به گزارش فارس، سردار رضا طلایی‌نیک ظهر امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان انقلاب اسلامی این شهر با بیان اینکه مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی سراسر کشور روح امام و شهدا را شاد کردند، اظهار کرد: مردم بعد از 40 سال راه انقلاب امروز باز هم دشمن را ناامید کردند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در شرایط بد اقتصادی حضوری حماسی است، گفت: انقلاب سرمایه ملت ایران است و کسی به سرمایه‌اش بی‌تفاوت نمی‌شود و مردم برای حفظ سرمایه خود وارد صحنه شدند هرچند که گوش‌های ناشنوا و چشمان کور شبکه‌های صهیونیستی چشم دیدن مردم ایران را ندارند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با اشاره به اینکه از همه نسل‌ها در راهپیمایی امروز حضوری گسترده دارند، افزود: عوامل گوناگونی می‌تواند موجب پایداری انقلاب و اسلام باشد که مهم‌ترین آن روحیه انقلابی و اسلامی است.

طلایی‌نیک با بیان اینکه اگر کسی فساد، اختلاس و انحراف در انقلاب ایجاد کرد باید مردم امربه‌معروف و نهی از منکر کنند، افزود: اولویت امروز ما تقویت رویش‌های جدید انقلاب را شاهدیم و این رویش‌های جدید سرمایه‌های آینده نظام و انقلاب هستند‌.

وی با اذعان به اینکه تنها انقلابی که در جهان ۴۰ سال روی پایه خود ایستاده انقلاب اسلامی ایران است بیان کرد: اصلی‌ترین دلیل حفظ 40 ‌ساله انقلاب و پایداری آن تاکنون پیروی از ولایت، اسلام و پشتیبانی از ولایت‌فقیه است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با اشاره به ادعای استکبار مبنی بر اینکه دین نمی‌تواند حکومت کند بیان کرد: هرکجای دنیا که مستضعفی زیر شکنجه باشد چشمشان به انقلاب اسلامی است تا آنان را از زور استکبار نجات دهند و امروز کشورهای زیادی با حرکت در مسیر انقلاب و الگوگیری از ایران، بینی استکبار را به خاک مالیدند.

طلایی‌نیک با بیان اینکه سپاه و ارتش در مرزهای آبی و خاکی ایران از ورود دشمن به خاک کشور دفاع می‌کنند، گفت: کسانی که با اسلام و انقلاب مخالف هستند خود دچار چالش شده‌اند و دیگر کشورها نیز با خود جنگ اقتصادی دارند و بدانید تا چندی دیگر انقلابی علیه نظام سرمایه‌داری ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اعتراف استکبار مبنی بر افزایش قدرت ایران و انقلاب در منطقه افزود: باید مسوولان ساده‌زیست و در کنار مردم باشند و به‌شدت با فساد و اختلاس مبارزه کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه دشمن جلوگیری از پیشرفت انقلاب را نیز نشانه گرفته، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌های خودروسازی کشور توان تولید خودروهای باکیفیت و داخلی را ندارند وزارت دفاع آماده است تا تمام توان و دانش نظامی خود در تولید خودرویی را در اختیار آنان قرار دهد.

طلایی‌نیک با بیان اینکه ۹۵ درصد نیازهای دفاعی کشور توسط نیروهای داخل تولید می‌شود، تصریح کرد: با بودجه کم نظامی پیشرفته‌ترین پهبادها، موشک‌ها و سلاح‌های نظامی توسط مهندسان و دانشمندان جوان داخلی تولید شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های اقتصادی در کشور فراهم‌شده ولی هنوز نتوانستیم اثر آن را در زندگی مردم ایجاد کنیم، گفت: باید زیرساخت‌ها و علم و دانش موجود در کشور جاری شود تا مردم اثر آن را ببینند کمااینکه پیشرفت یکی از دغدغه‌های اصلی رهبر انقلاب است که باید بدان توجه ویژه شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه هیچ کشوری توان مقابله نظامی با ایران را ندارد، افزود: امروز ایران در پیچ تاریخی دنیا در زمینه جنگ اقتصادی قرار دارد و هنوز هم نابسامانی‌های معیشتی در کشور داریم ولی زمینه رشد و پیشرفت نیز وجود دارد.

طلایی‌نیک با تاکید اینکه اکثر مسوولان به فکر بهبود معیشت کشور هستند، بیان کرد: این‌گونه نیست که همه مسوولان اهل زراندوزی باشند ولی دولت باید از ظرفیت مردم به‌خوبی استفاده کند و در مقابل مردم نیز باید در این مسیر مثل همیشه همراه باشند.

وی با بیان اینکه خدا وعده داده هر کس دین خدا را یاری کند خدا نیز آن‌ها را یاری می‌کند افزود: باید همه مردم کشور برای پیشرفت و رشد اویت بسیج باشیم و این شرایط سخت از شرایط اوایل انقلاب نیست ولی باید نسبت به توطئه‌های دشمن نیز هوشیار باشیم.

منبع: الف

خبر بعدی:

وزیر دفاع: مهم‌ترین ویژگی دفاع ما، کم هزینه بودن و بومی بودن آن است

وزیر دفاع گفت: در صنعت دفاعی به بلوغ رسیده ایم و این در حالی است که بودجه دفاعی ما به رغم تهدیدهای مختلف نظامی که وجود دارد با کشورهای مشابه در منطقه قابل مقایسه نیست و بسیار پایین تر از آنهاست .

امیر سرتیپ حاتمی در مراسم الحاق زیردریایی فاتح با ناوگان نیروی دریایی ارتش اظهارکرد: موفقیت جدید جوانان برومند کشورمان در صنعت دفاعی را به آنان، ملت ایران، دولت و رئیس جمهوری که همواره پشتیبان نیروهای مسلح و به ویژه صنعت دفاعی هستند و با تدابیر هوشمندانه آن را هدایت و مدیریت می‌کنند، تبریک می‌گویم.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت قدرت دریایی اظهار کرد: سواحل طولانی ما در جنوب شامل دریای عمان و خلیج فارس، مهم‌ترین عامل ژئوپلتیکی در موقعیت کشورمان است که یکی از ابعاد عمق راهبردی نظام است و فرصت‌های فراوانی را برای توسعه کشور و ایفای نقش ملت ایران در تأمین امنیت برای ملت‌های منطقه فراهم آورده است. ایران در مقاطعی از تاریخ به عنوان یک قدرت بزرگ دریایی بوده اما در دوره‌هایی از جمله سده‌های منتهی به انقلاب اسلامی، بویژه در دوره استعمار و در شرایطی که قدرت کشور در سایر حوزه‌ها نیز رو به اضمحلال رفته، مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: ایران دارای سابقه طولانی حضور در دریا به عنوان یک قدرت دریایی است و با اینکه در چندین سده از این امر غفلت شده و جالب است که بخش قابل توجهی از آن در دوره استعمار بوده است، اما در دهه‌های اخیر مورد توجه نظام قرار گرفته و امروز دارای سرمایه عظیم در این حوزه هستیم که مهم‌ترین آن نیروی‌های انسانی متعهد، متخصص و کارآمد است. نیروی دریایی نیز یک نیروی راهبردی است و نقش مهمی در بازدارندگی فعال که رویکرد اصلی در دکترین دفاعی کشور است، ایفا می‌کند و به این دلیل، یکی از اولویت‌های صنعت دفاعی کشور همین است که در برنامه چهار ساله وزارت دفاع در دولت دوزادهم ارتقای قابلیت‌های راهبردی نیروی دریایی منظور شده و در این چار چوب گام‌های مؤثری برداشته شده است که زیر دریایی فاتح از آن جمله است.

حاتمی تاکید کرد: حضور ناوگان‌های نیروی دریایی ارتش در اقیانوس‌ها و حضور مقتدرانه نیروی دریایی سپاه با بهره‌گیری خلاقانه از تجهیزات و نیروی انسانی در خلیج مهم و راهبردی فارس بعد دیگری از قابلیت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارد که نیازمند پشتیبانی تمام است و به دنبال این هستیم که در مسیر دستیابی و بازیابی قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران که شایسته ملت ایران و زمینه ساز ایجاد تمدن نوین اسلامی با گامی‌های استوار و مصمم حرکت کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد: در زمینه صنعت دریایی که مؤلفه بسیار مهم در قدرت دریایی است، تا سال ۵۷ هیچ محصول بومی نداشتیم و در واقع فاقد صنعت دریایی بودیم و کل صنعت دریایی ما وابسته به غرب بود. امروز علاوه بر صنعت دریایی بزرگی که در بخش تجاری و غیر نظامی داریم، سازمان صنایع دریایی مستقل از سایر صنایع دفاعی در وزارت ایجاد شده و ۹۵ خانواده محصول در حوزه‌های سطحی و زیر سطحی را تولید می‌کنیم.

وی تصریح کرد: صنایع دریایی وزارت دفاع یکی از حوزه‌های صنعتی در بخش دفاع است که پس از گذشت ۴ دهه تلاش و مدیریت جهادی، امروز به بلوغ رسیده است. مسیر توسعه و پیشرفت صنعت دریایی ما در هر دو بخش شناوری اعم از سطحی و زیر سطحی اثر سطحی و تندرو و سامانه‌های سلاح و تجهیزات آنها به موازات هم طی شده است. در بخش اول که تا حد زیادی مشترک با صنعت دریایی غیر نظامی است، می‌توانیم به تجهیز ناوگان غیر نظامی هم کمک کنیم، که اخیراً برای تولید ۴۴ فروند برای سازمان بنادر توافق شده و با برخورداری از عمق فناوری در این صنعت، به قابلیت طراحی و ساخت بومی شناورهای سطحی، زیر سطحی، اثر سطحی و تندرو دست یافته ایم و با هیچ گلو گاه فناورانه در این زمینه مواجه نیستیم. در زمینه تجهیز این شناورها نیز در تراز نیازهای بومی دفاعی خود قرار گرفته ایم. یکی از فناوری‌های پیچیده مربوط به شلیک موشک از زیر آب است که در این زمینه به موفقیت بزرگی دست پیدا کردیم.

حاتمی گفت: مهم‌ترین ویژگی دفاع ما، کم هزینه بودن و بومی بودن آن است که البته با هم ارتباط دارند و ما با تکیه بر توان داخلی، امروز موفق شده‌ایم بیش از ۸۵ درصد نیازهای تسلیحاتی و تجهیزاتی نیروهای مسلح را در داخل تأمین کنیم و اعلام می‌کنم ما در صنعت دفاعی به بلوغ رسیده ایم و این در حالی است که بودجه دفاعی ما به رغم تهدیدهای مختلف نظامی که وجود دارد و باید نیروهای مسلح آماده و توانمند در اختیار داشته باشیم، با کشورهای مشابه در منطقه قابل مقایسه نیست و بسیار پایین‌تر از آنهاست.

وزیر دفاع تاکید کرد: بهره گیری از استعدادهای بخش‌های غیر دولتی از افتخارات صنعت دفاعی کشور بوده است و در تولید محصولات صنعتی دفاعی، علاوه بر سازمان‌های تخصصی صنعتی بالغ بر ۵۰۰۰ واحد صنعتی و خدماتی و۵۰۰ شرکت دانش بنیان و یکصد دانشگاه در سراسر کشور به کار گرفته شده اند در حالی که در گذشته کار روی صنعت دفاعی اختصاص به یک سازمان دولتی داشت که این پیشرفت‌ها در حالی حاصل شده که بخش دفاع در ۴ دهه گذشته در نوک حملات تحریمی دشمنان قرار داشته است.

وی ادامه داد: امروز صنعت دفاعی بدون تردید به جایگاهی که در چشم‌انداز کشور پیش بینی شده بود، دست یافته در حالی که ۷ سال تا افق چشم انداز باقی مانده است. شتاب در صنعت دفاعی در سال‌های اخیر به مراتب افزایش یافته که ناشی از بلوغ در این صنعت و تلاش جهادی بوده و از جمله در سال ۱۳۹۷ این شتاب محسوس‌تر بود. بطوری که در این مدت نزدیک به یکصد پروژه تحقیق و توسعه به نتیجه رسیده است.

حاتمی افزود: طراحی و ساخت زیردریایی ۶۰۰ تنی کلاس متوسط فاتح که امروز تحویل نیروی دریایی راهبردی ارتش می‌شود، از جمله افتخارات صنعت دفاعی کشور در حوزه دریایی است و بدین ترتیب توانایی طراحی و ساخت زیر دریایی‌های کلاس متوسط اثبات شده و به حول و قوه الهی، تلاش و مجاهدت نیروهای توانمند این صنعت و حمایت دولت و به ویژه ریاست جمهوری، شاهد تداوم این موفقیت‌ها و دستیابی به تجهیزات برتر خواهیم بود. نکته مهم این است که این زیر دریایی علاوه بر قابلیت پرتاب اژدر توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد که برای اولین بار در کشور انجام شده است.

وزیر دفاع در پایان گفت: این زیر دریایی علاوه بر اینکه در دفاع و تأمین امنیت ملت ایران در چارچوب رویکرد بازدارندگی فعال یک عنصر مهم و تأثیرگذار است، یک پیام مهم هم برای ملت‌های منطقه دارد و آن اینکه منطقه از ظرفیت و قابلیت‌های لازم برای تأمین امنیت خود بدون نیاز به قدرت‌های سلطه‌جوی فرامنطقه‌ای را داراست و آنها باید از تحولات و رویدادهای دهه‌های اخیر درس گرفته و با پایان دادن به مداخله جویی‌های خود که با ایجاد بی ثباتی، باعث ریخته شدن خون ده‌ها و صدها هزار بیگناه در منطقه شده اند، سرنوشت منطقه را به ملت‌های منطقه بسپارید.

انتهای پیام

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۷۰۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قطعه سازان مطالبات زیادی از خودروسازان دارند/ صنعت خودروسازی را باید نجات دهیم
 • معاون وزیر صنعت: هدف اصلی تحریم ها زمین گیر کردن تولید است
 • خودروسازانی که در پیچ تند قیمت ها ویراژ می دهند
 • خودروسازی کشور مدیریت آینده نگر ندارد
 • تشکیل ستاد نظارت و کنترل آفات عمومی در بهمئی/ضرورت آمادگی برای کنترل آفت ملخ صحرایی
 • چرا خودرو پرواز کرد؟/ سیاستگذاری نادرست، تولید خودروی داخلی را کاهش داد
 • وعده‌های تو خالی؟
 • چرا قیمت خودرو یکباره سر به فلک زد؟
 • وزیر دفاع: در صنعت دفاعی به بلوغ رسیده‌ایم
 • چرا مدیرعامل ایران‌خودرو تغییر نمی‌کند؟
 • خودروسازان از جیب مردم هزینه می‌کنند
 • احمدی: مدیران ناتوان از صنعت خودرو کنار بروند
 • هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت/ ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: خودروساز قیمت خودرو را افزایش می‌دهند
 • فریدون احمدی: مدیران ناتوان از صنعت خودرو کنار بروند
 • پراید همچنان روی مدار گرانی!/ رکورد شکنی بازار پرتلاطم خودرو در سال 97/ دولت چه زمانی بازار خودرو را سامان می‌بخشد؟
 • آمادگی همکاری با ایران برای بی اثر کردن تحریم ها را داریم
 • پکن در تحریمهای صنعت خودرو ایران با امریکا همراه شد
 • قابل توجه دلواپسان امیدوار به چین/ پکن در تحریمهای صنعت خودرو ایران با امریکا همراه شد/خودروسازان چینی می روند
 • همراهی پکن با امریکا در تحریم‌های صنعت خودرو ایران