دبیر شورای نگهبان گفت: آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با حضور در راهپیمایی شکوهمند چهلمین بهار انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: سلام بر امام، سلام بر امت امام‌و سلام بر این ملت.

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی این بود که حاکمیت شاه و قدرت‌های زورمند و زرمند را بشکند و حکومت الله و مردم بر مردم را برقرار کند.   آیت‌الله جنتی ادامه داد: هدف انقلاب همان هدف ابراهیم بت شکن، موسی فرعون شکن و محمد طاغوت‌شکن و خمینی بت‌شکن بود.   دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این مملکت در دنیا آبرو پیدا کرده است،‌گفت: مملکت ما به برکت انقلاب اسلامی عزت و قدرت در دنیا پیدا کرد و قدرت شکن شد. در حال حاضر قدرت‌ها از قدرت اسلام می‌ترسند و وحشت دارند.   آیت‌الله جنتی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی. تو خواهی رفت و ما خواهیم ماند. شاه رفت و ما ماندیم. صدام رفت و ما ماندیم. شما هم می‌روید و ما می‌مانیم.   وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: امیدواریم که به زودی جشن پیروزی انقلاب را در فلسطین برپا کنیم.   دبیر شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اسرائیل و هم دستانشان می‌گفتند که ملت ایران جشن 40 سالگی را نمی‌بینند ، تصریح کرد: بله اما خطاب به اسرائیل و هم پیمانانش می‌گویم که این آرزوها را به گور می‌برید و کور باشید. بیایید ببینید مردم جشن 40 سالگی انقلاب را با شکوه برگزار می‌کنند. چشم‌تان را باز کنید. کور باشید.   آیت‌الله جنتی بر همین اساس اضافه کرد: مردم ما ایستاده‌اند،‌ مردم همه مشکلات را تحمل می‌کنند، گرسنگی و تشنگی،‌ مواردی از این قبیل را تحمل می‌کنند اما شکست انقلاب و اسلام را تحمل نمی‌کنند. این را امام هم فرمودند.

منبع: دانا

خبر بعدی:

بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راه آینده انقلاب و کشور است

خطیب نماز جمعه یزد گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که اخیرا از سوی رهبر انقلاب صادر شده است، روشن‌کننده و چراغ راه آینده انقلاب خواهد بود و باید مطالب عنوان‌شده در این بیانیه تبیین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ آیت‌الله حاج سید محمدرضا مدرسی در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نمازجمعه این هفته شهر یزد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که اخیرا از سوی رهبر انقلاب صادر شده است، اظهار کرد: باید توجه کنیم که این پیام از سوی چه شخصیتی صادرشده، پیام و محتوای آن چیست و در عمل نیز باید به آن توجه کنیم.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: مقام معظم رهبری حدود 20 سال سابقه مبارزات انقلابی و پس‌ازآن 40 سال نقش مؤثر در انقلاب را دارند؛ ایشان در برهه‌های حساس با هوشیاری و هدایت خود توطئه‌های دشمن را خنثی کرده و کشور را به سمت تعالی و پیشرفت حرکت داده‌اند.

وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب هم ناظر به گذشته انقلاب اسلامی و مسیر چهل‌ساله کشور است و هم روشن‌کننده و چراغ راه آینده انقلاب خواهد بود، لذا باید مطالب عنوان‌شده در این بیانیه تبیین شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: بخش‌های مختلف بیانیه گام دوم انقلاب باید توسط نخبگان، قشر جوان و اقشار مختلف مردم که دغدغه انقلاب و آینده نظام‌ را دارند، موردبحث و بررسی قرار بگیرد.

جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب

مدرسی با تبیین بخش‌هایی از این بیانیه اذعان کرد: ایشان قبل از توصیه‌های هفتگانه، جوانان را خطاب اصلی سخنان و توصیه‌های خود قرار می‌دهند و بیان می‌کنند که امید آینده انقلاب و تعالی دهنده این کشور جوانان متعهد و انقلابی کارآمد و متخصص هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه مسئولین باید به‌طور ویژه به این توصیه‌ها و نکات رهبری در عمل توجه جدی داشته باشند، گفت: در این راستا همه مسئولین باید تلاش کنند تا وظایف اجرایی را به قشر جوان انقلابی و کارآمد واگذار کنند، چراکه در این برهه حساس و در دهه پنجم انقلاب این جوانان هستند که با روحیه و نشاط جوانی، احساس مسئولیت و تعهد و عزم جهادی می‌توانند با سرعت کشور را به سمت تعالی حرکت دهند.

امام‌جمعه موقت یزد تصریح کرد: عده‌ای در کشور به جایگاه و مسئولیت مدیریتی خود صرفاً نگاه شغلی دارند؛ شرط اول مسئولیت گرفتن باید احساس تکلیف و وظیفه‌شناسی باشد و این مهم در قشر جوان انقلابی ما مشهود است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: سوء مدیریت‌ها دلیل بخش قابل‌توجهی از معضلات و مشکلات امروز کشور است؛ اگر به توان جوانان پرتلاش و متعهد انقلابی تکیه شود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

مدرسی با اشاره به بخش دیگری از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر امید صادقانه ایشان به آینده و روشنی مسیر پیشروی انقلاب و کشور، افزود: از طرفی ایشان تأکید می‌کنند که نباید امید کاذب داشته باشیم و این نکته را به مسئولین نیز متذکر می‌شوند.

 امید کاذب برخی مسئولین به غرب در مسئله FATF

عضو فقهای شورای نگهبان در این خصوص با اشاره به اینکه برخی مسئولین و جریان غرب‌گرا کشور با امید کاذب به غرب، در برهه‌ای حل همه معضلات کشور درگرو برجامی دانستند که بی‌ثمر بود، متذکر شد: در مسئله FATF نیز علی‌رغم تجربه برجام، برخی مسئولین هنوز به وعده‌های پوچ غرب امید دارند و عده‌ای که از غرب ناامید شدند همچنان از تهدیدات پوچ غرب می‌هراسند.

این مدرس حوزه علمیه با تأکید بر اینکه این شیطان است که دشمنانش را می‌ترساند و وعده الهی به حرکت‌کنندگان در مسیر حق و استقامت فتح و پیروزی است، یادآور شد: استکبار جهانی از هیچ فتنه و ظلمی علیه مردم ما دریغ نکرده اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته و امروز مردم و کشور ما در اوج اقتدار و عزت به سر می‌برند.

وی با یادآوری وعده غربی‌ها در خصوص سازوکار مالی بعد از خروج امریکا از برجام گفت: باگذشت ماه‌ها از آن وعده همچنان طرف غربی عملاً به وعده‌ها و تعهدات خود پایبند نبوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به تحصن و اقدامات روشنگرانه جوان انقلابی یزدی در مخالفت با FATF، افزود: این احساس مسئولیت نسل جوان انقلابی کشور ستودنی است.

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید بر اینکه عبور از معضلات و حفظ اقتدار و عزمت ایران اسلامی تنها با وحدت اقشار مختلف و تکیه به توان داخلی و حرکت در مسیر ولایت میسر می‌شود، اذعان کرد: وقت آن است که مسئولین به‌جای فرافکنی و سیاست زدگی، مدیریت جهادی و مردم‌داری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

عظمت حضور مردم دشمن را عصبانی کرد

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: شکوه حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه را شاهد بودیم؛ این حماسه‌آفرینی مردم گواهی بر فهم و احساس مسئولیت آن‌ها در قبال انقلاب و ارزش‌های این میهن اسلامی بود.

وی با بیان اینکه این عظمت حضور مردم دشمن را عصبانی کرد، افزود: این حضور باعث شد دشمنانی که سال‌ها کینه خود را پنهان کرده و تنها در مواردی خاص دشمنی خود را اعلام می‌کردند، صریحاً علیه مردم و کشور موضع بگیرند و عناد خود علیه مردم را اعلام کنند و این مهم رسوایی آن‌ها را به دنبال داشت.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین با اشاره به اقدام تروریستی در جنوب شرق کشور و شهادت جمعی از پاسداران حافظ امنیت ایران اسلامی، اظهار داشت: این اقدام بزدلانه دشمنان از روی ناتوانی و عصبانیت بود و قطعاً پاسخ محکمی دریافت خواهند کرد.

اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت حضرت ام‌البنین (س) که به‌عنوان روز مادران شهدا نام‌گذاری شده و تأکید بر ضرورت احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه از دیگر نکات مطرح‌شده توسط آیت‌الله مدرسی در نماز جمعه این هفته شهر یزد بود.

 پس از پایان نماز جمعه، نمازگزاران یزدی در اعتراض به لوایح استعماری FATF تجمع کردند.

انتهای پیام/3857

 

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۶۲۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیام آیت‌الله جنتی بمناسبت شهادت تعدادی از عزیزان پاسدار در سیستان و بلوچستان
 • آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه: در انگلیس، شب و روز نداشتم، برنامه های مختلفی برگزار می شد / هدف از سفر بنده، تبلیغ اسلام بود؛ منطقه مأموریتی ما، لندن، منچستر و بیرمنگام بود
 • تکذیب شایعه درگذشت محمد مؤمن+ آخرین وضعیت جسمانی
 • آیت الله جزایری ازخداحافظی با نمایندگی ولی فقیه در خوزستان حرف زد
 • بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راه آینده انقلاب و کشور است/جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب
 • احتمال کناره‌گیری آیت الله جزایری از امامت جمعه اهواز‎
 • احتمال خداحافظی آیت الله جزایری از امامت جمعه اهواز‎
 • آیت الله جزایری حرف ازخداحافظی با نمایندگی ولی فقیه در خوزستان زد
 • قدردانی از حضور «دشمن‌شکن» مردم ایران اسلامی در جشن چهل سالگی/ دولت باید کرکره هر نوع گفت‌وگو با دولت آمریکا را پائین بکشد/ اگر نعمت انقلاب اسلامی نبود ...
 • پیام تسلیت احمد جنتی در پی حادثه تروریستی زاهدان
 • آیت‌الله جنتی: مستبدان عالم برای تلخ کردن کام ملت عزتمند ایران به جنایت هولناک دست زدند
 • واکنش آیت الله جنتی به حادثه تروریستی خاش
 • تسلیت آیت‌الله جنتی درپی حادثه تروریستی زاهدان
 • آیت‌الله جنتی: دشمن زبون از حضور حماسی در همایش ملی ۲۲ بهمن انتقام می‌گیرد
 • پیام آیت‌الله‌جنتی برای حادثه تروریستی
 • پیام تسلیت جنتی برای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
 • هشدار آیت الله بروجردی: تنگ نظری‌ها را کم کنید؛ اینها اساتید و نخبگان‌اند که از کشور می‌روند
 • پیام تسلیت احمد جنتی برای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
 • مطهری: نامه‌ها درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی از امام نیست