی که ملت ایران از دشمن خود دارد،

درست در نقطه مقابل خواست او گام برمی دارد و از انقلاب خویش دفاع می کند. 
سومین  نکته اینکه به دنبال انقلاب اسلامي، مردمسالاري ديني شكل گرفت كه در مقابل ديكتاتوري بود. اگر اين نظام نباشد ديكتاتوري جاي آن را خواهد گرفت لذا مردم براي حمايت از نظامي كه خودشان بنا نهاده اند، به صحنه آمدند. اين راهپيمايي تودهني به دلقك بازي هاي چند ماه اخير منافقين و پهلوي بود. 
چهارمین مسئله که موجب شده مردم همچنان در صحنه بمانند و با تمام وجود از انقلاب اسلامی دفاع کنند، اعتمادی است که مردم به اصل حاکمیت نظام دارند. 
در هیچ جای جهان نظامی وجود ندارد که در رأس آن شخصیتی باشد که عنوان «عادل» را بتوان بر آن گذاشت، بدین معنا که علاوه بر تقوا و پاکی و اخلاص در رفتار شخصی و جایگاه رفیع در شناخت اسلام واقعی و قدرت تدبیر و شجاعت منحصر به فرد، هیچ سهمی نیز از انقلاب اسلامی برای خود و نزدیکانش در نظر نگرفته باشد. 
امتیازِ داشتن چنین رهبری در راس حاکمیت، منحصراً در اختیار ملت ایران است. این ویژگی ها را هم در بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) در می یابیم و هم در خلف صالحش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای می بینیم. این اعتماد و اطمینان به همه ی صلاحیت هایی که یک رهبر ایده آل باید داشته باشد، باعث شده که مردم نیز حاضر باشند برای حفظ انقلابشان از هیچ چیز دریغ نکنند. 
اعتماد به شایستگی و رهبری نظام در میان مردم آن قدر است که موجب شده حتی تعلل و ضعف عملکرد مسئولان در سه قوا نیز آن ها را به اصل نظام بدبین نسازد. 
مردم دریافته اند و اعتقاد دارند که اصل نظام جمهوری شجره ی طیّبه ای است که ریشه در عرش دارد و با آفت هایی که از جانب دشمنان خارجی و داخلی و یا ضعف مسئولان اجرایی مواجه می شود به زردی نخواهد گرایید. 
با همه ی این توصیفاتی که شد تجربه ی چهل ساله حضور مردمی در صحنه های انقلاب اسلامی بخصوص راهپیمایی 22 بهمن، نشان از این دارد که انقلاب ایران هیچ وقت حمایت مردمی خود را از دست نخواهد داد و نهایت حرف مردم این است که:  
«مسئولان بخصوص در قواي سه گانه اين حضور را به نام خودشان ننويسند و غره نشوند. مردم به عشق رهبري آمدند و شعار دادند: اين همه لشكر آمده   به عشق رهبر آمده، حضور مردم به معناي تأييد ناكارآمدي ها نيست. مردم می گویند: ما در صحنه های دفاع از انقلاب و نظام شرکت خواهیم کرد و در هیچ شرایطی این صحنه را ترک نخواهیم کرد؛ چون عامل مشکلاتمان علاوه بر دشمنان خارجی نتیجه ی برخی انتخاب هایمان در داخل است که باید در آن تجدید نظر کرد.» 

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۶۹۸۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ملت و نظام با شهادت زنده تر و بیدارتر می شود
 • مهاجری: در دولت احمدی‌نژاد راه دزدی‌های کلان باز شد
 • انتقاد شدید مسیح مهاجری: غیر از احمدی‌نژاد، هیچ رئیس‌جمهوری حرف گوش نکن‌تر از روحانی نبوده است
 • مسیح مهاجری: رئیس جمهوری حرف گوش نکن‌تر از روحانی نداریم
 • افزایش ۲۰ درصدی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/ مردم ایران بین اصل نظام و عملکرد کارگزاران تفاوت قائل هستند
 • آیا مصلحت است نظام اسلامی با قلدرمآبی کشورهای غربی همراهی کند؟
 • لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ مسئولان به جای پاسخگویی به توجیه بسنده می‌کنند/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم/ در حال حاضر ندای اصلاح‌طلبی، با مقامت روبرو می‌شود
 • گلستان| آخوند آدینه: حادثه تروریستی زاهدان سبوعیت دشمنان نظام اسلامی را اثبات می‌کند
 • نظر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو
 • حضور مردم در راهپیمایی به معنی تایید تمام کار های مسئولان نیست بلکه تاییدی بر اصل نظام است
 • آمریکا و اذنابش در دشمنی با جمهوری اسلامی همواره در کمین‌اند/ در بحث لایحه پالرمو باید به موضوع عزت کشور و ارزش‌های انقلاب توجه کنیم
 • نظام انقلابی در گام دوم
 • محافظه‌کاری یعنی انتقاد از بخشدار، مساوی انتقاد از جمهوری اسلامی
 • FATF ابزار سیاسی علیه جمهوری اسلامی است/مجمع تشخیص مصلحت نظام باید براساس سیاست‌های نظام و رضایت مردم تصمیم بگیرد
 • جمهوری آذربایجان سال گذشته 213 میلیون بشکه نفت استخراج کرد
 • سه تجربه تاریخی مردم ایران/ اجلاس ورشو در تضاد با حقوق بین‌الملل
 • عملیات تروریستی خاش نتیجه ناامیدی آمریکا از براندازی جمهوری اسلامی بود/ نشست ورشو آمریکا و متحدانش را مفتضح کرد
 • مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت
 • پیام مردم ایران به دنیا ایستادگی پای انقلاب بود/لوایح استعماری آزمون بزرگ مجمع تشخیص مصلحت نظام