تهران -ایرنا - در پی انتشار فیلمی در چند روز گذشته درباره کشته شدن یک کودک عربستانی به نام «زکریا بدرعلی الجابر»، رسانه های سعودی با تایید کشته شدن این کودک اعلام کردند که قاتل وی بیمار روانی بوده اما هنوز مقام های رسمی عربستان موضع گیری در این باره نکرده اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه دولتی الیوم عربستان با تایید کشته شدن این کودک شش ساله از استان شیعه نشین الاحساء به نقل از «ناصر علی الفایز» پدربزرگ زکریا نوشت: دخترم در جده کار می کند. او به همراه فرزندش زکریا در سفری به شهر مدینه منوره بود. کودک شش ساله اش در نزدیکی یکی از قهوه خانه ها در جاده شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز در شهر مدینه المنوره خواست مقداری غذا بخورد که ناگهان جنایتکاری او را از آغوش مادرش ربود و شیشه یکی از مغازه ها را شکسته و آن شیشه شکسته را برای بریدن سر کودک استفاده می کند.
وی ادامه داد، در این هنگام مادرش تلاش می کرد تا کودکش را از چنگال این جنایتکار نجات دهد و از عابران کمک می خواست اما در نهایت به علت وحشت شدید در اغما فرو رفت زیرا فرزندش را غرق در خون دید. دخترم بر اثر این اغما به بیمارستان منتقل شد به ویژه اینکه او از بیماری قلبی رنج می برد.
پدربزرگ این کودک به این رسانه سعودی گفته است: این مرد جنایتکار نسبت به درخواست کسانی که وی را از این جنایت منع می کردند بی تفاوت بوده و حتی یکی از نیروهای امنیتی را نیز زخمی کرد اما ما پس از چند ساعت از این جنایت فهمیدیم که فرزندمان کشته شده است زیرا ابتدا به ما خبر دادند که او در بیمارستان است. همه خبر مرگ این کودک را مخفی نگه می داشتند زیرا برای حفظ جان مادرش که در کما رفته بود، تلاش می کردند.
الیوم همچنین نوشت که شهرک الشعبه شاهد حضور جمع بسیاری از مردم برای تسلیت گویی به خانواده این کودک بود و پدر کودک از عزاداران با این جمله که این قضا و قدر الهی است و ما اجر این مصیبت را از خداوند می خواهیم»، استقبال کرد.
این روزنامه همچنین افزود که بدر الجابر پدر این کودک از سازمان امنیت عربستان برای تحویل جسد فرزندشان و دفن آن در بقیع تشکر و قدردانی کرد.
عموی این کودک نیز به شبکه «روتانا» گفته است: این حادثه در یک مغازه (خواربار فروشی) در داخل ایستگاه که مادر و خواهران این کودک حضور داشتند، اتفاق افتاد. مرد جنایتکار کودک را در مغازه گرفت و با شکستن ویترین مغازه از آن برای بریدن سرکودک استفاده کرد. یکی از نیروهای امنیتی نیز که تلاش کرد در این قضیه دخالت کند، زخمی شد. پس از مراجعه به بیمارستان فهمیدیم که کودک فوت کرده است.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: برخی از ادعاها حاکی از ارتباط فرد قاتل با خانواده کودک دارد که خانواده کودک این موضوع را تکذیب کردند.
روزنامه دولتی سعودی «عکاظ» نیز با انتشار خبر کشته شدن این کودک، روز یکشنبه گزارش داد نمازگزاران مدینه روز شنبه پس از اقامه نماز ظهر، این کودک را تشییع کردند و در قبرستان بقیع به خاک سپردند.
روزنامه ها و شبکه های عربستانی همانند روزنامه السبق عربستان اعلام کرده اند قاتل این کودک شش ساله، بیمار روانی بوده و اختلال روحی داشته است.

**واکنش کاربران فضای مجازی
کاربران فضای مجازی عربستان از رسانه های این کشور و مسوولان امنیتی شهر مدینه به دلیل منتشر نکردن جزئیات این جنایت انتقاد کرده اند و خواستار افشای هویت جنایتکار و جزئیات این جنایت هولناک شده اند.
انتشار این خبر هولناک موجی از واکنش ها و نظرات و تحلیل ها را در شبکه های اجتماعی به همراه داشته و هشتک های مختلفی از جمله با نام این کودک به راه افتاده و از این حادثه به عنوان جنایتی وحشیانه یادشده و خواستار اجرای قانون درباره این جنایتکار شده اند.
کاربران شبکه های اجتماعی، ادعای رسانه های عربستان مبنی بر داشتن بیماری روانی قاتل زکریا را تلاش برای بخشیدن قاتل یا تخفیف مجازات او دانستند. بر اساس قوانین عربستان حکم قتل عمد قصاص است.
خاورم**9366*1436*

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عمو پورنگ: از اهالی رسانه می‌خواهم برنامه‌سازان کودک را دریابند/نظام‌دوست: هنگام خداحافظی با «محله گل و بلبل» گریه کردم

خبرگزاری میزان- داریوش فرضیایی گفت: به عنوان کسی که در این سال ها کار کودک کرده ام با حضور در گروه «محله گل و بلبل» در کنار بازیگران دیگر خیلی تجربه خوبی داشتم و از همه اهالی رسانه می خواهم کودکان را دریابند و ما را نیز دریابند. تاریخ انتشار: 14:33 - 31 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۵۲۹۵

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان،  نشست خبری سریال «محله گل و بلبل» با حضور عوامل و گروه روابط عمومی رسانه ملی در سالن نشست‌های معاونت سیما ظهر امروز برگزار شد.

در این نشست خبری داریوش فرضیایی «عمو پورنگ، نعیمه نظام دوست، تهیه کننده و دیگر بازیگران این مجموعه محبوب تلویزیونی حضور داشتند.

مسلم آقاجان زاده تهیه کننده «محله گل و بلبل» در ابتدای این نشست خبری گفت: در سومین سری و آخرین قسمت از «محله گل و بلبل» سعی کردیم اتفاق خوبی برای کودکان رقم بزنیم و در حدود پنج سال مشغول این کار بودیم، در هر فصل از فضای کار از لحاظ مختلف مثل بازیگران، دکور و متن تغییراتی داشتیم و وظیفه ما این بود که کار را در سطح عالی ارائه بدهیم.

تهیه کننده «محله گل و بلبل» ادامه داد: حوزه کودک در همه بخش‌های کشور مظلوم است و مدافع ندارد از این رو از خبرنگاران می‌خواهم صدای بچه‌ها باشند.

آقا جان‌زاده در خصوص لزوم حضور گروه های دیگر برای فعالیت در عرصه سریال و برنامه های کودک و نوجوان بیان کرد: دوست داریم گروه‌های مختلف دیگر هم در حوزه کودک و نوجوان فعالیت کنند و کار‌های فاخر را باز هم در رسانه ملی شاهد باشیم.

وی پیرامون نقش آفرینی بسیار خوب بازیگران مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» اظهار کرد: هر کدام از هنرمندانی که در «محله گل و بلبل» حضور دارند از بهترین‌های این حرفه هستند و تلاش ما این است که نشان بدهیم کار کودک جدی است و اگر ما کار را جدی بگیریم خانواده‌ها و مخاطبان هم کار را جدی می‌گیرند.

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» پتانسیل‌های موجود در کار داریوش فرضیایی را عنصری مهم دانست و تصریح کرد :عمو پورنگ ساخته و پتانسیل یک گروه است و این تیم زحمت کشیده است و مخاطبان در این سال ها از کارهایی که با حضور عمو پورنگ تولید شده رضایت داشتند.

داریوش فرضیایی «عمو پورنگ» که در این نشست خبری نیز حضور داشت در ادامه این نشست به تجربیات کسب کرده خود در مجموعه «محله گل و بلبل» ابراز کرد: به عنوان کسی که در این سال ها کار کودک کرده ام با حضور در گروه «محله گل و بلبل» در کنار بازیگران دیگر خیلی تجربه خوبی داشتم و از همه اهالی رسانه می خواهم کودکان را دریابند و ما را نیز دریابند.

نعیمه نظام دوست بازیگر نقش «مامان نیاز» در  مجموعه «محله گل و بلبل» نیز در ادامه اظهار کرد این دومین بار بود که در واحد ۱۶۲ روابط عمومی رسانه ملی حضور پیدا کردم و سری قبل هم مخاطبان پیگیر برنامه «محله گل و بلبل» بودندف به نوعی در این سال ها نقش «مامان نیاز» برای من ماندگار شد.

 این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه بیان کرد: مردم و بچه ها من را با نقش «مامان نیاز» شناختند حتی زمانی که قسمت آخر سریال «محله گل و بلبل» را ضبط می‌کردیم و من وسایل خود را جمع می‌کردم اشک هایم جاری شد و گریه کردم که «مامان نیاز» دیگر تمام می شودف باید بگویم که خداحافظی با این نقش برایم بسیار سخت بود.

نظام دوست تصریح کرد: این گروه برای من یک خانواده است و همه بچه ها فکر می‌کنند که من مادر واقعی «عمو پورنگ» هستم از این رو از همه مدیران می‌خواهم که از کار کودک حمایت کنند.

مرضیه صدرایی از دیگر بازیگران مجموعه «محله گل و بلبل» نیز در ادامه این نشست خبری افزود: در سری سوم «محله گل و بلبل» به پروژه پیوستم و امروز با تماسی که با بچه ها داشتیم انرژی و عشقی که از بچه ها گرفتم بسیار لذت بخش بود، بچه ها با سریال «محله گل و بلبل» ارتباط خوبی گرفتند که این برای ما بسیار اهمیت دارد.

امیر سهیلی نویسنده سریال «محله گل و بلبل» عنوان کرد: تیم «محله گل و بلبل» جزو شیفتگان حوزه کودک هستند و صحبت کردن با کودکان بسیار برای ما هیجان داشت.

وی در همین راستا ادامه داد: ما که سال ها در حوزه کودک کار کردیم در مقابل کسانی که بیرون برای کودکان کار کردند از نظر مالی بسیار تفاوت داریم اما آنها بیشتر سرمایه کسب کردند و ما از بچه ها عشق گرفتیم.

سهیلی خاطرنشان کرد: من اینقدر که برای بچه‌ها مردم نوشتم برای دختر خودم کاری نکرده‌ام ،حتی بزرگ شدن دخترم را ندیدم. این تیم نیاز به حمایت دارد و نویسندگان و عوامل برای تک تک دیالوگ ها تلاش کردیم .

لازم به ذکر است در پایان این نشست خبری روابط عمومی معاونت سیما با در نظر گرفتن یک کیک تولد داریوش فرضیای «عموم پورنگ» را د رکنار دیگر عوامل و اهالی رسانه جشن گرفتند.

انتهای پیام/

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

چرا افزایش قیمت دلار، کالاها را گران می‌کند اما کاهش قیمت آن تاثیری بر بازار ندارد؟

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

کلیدواژه: سياسي عربستان الاحساء

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۶۹۸۷۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همه پایگاه‌ها و نیروهای آمریکایی در تیررس ایران/ «سیا» در ایران چه می‌کند؟/ خلافی های سنگین برخی پلاک قرمزها
 • جنایت در جنایت؛ طراح یک قتل خودش هم کشته شد +عکس
 • جنایت هولناک در شهر نشتیفان خواف / حمله به زوج جوان در کوهستان/ فوت زن جوان
 • چرا مزدک میرزایی به شبکه سعودی ایران اینترنشنال پیوست؟/ گزارشگر فوتبالی که آب به آسیاب دشمن ریخت
 • اتحادیه عرب:تخریب منازل فلسطینیان در قدس جنایت جنگی است
 • لزوم بررسی احتمال قصور پزشکی / از بین رفتن شنوایی کودک ۴ ساله
 • آسیب شنوایی کودک 4 ساله / ضرورت بررسی قصور پزشکی
 • هجوم عربستانی‌ها به پُست‌های کلیدی AFC
 • ساکنان قدس فعال عربستانی را از مسجد الاقصی بیرون کردند
 • بیرون انداختن وبلاگ نویس عربستانی از مسجد الاقصی با آب دهان
 • همراهی زنان اصلاح‌طلب و چهره‌ها با جنایت نجفی +تصاویر
 • تخریب منازل فلسطینی‌ها جنایت جنگی است
 • در «قلم رصاص» شبکه العالم؛ تحريف مفهوم حج توسط عربستان سعودي بررسي مي شود
 • کشته شدن مزدوران سعودی در یمن
 • جهاد اسلامی: جنایت تخریب خانه‌های فلسطینیان بی پاسخ نمی‌ماند
 • همراهی زنان اصلاح‌طلب و چهره‌ها با جنایتِ نجفی/ نگاه ابزاری به زنان هم به کارنامه اصلاحات اضافه شد +تصاویر
 • رنار از نیمکت سعودی‌ها دور شد/ دیاس گزینه اول سرمربیگری عربستان
 • رامون دیاز در یک قدمی نیمکت عربستان
 • رونمایی از گران‌ترین خرید برانکو در الاهلی