افشین قطبی سرانجام در موقعیتی قرار گرفت که خوشحالی اش با شادی هواداران پرسپولیس در دو روی متفاوت یک سکه قرار داشت.

به گزارش ورزش سه، پیروزی فولاد برابر پرسپولیس یک اتفاق مهم در لیگ ایران بود. مدافع عنوان قهرمانی و صدرنشین لیگ برتر تا پایان هفته شانزدهم، اولین باخت فصل خود را در خانه تیمی متحمل شد که سرمربی اش یکی از مردان خاطره ساز تاریخ پرسپولیس بود.

 

قطبی با این برد همچنین رکورد پرسپولیس در پایان هفته هفدهم لیگ را در اختیار خود نگه داشت و به برانکو اجازه نداد که به 36 امتیازی که او در لیگ هفتم با سرخپوشان کسب کرده بود، برسد.

 

تا جایی که در ذهن ها هست، همیشه خوشحالی قطبی باعث شاد شدن پرسپولیسی ها بوده است. روزگاری او توانست تیم پرطرفدار پایتخت را به یک قهرمانی دراماتیک در لیگ برتر برساند و نام خود را برای همیشه در تاریخ این باشگاه ثبت کند. پس از آن هم حضور روی نیمکت تیم ملی مجددا خواسته های امپراتور با پرسپولیسی ها را در یک سو قرار داده بود. بعد از رفتن قطبی از ایران، باز هم هواداران پرسپولیس دوست داشتند مربی پیشین خود را در سایر تیم ها هم موفق ببینند.

 

 

 امپراتور حدود 8 سال در کشورهای خارجی مربیگری کرد تا اینکه سرانجام تصمیم گرفت برای تجربه ای جدید، به ایران برگردد. او فولاد را برای ادامه کار حرفه ای خود انتخاب کرد و با سرخپوشان جنوب ایران استارت زد. نکته جالب این بود که حتی در اولین بازی قطبی با فولاد هم منافع او با هواداران پرسپولیس مشترک بود، چرا که پرسپولیسی ها هم دوست داشتند تراکتورسازی که یکی از مدعیان قهرمانی لیگ بود، مقابل فولاد نتیجه مناسبی نگیرد. 

از بازی فولاد و تراکتور حدود دو ماه گذشت و بالاخره دیروز به اولین روزی تبدیل شد که خواسته های افشین قطبی و پرسپولیسی ها در دو جهت مخالف قرار گرفت. در پایان این بازی هم تنها یک طرف این ماجرا می توانست خوشحال باشد که در نهایت شادی سهم قطبی و تیم قرمزپوشِ جدیدش شد.

 این مربی همانطور که در دومین روز حضور تازه اش در ایران در نشست خبری گفته بود می خواهد پرسپولیس را شکست دهد، این گفته ها را پس از دو ماه عملی کرد و حالا در راه تحقق بخشیدن به بقیه وعده های خود قرار دارد.

قطبی آن روز گفته بود که کل ایران را طرفدار فولاد خواهد کرد و اکنون به نظر می رسد با سرعت قابل قبولی به سمت عینیت بخشیدن به این جمله جالب خود حرکت می کند.

عکس از محمدحسن عامری و مرتضی یاقوتی

 

 

 

افشین قطبی فولاد خوزستان

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

قطبی - مرزبان؛ قصه‌ی یک لپ‌تاپ شکسته

قطبی 24 ساعت بعد از قهرمانی عجیب پرسپولیس در لیگ هفتم انتقام سختی از دستیار سابقش گرفت.

به گزارش" ورزش سه" برگزاری مسابقه میان دو تیم نفت مسجد سلیمان و فولاد خوزستان بهانه ای برای بازگشت به گذشته و ورق زدن فصلی است که پرسپولیس با وجود اتفاقات بی شمار در آن به مقام قهرمانی لیگ رسید. فصلی پر از تنش و حاشیه که می شود قهرمانی تیم افشین قطبی در آن را به یک معجزه تشبیه کرد.


حاشیه های آن تیم کمی پس از حضور افشین قطبی در پرسپولیس آغاز شد. وقتی که قطبی با پایان کارش در تیم ملی کره به عنوان سرمربی به پرسپولیس اضافه شد در حالی که حمید استیلی و علیرضا مرزبان تیم را بسته و اردوی پیش فصل را در نقاط مختلف برگزار کرده بودند اما امپراطور(لقبی که بعدا قطبی به آن مفتخر شد) کمی قبل از مسابقات کلید را از دو مربی پرسپولیس گرفت و خود پشت فرمان نشست اتفاقی که شاید هرکسی دیگری به دشواری می توانست آن را تحمل کند.


آغاز شایعات و درگیری ها


از زمان حضور افشین قطبی در پرسپولیس برخلاف آنچه تصور می شد رابطه میان قطبی  و دو مربی این تیم حمید استیلی و علیرضا مرزبان به هیچ وجه خوب نبود. از همان ابتدا این بحث وجود داشت که برخی بازیکنان با قطبی مشکل دارند و استیلی را می خواهند. این گروه از بازیکنان معتقد بودند سرمربیگری پرسپولیس حق استیلی است که تیم را بسته است و در آن زمان این خبر وجود داشت که این بازیکنان تحریک می شوند. در پرسپولیس دو باند اصلی در بین بازیکنان به وجود آمده که یک گروه با رهبری شیث رضایی و نیکبخت بر علیه قطبی بودند و گروه دیگر هم بازیکنانی مثل محسن خلیلی و پژمان نوری و چند بازیکن دیگر بودند که سعی می کردند در چارچوب شرایط موجود در تیم قرار داشته باشند.


با این وجود این تنش ها از زمانی اوج گرفت که تیم بعد از چند مسابقه خوب در بازی برابر سپاهان و دامش شکست خورد و از این زمان بود که پای لیدرها به رختکن تیم باز و فحاشی و تهدید سرمربی تیم از سوی آن ها نیز آغاز شد. پرسپولیس در آن فصل یکی از مدعیان قهرمانی بود و می خواست بعد از ده سال به این مقام برسد اما حواشی این تیم و چالش هایی که قطبی با بازیکنان و دستیارانش داشت همه چیز را تقریبا تحت الشعاع قرار داده بود با این حال قطبی یک روز تصمیم گرفت که مرزبان را از کادرفنی تیم کنار بگذارد. این اتفاق در حالی افتاد که گفته می شد در اردوی تیم در نوروز همان سال قطبی وقتی به اتاقش در رختکن پا می گذارد با لپ تاپ شکسته اش مواجه می شود. آن زمان شکسته شدن لپ تاپ قطبی به یک بازیکن و علیرضا مرزبان نسبت داده شده و باعث کنار گذاشتن او از پرسپولیس شد.

 


روز گذشته وقتی خواستیم درباره این موضوع از مرزبان بپرسیم حاضر به صحبت در این رابطه نشد. مربی حال حاضر نفت مسجد سلیمان بعد از کنار گذاشته شدن توسط قطبی مصاحبه های تندی علیه سرمربی حال حاضر فولاد انجام دادکه شاید الان با بالارفتن تجربه و سن دیگر چنین مصاحبه هایی انجام ندهد. مرزبان در این سال ها یک مربی خوب در لیگ برتر ایران بوده و نفت مسجد سلیمان را که با مشکلات عدیده مدیریتی و مالی روبرو است توانسته از قعر جدول بالا بیاورد.  


او دیروز هم با وجود حرف های تندی که علیه مسئولان در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت درباره قطبی صحبت نکرد. قطبی هم در نشست خبری همین بازی با بیان اینکه "مرزبان مربی بدنساز تیمم بوده و کارش را تعقیب نکرده ام" برای سرمربی حریفش آرزوی موفقیت کرد اما هیچکدام از خبرنگاران در این کنفرانس درباره انتقامی که قطبی از مرزبان گرفت از سرمربی فولاد سوالی نپرسید!


افشین قطبی بعد از قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم به برنامه نود آمد و در این برنامه از همه تشکر کرد اما اسمی از علیرضا مرزبان نیاورد تا عمق ناراحتی اش را از این مربی ساکن آلمان فوتبال ایران نشان دهد. حالا اما دست سرنوشت این دو مربی را مقابل هم قرار داده است.


 در طول این یازده سال که همکاری این دو مربی با یکدیگر به پایان رسید قطبی در لیگ های آسیایی شرقی و تیم هایی چون شیمیزو، بوریرام و شیجیاژوانگ اور برایت و مرزبان نیز در تیم های داک دوناسیتا استرادا و تیم ملی مونته نگرو(دستیار) و تیم های پدیده، پیکان، خونه به خونه، شهرداری ماهشهر مربیگری کرده اند.

 

افشین قطبی نفت مسجد سلیمان فولاد خوزستان علیرضا مرزبان (سرمربی)

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: افشین قطبی فولاد خوزستان

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۵۶۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خوشحالی قطبی از کارنامه 10 امتیازی اش
 • افشین قطبی: اگر پنالتی مقابل نفت مسجدسلیمان گل می شد، کارمان راحت تر می‌ شد؛ برای بازیکنان، کادرفنی و مدیریت باشگاه فولاد خوشحال هستم
 • قطبی: پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان را به عوامل باشگاه فولاد تبریک می‌گویم
 • قطبی با فولاد از سد نفت مرزبان گذشت
 • آمار فوق العاده قطبی با فولاد خوزستان
 • آمار و فوق العاده قطبی با فولاد خوزستان
 • برتری فولاد مقابل نفت‌ مسجدسلیمان/ حرکت چراغ‌خاموش تیم قطبی به سمت بالانشینان
 • تداوم پیروزی‌های فولاد با افشین قطبی/ فولاد با فتح دربی خوزستان به رده ششم جدول رسید
 • فولاد با قطبی بازهم پیروز شد
 • قطبی - مرزبان؛ قصه‌ی یک لپتاپ شکسته
 • اولین جدال قطبی و مرزبان بعد از اختلاف
 • وقتی که قطبی گفت من یک crazy هستم
 • خبرهای خوشحال کننده برای سرمربی پرسپولیس مقابل پدیده + عکس
 • پیش بازی فولاد خوزستان-نفت مسجد سلیمان؛ قطبی به دستیار سابقش رسید
 • قطبی: هیچ مشکلی با مرزبان ندارم / بازیکنانم از انگیزه بالایی برخوردار هستند
 • قطبی: می خواهیم برنده دیدار خانگی باشیم
 • خلیلی: بخاطر بازگشت به پرسپولیس بسیار خوشحال هستم
 • قطبی-مرزبان؛ دیدار قبل از دوئل
 • مصائب مدارس شبانه روزی کهگیلویه و بویراحمد