جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی شهادت کودک خردسال عربستانی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، متن این پیام به این شرح است:

جنایت سفاکانه ذبح کودک خردسال با فجیع‌ترین وجه ممکن در برابر چشمان مادر توسط یکی از گمراهان فرقه ضاله وهابیت بار دیگر شیطان‌صفتی و خون‌خوار بودن این تفکر سیاه را بر همگان روشن کرد.

این کودک کشی آشکار تنها بخشی از افکار و برداشت‌های متحجرانه وهابیت از اسلام و جنایات و ظلم‌های رژیم سعودی است و سال‌هاست که شبیه این جنایت‌ها را توسط مزدوران داعشی خود در سوریه، عراق و کشتن زنان و کودکان یمنی انجام می‌دهد و کشورهای مستبد و استکباری چشم خود را بر آن می‌بندند.

تفکر پلید ضدّ اسلامی و ضدّ انسانی وهابیت با کمک یا سکوت جانب‌دارانه‌ی دولت‌های استکباری، مسلمانان مظلوم را در خون می‌غلتاند و با حمایت‌ها و سیاست‌های اروپا و آمریکا برای ادامه‌ی جنایت‌ها تقویت و تجهیز می‌شود.

سازمان‌های حقوق بشری وابسته به نفت و پول سعودی هیچ‌گاه نمی‌توانند درد و رنج مردم مظلوم را درک کنند و غم آن مادران کودک ازدست‌داده را بفهمند؛ اما این فاجعه بزرگ انسانی ماهیت مفسد و جهنمی وهابیت را رسواتر خواهد کرد؛ و ان‌شاءالله سقوط و خواری و زبونی این تفکر پلید زودتر فراهم خواهد شد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت شهادت کودک مظلوم و معصوم «زکریا الجابر» این قتل فجیع را شدیداً محکوم نموده و قصاص آن جانی خون‌خوار را خواستار است و از خداوند متعال نیز صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده زکریای عزیز مسئلت می‌نماید.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم

فرمانده سپاه قدس گفت: در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از همپاشاندن پاکستان است و مردم و دولت پاکستان نباید اجازه داد تا سرزمین پاک پاکستان، مرکز آزار و اذیت همسایگان شود و این به نفع آن کشور نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،

سردار قاسم سلیمانی بعدازظهر پنجشنبه در یادواره هزار و ۷۴۷ شهید شهرستان بابل با محوریت ۴۰ شهید مدافع حرم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه ملت ها به فداکاران، جانبازان و ازخودگذشتگان جامعه به دیده احترام می نگرند اظهار داشت: این تقدس گرایی در جوامع مختلف متفاوت است و فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه اسلامی مورد توجه و ارزش است.

وی با اشاره به اینکه جوهر جهاد و شهادت در اسلام با دیگر جاها تفاوت دارد گفت: این جوهر شهادت در اسلام هوشمندانه، هدفمند و مقدس است.

وی با اشاره به ثبت نام ۱۰۰ هزار نفربرای دفاع از حرم در حادثه خان طومان یادآور شد: به دلیل هوشمند و هدفمندبودن جوهر شهادت، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و اشاعه آن آثار بسیار مثبت و تاثیر بی نظیری در ابعاد ملی، اعتقادی و اخلاقی دارد.

فرهنگ شهادت جامعه را بیمه می کند

فرمانده نیروی قدس تصریح کرد: فرهنگ شهادت سبب می شود که افراد جامعه برای دفاع از ارزش های ملی و دینی، وارد عرصه شوند و جانشان را فدا کنند و آن جامعه را با اشاعه چنین فرهنگی بیمه می کنیم.

سردار سلیمانی از دفاع مقدس به عنوان دفاع مادر یاد کرد و گفت: دفاع مقدس دارای ویژگی هایی بوده که در درون جامعه کارساز بوده است وباید به دفاع مقدس ویژه بنگیریم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مسائل محوری در حوزه دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: همانگونه که انقلاب اسلامی موجب شد یک نظام فاسد، ضد دین و ضد ملیت را از بین ببرد و نظام دیگری را جایگزین کند، دفاع مقدس به عنوان انقلاب مکمل کارکرد بزرگی داشت و در بستر انقلاب، ارزش های دینی را در جامعه حاکم کرد.

وی با اشاره به اثر دگرگونی فرهنگی دفاع مقدس در جامعه گفت: دفاع مقدس فرهنگ دینی اسلام ناب را در جامعه فراگیر وارد جامعه و خانه ها کرد و هیچ چیز نمی تواند مانند دفاع مقدس چنین کارکردی داشته باشد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: دفاع مقدس شیوه و سیره ای برای هر دفاع نابرابر است و هر ملتی که دچار ظلم شد برای دفاع از ملت و میهن خود می تواند از دفاع مقدس الگوگیری کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، مدرسه بودن را کارکرد دیگر دفاع مقدس بیان کرد و گفت: این مدرسه در ابعاد و شیوه های مختلف، تربیت و انتخاب رزمندگان، فرهنگ حاکم و غیره کارکرد دارد و اگر دفاع مقدس را نداشتیم، دفاع از حرم را نداشتیم.

دفاع مقدس و حرم مدرسه جدیدی ایجاد کرد

سردار سلیمانی یادآور شد:دفاع از حرم نیز مدرسه جدیدی را متولد کرد و همه دفاع هایی که برپایه اسلام در جاهای مختلف در فلسطین، لبنان و غیره وجود دارد، از دفاع مقدس ایران سرمشق گرفته اند و اثرات آن را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس نطفه عطفی در نمایاندن قدرت اسلام، اتکا به اسلام و فرهنگ اسلام شده است گفت: در دفاع مقدس قدرت اسلام نمایش داده شد و پیروزی ملت ایران، مدیون اتکا به اسلام است.

فرمانده نیروی قدس سپاه یادآور شد: دفاع مقدس با اتکا به فرهنگ اسلام، توانست فرهنگ حقیقی پیروز اسلام را به نمایش گذارد و این حرکت در پویایی، آزادی، آزادگی، مسئولیت پذیری در مسئولیت موثر بوده است.

سردار سلیمانی ادامه داد: هدف از ترویج فرهنگ ایثار، فروزان کردن چراغ برای کسانی است که تشنه معارف دفاع مقدس هستند و مازندران مملو از قهرمان در بحث دفاع مقدس است و لشکر ارزشمندی مانند 25 کربلا دارد و در حوزه دفاع از حرم و علم نیز مازندران سرآمد است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه مازندران علاوه بر بهره مندی از مواهب زیبای خدادادی گفت: جایگاه مازندران در علم و تحصیل علوم اسلامی، جهاد و مجاهدت، روحیه سلحشوری جوانان در عرصه های ورزشی و غیره سرآمد و زبانزد است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ورزشکار نوجوان مازندران حاضر به مبارزه با نماینده رژیم سفاک صهیونیستی نشده است اظهار داشت: این اقدام و تفکر ورزشکار نوجوان مازندرانی بسیار ارزشمند است زیرا کارش کمتر از مجاهدت مجاهدین در میدان های مین نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین در خصوصیات و ویژگی های شهیدان اظهار داشت: ایثار و شهادت برتری دانست آن چیزی که دارای فضیلت است و این سبب می شود تا هر عمل مادی و معنوی را فدا کند، از اینرو شهید، قبل از شهادت نیز دارای فضیلت است.

سردار سلیمانی با عنوان اینکه دارای دو دشمن درونی و بیرونی هستیم گفت: همه کسانی که از سیم خاردار عبور کرده و دژهای دشمن را شکستند ابتدا از دژهای درونی خود عبور کردند و باید همانند شهید جهاد اصغرو اکبر را توامان انجام دهیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه همواره در معرض امتحان قرار داریم گفت: همانند شهدا، جنگ با دشمن درون را باید انجام دهیم زیرا درس و هنر شهیدان در این بوده است.

ضرورت توجه بیشتر به اندیشه ها و نظریات حضرت امام و رهبری

وی در بخشی از سخنانش با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیانیه بدیع و بلند رهبر معظم انقلاب اسلامی و توصیه های ارزشمند ایشان اشاره کرد و گفت: در دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه نظریه های بلند حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب در ابعاد دینی اخلاقی و معرفتی و غیره مغفول مانده شده است.

سردار قاسم سلیمانی با اظهار اینکه پایه اصلی تدریس در حوزه های علمیه باید فکر و معرفت امام راحل باشد از غیبت این اساس انتقاد کرد و گفت: اگر بخواهیم تربیت دینی ریشه دواند باید در تربیت نخبگان جامعه به دو فکر و نظریه عالی امام دیروز و امروز توجه اساسی شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به آغاز چله دوم انقلاب اسلامی و عنوان اینکه پیروزی انقلاب یوم الله بوده است اظهار داشت: اعتماد به خداوند اساس نصرت انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به تاکید و توجه حضرت امام راحل درباره موضوع فلسطین و خطر وهابیت گفت: امروز موضوع فلسطین به مسئله اول جامعه تبدیل شده و روز قدس در کنار روز 22 بهمن قرار گرفته است.

وهابیت نشانه و مصداق اسلام آمریکایی است

وی با اشاره به طرح اسلام آمریکایی از سوی حضرت امام راحل گفت: وهابیت نشانه و مصداق اسلام آمریکایی است و طبق نظر حضرت امام راحل، اسلام خرافات و تحجر، اسلام بدون درد مصداق اسلام وهابی و آمریکایی است.

سردار سلیمانی ادامه داد: امروز کسانی که درصدد هستند در جهان اسلام رابطه با اسرائیل را ترویج کنند و عامل خونروزی در جهان هستند، وهابیت هستند و وهابیت تلاش زیادی برای تخریب چهره اسلام به خرج داده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه غیر از کشور عراق که در مسیر درستی در حال حرکت است سایر کشورهای اسلامی به نوعی دست مسیحی ها و یهودی ها است گفت: امروز جهان اسلام به دلیل وجود دو قدرت در لبنان و فلسطین احساس بازدارندگی قوی می کند و این ناشی از کارکرد اسلام و انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی هیچ اقدام و تصمیمی به منصه ظهور نمی رسد مگر آنکه منافع ملی ایران مورد توجه قرار گیرد و هیچ تصمیمی بدون درنظرگرفتن منافع ملی به اجرا گذاشته نمی شود.

سردار سلیمانی با اظهار اینکه بدون اتکا به اسلام قدرت مقاومت را نداشتیم یادآور شد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، عراق که دیروز دشمن ایران بود به دوست ایران تبدیل شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه به جنایات داعش و خسارت نیم تریلیون دلاری آن در دو کشور و کشتار صدهاهزار نفر انسان ها بیگانه، انفجار بیش از سه هزار مسجد توسط این پدیده خطرناک وهابی داعش گفت: نظام اسلامی برای حمایت از دو ملت توفان مسموم را سرکوب کرد زیرا اگر این توفان با همان قدرت به مرزهای ما می رسید، فاجعه بزرگی را به بار می آورد.

تروریست ها پسماندهای داعش هستند

وی با تسلیت شهادت پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی، تروریست ها را پسماندهای داعش برشمرد و گفت: امروز ایران اسلامی مظهر و تکیه گاه قدرت اسلام شده است و انقلاب اسلامی کارکردهای مختلفی برای ایران داشته است.

سردار سلیمانی قدرت توام با اقتدار را از دیگر کارکردهای انقلاب اسلامی برای ایران برشمرد و گفت: حضرت امام راحل در دوره ای که هیچ قدرتی جز اتکا به خداوند نداشت، با اقتدار برابر حکومت ظالم ایستاد و انقلاب را به پیروزی رساند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه ترامپ عربستان را تحقیر می کند افزود: این رژیم با همه ائتلاف های پولی برابر یک سازمان مظلوم شکست خورده است.

هدف از برجام ها بی هویت کردن ملت ایران است

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران درباره اصرار دشمنان بر برجام منطقه ای و دوم گفت: هدف آنان از برجام ها، خشکاندن روح و تحرکی است که در منطقه شکل گرفته است و هدف اصلی آنان بی هویت کردن ایران و خشکاندن آن است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه تاثیر ایران، همانند عربستان پولی یا به خاطر ایجاد پایگاه ها در کشورهای دیگر نیست گفت: تاثیر ایران نتیجه بصیرت ملت و درایت رهبری است و سبب شده در منطقه اثرگذار و با اقتدار باشد.

سردار سلیمانی با اشاره به حادثه تروریستی زاهدان، آن را دردناک توصیف کرد و گفت: شهید دادن مقابل دشمن مایه نگرانی نیست زیرا در دفاع از انسانیت شهدای زیادی تقدیم کرده ایم اما آن چیزی که مهم است، اینکه یک عده ای مظلوم بیگناه به شهادت رسند.

تصور می کردیم جمهوری اسلامی ایران عمق استراتژیک پاکستان است

وی خطاب به دولت و مردم شریف پاکستان عنوان کرد: ما تصورمان این بود که پاکستان، ایران را عمق استراتژی خود قرار داده است و به رهبران پاکستان در همه دیدارها توصیه کرده ایم، که به نقش این کشور در منطقه کمک می کنیم و امروز سوال من از دولت پاکستان این است که « به کجا می روید» زیرا هند و افغانستان، مهمترین معضل و ناامنی را از درون پاکستان می دانند و آیا امروز نوبت به ایران رسیده است؟.

فرمانده نیروی قدس سپاه یادآور شد: آیا پاکستان که سلاح هسته ای دارد نمی تواند یک گروه 200 تا 300 نفره را منهدم کند و گروه تروریستی در داخل پاکستان علیه یک همسایه شکل می گیرد و آن وقت مسئولان پاکستان، فقط به ما تسلیت می گویند.

سردار سلیمانی خطاب به مردم شریف پاکستان یادآور شد: در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از همپاشاندن پاکستان است و مردم و دولت پاکستان نباید اجازه داد تا سرزمین پاک پاکستان، مرکز آزار و اذیت همسایگان شود و این به نفع آن کشور نیست و هرکس این نقشه را کشیده، هدفش انشقاق و انهدام پاکستان است.

وی با بیان اینکه حتما جمهوری اسلامی از مزدورانی که دست به جنایت علیه فرزندانش می زند، انتقام خواهد گرفت یادآور شد: حتما گروه خبیث را در هر نقطه ای بیابیم مورد حمله قرار دهیم و اجازه نمی دهیم خون فرزندانمان توسط یک گروه تروریستی در خاک میهن به زمین ریخته شود.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیام تسلیت کودک عربستانی قتل فجیع جنایت حقوق بشر

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۳۰۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیت الله مومن با قاطعیت در مقابل شبهات روشنگری می‌کرد/وی از حامیان جدی نظریه ولایت فقیه بود
 • آيت الله مومن از حاميان جدي نظريه ولايت فقيه بود
 • جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: آیت‌الله مؤمن اندیشه و عمل خود را برای خدمت به انقلاب به کار گرفت
 • تروریست‌ها بدانند خون پاسداران عزیز و خون مردم مظلوم یمن پایمال نخواهد شد
 • فرهنگ شهادت سبب مي‌شود که افراد جامعه براي دفاع از ارزش‌هاي ملي و ديني، وارد عرصه شوند و جانشان را فدا کنند
 • روحانیت متعهد، به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت
 • سردار سلیمانی:جمهوری اسلامی حتما انتقام خون شهدای خود را از مزدوران خواهد گرفت/ این گروه خبیث را در هر نقطه ای که باشد مورد حمله قرار خواهد داد/ سوال از دولت پاکستان این است که به کجا می روید؟/ برجام اصلی در داخل است
 • دفاع مقدس الگویی برای ملت های مستضعف در مقابله با ظالمین جهانی است/ هشدار فرمانده سپاه قدس: هر کس ایران را بیازماید پاسخ سختی خواهد گرفت
 • هشدار سرلشکر سلیمانی به پاکستان
 • هشدار سردار سلیمانی به پاکستان
 • سردار سلیمانی با هشدار به مسئولان پاکستان: انتقام عاملان ترور در زاهدان را در هر نقطه‌ای از کره خاکی که باشند، خواهیم گرفت
 • هشدار می‌دهم ایران را آزمایش نکنید/با برجام می‌خواهند روح و تحرک ایران را بخشکانند/نگرانی ما در صحنه مقابله با دشمن نیست
 • قدرت توأم با اقتدار از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • تنبیه سخت در انتظار عوامل تروریستی زاهدان/پاکستان مراقب اقدامات خود باشد/تاثیر ایران در ‏منطقه مانند عربستان سعودی پولی نیست
 • تنبیه سخت در انتظار عوامل تروریستی زاهدان/پاکستان مراقب اقدامان خود باشد/تاثیر ایران در ‏منطقه مانند عربستان سعودی پولی نیست
 • انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم/ هدف آل سعود نابودی پاکستان است
 • سرلشکر سلیمانی: انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم
 • در داخل پاکستان نفوذ پول سعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم/هدف از برجام ها بی هویت
 • علمای اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه‌داران و پول‌پرستان و خوانین نرفته‌اند