فرمانده ارتش با بیان این که هزینه سازش با دشمن بیش از مقاومت است، افزود: با وجود سختی و مشکلات به دشمن لبخند نخواهیم زد، این مشکلات نه در تاریخ اسلام، نه در ایران و نه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب بی‌سابقه نبوده است. ناطقان: امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: آذربایجان افتخار شیعه و ایران است، تاریخ همواره تبریز را به خاطر خواهد داشت که مردم آن در ۲۹ بهمن ۵۶ با گرامیداشت یاد شهدای مظلوم قم، آتش انقلاب را فروزان کرده و طومار رژیم پهلوی را در هم پیچیدند و آمریکای جنایتکار را از این سرزمین پاک بیرون ریختند.
وی افزود: تبریز غیور در قیام ۲۹ بهمن به مناسبت چهلمین روز از شهادت شهدای قم قیام کرد و امروز هم پرچم پرافتخار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را پرشکوه‌تر از هر جشن دیگری به اهتزار درآورده‌اند. هویت تبریز و آذربایجان با غیرت، وطن دوستی و دفاع از اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) پیوند ناگسستنی داشته و دارد.
وی ادامه داد: آن زمانی که مردم جهان، کم‌ترین آشنایی با استبداد نداشتند، مردم تبریز با انقلاب مشروطیت با استبداد داخلی و خارجی مبارزه کردند، تبریز و آذربایجان همواره در طول این ۴۰ سال، مایه روشنی چشم و تکیه گاهی مستحکم بوده که فقط ۱۰ هزار شهید و ۲۳ هزار جانباز سهم مردم ولایتمدار آذربایجان در آزمون بزرگ الهی بود که از آن با سربلندی و شایستگی بیرون آمدند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: امروز چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و ما بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز را پشت سر گذاشته‌ایم که یک روز آن بدون مبارزه نبوده است و دشمنان قسم خورده ما هر روز یک خیانت، توطئه، ترفند، فتنه، ائتلاف، مصیبت، عاشورا و کربلا، تهدید و تحریم جدید را بر این ملت بزرگ تحمیل کرده‌اند و در مقابل آن به خواست خداوند بزرگ و رهبری ولایت فقیه هر روز یک پیروزی جدید برای این ملت آفریده و یک ناکامی و عصبانیت جدید برای دشمن به وجود آمده است.
وی تاکید کرد: ما فاتح ۱۴ هزار و ۶۰۰ مبارزه هستیم و این درس بزرگی برای آیندگان است، اما دنیا بداند که اینک این ماییم ملت بزرگ ایران، سرافراز، پیروز و رو به پیش.
وی بیان کرد: نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار با تمام توان رودر روی این ملت ایستاده و ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز است که به خود وعده فردا می‌دهد، ما با خداییم و خدا با ما و وعده فردای شیطان محقق نخواهد شد.
موسوی با اشاره به علت اصرار نظام سلطه به دشمنی با ملت ایران، اظهار کرد: اگر اسلام ناب به گوش جهانیان برسد، مبانی نظری نظام سلطه ذوب خواهد شد، نظام سلطه بداند که دو قطبی انقلاب اسلامی در مقابل نظام سلطه، تقابل تاکتیکی نبوده و انتخاب راه الله در مقابل راه شیطان است.
وی گفت: شکست سیاسی نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی صورت گرفته است و نظام سلطه می‌گوید شما باید هر چه ما می‌گوئیم را انجام دهید، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال و رهایی این ملت بزرگ از چنگ نظام سلطه بوده است.
وی تاکید کرد: اگر سایر ملت‌ها نیز انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای خود قرار دهند، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد، آن‌ها می‌دانند وقتی ملتی اراده کنند، پیروز خواهند شد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران به پیروی از قمر بنی هاشم (ع) پرچم انقلاب اسلامی را آنچنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست‌های ما را تکه تکه کند، هیچ اثری از ضربت دشمن بر پرچم اسلام نخواهند دید.
منبع: ایسنا برچسب ها: فرمانده کل ارتش ، سازش ، تروریسم

منبع: ناطقان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سیاست تهدید و فشار دربرابر ملت ایران نتیجه عکس دارد


امام جمعه قم با بیان اینکه تجربه نشان داده که سیاست تهدید و فشار در برابر ملت ایران نتیجه معکوس داشته و ملت ایران را قوی‌تر خواهدکرد، گفت: انتظار داریم که دستگاه دیپلماسی کشور با تدوام کاهش تدریجی تعهدات، عزت و عظمت مردم ایران را به رخ بیگانگان بکشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم که ظهرامروز در مصلی قدس برگزارشد، گفت: تقوا همان خویشتن‌داری در برابر هوس‌ها است و با همین خویشتن‌داری است که انسان به حقایق نزدیک گشته و معیت خداوند را به دست می‌آورد.

وی افزود: معیت خدا با انسان بدین معناست که کسی که می‌خواهد در راه مبارزه با هوی‌ و هوس‌های نفسانی خود گام بردار باید بداند که در این مسیر تنها نیست و خداوند همراه وی است، کسی که همراهی خدا را با خود داشته باشد یقینا در هرکاری موفق خواهدبود و هیچ حکومت ستم‌گری نمی‌تواند بر جامعه‌ای که معیت و همراهی خداوند را با خود دارد، مسلط گردد.

وی ادامه داد: خداوند در آیه 8 سوره توبه خطاب به مسلمین درباره مشرکین بدعهد سخن می‌گوید، چراکه اگر این مشرکان برمسلمانان پیروز شوند، نه به حقوق انسانی و نه عهدهای خود پایبند نخواهندبود و ما امروز نمونه این عهد شکنی را در رفتار مقامات اروپایی و عدم وفای بین 11 پیمان ایران با اروپا مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قم عنوان کرد: خداوند در پایان آیه 8 سوره توبه درتوضیح رفتار مشرکین بیان می‌کند که مشرکین با لبخندهای فریبنده تظاهر به وفای به عهد می‌کنند ولی قلبا و عملا دشمن شما بوده و بیشتر این مشرکان عصیان‌گر و فاسق‌ هستند.

امام جمعه قم عنوان کرد: برخی افراد در روابط اجتماعی از اصول دینی پیروی نمی‌کنند اما طبق ارزش‌های انسانی رفتار می‌کنند این همان تعبیری است که امام حسین(ع) خطاب به لشکر عمرسعد بدان اشاره می‌کنند و می‌فرمایند که اگر دین ندارید و از معاد نمی‌ترسید، حداقل آزاده باشید، اما برخی ‌افراد در روابط اجتماعی نه به ایمان دینی پایبند هستند و نه بر طبق ارزش‌های انسانی عمل می‌کنند، قرآن در این آیه به مومنین هشدار می‌دهد که با مشرکینی که نه به دین و نه به ارزش‌های انسانی عامل نیستند، تحت هیچ شرایطی نمی‌توان ارتباط برقرار کرد و به عهود آن‌ها اعتماد نمود.

وی ادامه داد: قرآن کریم درباره چنین افرادی که زبان و قلبشان بر یک محور واحد نیست به بیماری نفاق مبتلا هستند به مسمانا هشدار می‌دهد و بیان می‌کند که این افراد با بیان جذاب و با وقار و ظاهر آراسته، خود را مدافع مردم و ارزش‌هایی چون آزادی نشان داده و توجه و اطاعت مسلمانان را به خود جلب می‌کنند.

عدم اعتقاد به معاد، علت اصلی فساد
سعیدی دربیان ریشه فساد مشرکان گفت: ریشه اصلی فسق و فساد مشرکین عدم اعتقاد آن‌ها به روز قیامت و توجه کامل به دنیا به‌عنوان تنها فرصت زندگی انسان است، این افراد بی‌نصیب از آخرت خواهند بود و تنها از دنیا بهره می‌برند، درحالی که انسان مومن بهره‌مندی در دنیا و آخرت را همراه هم از خداوند طلب می‌کند.

وی ادامه داد: هرچه مسئولیت انسان سنگین‌تر باشد به تقوای بیشتری نیاز دارد، انسان مومن در هر جایگاه  مقامی که قرار گرفته باید اولویت خود را کسب رضای خداوند قرار دهد و از انحراف در این مسیر پرهیز کند و این همان تقوایی است که که انسان به‌وسیله آن به حقایق نزدیک شده و لطف خداوند را به سوی خود، جلب می‌کند .

امام جمعه قم عنوان کرد: امسال جشن‌های دهه کرامت در سراسر کشور به‌ویژه دو شهر قم و مشهد بسیار باشکوه برگزارشد و از تمام رسانه‌ها و خبرگزاری‌هایی که این در انعکاس رسانه‌ای این مراسم‌های باشکوه نقش داشتند، کمال تشکر را دارم، به‌علاوه در تجمع حجاب و عفاف که در 20 تیرماه در 400 شهر کشور با شعار"حجاب، حافظ حریم خانواده" برگزارشد، بار دیگر مردم شریف ایران بیان کردند که خواستار رفتار عفیفانه و به دور از تبرج در جامعه هستند.

سعیدی بیان کرد: سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه،  بیان‌گر اثرگذار بودن دیپلماسی مقاومت در برابر افزون‌طلبی و تکبر آمریکا و انگلیس است، رویکرد رهبری در مواجهه به دشمن و در حل مشکلات داخلی برمبنای به‌کارگیری ظرفیت ملی، افزایش کارآمدی، حضور فعال نیروی جوان و انقلابی در عرصه مدیریت، فسادستیزی، تکیه بر اقتصاد مقاومتی و ودیپلماسی مقاومت در برابر دشمن است.

دیپلماسی مقاومت، مسیری برای پیشرفت کشور
وی ادامه داد: به‌طور قطع آینده روشن ملت ایران در حرکت در مسیر رشد و پیشرفت  با اجرایی نمودن گفتمان رهبری در میان مسئولان و توجه عموم ملت ایران به آن به‌عنوان فرهنگ عمومی است، در این میان در مسائل خارجی تاکید بر دیپلماسی مقاومت نیاز امروز ما است.

امام جمعه قم در توضیح شاخصه‌های دیپلماسی مقاومت عنوان کرد: دیپلماسی مقاومت مشکلات پیشروی ملت تیران حل کرده و پیشرفت همه جانبه ملت ایران را تضمین می‌کند، دیپلماسی مقاومت فعال، با ابتکار، برخوردار از شجاعت و روحیه انقلابی است، یکی از شاخصه‌های دیپلماسی مقاومت مبارزه با توطئه دشمن است، این دیپلماسی بر منطق ولایت و پشتوانه عظیم ملت تکیه دارد.

سعیدی در بیان آثار دیپلماسی مقاومت گفت: با دیپلماسی مقاومت نه جنگ رخ می‌دهد و نه ملت ایران تن به ذلت خواهد داد، با این دیپلماسی دست بیگانگان از منافع ملت ایران قطع می‌گردد، بسترهای پیشرفت با اتکا به توان‌مندی داخلی تهیه شده و از تحریم‌ها عبور می‌کنیم، در این دیپلماسی، اقتدار ملت ایران برای بیگانگان محسوس‌تر خواهدبود و تجربه نشان داده که سیاست تهدید و فشار در برابر ملت ایران نتیجه معکوس داشته و ملت ایران را قوی‌تر خواهدکرد.

وی ادامه داد: نحوه مواجهه مقام معظم رهبری با نخست‌وزیر ژاپن و نحوه برخورد با تعرض انگلیس با نفتکش ایرانی می‌تواند نمونه‌هایی از دیپلماسی مقاومت باشد،  بدون شک اگر شرایط 9 گانه رهبری درباره برجام رعایت شده بود امروز به عوارض ناشی نقض عهد آمریکا روبرو نمی‌شدیم و انتظار داریم که دستگاه دیپلماسی کشور با تدوام کاهش تدریجی تعهدات، با شجاعت و قاطعیت و اقدام متقابل، عزت و عظمت مردم ایران را به رخ بیگانگان بکشد.

انتهای پیام انتهای پیام

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: فرمانده کل ارتش سازش تروریسم

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۶۲۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روحیه مقاومت دشمن را از صحنه خارج می کند
 • روحیه مقاومت دشمن را از صحنه خارج می‌کند/مردم همچنان در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور دارند
 • صلح و سازش بیش از سه هزار پرونده در سه ماهه نخست امسال/ رشد ۸ درصدی صلح و سازش در هرمزگان
 • واقعاً یک نقطه و یک جا نداریم که بشود نشان داد که دولت انگلیس به نفع ملت ایران یک قدم کوچکی برداشته باشد؛ هر چه بوده ضرر؛ هر چه بوده صدمه‌‌های بزرگ
 • مقاومت به معنای ایستادگی بر منافع ملی و ارزش هاست
 • جمهوری اسلامی ایران با سیاست مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان دست برتر در منطقه است
 • اساتید بسیجی کشور: دزدی دریایی انگلیس به‌دلیل شکست‌ سیاست‌های سلطه‌طلبانه غرب است
 • بیاینه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای حرکت موفق ملت ایران/ شناورهای دشمن در خلیج فارس اسیر قدرت یگان شناوری شدند
 • راز نوشیدن جام زهر چه بود؟/ پذیرش قطعنامه، عقب‌نشینی تاکتیکی بود
 • شورای نگهبان پاسدار نظام اسلامی در برابر نفوذ دشمن است
 • فیلم/ چرا هزینه مقاومت کمتر از سازش است؟
 • شما انتخاب کنید: سازش یا مقاومت؟ مرگ یا زندگی را؟
 • خلیج‌فارس، نفتکش و تلاش سپاه برای تنش‌زدایی! / 4 پیام توقیف نفتکش انگلیسی
 • برنده جنگ اراده‌ها/ تلافی‌که تعارف ندارد!
 • چهار روز پس از هشدار رهبری به انگلیس
 • این ۱۴ نکته‌ درباره قطعنامه ۵۹۸ را می‌دانید؟
 • آبرامیان: توقیف نفتکش انگلیسی کاملا قانونی است
 • «منطق مقاومت» یا «گرایش سازشکارانه»
 • عقب نشینی خفت بار سعودی/ یمن، ضربه‌های فیصله‌دهنده/ آیا ترامپ تغییر می‌کند؟!