فرمانده ارتش با بیان این که هزینه سازش با دشمن بیش از مقاومت است، افزود: با وجود سختی و مشکلات به دشمن لبخند نخواهیم زد، این مشکلات نه در تاریخ اسلام، نه در ایران و نه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب بی‌سابقه نبوده است. ناطقان: امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: آذربایجان افتخار شیعه و ایران است، تاریخ همواره تبریز را به خاطر خواهد داشت که مردم آن در ۲۹ بهمن ۵۶ با گرامیداشت یاد شهدای مظلوم قم، آتش انقلاب را فروزان کرده و طومار رژیم پهلوی را در هم پیچیدند و آمریکای جنایتکار را از این سرزمین پاک بیرون ریختند.


وی افزود: تبریز غیور در قیام ۲۹ بهمن به مناسبت چهلمین روز از شهادت شهدای قم قیام کرد و امروز هم پرچم پرافتخار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پرشکوه‌تر از هر جشن دیگری به اهتزار درآورده‌اند. هویت تبریز و آذربایجان با غیرت، وطن دوستی و دفاع از اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) پیوند ناگسستنی داشته و دارد.
وی ادامه داد: آن زمانی که مردم جهان، کم‌ترین آشنایی با استبداد نداشتند، مردم تبریز با انقلاب مشروطیت با استبداد داخلی و خارجی مبارزه کردند، تبریز و آذربایجان همواره در طول این ۴۰ سال، مایه روشنی چشم و تکیه گاهی مستحکم بوده که فقط ۱۰ هزار شهید و ۲۳ هزار جانباز سهم مردم ولایتمدار آذربایجان در آزمون بزرگ الهی بود که از آن با سربلندی و شایستگی بیرون آمدند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: امروز چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و ما بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز را پشت سر گذاشته‌ایم که یک روز آن بدون مبارزه نبوده است و دشمنان قسم خورده ما هر روز یک خیانت، توطئه، ترفند، فتنه، ائتلاف، مصیبت، عاشورا و کربلا، تهدید و تحریم جدید را بر این ملت بزرگ تحمیل کرده‌اند و در مقابل آن به خواست خداوند بزرگ و رهبری ولایت فقیه هر روز یک پیروزی جدید برای این ملت آفریده و یک ناکامی و عصبانیت جدید برای دشمن به وجود آمده است.
وی تاکید کرد: ما فاتح ۱۴ هزار و ۶۰۰ مبارزه هستیم و این درس بزرگی برای آیندگان است، اما دنیا بداند که اینک این ماییم ملت بزرگ ایران، سرافراز، پیروز و رو به پیش.
وی بیان کرد: نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار با تمام توان رودر روی این ملت ایستاده و ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز است که به خود وعده فردا می‌دهد، ما با خداییم و خدا با ما و وعده فردای شیطان محقق نخواهد شد.
موسوی با اشاره به علت اصرار نظام سلطه به دشمنی با ملت ایران، اظهار کرد: اگر اسلام ناب به گوش جهانیان برسد، مبانی نظری نظام سلطه ذوب خواهد شد، نظام سلطه بداند که دو قطبی انقلاب اسلامی در مقابل نظام سلطه، تقابل تاکتیکی نبوده و انتخاب راه الله در مقابل راه شیطان است.
وی گفت: شکست سیاسی نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی صورت گرفته است و نظام سلطه می‌گوید شما باید هر چه ما می‌گوئیم را انجام دهید، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال و رهایی این ملت بزرگ از چنگ نظام سلطه بوده است.
وی تاکید کرد: اگر سایر ملت‌ها نیز انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای خود قرار دهند، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد، آن‌ها می‌دانند وقتی ملتی اراده کنند، پیروز خواهند شد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران به پیروی از قمر بنی هاشم (ع) پرچم انقلاب اسلامی را آنچنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست‌های ما را تکه تکه کند، هیچ اثری از ضربت دشمن بر پرچم اسلام نخواهند دید.
منبع: ایسنا برچسب ها: فرمانده کل ارتش ، سازش ، تروریسم

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

اغلب چالش‌های سیاسی کشور با تفکر منحط سازش‌کاری ارتباط دارد/ انحرافات دولت‌ها و مجلس‌ها، عامل فرسایش توان انقلاب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید اغلب چالش‌های سیاسی کشور با تفکر منحط غرب‌گرایی و سازش‌کاری ارتباط دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان این که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از چهل سال گذشته را خسارت‌بار توصیف کرده‌اند اظهار داشت: رهبر انقلاب در بخش‌هایی از بیانیه خود از واژه «غفلت» استفاده کرده‌اند و به اعتقاد من ریشه بی‌توجهی و غفلت نسبت به ارزش‌ها و جریان انقلابی به نظام مدیریتی قوا به ویژه دو قوه مجریه و مقننه بازمی‌گردد.

کریمی قدوسی با اشاره به این که قوه مقننه به دلیل امکان تولید قانون و ریل‌گذاری قانونی و قوه مجریه به دلیل برخوداری از ابزارهای اجرایی، امکانات گسترده و سازمان‌های عریض و طویل می‌توانند نقشی اساسی در پیشبرد اهداف نظام اسلامی ایفا کنند گفت: متأسفانه ما در طول چهل سال گذشته شاهد انحرافاتی غیرقابل اغماض و بی‌توجهی‌های مکرر به ارزش‌ها در این دو قوه بوده‌ایم که این امر به تعبیر رهبر انقلاب، خسارت‌بار بوده است.

وی با تأکید بر این که اگر انحرافات در قوا و بی‌توجهی به ارزش‌ها نبود آن‌چه که به دست می‌آمد بسیار بیش‌تر از آن چیزی بود که اکنون به دست آمده است گفت: سخن مذکور رهبر انقلاب از جمله سرفصل‌هایی است که به لحاظ اجرایی و مدیریتی بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر انحرافات ذکرشده وجود نداشت، بسیاری از مشکلاتی که ما امروز با آن مواجهیم نیز برطرف می‌شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر انقلاب در بیانیه خود اشاره می‌کنند که شما جوانان می‌توانید راه پیش رو را به دو طریق طی کنید؛ نخست آن که خودتان تجربه کسب کنید و دوم این که از تجربه گذشتگان استفاده کنید.

اغلب دولت‌ها در صراط مستقیمِ مطالبه ارزش‌ها نبوده‌اند

کریمی قدوسی با بیان این که جوانان باید از تجربه خسارت‌های ناشی از غفلت‌های صورت‌گرفته از ارزش‌ها و جریان انقلابی استفاده کند گفت: در طول چهل سال گذشته برخی از غفلت‌ها به خیانت تبدیل شده است؛ متأسفانه در چهل سال گذشته دولت‌ها اغلب به صورت تمام و کمال در صراط مستقیمِ مطالبه ارزش‌ها نبوده‌اند و مستندات بسیاری نیز در این رابطه وجود دارد.

وی با تأکید بر این که در مجالس شورای اسلامی نیز اوضاع به همین منوال بوده است گفت: مصداق این امر مجلس ششم است؛ مجلسی برخاسته از نظام اسلامی و رأی مردم که دست به اعتصاب و تحصن و خروج از حاکمیت می‌زند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی انحرافات و فتنه‌های برخاسته از مجالس و دولت‌ها را عامل فرسایش توان انقلاب توصیف کرد و گفت: در این میان نمی‌توان از نقش بیگانگان و سرویس‌های جاسوسی آن‌ها غفلت کرد؛ چراکه آن‌ها با تربیت برخی نیروها، آن‌ها را به سیستم مدیریتی کشور وارد و به این واسطه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کنند.

کریمی قدوسی با اعلام این مطلب که من 80 درصد از چالش‌های سیاسی چهل‌سال گذشته با تفکر منحط غرب‌گرا و سازش‌کار مرتبط می‌دانم گفت: متأسفانه این تفکر در برهه‌های بسیاری بر مجالس و دولت‌ها حاکم بوده است.

انتهای پیام/

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

کلیدواژه: فرمانده کل ارتش سازش تروریسم

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۶۲۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مردم تبریز بیش از صد سال قبل در عمده‌ترین حوادث و تحولات مثبت این کشور در صف اول قرار داشتند
 • طلاق توافقی چیست؟/مراحل طلاق توافقی/مدارک مورد نیاز طلاق توافقی
 • منازعه بین ۲ طایفه در اندیمشک به صلح و سازش ختم شد
 • انقلاب اسلامی توانست به معنای واقعی کلمه مقاومت را در مقابل ظلم قرار دهد/ دولت هیچ درآمدی از محل افزایش قیمت نفت نداشته است
 • مصالحه و سازش در کار قضائی با ارزش تر از صدور حکم است/ فعالیت بیش از 380 شعب در حل اختلاف مازندران
 • اینکه کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است...» خطایی نابخشودنی است
 • ایران بسیار قدرتمند تر از آن است که کسی بتواند علیه اش جنگی راه بیاندازد/داعش را محور مقاومت نابود کرد نه ترامپ منافق
 • سید حسن نصرالله: مقاومت مرتباً قوی‌تر می‌شود؛ کسی جرأت جنگ علیه ایران را ندارد
 • صلح، مصالحه و سازش از کار قضایی و صدور حکم با ارزش‌تر است
 • روزی مهم در تقویم مقاومت اسلامی لبنان+عکس
 • راه عبور از مشکلات کشور؛سازش و تسلیم نیست
 • بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه ای خطاب به ملت ایران
 • راه حل عبور از مشكلات سازش و تسليم در مقابل دشمن نيست
 • دشمنِ خود را بشناس
 • جوانان عزیز بدانند که همه راه‌حل‌ها در داخل کشور است/ یک مجموعه جوان، مؤمن و مسلّط بر اقتصاد در دولت می‌تواند اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند/ مذاکره با آمریکا جز زیان مادی و معنوی محصولی نخواهد داشت
 • آبرو ریزی جدید آمریکایی ها/ دشمنِ خود را بشناس/ منطق برنامه منطقه‌ای ایران، سه پیام اصلی نشست ورشو/ گام دوم انقلاب به چه معناست
 • سه تجربه تاریخی مردم ایران/ اجلاس ورشو در تضاد با حقوق بین‌الملل
 • هامون خون گریست / سختی مصلحت
 • هامون خون گریست