دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و پرسپولیس درحالی با برتری شاگردان افشین قطبی به پایان رسید که این نخستین شکست شاگردان برانکو در هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر به شمار می‌رود.

به گزارش مهر، دیدار تیم های فوتبال فولاد خوزستان و پرسپولیس در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر از ساعت ۱۵:۱۵ امروز یکشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز آغاز شد که این دیدار با برتری ۲ بر یک تیم فولاد همراه شد.

مهدی زبیدی (۲۵) و پریرا(۴۵ - پنالتی) برای فولاد و کمال کامیابی نیا (۸۵) برای پرسپولیس گل زدند.

برانکو ایوانکوویچ که در این بازی شجاع خلیل زاده را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت از محمد نادری در قلب خط دفاعی پرسپولیس در کنار سیدجلال حسینی استفاده کرد اما مدافع جوان این تیم صلابت لازم را نداشت تا با اشتباهات فردی وی و سایر مدافعان پرسپولیس علیرضا بیرانوند را بارها به دردسر بیاندازند.

شاگردان افشین قطبی که از ابتدا بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بودند با استفاده از قدرت بالای مهاجم خود پریرا موفق شدند موقعیت های خطرناکی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کنند تا در نهایت فولادی ها در دقیقه ۲۵ صاحب کرنر شوند. کرنری که با اشتباه بیرانوند در خروج از دروازه همراه بود تا مهدی زبیدی در رفت و برگشت های متوالی توپ موفق شود تور دروازه پرسپولیس را به لرزه در اورد.

پس از این گل هر دوتیم سعی داشتند با استفاده از قدرت بالای دوندگی بازیکنان خود خلق موقعیت کنند که در دقیقه اول وقت اضافه فولاد صاحب پنالتی شد. در این صحنه محمد نادری روی مهاجم فولاد مرتکب خطای پنالتی شد و پریرا این توپ را خلاف جهت حرکت بیرانوند به گل دوم تبدیل کرد. این در حالی بود که بازیکنان پرسپولیس نسبت به این تصمیم رضا کرمانشاهی به شدت اعتراض داشتند.

در نیمه اول آنچه بیشتر از عملکرد فنی پرسپولیس به چشم آمد، آشفتگی این تیم در زمین خصوصا در خط دفاعی بود که فرصت رسیدن به دروازه را بارها به مهاجمان فولاد داد. شاید غیبت شجاع خلیل زاده در این آشفتگی تاثیرگذار بود.

نیمه دوم با حملات همه جانبه پرسپولیس آغاز شد. سرمربی پرسپولیس که قصد داشت فشار را روی دروازه میزبان بیشتر از نیمه اول کند ماریو بودیمیر را در دقیقه ۵۵ وارد زمین کرد تا سیامک نعمتی روی نیمکت ینشبند. پس از این تعویض حملات شاگردان برانکو ایوانکوویچ بیشتر هم شد اما مهاجمان پرسپولیس در زدن ضربات نهایی ناکام ماندند. با این حال حملات پردامنه پرسپولیس در نهایت در دقیقه ۸۵ با ضربه سر کمال کامیابی نیا ثمر بخش شد تا اختلاف به حداقل برسد.

اما زهر حملات پرسپولیسی ها در دقایق پایانی با دفاع چندلایه فولادی ها مواجه شد تا شاگردان افشین قطبی نخستین باخت پرسپولیس را در فصل جاری لیگ برتر رقم بزنند.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

اصفهان| سپاهان و پیکان؛ پیروزی اقتصادی هجومی‌ترین تیم لیگ

پیروزی سپاهان مقابل پیکان را می‌توان اقتصادی‌ترین برد این تیم تا به اینجای لیگ دانست. شاگردان قلعه‌نویی در روزی که تنها یک موقعیت جدی به دست آوردند، با زیرکی آن را تبدیل به گل کردند تا نشان دهند راه کسب نتیجه در هر شرایطی را می‌دانند. ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته‌ سوم از دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز گذشته با برگزاری 3 دیدار ادامه یافت که در یکی از این رقابت‌ها سپاهان اصفهان با یک گل مقابل پیکان به پیروزی رسید.

سپاهان در روزی که کورس تیم‌های بالای جدول به اوج خود رسیده بود، با شکست پیکان موفق شد تا 3 امتیاز باارزش دیگر را به دست آورده و همچنان صدرنشین لیگ باقی بماند. زردپوشان اصفهانی در شرایطی مقابل پیکان به میدان رفته بودند که با توجه به نتایج بازی تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی مقابل رقبایشان، برای حفظ صدرنشینی و فاصله با دیگر رقبا چاره‌ای جز پیروزی و کسب امتیاز کامل نداشتند.

پیروزی سپاهان مقابل پیکان را می‌توان اقتصادی‌ترین برد این تیم تا به اینجای لیگ دانست. شاگردان قلعه‌نویی در روزی که تنها یک موقعیت جدی به دست آوردند، با زیرکی آن را تبدیل به گل کردند تا نشان دهند راه کسب نتیجه در هر شرایطی را می‌دانند.

اما سپاهان مقابل پیکان آن تیم همیشگی نبود و بازیکنان این تیم نتوانستند بازی با کیفیتی را به نمایش بگذارند. زردپوشان اصفهانی در فاز تهاجمی اگرچه موقعیت‌های گلزنی متعددی را خلق کردند اما بیشتر حملات آنها، آن برندگی و زهر لازم را نداشت و دلیل این امر را می‌توان در افت هافبک‌های سپاهان و فاصله زیاد خط میانی این تیم با مهاجمانش جست‌و‌جو کرد. هافبک‌های سپاهان در چند بازی اخیر دوندگی سابق را نداشته و علاوه بر آن، فاصله زیاد ایجاد شده بین خط میانی و حمله این تیم موجب شده است تا توپ‌رسانی درستی به مهاجمان انجام نشود و در نتیجه موقعیت جدی زیادی نیز خلق نگردد. کم تعداد بودن سپاهانی‌ها در هنگام حمله نیز یکی دیگر از نقاط ضعف مشهود این تیم در بازی مقابل پیکان است.

شاگردان قلعه‌نویی در فاز دفاعی اما به ثبات لازم دست پیدا کرده و از ساختار دفاعی مطمئنی برخوردار شده‌اند. مدافعان سپاهان مقابل پیکان عملکرد بسیار خوبی داشته و با وجود آنکه تحت فشار بالایی قرار داشتند، اما بازی بدون اشتباهی را به نمایش گذاشتند. یکی از نقاط مثبت این روزهای سپاهان بازی مطمئن و کم اشتباه سیاوش یزدانی مدافع وسط جوان تیم است. یزدانی با بهره‌گیری از نیروی جوانی در یکی از حساس‌ترین پست‌ها به میدان رفته و بازی بدون نقص و کاملی را ارائه می‌دهد. یزدانی جوان روز گذشته یکی از برترین بازیکنان میدان بوده و بازی خوبش را با به ثمر رساندن یک گل 3 امتیازی تکمیل کرد تا در روز افت سایرین، ناجی سپاهان باشد.

در آن سو پیکان مقابل سپاهان نمایش خوبی را ارائه داده و در بیشتر زمان بازی تیم برتر میدان بود. در فاز هجومی شاگردان فرکی با وجود در اختیار داشتن مالکیت توپ و برتری نسبی که در روند بازی داشتند، نتوانستند از موقعیت‌های ایجادشده بهره ببرند. در فاز دفاعی نیز مدافعان این تیم پر اشتباه ظاهر شده و عملکرد چندان خوبی نداشتند.

گزارش بازی

در نیمه‌ نخست سپاهانی‌ها بازی را بهتر آغاز کرده و به سرعت کنترل توپ و میدان را در دست گرفتند. شاگردان قلعه‌نویی از همان دقایق ابتدایی بازی حملات متعددی را روی دروازه پیکان انجام داده و خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 11 بازی مهرداد محمدی ضربه کرنری را از سمت راست ارسال کرد که با ضربه سر استنلی همراه شد که امینی توپ را دفع کرد، اما در برگشت سیاوش یزدانی روی خط حاضر بود و با زیرکی گل برتری‌بخش سپاهان را به ثمر رساند. بازیکنان پیکان که پس از این گل به دنبال جبران نتیجه بودند، بلافاصله حملات خود را آغاز کرده و به مرور کنترل توپ و میدان را در دست گرفتند. شاگردان فرکی سعی داشتند تا با استفاده از شوت‌های از راه دور، ارسال‌های عمقی و ضربات ایستگاهی به گل برسند، اما موقعیت‌های گلزنی آنها ثمری در بر نداشت. شاگردان قلعه‌نویی که پس از گلزنی تا حدودی عقب نشسته بودند، در این نیمه کار چندان خاصی صورت نداده و بیشتر سعی در کنترل بازی داشتند. در نهایت بازی در این نیمه با برتری سپاهان به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم بازیکنان پیکان که به دنبال جبران نتیجه بودند، بازی را بهتر آغاز کرده و چند فرصت خوب گلزنی را در همان دقابق ابتدایی از دست دادند. پس از گذشت دقایق ابتدایی بازی، سپاهانی‌ها به مرور کنترل نبض بازی را در دست گرفته و حملات خود را به سمت دروازه پیکان آغاز کردند که هیچ کدام حاصلی در بر نداشت. در اواسط این نیمه، بازی به مرور آرام شده و بیشتر به درگیری‌های میانه میدان گذشت. در 15 دقیقه پایانی پیکانی‌ها سوار بر بازی شده و حملات خود را شدت بخشیدند. شاگردان فرکی سعی داشتند تا با استفاده از توپ‌های بلند و ارسال از کناره‌ها قفل دروازه سپاهان را بشکنند اما در نهایت راه به جایی نبرده و بازی به نفع سپاهان به پایان رسید.

اصفهان| چرخابی: بازی با پیکان تلنگری برای سپاهان بودلیگ برتر فوتبال| سپاهان با پیکان به صدر بازگشت/ تساوی ماشین‌سازی و سپیدرودحاشیه بازی پیکان - سپاهان| حضور کرانچار و درخواست قلعه‌نویی از هواداران سپاهان/ پای هواداران پرسپولیس به ورزشگاه باز شد + عکس

تکسیرا: شرایط زمین خوب نبود

مربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: شرایط زمین برای انجام یک فوتبال خوب، مناسب نبود.

میگوئل تکسیرا پس از برتری یک بر صفر سپاهان در خانه پیکان گفت: از قبل به بازیکنان‌مان گفته بودیم که این بازی بسیار سخت خواهد بود. شرایط زمین هم برای انجام یک فوتبال خوب، مناسب نبود و می‌دانستیم بازی سختی در اینجا خواهیم داشت.

وی افزود: فقط با محکم بازی کردن و تدابیری که دیده شده بود، توانستیم سه امتیاز را بگیریم. پیغامی که سرمربی تیم به بازیکنان داده بود، این بود که شخصیت واقعی سپاهان را نشان دهیم تا به جایگاهی که لیاقتش را داریم برسیم. به همین دلیل ما خوب جنگیدیم و سازماندهی خوبی تا آخر داشتیم و به همین دلیل توانستیم سه امتیار را بگیریم. بازهم می‌گویم شرایط زمین برای فوتبال خوب مناسب نبود، اما توانستیم از اینجا سه امتیاز را بگیریم.

حسین فرکی: در دیدار مقابل سپاهان تیم برتر میدان بودیم/ توانیم آن‌طور که دل‌مان می‌خواهد کار کنیم

سرمربی تیم فوتبال پیکان مدعی است تیمش در مصاف با سپاهان تیم برتر میدان بوده است.

حسین فرکی پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال پیکان برابر سپاهان اظهار داشت: جا دارد از تیم‌مان و بازیکنانم تشکر کنم. آن چیزی که از آنها خواسته بودیم را نسبت به بازی قبلی، بیشتر اجرایی کردند. نتیجه آن هم این بود که ما تیم برتر میدان بودیم.

وی افزود: می‌دانیم که از هر نظر نسبت به سپاهانی که از ما سرتر است، عقب هستیم، اما چیزی که بچه‌های ما نشان دادند، ما را به ادامه کار امیدوارتر کرد. بهترین گواه من برای اثبات این اتفاق در دیداری که باید با امتیاز از بازی خارج می‌شدیم، جریان بازی بود که در اختیار داشتیم. آنهایی که بازی را دیدند، مشاهده کردند که سپاهان کاملاً در اختیار ما بود، موقعیت‌های بیشتر و خطرناک‌تری نسبت به آنها داشتیم و گلی هم که خوردیم روی اشتباه خودمان بود و همان اشتباه تبدیل به گل شد. البته برای تیم سپاهان احترام قائل هستیم، تیمی که پرافتخار و برای ما قابل احترام است.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به مسائل داوری گفت: در مسائل داوری روی یک صحنه که روی آرمان قاسمی خطا شد، صحبت داریم. امیدوارم ما اشتباه کرده باشیم، اما شاید هم داور اشتباه کرده باشد. نمی‌دانیم و باید فیلم آن صحنه را دوباره ببینیم و نظر بدهیم، اما فکر می‌کنم بازیکن حریف آرمان قاسمی را شارژ کرد و خطای پنالتی رخ داد. البته باید نظر کارشناسان داوری را هم بشنویم و صحنه را بار دیگر ببینیم. این صحنه به روایت برخی کارشناسان پنالتی است و به روایت برخی پنالتی نیست. با این حال اگر از این مسائل بگذریم، باید از بازیکنانم تشکر کنم که خواسته‌های ما را در زمین برآورده کردند.

فرکی خاطر نشان کرد:‌ حالا اینکه تلاش‌شان به نتیجه رسید یا نه، باید بگویم ما مقابل سپاهانی قرار گرفتیم که از نظر روحی و روانی و شرایط جدولی بهتر از ما بود. ما با توجه به جایگاه‌مان در جدول و همین‌طور استرس بچه‌ها، شرایط‌مان با سپاهان قابل مقایسه نبود. حالا ما به تیم‌مان تبریک گفتیم، هرچند نتیجه نگرفتیم. به این دلیل که بازی قابل قبولی انجام دادیم. به‌هرحال باید این مسئله را در نظر داشته باشیم که ما تیمی را در اختیار گرفته‌ایم که موقعیت‌های زیادی را از دست داد و به نظرم اگر دو بازی را بتوانیم با پیروزی پشت سر بگذاریم، روی روال می‌افتیم. متأسفانه از طرفی در هفته گذشته دو جلسه تمرینی را به دلیل بارندگی از دست دادیم و این مسئله برنامه‌های ما را هم به‌هم ریخت.

وی با اشاره به شرایط تیم پیکان خاطرنشان کرد: از نظر مهره‌ای، باید بگویم که جنس‌مان جور نیست. شاید بازیکن داشته باشیم، اما وقتی بازیکنی جانشین ندارد، نمی‌توانیم آن‌طور که دل‌مان می‌خواهد کار کنیم، آن هم در مقایسه با تیم‌هایی که دست‌شان از هر نظر باز است و هر بازیکنی که می‌خواستند را به خدمت گرفتند. با این حال امیدوارم در این شرایط بتوانیم کم کم تفکرات‌مان را به تیم منتقل کنیم. بار دیگر می‌خواهم به بازیکنانم خسته نباشید بگویم که بسیار جنگیدند. سپاهان تیمی بود که بیشتر روی ضربات ایستگاهی کار می‌کرد. آنها اوت دستی می‌انداختند که ما مانع از اجرای برنامه‌های آنها شدیم، اما یک اشتباه کردیم که همان اشتباه منجر به گل شد و همین یک گل سه امتیاز را به سپاهان داد.

انتهای پیام/ ع

R41346/P/S6,51/CT7

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۶۹۹۱۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قطبی - مرزبان؛ قصه‌ی یک لپ‌تاپ شکسته
 • قطبی - مرزبان؛ قصه‌ی یک لپتاپ شکسته
 • اولین جدال قطبی و مرزبان بعد از اختلاف
 • وقتی که قطبی گفت من یک crazy هستم
 • بزرگترین چالش مربیگری برانکو در پرسپولیس (عکس)
 • پیش بازی فولاد خوزستان-نفت مسجد سلیمان؛ قطبی به دستیار سابقش رسید
 • قطبی: هیچ مشکلی با مرزبان ندارم / بازیکنانم از انگیزه بالایی برخوردار هستند
 • قطبی: می خواهیم برنده دیدار خانگی باشیم
 • جهانبخش مچ لمپارد را خواباند
 • خطری که برانکو در پرسپولیس احساس کرد
 • قطبی-مرزبان؛ دیدار قبل از دوئل
 • پدیده با یک غایب مقابل پرسپولیس
 • داوودی: از تجارب قطبی در فوتبال پایه استفاده می‌کنیم
 • غایبان پرسپولیس مقابل پدیده مشهد مشخص شدند
 • تمرین پنالتی در دستور شاگردان برانکو
 • کاپیتان پرسپولیس به دیدار مقابل پدیده می‌رسد/ مصدومیت ربیع خواه برطرف شد
 • قطبی - مرزبان؛ یزله - تشمال!
 • قلعه نویی و برانکو به دنبال پنت‌هاوس نشینی
 • طلسم گل نخوردن رحمتی بعد از ۵۰۴ دقیقه شکست