تهران-ایرنا- مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صبح امروز - دوشنبه - همزمان با سراسر کشور در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی از ساعتی قبل از آغاز این مراسم، در این هوای زمستانی به خیابان ها آمده اند تا برگ زرین دیگری به کارنامه درخشان خود در حراست از انقلاب اسلامی بیفزایند.


مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال از ساعت 9 صبح امروز در تهران همچون دیگر نقاط کشور آغاز شده است و ایرانیان در حالی که پرچم غرورآفرین جمهوری اسلامی را دست دارند، شعارهای 22 بهمن یوم الله - یوم الله و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر می دهند.
بنا بر این گزارش، مردم ولایتمدار تهران اعم از زن و مرد، پیر و جوان با فریادهای الله اکبر، خامنه ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و با حمل دست نوشته ها باردیگر خروش خود را به رخ دشمنان نظام ایران اسلامی کشاندند.
اکنون مردم شهر تهران از مسیرهای تعیین شده با شعارهای خود و با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی تصاویر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک نظم و شکوه خاصی در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.
حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان، خانواده معظم شهدا، کارمندان و کارگران، هنرمندان و ورزشکاران، خبرنگاران داخلی و خارجی، و مقامات کشورهمچون سال های گذشته به شکوه این مراسم افزوده است.
مقامات عالیرتبه، مسئولان کشوری و احزاب و تشکل های سیاسی در چند روز گذشته در سخنان و بیانیه های خود تاکید کردند: انقلاب اسلامی درآستانه پشت سرگذاشتن چهل سالگی و ورود به دهه پنجم از عمر خود قرار دارد و 22 بهمن امسال در شرایطی که فشارها بر ملت ایران بیش از هر زمان دیگرتشدید شده، «همه در کنار هم می آیند» رمز ملی ورود به پنجمین دهه از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
در این راستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح جمعه 19 بهمن در دیدار فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، راهپیمایی 22 بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده اند به رژه نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر کشور به خیابان ها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأکید می کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راهپیمایی 22 بهمن را «دشمن‌شکن و مرعوب کننده آن»، «نشان‌دهنده حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و 22 بهمن به میان می آید، همه اختلاف ها رنگ می بازد و همه در کنار هم به میدان می آیند.
رهبر انقلاب اسلامی رژیم آمریکا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازی و جنگ آفرینی» خواندند و افزودند: مسئولان رژیم امریکا ضمن اهانت به ملت ایران می گویند چرا «مرگ بر امریکا» می گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات امریکایی تأکید می کنیم که ما کاری به ملت آمریکا نداریم و مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر حاکمان امریکا که در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.
ایشان افزودند: تا وقتی رژیم آمریکا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حرکت می کند، شعار مرگ بر امریکا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد.
همچنین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری در جلسه چهارشنبه گذشته هیات دولت، همه ملت ایران را به حضور گسترده و پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن فرا خواند و گفت: حضور حماسی و باشکوه مردم در نیمروز 22 بهمن می‌تواند پاسخی قاطع به همه توطئه‌های یکسال گذشته دشمنان باشد و این نیمروز در حقیقت ساعت‌های قدر ملت ایران است.
روحانی اظهار داشت: ملت ایران باوجود همه دشمنی‌ها با حضور، مشارکت و فریادهای خود در کنار انقلاب و ایران عزیز به دنیا نشان خواهند داد که نسبت به آینده کشور خود کاملاً‌ امیدوار هستند و هیچگونه یأس و ناامیدی ندارند و از مشکلاتی که دشمنان طرح‌ریزی کردند، با ایثار، ایستادگی و وحدت به خوبی عبور خواهند کرد و سال‌های بهتری را نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

**مسیرهای 12 گانه راهپیمایی روز 22 بهمن در شهر تهران به شرح زیر است:
-مسیر شماره 1: مسجد امام حسین (ع) میدان امام حسین (ع) خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 2: مسجد ابوذر، میدان ابوذر، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی
-مسیر شماره 3: مسجد امام هادی (ع)، خیابان آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی
-مسیر شماره 4: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 5: مسجدالاجواد، میدان هفت تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 6: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 7: مسجد حضرت مهدی (عج)، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 8: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 9: مسجد امام سجاد (ع)، خیابان اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی
-مسیر شماره 10: مسجد امام جعفرصادق (ع)، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی
-مسیر شماره 11: مسجد رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهران سر، میدان کمال الملک، بزرگراه لشگری، میدان آزادی
-مسیر شماره 12: مسجد نظام مافی، بلوار کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی

تهرام/ 9206

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

آيا پيدايش جهان در شش روز امكان دارد؟


بحث از آفرينش جهان در شش روز ، در هفت مورد از آيات قرآن مجيد آمده است ولى در سه مورد ، علاوه بر آسمانها و زمين ، ما بينهما ( آنچه در ميان زمين و آسمان قرار دارد ) نيز به آن اضافه شده است كه در حقيقت توضيحى است براى جمله قبل ، زيرا همه اينها در معنى آسمانها و زمين جمع است ، چون مى ‏دانيم آسمان شامل تمام چيزهائى مى ‏شود كه در جهت بالا قرار دارد و زمين نقطه مقابل آن است. در اينجا فورا اين سؤال به ذهن مى ‏آيد كه قبل از آفرينش زمين و آسمان شب و روزى وجود نداشت ، كه اينها در آن آفريده شود ، شب و روز از گردش زمين به دور خود و در برابر نور آفتاب به وجود مى‏ آيد. علاوه براين پيدايش مجموعه جهان در شش روز، يعنى كمتر از يك هفته چيزى است بر خلاف علم ، زيرا علم مى‏ گويد : ميلياردها سال طول كشيد تا زمين و آسمان به وضع كنونى درآمد. ولى با توجه به مفهوم وسيع كلمه يوم ( روز ) و معادل آن در زبانهاى ديگر ، پاسخ اين سؤال روشن است ، زيرا بسيار مى ‏شود كه يوم به معنى يك دوران به كار مى‏ رود ، خواه اين دوران يك سال باشد يا صد سال يا يك ميليون سال و يا ميلياردها سال ، شواهدى كه اين حقيقت را ثابت مى ‏كند و نشان مى ‏دهد يكى از معانى يوم همان دوران است فراوان مى ‏باشد :

1 -در قرآن صدها بار كلمه يوم و ايام به كار رفته است ، و در بسيارى از موارد به معنى شبانه روزى معمول نيست ، مثلا تعبير از عالم رستاخيز به يوم القيامه نشان مى‏ دهد كه مجموعه رستاخيز كه دورانى است بسيار طولانى به عنوان روز قيامت شمرده شده است ، از پاره ‏اى از آيات قرآن استفاده مى‏ شود كه روزرستاخيز و محاسبه اعمال مردم پنجاه هزار سال طول مى‏ كشد ( سوره معارج آيه 4)

2 -در متن كتب لغت نيز مى‏ خوانيم كه يوم گاهى به مقدار زمان ميان طلوع و غروب آفتاب گفته مى‏ شود و گاهى به مدتى از زمان ، هر مقدار بوده باشد .

3 -در روايات و سخنان پيشوايان دينى نيز كلمه يوم به معنى دوران بسيار آمده است ، چنانكه امير مؤمنان على (عليه‏ السلام‏) در نهج البلاغه مى ‏فرمايد : الدهر يومان يوم لك و يوم عليك : دنيا براى تو دو روز است ، روزى به سود تو است و روزى به زيان تو .در تفسير برهان در ذيل همين آيه از تفسير على بن ابراهيم نيز مى‏ خوانيم كه امام فرمود : فى ستة ايام يعنى فى ستة اوقات : شش روز يعنى شش وقت و دوران .

4 -در گفتگوهاى روزمره و اشعار شعرا و در زبانهاى مختلف كلمه يوم و معادل آن نيز به معنى دوران زياد ديده مى‏ شود ، مثلا مى‏ گوئيم كره زمين يك روز گداخته و سوزان بود و روز ديگر سرد شد و آثار حيات در آن آشكار گرديد ، در حالى كه دوران گداختگى زمين به ميلياردها سال بالغ مى ‏شود . يا اينكه مى‏ گوئيم يك روز بنى اميه خلافت اسلام را غصب كردند ، و روز ديگر بنى عباس ، در حالى كه دوران خلافت هر يك به دهها يا صدها سال بالغ مى ‏گردد .

منبع:

تفسير نمونه ج6ص 200و201

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: اجتماعي چهل سالگي انقلاب راهپيمايي 22 بهمن انقلاب اسلامي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۳۲۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور کارکنان بانک کشاورزی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن
 • ۱۱ دستگاه اتوبوس مورد نیاز شهرداری بیرجند با مشکل شماره گذاری روبرو است
 • شهادت 267 فلسطینی از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت
 • جوانان در گام دوم انقلاب نقش اساسی بر عهده دارند
 • شهادت ۲۶۷ فلسطینی از زمان آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون
 • شهادت ۲۶۷ فلسطینی از زما آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون
 • استقرار ستاد ساماندهی خیابان شهرداری در راستای اجرای طرح پیاده‌راه سازی میدان قدس تا تجریش
 • ششمین شماره فصلنامه «اسلام‌ پژوهان» منتشر شد 
 • جزئیات پیاده‌راه سازی در حد فاصل میدان قدس تا تجریش/ احتمال یک طرفه شدن خیابان ولیعصر (عج) و شریعتی
 • جوانان؛ میدان‌داران اصلی گام دوم انقلاب
 • آئین افتتاح پروژه زیرگذر میدان آزادی کرمان به روایت تصویر
 • از آلدایر و رائول تا انریکه و پروین؛ بازگشت شماره های بازنشسته به دنیای فوتبال
 • پروژه زیرگذر میدان آزادی کرمان افتتاح شد
 • فرمایشات رهبری در تمامی ابعاد اتمام‌حجت است که باید نصب العین قرار گیرد
 • مراسم بزرگداشت آیت‌الله مؤمن فردا شب در مسجد اعظم قم
 • مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله مؤمن از سوی رهبر معظم انقلاب در قم برگزار می‌شود
 • مراسم ختم آیت‌الله مؤمن فردا شب در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد
 • مراسم ختم آیت‌الله مومن فردا شب در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد
 • قدردانی نماینده ولی فقیه در استان سمنان از پوشش رسانه ای راهپیمایی ۲۲بهمن