تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود در رقابت های بین المللی جایزه بزرگ کرواسی پایان داد.

به گزارش مهر، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی بزرگسالان جایزه بزرگ کرواسی که جزء طرح رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود روزهای ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه در شهر زاگرب کشور کرواسی برگزار شد و ۸ کشتی گیر جوان کشورمان با هدایت حمید باوفا به مصاف حریفان خود در این مسابقات رفتند که در پایان تیم ایران توسط پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا، میلاد رضا نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسی در وزن ۷۷ صاحب مدال برنز شد.

۵ نماینده دیگر کشورمان نیز با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت ها کنار رفتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۴ کشتی گیر حضور دارند پویا دادمرز در رقابت های دوره ای در دو کشتی به ترتیب واسیل بوتز الکساندراف از رومانی را با نتیجه ۸ بر ۴ و آیازچی دوگوس از ترکیه را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست داد. دادمرز در کشتی سوم و پایانی به مصاف اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکیه رفت و با نتیجه ۲ بر ۱ از سد این حریف نیز گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم میلاد رضانژاد حسینوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به حاضر نشدن تونی برالا از کشور کرواسی راهی دور سوم شد وی در این دور مقابل ویرجیل مونتیانو از کشور رومانی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضانژاد در این مرحله اریک توربا از کشور مجارستان را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با کرم کمال قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه با نتیجه ۹ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با الکساندر پایوین از روسیه با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی رسید اما در دور سوم مقابل چنگیز ارسلان قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مختاری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در مصاف با فورکان بایراک قهرمان جوانان جهان از ترکیه با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله مقابل یونس امره باشار قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد به راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ایلیه چوجوچاری دارنده مدال برنز جهان از کشور رومانی با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر تیموجت تروبولین از اسلوونی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل برهان آکبوداک دارنده مدال طلای امیدهای جهان با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد و با توجه به شکست این حریف ترک مقابل امره کوش دارنده مدال نقره جهان از ترکیه، فروزنده حذف شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول در مصاف با گورامی ختسوریانی از گرجستان با نتیجه ۳ بر ۱ به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل تادیوس میچالیک دارنده مدال برنز اروپا از لهستان با نتیجه ۵ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حسن فروزنده از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل سید مهدوی در دور اول مقابل تریسی هانکوک از آمریکا با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر آمریکایی در مرحله نیمه نهایی، سید مهدوی حذف شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دیدار نخست در مصاف با عثمان ایلدریم دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله نیمه نهایی مقابل مومیجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان، یوسفی از دور رقابت ها کنار رفت.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

لیگ جهانی کاراته وان دبی| فداکار فینالیست شد/ حضور ۳ نماینده کشورمان در دیدار رده بندی

علی فداکار به دیدار فینال وزن منهای ۸۴ کیلوکرم لیگ جهانی امارات رسید و ۳ کاراته‌کا هم به دیدار رده بندی راه یافتند. ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲ ورزشی رزمی نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پایان دومین روز لیگ جهانی کاراته وان امارات، امروز(شنبه) علی فداکار در وزن منهای 84 کیلوگرم با برتری مقابل تمامی رقبا به دیدار فینال رسید تا مجموع فینالیست‌های ایران به عدد 3 برسد.
کاتای تیمی بانوان با ترکیب مهسا افسانه، پریسا رحمانی و مائده نصیری‌پی نیز صبح امروز موفق شدند با کسب بیشترین امتیاز به فینال راه یابند. روز گذشته نیز بهمن عسگری موفق شده بود فینالیست شود.
همچنین رزیتا علیپور در وزن منهای 61 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در وزن منهای 84 و سجاد گنج زاده در وزن به اضافه 84 کیلوگرم نیز به دیدار رده بندی لیگ جهانی امارات راه یافتند.

نتایج کسب شده در دومین روز رقابت‌ها بدین ترتیب است:
در وزن 84- کیلوگرم:
علی فداکار در مبارزه اول خود 3 بر 2 سالی دیوپ از فرانسه را برد. سپس با نتیجه 2 بر صفر از سد میشل دورهام از استرالیا گذشت. در ادامه موفق شد 4 بر صفر جورج پرز از دومینیکن را با شکست بدرقه کند.
فداکار در چهارمین مبارزه 5 بر یک ماکوتو کوییکی از ژاپن را برد و در نیمه نهایی 3 بر 2 از سد فاروک عبدسلام از فرانسه گذشت تا راهی دیدار فینال شود. او فردا و در مبارزه برای کسب مدال طلا به دیدار اوگور آکتاش ترکیه ای خواهد رفت.

در همین وزن، ذبیح اله پورشیب در دیدار نخست خود برابر وی وو چون از چین تایپه پس از تساوی یک بر یک با قانون سنشو برنده شد. پورشیب در ادامه با نتیجه 2 بر صفر نونو موریرا از فرانسه را شکست داد.
کاپیتان تیم ملی کاراته در دوره بعد مقابل ریاتارو آراگای ژاپنی یک بر صفر پیروز شد اما در نیمه نهایی 2 بر صفر مقابل اوگور آکتاش ترکیه ای دارنده برنز قهرمانی جهان اسپانیا در سال 2018 شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت.پورشیب فردا برای کسب مدال برنز به مصاف تارگوت حسنوف از آذربایجان می رود.

باربد صداقت دیگر نماینده وزن 84- کیلوگرم کشورمان ابتدا 3 بر یک ویکتور رستوسکی از مقدونیه را برد و سپس مقابل محمد الکتبی از مصر به تساوی 2 بر 2 رسید تا حریف مصری با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی باشد.
مهدی خدابخشی نیز در اولین مبارزه 3 بر یک نتیجه را به عمر العزمی از عربستان واگذار کرد.کیوان بابان در اولین دیدار 2 بر یک مقابل جورجیوس زانوس از یونان شکست خورد.

احسان حیدری دیگر نماینده این وزن بود که در اولین مبارزه مقابل الکساندر آلیف از روسیه 2 بر یک به برتری رسید و در ادامه 5 بر 2 مقابل فاروک عبدسلام از فرانسه شکست خورد.

مهدی قراری زاده 2 بر صفر از سد فردی والرا از ونزوئلا گذشت و در بازی دوم یک بر صفر نتیجه را به ریاتارو آراگا از ژاپن دارنده یک مدال طلا و 2 مدال نقره رقابت‌های جهانی و 2مدال  طلا قهرمانی آسیا واگذار کرد.

در وزن 84+ کیلوگرم:
سجاد گنج زاده ابتدا 6 بر صفر تراوت کاکتونگ از تایلند را با شکست بدرقه کرد. سپس 2 بر یک بر برایان ایر از آمریکا پیروز شد. در سومین مبارزه 8 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
گنج زاده در این گروه 4 بر 2 دانیل لاردی کاراته کا هلندی را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. او فردا با الکساندر شنتسین از روسیه برای کسب مدال برنز مبارزه می‌کند.

صالح اباذری نیز در نخستین دیدار با نتیجه 4 بر صفر دنیلسون جاکوئت از فرانسه را برد. در دومین بازی 4 بر صفر احمد الاسفر از مصر را شکست داد. در بازی سوم مقابل جاناتان هورنه آلمانی نفر اول رنکینگ جهان و دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال 2018 قرار گرفت و 3 بر یک نتیجه را واگذار کرد.

در همین وزن مهدی عاشوری در اولین دیدار 9 بر 6 آسیمان قربانلی از آذربایجان را مغلوب کرد. او در بازی دوم خود 3 بر یک مقابل آنجلو وسیچ از کرواسی شکست خورد.

هادی عرب دیگ نماینده کشورمان 2 بر یک الویس کلوز از فرانسه را مغلوب کرد. سپس 7 بر 5 مقابل هیدیوشی کاگاوا از ژاپن نتیجه را واگذار کرد. در جدول شانس مجدد ابتدا 3 بر صفر مورگان موس از آفریقای جنوبی را برد و در ادامه 3 بر صفر مغلوب دارنل لاردی از هلند شد.

مجید نیکوهمت نیز ابتدا 4 بر یک برایان وان واسبرگ از بلژیک را برد. سپس 7 بر 5 واسیلی آنتوخی از روسیه را شکست داد و در ادامه مقابل 9 بر 2 مقابل مهدی فیلالی از فرانسه شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه 5 بر صفر اسماعیل بلمخانته از نروژ را مغلوب کرد و در بازی دوم 9 بر یک نتیجه را به هوچینه دایخی از الجزایر واگذار کرد.

در بخش بانوان/
در وزن 61 - کیلوگرم: رزیتا علیپور ابتدا 5 بر 2 داریو پتا از ایتالیا را برد. سپس 3 بر 2 مقابل آنیکا سروگینا از اوکراین پیروز شد. در سومین دیدار پس از تساوی یک بر یک مقابل آیامی موریگوچی از ژاپن در وقت قانونی مبارزه، با قانون سنشو برنده تاتامی شد.
او در مبارزه چهارم 2 بر صفر بر تاشا ریتسیچ از اسلوونی غلبه کرد وبه نیمه نهایی رفت. علیپور در این مرحله 4 بر یک نتیجه را به جیانا لطفی از مصر دارنده 2 مدال طلا و یک مدال برنز جهان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.
او فردا برای کسب مدال برنز به دیدار مروه کوبان از ترکیه خواهد رفت.

در همین وزن شیماآل سعدی 3 بر یک آنجلا زاگومی از دانمارک را در اولین مبارزه شکست داد. او در دومین مبارزه خود با نتیجه 7 بر یک استفانی دلیما از برزیل را مغلوب کرد. سپس یین ژیااویان چین دارنده عنوان نایب قهرمانی جهان پس از تساوی 3 بر 3 در وقت قانونی بازی با قانون سنشو به برتری رسید. در ادامه مقابل هایا جوما از کانادا 4 بر صفر شکست خورد و از ادامه مسابقات بازماند.


در وزن 68+کیلوگرم:
حمیده عباسعلی در گام نخست 3 بر صفر ماتیا مدیچ از بوسنی و هرزگوین را برد. سپس با نتیجه 3 بر 2 از سد لوته اوباک از نروژ گذشت. در بازی سوم 3 بر یک الینی چاتزیالدو از یونان دارنده یک مدال طلا و یک مدال نقره جهان را از پیش رو برداشت.
او در چهارمین مبارزه اش 4 بر یک مقابل عایشا محمد از مصر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

لیگ جهانی کاراته وان دبی|مصاف عسگری با قهرمان ایتالیایی در فینال و شانس کسب 7 مدال برنز


انتهای پیام/

R1434/P/S3,30/CT1 واژه های کاربردی مرتبط تیم ملی کاراته ایران لیگ جهانی کاراته وان

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۱۶۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرنگی‌کاران سه مرحله اردو تا رقابت‌های قهرمانی آسیا پیش‌رو دارند
 • 7 مدال برنز در سبد کاراته کاهای ایران
 • ۶ + ۱ مدال برنز برای کاراته ایران به دست آمد
 • هفت مدال برنز کاراته کاران در لیگ جهانی امارات
 • لیگ جهانی کاراته وان دبی| کسب ۷ مدال برنز توسط نمایندگان ایران
 • فرنگی‌کاران سه مرحله اردو تا قهرمانی آسیا پیش‌رو دارند
 • رزمی کاران قم ۸ مدال مسابقات رزم طوس کشور را کسب کردند
 • تیم کشتی فرنگی‌ ایران بدون محمدبنا راهی مجارستان شد
 • اردوي مشترک با مجارستاني ها؛ 11 فرنگي کار ايراني راهي گيور شدند
 • علی فداکار فینالیست شد
 • 6 مدال بین المللی سهم کیک بوکسینگ کاران آذربایجان غربی شد
 • اعزام ۱۱ فرنگی‌کار ایرانی به مجارستان
 • 11 فرنگی‌کار ایرانی امشب راهی گیور می‌شوند
 • 13 نشان رنگارنگ حاصل تلاش کاراته کاران تیم شهرداری سمنان
 • نگاه ویژه «بنا» به فرنگی‌کاران جوان/ تورنمنت مجارستان زیرذره‌بین
 • لیگ جهانی کاراته وان دبی|مصاف عسگری با قهرمان ایتالیایی در فینال/ ۷ شانس مدال برنز برای کاراته‌کاهای ایران در روز نخست
 • عسگری فینالیست شد
 • صعود عسگری به فینال کاراته وان دوبی
 • صعود عسگری به فینال کاراته وان دوبی/ ۷ شانس مدال برنز برای کاراته کاهای ایران