قاتل زکریای ۷ ساله در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را محدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود.

به گزارش مشرق، فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی «زکریا بدر علی الجابر» کودک ۷ ساله شیعی همراه با مادرش از منطقه الاحساء به قصد زیارت مسجدالنبی در حال عزیمت به مدینه منوره بودند. در راه سوار تاکسی شده و صلواتی بر محمد و آل محمد فرستادند. راننده وهابی وقتی فهمید که آن‌ها شیعه‌اند، تاکسی را گوشه قهوه خانه‌ای نگه داشته، شیشه ماشین‌اش را شکسته، کودک را از صندلی عقب بیرون کشیده و با بریده‌های شیشه گلوی کودک را به قصد بریدن سرش برید. کودک خردسال در برابر چشمان مادرش جان داد. این اتفاق در یک محل عمومی در عربستان روی داد اما خبر آن توسط رسانه‌های رسمی بایکوت شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش یک مرجع تقلید به شهادت یک کودک در مدینه قتل تکان‌دهنده یک کودک در مدینه منوره

این خبر را رسانه‌های محلی و فعالان اینترنتی در عربستان سعودی، با انتشار فایل ویدیویی منتشر کردند آن هم در حالی‌که حدود یک هفته از وقوع این جنایت می‌گذرد ولی پلیس سعودی، هنوز انگیزه و هویت قاتل را فاش نکرده است. روزنامه محلی «الیوم» نیز گزارش داد «ناصر علی الفایز» پدربزرگ زکریا گفته است: مادر این کودک، که بیماری قلبی نیز دارد، پس از مشاهده قتل وحشی‌گونه پسر خردسالش، به حالت کما رفته و به بیمارستان منتقل شده است. پلیس شهر مدینه منوره تاکنون درباره این حادثه و افشای هویت قاتل کودک، سکوت کرده است. افکار عمومی با بیان این‌که این حادثه بسیار شوکه‌کننده است، خواستار شفاف‌سازی درباره این قتل شده‌اند.

****

۳۷ سال پیش یعنی در روز ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ شمسی، نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران و کمیته انقلاب اسلامی موفق به کشف محل اختفای اصلی رهبران سازمان منافقین در تهران در محله زعفرانیه شدند. این خانه، مرکز فرماندهی این گروهک در داخل کشور و در حالی بود که مسعود رجوی و ابوالحسن بنی صدر به فرانسه گریخته بودند. پس از محاصره آن محل و چند ساعت درگیری مسلحانه این خانه توسط پاسداران انقلاب تصرف شد. در این واقعه ۲۳ نفر از جمله موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان و اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی کشته شدند، اما پسر خردسال رجوی زنده ماند. پسری که نامش مصطفی بود و منتسب به اشرف ربیعی و مسعود رجوی بود. ماجرای این واقعه در فیلم ماجرای نیمروز به تصویر کشیده شده است.

پس از اتمام عملیات کشف و انهدام خانه تیمی، یکی از پاسداران انقلاب وارد خانه تیمی شد؛ کودک را نجات داد اما در حال خروج از معرکه توسط منافقین مورد هدف قرار گرفت. کودک زنده ماند و شهید لاجوردی در برابر دوربین صداوسیما از پدربزرگ او خواست که برای تحویل گرفتن فرزندش به دادستانی مراجعه کند. نوزاد به پدربزرگش که ساکن مشهد بود، تحویل داده شد، اما در ۱۲ سالگی توسط منافقین و با هماهنگی مسعود رجوی از مرز کردستان خارج شد و بعدها در اردوگاه مجاهدین در عراق مصطفی رجوی را به نام محمد صدا زدند.

فارغ از بحث هزاران کودکی که در جنگ‌های نابرابر یمن و سوریه به خاک و خون کشیده شدند و یا در محاصره بر اثر سوء تغذیه جان دادند، برخورد با کودکان در جبهه مقابل فکری و عقیدتی، توسط عرب‌های سعودی و مسلمانان ایرانی، قابل تأمل است.

۳۷ سال پیش در حالیکه هنوز سخنی از حقوق بشر در دنیا همه گیر نشده بود، در حالی که بیش از یک سال از پروژه ترور گسترده شهروندان انقلابی و مذهبی ایران توسط سازمان مجاهدین (منافقین) کلید زده شده بود و مسئولان بلندپایه همچون نخست‌وزیر، رئیس جمهور و رئیس دیوان عالی ایران توسط منافقین ترور شده و به شهادت رسیدند، اتفاق دیگری افتاد. فرزند خردسال نفر اول سازمان منافقین که مسئول ۱۷ هزار شهید ترور در کشور است، نه تنها زنده می‌ماند بلکه یک پاسدار برای نجات او از میان آتش و انفجار خانه تیمی، جانش را به خطر می‌اندازد. و همانجا شهید لاجوردی، دادستان انقلاب تحویل کودک به خانواده‌اش را حق او قلمداد می‌کند.

فرزند خردسال نفر اول سازمان منافقین که مسئول ۱۷ هزار شهید ترور در کشور است، نه تنها زنده می‌ماند بلکه یک پاسدار برای نجات او از میان آتش و انفجار خانه تیمی، جانش را به خطر می‌اندازد.

با وجود همه حمایت‌های غربی از منافقین، بنا به گزارش سال ۱۹۹۷ وزارت امور خارجه آمریکا صراحتاً اعلام می‌شود که رئیس دیوان عالی کشور، رئیس جمهور، نخست وزیر به اضافه جمع زیادی از مقامات و هزاران هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران در حادثه تروریستی به دست سازمان مجاهدین خلق به شهادت رسیدند. همانند این گزارش را اتحادیه اروپا و سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز اعلام می‌کنند. اما پیش از این نیز همه می‌دانند که انتصاب یک کودک به منافقین تروریست اتهامی را علیه او مطرح نمی‌سازد. این موضوع نه فقط در آموزه‌های دینی ما آمده بلکه در اصول انسانی جوامع بشری نیز قابل اثبات است.

زکریا، کودکی که این روزها سخن از قتل وحشیانه‌اش به دست وهابی‌های سعودی است، درکی از فضای اختلافات عقیدتی وهابیون نداشت. او فقط به جرم شیعه بودن در زادگاه خود توسط هم‌وطنش به قتل رسیده است. حالا هنوز قاتلش در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را محدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود. زکریای شهید در عصری به قتل رسیده است که مدعیان حقوق بشر نه تنها در امریکا و اروپا بلکه در کاخ پادشاهان سعودی نیز بیانیه می‌خوانند و تبلیغات می‌کنند. اما این مدعیان حقوق بشر به پیمان‌نامه‌های بین‌المللی سازمان ملل نیز پایبند نیستند.

قاتل زکریا در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را محدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود.

سخن از چه پیمان نامه‌ای است؟

«پیمان‌نامه حقوق کودک» یک کنوانسیون بین‌المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می‌کند. دولت‌هایی که این معاهده را امضا کرده‌اند موظف به اجرای آن هستند و شکایت‌های راجع به آن به کمیته حقوق کودک ملل متحد تسلیم می‌شود. این کنوانسیون در ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹ مورد پذیرش مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار گرفت. تاکنون ۱۹۳ کشور (تمام اعضای ملل متحد به جز ایالات متحده آمریکا) این سند را تصویب کرده‌اند یا به آن ملحق شده‌اند و به این ترتیب مقبول‌ترین سند حقوق بشر در تاریخ است.

در اعلامیه جهانی حقوق‌ کودک‌ که در مجمع‌ عمومی سازمان‌ ملل‌متحد تصویب شده است، اصولی برای حمایت از کودکان در نظر گرفته شده است. طبق اصل‌ ۹ این اعلامیه جهانی: کودک‌ باید در برابر هر گونه‌ غفلت‌، ظلم‌، شقاوت‌ و استثمار حمایت‌ شود. همچنین طبق اصل‌ ۱۰ این اعلامیه بین المللی، کودک‌ باید در مقابل‌ هرگونه‌ اعمال‌ و رفتاری که‌ ترویج‌ تبعیضات‌ نژادی، مذهبی و غیره‌ را ممکن‌ سازد، حمایت‌ شود. کودک‌ باید با روحیه‌ای پرتفاهم‌، گذشت‌، معتقد به‌ دوستی بین‌ مردم‌، صلح‌ و برادری جهانی پرورش‌ یابد.

طبق اصل ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق کودک، کودک‌ باید در مقابل‌ هرگونه‌ اعمال‌ و رفتاری که‌ ترویج‌ تبعیضات‌ نژادی، مذهبی و غیره‌ را ممکن‌ سازد، حمایت‌ شود.

کودکان به عنوان قشر نیازمند به دفاع از خود به ویژه در «منشور حقوق شهروندی» در دنیا مورد توجه قرار گرفته‌اند. بر اساس ماده ۵۴ منشور، حق شهروندان به ویژه زنان و کودکان است که از تعرض و خشونت گفتاری و رفتاری دیگران در تمام محیط‌های خانوادگی و اجتماعی مصون باشند و در صورت بروز هرنوع خشونت امکان دسترسی آسان به مکان‌های امن و نهادهای امدادی، درمانی و قضایی جهت احقاق حق خود را داشته باشند.

حالا عربستان سعودی با توجه به عضویت در سازمان ملل، بر کدام یک از اصول کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند بوده است؟ آیا به راه انداختن نسل کشی علیه کودکان یمن، جنایت علیه شیعیان، حمایت از تروریست‌های تکفیری منطقه همانند قتل خاشقچی از موارد نقض حقوق بشر توسط آل سعود محسوب نمی‌شود؟ جنایت علیه خانواده زکریای شهید شیعه در شهر مدینه نیز حالا به این جنایات اضافه شده و خاطره تلخ این قتل از دستان آلوده وهابیون پاک نخواهد شد.

منبع: تسنیم

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قضیه دفترخانه مهرشهر کرج چه بود؟/نجفی به اجبار با استاد ازدواج کرد؟/علاقه استاد به یادگیری کار با اسلحه/نجفی: سه نفر گفتند چرا ندادی میترا را فرد دیگری به قتل برساند!

خبرگزاری میزان- دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. تاریخ انتشار: 17:10 - 26 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۴۱۶۸

گروه جامعه خبرگزاری میزان| احسان گل محمدی: دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد.

غیبت وکیلی که شب گذشته معزول شد!

غیبت «سیدمحمود علیزاده طباطبایی» یکی از وکلای شهردار پیشین، اولین نکته‌ای بود که موجب شد تا خبرنگاران درمورد آن در راهروی معروف دادگاه گمانه زنی کنند؛ البته این موضوع سریعا شفاف شد و اعلام کردند که محمد علی نجفی روز گذشته طباطبایی را عزل کرده است.

پدر و مادر استاد نیامدند!

نکته بعدی غیبت دوباره پدر و مادر «میترا استاد» به عنوان اولیای دم در دادگاه بود، در این جلسه از میان اولیای دم، تنها «مهیار صفری» فرزند ۱۶ ساله میترا استاد در دادگاه حضور پیدا کرد، البته علت این غیبت هم وضعیت روحی و روانی نامناسب پدر و مادر میترا عنوان شد.

قضیه دفترخانه مهرشهر کرج چه بود؟

در بخشی از این دادگاه وکیل اولیای دم، نکته‌ای را به صورت سربسته اعلام کرد: «محمد علی نجفی بابت، ثبت با قید فوریت ازدواج رسمی خود با میترا استاد در دفترخانه‌ای در مهرشهر کرج چه هزینه‌ای که پرداخت نکرد.»

این وکیل در ادامه به صحبت‌های نجفی در مورد درخواست‌های متعدد برای طلاق و پاسخ منفی میترا استاد نیز گفت: «حق طلاق با مرد است، حق و حقوق او را می‌دادید، مشکلی برای طلاق وجود نداشت.»

او در ادامه به اصطلاحی که اخیرا در فضای مجازی در مورد میترا استاد نیز مطرح می‌شود نیز انتقاد کرد و گفت این نکات را وکیل معزول به آن‌ها یاد داده است؛ که اشاره او به نظر می‌رسد به «سیدمحمود علیزاده طباطبایی» باشد که شب گذشته توسط نجفی عزل شد.

پول لکسوس چه شد؟

وکیل اولیای دم میترا استاد در ادامه انتقادی مادی هم داشت؛ او ادعا کرد که پول فروش خودرویی که به نظر می‌رسد منظور همان لکسوس زهرا نجفی دختر شهردار پیشین تهران بوده، در حسابی واریز شده بود، اما بعد از این اتفاقات، از حساب خارج شده است.» وکیل در ادامه با اشاره به شرایط خانوادگی اولیای دم و با انتقاد از این جابجایی وجه گفت: به عنوان مثال برای بردن مهیار به مطب روانشناس و هزینه‌های آن، اینکار بهتر بود انجام نمی‌شد.

البته این نکته توسط نجفی رد شد و گفت مبلغ فروش ماشین بعد از پرداخت بخشی از بدهی همچنان در همان حساب وجود دارد و انتقالی صورت نگرفته است.

میترا دو روز قبل از مرگ نیز تهدید به قتل شد؟!

در ادامه این دادگاه، مهیار صفری فرزند میترا استاد که متولد شهریور سال ۸۲ است در جایگاه حاضر شد، او ادعا کرد که نجفی بار‌ها مادرش را تهدید به قتل کرده است، او علاوه بر این ادعا کرد که نجفی به میترا استاد دو روز قبل از این قتل گفته با همین اسلحه تو را خواهم کشت.

ادعایی که با واکنش قاضی محمدی کشکولی مواجه شد؛ قاضی بعد از طرح این ادعا از او پرسید که چه ضرورتی داشته تا نجفی این نکته را قبل از قتل بگوید؟ که فرزند مقتوله به این پرسش قاضی پاسخی نداد.

نکته دیگری که در این دادگاه عنوان شد؛ مسعود استاد آخرین عضو خانواده استاد است که میترا قبل از مرگ با او ملاقات کرده است، گویا شب قبل از قتل میترا با برادرش تماس می‌گیرد و او را برای شام به منزل دعوت می‌کند و مسعود تا ساعت ۱۱ در منزل میترا می‌ماند.

وقتی محمد علی نجفی برای اظهار دفاعیات به جایگاه ویژه فراخوانده شد؛ صحبت‌هایش را با این آیه از قران شروع کرد «وَقُل رَبِّ اءَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاءَخْرِجْنی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَناً نَّصِیراً» ... همه‌ی امور به دست خداست و باید از او مدد خواست و بعد از خواندن این آیه، ضمن عرض تسلیت، از خداوند خواست به خانواده میترا استاد صبر دهد.

شهردار پیشین تهران در ادامه گفت: «خود را در این حادثه مقصر می‌داند» البته پیش از اینکه این نکته را بگوید این کلمه را هم گفت: «تا یک حدی»

او ادعای مهیار صفری فرزند میترا را رد کرد و گفت «هیچ زمانی میترا را به قتل تهدید نکردم.»

نجفی به اجبار با استاد ازدواج کرد؟

پیش‌تر مطرح شده بود که ازدواج محمد علی نجفی و میترا استاد با فشار و اجبار صورت گرفته است؛ نجفی در خصوص این گزاره اینگونه توضیح داد: «من و میترا، ۸ اردیبهشت ۹۷ ازدواج دائمی کردیم، با توجه به مسئولیت‌هایی که داشتم شناخت کافی در مدت آشنایی و ازدواج موقت از هم کسب نکرده بودیم، لذا مایل بودم تا آشنایی بیشتری صورت گیرد و بعد ازدواج کنیم؛ علاوه بر این ۱۲ اردیبهشت سال گذشته عمل جراحی سنگینی داشتم و می‌خواستم این ازدواج بعد از بررسی بیشتر مدتی پس از این عمل انجام شود و گرنه اجباری در کار نبود.

آنطورکه نجفی می‌گوید زندگی او و میترا، ۶ ماه پیش به بن بست کامل رسید و نجفی معتقد بود که با توجه به عمق اختلافات و انتظارت میترا استاد از او بهتر است از هم جداشوند، نجفی همچنین گفته بوده مهریه سنگین میترا را در ظرف دو ماه پرداخت می‌کند؛ اما او یک ماه قبل از قتل به نجفی گفته بوده که در مورد طلاق نه با او و نه با هیچ یک از اعضای خانواده او حق ندارد سخن بگوید.

او در مورد اظهار نظر وکیل اولیای دم در مورد حق طلاق نیز توضیحاتی را اینگونه عنوان می‌کند: من تصمیم داشتم تا ریش سفیدان او را مجاب کنند تا طلاق بگیرد؛ او در زمان ازدواج از من حق طلاق می‌خواست پاسخ من منفی بود، اما قولی به او دادم اول اینکه هر وقت خواست که طلاق بگیرد با تصمیم او موافقت کنم، دوم اینکه اگر قصد داشتم تا طلاق بگیرم رضایت او را کسب کنم و بعد این کار را انجام دهم و بدون رضایت او درخواست طلاق ندهم.

علاقه استاد به یادگیری کار با اسلحه

میترا علاقه داشته تا کار با اسلحه را یاد بگیرد؛ این نکته‌ای بود که نجفی در دادگاه مطرح و اعلام کرد که میترا، دست‌کم ۲ بار از او خواسته تا کار با اسلحه را یاد بدهد.

در ادامه نجفی شوخی‌ای را که میترا در مورد این اسلحه ایتالیایی مطرح می‌کرد را بازگو کرد: «میترا می‌گفت یک روز با همین اسلحه بیا خودمان را بکشیم.» که گویا نجفی این شوخی را با این شوخی پاسخ داده است: «تو اول مرا بکش و بعد اگر دلت آمد خودت را بکش»

نجفی تاکید می‌کند که در طول عمرش با هیچ خانمی برخورد فیزیکی نداشته است و می‌گوید «بعد از قتل میترا، اسلحه را جلوی آینه گذاشتم و ۵ دقیقه در حمام ماندم، ۲ بار هم در وان در کنار جسد میترا نشستم.»

آیا اسناد خاصی در کیف های پرحاشیه گنجانده شده بود؟

«دو کیف معروف و حاشیه ساز، علاوه بر آن نامه ها، حاوی چه وسائلی بود؟» نجفی در مورد این سوال هم که در فضای مجازی مطرح شده بود و عنوان شده بود که اسنادی خاص در آن کیف‌ها گنجانده شده بود، نیز توضیحاتی را مطرح کرد و گفت: با توجه به اینکه معلوم بود وضعیتم چه می‌شود، اسنادی مانند پاسپورت، قباله ازدواج، مدارک پزشکی و دیگر مدارک را در آن کیف‌ها گذاشتم و به راننده دادم تا به خانه زهرا دخترم ببرد.»

او وجود سند خاص در آن دو کیف را تکذیب کرد و گفت سند خاصی در آن کیف‌ها وجود نداشت و صرفا مدارک شخصی بوده است.

محمد علی نجفی گفته بود که بعد از قتل اسلحه را در مقابل آینده گذاشته، اما آنطور که بعدا اعلام شد او اسلحه را با خود از محل قتل خارج کرده بود، نجفی می‌گوید به این دو دلیل مجبور بود که اسلحه را با خود ببرد: اول اینکه ممکن بود اسلحه گم شود و داستان دیگری درست شود و دوم اینکه اگر تصمیم به خودکشی گرفت بتواند با آن اسلحه تصمیم خود را عملی کند.

موتورسواری نجفی در پلیس آگاهی!

محمد علی نجفی در ادامه حضور پرحاشیه خود در پلیس آگاهی و مصاحبه با رسانه ملی را اینگونه بازگو می‌کند: مقابل درب پلیس آگاهی، افسری مرا شناخت و مرا سوار موتور خود کرد و به داخل آگاهی برد؛ برای همین بود که اسمی از من در درب ورودی پلیس آگاهی ثبت نشده بود، وقتی ترک موتور نشسته بودم اسلحه را به افسر نشان دادم، جا خورد و بعد تحویل او دادم، خودم را معرفی کردم و دیداری با رئیس پلیس داشتم و بعد از افطار لباس مخصوص آگاهی را پوشیدم.»

شایعه کرده بودند از کشور خارج شدم!

نجفی می‌گوید اصلا موافق مصاحبه با رسانه ملی نبود، اما به او گفتند که شایعه شده از کشور گریخته است و به همین خاطر حاضر به انجام مصاحبه شد تا این شایعه تکذیب شود.

سوالاتی که نجفی از شنیدنش تعجب کرد!

«گلوله خوردی؟»، «به دست‌های میترا استاد هم شلیک کردی؟» نجفی می‌گوید از شنیدن این سوالات از میان همه سوالاتی که از او در پلیس آگاهی پرسیده شده بود تعجب کرده و در آگاهی شرایط عادی نداشته است.

نجفی: سه نفر گفتند چرا ندادی میترا را فرد دیگری به قتل برساند!

در مورد واژه پرتکرار در زمان قتل میترا استاد نیز نجفی توضیحاتی را مطرح کرد؛ شهردار پیشین تهران می‌گوید «یک نفر در بازداشتگاه پلیس آگاهی و ۲ نفر در زندان اوین به او گفتند که چرا قتل میترا استاد را برون سپاری نکردید؟» او البته این را هم اضافه می‌کند که به این ۳ نفر توضیح داده که قصد نداشته تا میترا را به قتل برساند.

شعری که نجفی در دادگاه خواند!

شهردار پیشین تهران در خاتمه این بیت شعر را نیز در محضر دادگاه خواند: «یارب نظر تو برنگردد *برگشتن روزگار سهل است» و این آیه را نیز خطاب به خانواده استاد قرائت کرد: «الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ»

در شرایط روانی نامناسب نجفی چگونه شش صفحه نامه نوشت؟

در بخشی از این دادگاه قاضی محمدی کشکولی نکته‌ای را در مورد نامه ۶ صفحه‌ای نجفی مطرح کرد که قابل توجه بود او خطاب به نجفی گفت: «اگر شرایط مناسبی نداشتید چگونه آن نامه ۶ صفحه‌ای را که موضوعاتش کاملا دسته بندی شده و دارای بارحقوقی بود را نوشتید؟» که نجفی پاسخ داد: «ذهن دسته بندی شده‌ای دارم و نوشتن آن نامه حدودا ۲۵ دقیقه طول کشید.»

در بخش دیگر این دادگاه، قاضی از دست نوشته دیگری از نجفی رونمایی کرد که نجفی از پیدا کردن آن توسط قاضی شهریاری سرپرست دادسرای جنایی شهریاری شگفت زده شد و گفت «آن نامه برای ۲۰ اسفند بود و در آن، صحبت‌های میترا خطاب به خودم را نوشته بودم.»

نکته دیگری در این دادگاه مطرح شد که قابل توجه بود؛ در تاریخ ۱۶ دی ماه سال گذشته گزارشی در پلیس ۱۱۰ به نام محمد علی نجفی و میترا استاد ثبت شده بود که در آن نجفی اعلام کرده بود که به میترا اعتماد ندارد و از او شاکی است!

قاضی دادگاه در مورد این گزارش نیز از نجفی پرسید و او پاسخ داد: میترا خودزنی کرده بود و وقتی به اورژانس این موضوع را گفته بود آن‌ها علاوه بر اورژانس، پلیس را هم اعزام کرده بودند.

کنایه قاضی پرونده به نجفی

در بخشی از این دادگاه، ۳ اسلحه در مقابل نجفی قرار گرفت و از او خواستند تا اسلحه خود را شناسایی کند، وقتی او اسلحه خود را شناسایی کرد و برداشت؛ قاضی به او گفت «به سمت جایگاه تشریف بیاورید و به سمت ما شلیک نکنید.» که این جمله قاضی کشکولی با خنده حضار همراه شد.

نجفی در بخشی از این دادگاه در مورد اینکه چرا اسلحه را با خود با حمام برده گفت «اسلحه را به حمام بردم تا میترا را نصیحت کنم که از هم طلاق بگیریم.» قاضی در واکنش به این اظهار نظر نجفی گفت: «برای طلاق باید به محضرخانه رفت نه حمام آن هم با اسلحه.»

نجفی: میترا سه بار، من یک بار خودکشی کردیم

شهردار پیشین تهران در ادامه درباره سوابق خودکشی خود و میترا استاد نیز گفت: «آبان ۹۷ قصد داشتم خودکشی کنم، مقدار زیادی قرص خوردم و قصد داشتم رگ خود را هم بزنم، اما بی حال شدم و نتوانستم رگم را بزنم، میترا هم ۳ بار خودکشی کرده بود یک بار دست چپ خود را زده و ۲ بار هم قرص خورده بود»

«چرا گلوله از بدن میترا خارج نشد؟» کارشناس بررسی اسلحه در این جلسه، در این خصوص گفت احتمالا استاد ورزش می‌کرده و یا بدن عضلانی داشته که گلوله از بدن او خارج نشده است.

سلفی بگیری که در حرم حضرت معصومه به نجفی پیله کرد!

نجفی در این دادگاه از یک آدم عجیب دیگر نیز رونمایی کرد: «وقتی به حرم حضرت معصومه رفتم فردی اصرار کرد که بیایید و باهم عکس بگیریم، من پاسخ دادم که مایل نیستم؛ او گفت در تهران گویا دنبال شما هستند و من گفتم بله آمدم زیارت کنم و سریعا به تهران برگردم، او در حیاط حرم هم برای عکس آمد و آخر هم آن عکسی که در رسانه‌ها منتشر شد را به نظر می‌رسید آن فرد گرفته باشد.»

انتهای پیام/

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: بودجه 98 تحولات ونزوئلا جشنواره فجر قتل کودک کشی محمد رجوی

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۳۶۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ظریف: مردم ایران در برابر وحشیانه‌ترین تروریسم اقتصادی قرار گرفته‌اند
 • ظریف: تحریم‌های وحشیانه آمریکا غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد
 • ظریف در سازمان ملل: مردم ما در برابر وحشیانه‌ترین تروریسم اقتصادی قرار گرفته اند
 • مستند سازی منافقین برای بی بی سی به سفارش سیا
 • قضیه دفترخانه مهرشهر کرج چه بود؟/ نجفی به اجبار با استاد ازدواج کرد؟/ نجفی: سه نفر گفتند چرا ندادی میترا را فرد دیگری به قتل برساند!
 • منافقین، مهره‌ آمریکا در راهبرد مقابله با ایران
 • واکنش سردار جزایری به انتشار تصاویر یگان‌های سایبری منافقین
 • منافقین مهره‌ آمریکا در راهبرد مقابله با ایران هستند
 • اجلاس سالانه منافقین با پشت زمینه های متفاوت!
 • عامل جنایت هولناک کودک 7 ساله کلاردشتی اعدام شد قاتل بردیا کوچولو روی چوبه دار
 • ژست حقوق بشری آمریکا دو سال پس از قتل عام روهینگیایی ها
 • افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه ی نزدیک" ترامپ با منافقین
 • ۵۰ واحد مسکونی توسط اردستانی‌ها در استان لرستان ساخته می شود
 • عضو گروهک منافقین: هرسال می‌گفتند امسال نظام سرنگون می‌شود/ برای عملیات تروریستی به ایران آمدم
 • تحرکات جدید کنگره آمریکا علیه عربستان در دو پرونده قتل خاشقجی و حقوق بشر
 • عضو سابق منافقین: برای عملیات ترور به ایران آمدم
 • سطح سواد مسعود رجوی را در این فیلم ببینید
 • گفتگو با عضو سابق منافقین| برای عملیات تروربه ایران آمدم/ دست منافقین در اروپا باز است
 • هجوم وحشیانه صهیونیست‌ها به کرانه باختری