دبیر شورای نگهبان گفت: آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی.

به گزارش مشرق، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با حضور در راهپیمایی شکوهمند چهلمین بهار انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: سلام بر امام، سلام بر امت امام‌و سلام بر این ملت.

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی این بود که حاکمیت شاه و قدرت‌های زورمند و زرمند را بشکند و حکومت الله و مردم بر مردم را برقرار کند.

بیشتر بخوانید:

اذعان «آسوشیتدپرس» به حضور گسترده ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ۹۷ قرائت شد عکس/ حضور حاج قاسم در راهپیمایی ۲۲بهمن

آیت‌الله جنتی ادامه داد: هدف انقلاب همان هدف ابراهیم بت شکن، موسی فرعون شکن و محمد طاغوت‌شکن و خمینی بت‌شکن بود.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این مملکت در دنیا آبرو پیدا کرده است،‌گفت: مملکت ما به برکت انقلاب اسلامی عزت و قدرت در دنیا پیدا کرد و قدرت شکن شد. در حال حاضر قدرت‌ها از قدرت اسلام می‌ترسند و وحشت دارند.

آیت‌الله جنتی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی. تو خواهی رفت و ما خواهیم ماند. شاه رفت و ما ماندیم. صدام رفت و ما ماندیم. شما هم می‌روید و ما می‌مانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: امیدواریم که به زودی جشن پیروزی انقلاب را در فلسطین برپا کنیم.

دبیر شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اسرائیل و هم دستانشان می‌گفتند که ملت ایران جشن 40 سالگی را نمی‌بینند ، تصریح کرد: بله اما خطاب به اسرائیل و هم پیمانانش می‌گویم که این آرزوها را به گور می‌برید و کور باشید. بیایید ببینید مردم جشن 40 سالگی انقلاب را با شکوه برگزار می‌کنند. چشم‌تان را باز کنید. کور باشید.

آیت‌الله جنتی بر همین اساس اضافه کرد: مردم ما ایستاده‌اند،‌ مردم همه مشکلات را تحمل می‌کنند، گرسنگی و تشنگی،‌ مواردی از این قبیل را تحمل می‌کنند اما شکست انقلاب و اسلام را تحمل نمی‌کنند. این را امام هم فرمودند.

منبع: مشرق

خبر بعدی:

امام‌جمعه اهواز: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال ملت ایران مراسمی دشمن‌شکن و غرور‌آفرین بود

امام‌‌جمعه اهواز گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال ملت ایران مراسمی دشمن‌شکن و غرور‌آفرین بود. ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹ استانها خوزستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز ضمن توصیه و رعایت تقوا و تبریک تشکیل دولت لبنان اظهار داشت: مدت‌ها پیش آمریکایی‌ها رجز‌خوانی کرده بودند که در ورشو اجلاسیه‌ای ضد ایران تشکیل دهند اما بعد متوجه شدند کسی دعوت آن‌ها اجابت نمی‌کند زیرا عنوان این اجلاسیه مخالفت با ایران بود بنابراین مجبور شدند عنوان اجلاسیه را به بررسی پاره‌ای از مسائل و مشکلات تغییر دهند.

امام‌جمعه زنجان: مسئولان پاسخ حضور پرشور مردم در 22 بهمن را با خدمت مضاعف بدهندامام جمعه گرگان: راهپیمایی باشکوه 22 بهمن نشان داد که مردم با وجود مشکلات اقتصادی پای انقلاب خود ایستاده‌اندامام جمعه ساری: مسئولان با مهار گرانی قدردان حضور حماسی ملت در 22 بهمن باشند

وی در ادامه به سفرشان به انگلیس اشاره کرد و گفت: در سفری که به انگلستان داشتیم، مطالبی در فضای مجازی بیان شد که دروغ است. بنده به هیچ بیمارستانی در انگلستان نرفتم و تنها مدارکی پزشکی که نتیجه مراجعات پزشکی در تهران و نظرات پزشکان درباره ضعف و بی‌حسی ایجاد شده در پاهایم را به آن‌ها نشان دادیم و پرونده توسط یک نفر به‌صورت مفصل بررسی و نظرات پزشکان ما نیز تایید شد.

امام‌‌جمعه اهواز با بیان اینکه نتیجه این شد بیماری بنده هیچ درمانی نداشته و این بی‌حسی درمان مشخصی ندارد، تاکید کرد: غرضم این است اگر نتوانیم به‌عنوان امام جمعه باشیم که هیچ، اما تا جایی که بتوانم در خدمت شما‌ هستم. در سفر به خارج از کشور برای تبیین آرمان‌های انقلاب، شاهد حضور برادران فارس، اردو، هندی، پاکستانی‌، عراقی و حتی انگلیسی بودیم که در اجتماعات شرکت می‌کردند و معتقد بودند جلسات برگزار شده امسال نسبت به سال‌های قبل قابل قیاس نیست‌.

وی افزود: 22 بهمن در کشور ایران یک مراسم دشمن‌شکن و غرور‌آفرین بود که سبب شد چشم دشمنان را کور کند بنابراین باید از شما مردم همیشه در صحنه تقدیر کرد که در مقاطع حساس دِین خود را به میهن، ولایت و رهبری ادا می‌کنید؛ ما به چشم خود پیروزی انقلاب اسلامی را در بیرون‌ از مرزهای ایران دیدیم و تمامی مدافعان انقلاب اسلامی خارج از مرزها با مشاهده حماسه‌های مردم ایران در 22 بهمن روحیه می‌گرفتند.

آیت‌الله موسوی‌جزایری با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن از مصادیق شکر نعمت است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیامی از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر و برای تداوم این راه رهنمود‌های بیان کردند.

وی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب خطاب به جوانان گفتند که شما جوانان باید به پا خیزید و نخستین توصیه من به شما این است که امیدوار باشید. مقام معظم رهبری در ادامه رهنمودهایشان فرمودند به جز شما جوانان چه کسی می‌تواند جلوی هزاران رسانه صوتی، تصویری و اینترنتی دشمن با هدف پنهان‌کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ‌کردن عیوب کوچک و جلوگیری از نشان‌دادن محسنات بزرگ بایستد.

امام‌‌جمعه اهواز با بیان اینکه نشانه‌های امید در برابر شما جوانان قرار دارد، تصریح کرد: امید رهبری به نسل جوان است و امیدواریم که جوانان همانطوری که در انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی فعال بودند امروز نیز با حضور خود در کنار افراد قدیمی درس بگیرند و برای کشور خدمات ارزنده‌ای را ارائه دهند.

وی گفت: مقام معظم رهبری درباره علم و پژوهش فرمودند که آشکارترین وسیله عزت و قدرت برای کشور علم و پژوهش است. مطالبه خاص رهبر انقلاب از شما جوانان این است که مانند یک جهاد بزرگ این جهاد علمی را در پیش بگیرید، همچنین به‌گفته مقام معظم رهبری کشور بدون اخلاق و منویات اسلامی پوچ است بنابراین باید پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را ابتدا در سایه تدین، اخلاق و معنویت مستحکم کنیم که این اقدام نیازمند یک جهاد همگانی است.

آیت‌الله موسوی‌جزایری ادامه داد: مقام معظم رهبری در این رهنمودها به موضوع اقتصاد پرداختند و گفتند از مهمترین ضعف‌ها وابستگی اقتصاد به نفت و دولتی‌بودن بخش‌های اقتصادی است که در حیطه وظایف دولت نیستند. ایشان در ادامه سخنانشان به صراحت فرمودند که نگاه به خارج به‌جای نگاه به توان داخلی برای کشور مضر است که راه‌حل رفع تمام ضعف‌ها به کارگیری اقتصادمقاومتی و مولد شدن است.

‌انتهای پیام/  ز

R41468/P/S6,57/CT11

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: بودجه 98 تحولات ونزوئلا جشنواره فجر 22 بهمن آیت الله جنتی انقلاب اسلامی راهپیمایی 22 بهمن

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۶۲۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

  • پیام آیت‌الله جنتی بمناسبت شهادت تعدادی از عزیزان پاسدار در سیستان و بلوچستان
  • آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه: در انگلیس، شب و روز نداشتم، برنامه های مختلفی برگزار می شد / هدف از سفر بنده، تبلیغ اسلام بود؛ منطقه مأموریتی ما، لندن، منچستر و بیرمنگام بود
  • انقلاب اسلامی به انقلاب فاطمی متصل است/ فاطمه زهرا(س) عمده ترین رمز بقای اسلام است
  • آیت الله جزایری ازخداحافظی با نمایندگی ولی فقیه در خوزستان حرف زد
  • احتمال کناره‌گیری آیت الله جزایری از امامت جمعه اهواز‎
  • احتمال خداحافظی آیت الله جزایری از امامت جمعه اهواز‎
  • آیت الله جزایری حرف ازخداحافظی با نمایندگی ولی فقیه در خوزستان زد
  • کینه توزی دشمنان با پاسخ دندان شکن مردم ایران مواجه می شود
  • قدردانی از حضور «دشمن‌شکن» مردم ایران اسلامی در جشن چهل سالگی/ دولت باید کرکره هر نوع گفت‌وگو با دولت آمریکا را پائین بکشد/ اگر نعمت انقلاب اسلامی نبود ...
  • پیام تسلیت احمد جنتی در پی حادثه تروریستی زاهدان
  • آیت‌الله جنتی: مستبدان عالم برای تلخ کردن کام ملت عزتمند ایران به جنایت هولناک دست زدند
  • واکنش آیت الله جنتی به حادثه تروریستی خاش
  • تسلیت آیت‌الله جنتی درپی حادثه تروریستی زاهدان
  • آیت‌الله جنتی: دشمن زبون از حضور حماسی در همایش ملی ۲۲ بهمن انتقام می‌گیرد
  • پیام آیت‌الله‌جنتی برای حادثه تروریستی
  • پیام تسلیت جنتی برای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
  • هشدار آیت الله بروجردی: تنگ نظری‌ها را کم کنید؛ اینها اساتید و نخبگان‌اند که از کشور می‌روند
  • پیام تسلیت احمد جنتی برای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
  • مطهری: نامه‌ها درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی از امام نیست