به گزارش جماران؛ متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 مردم آگاه و سرافراز ایران!

حضور پرشکوه و معنادار شما ملت بزرگوار در جشن بزرگ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت یوم‌الله ۲۲ بهمن، جلوه ماندگار انسجام، همبستگی و زمان‌شناسی، و حماسه‌ای خیره‌کننده از عظمت و بزرگی این ملت بود.

درود خداوند بر شما که با لبیک به ندای رهبری و پایداری بر آرمان‌های اصیل انقلاب، بار دیگر همه معادلات و نقشه‌های شوم دشمنان نظام و بدخواهان ملت را نقش بر آب کردید و پاسخی در خور و قاطع به زیاده‌خواهی‌های بیگانگان و بدخواهان ایران اسلامی دادید.

 ‌دشمنان ما از ماه‌ها پیش با عهدشکنی، توسل به تحریم‌های ظالمانه علیه مردم و بکارگیری همه توان و تلاش تبلیغی خود، در این خیال بودند که 22 بهمن امسال در فضایی از دلسردی و بی‌تفاوتی ملت برگزار شود؛ اما شما با حضور پرشور و شعور خود، بالندگی و پویایی انقلاب را به رخ آنان کشیدید و با گرمای صفوف به‌هم‌پیوسته‌تان، بار دیگر ضمن بی‌توجهی به تهدیدات و بحران‌آفرینی استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای‌شان، بر همبستگی ملی و اقتدار بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی مهر تایید زدید.

شما مردم غیرتمند ثابت کردید که در هیچ شرایطی بر سر استقلال و عزت و سربلندی خود معامله نکرده و نخواهید کرد و از آرمان‌های بلند انقلابی که برای به ثمر رسیدن و استقرار آن عزیزترین اعضای خانواده خود را نثار کردید؛ با هیچ تهدید و توطئه و تحریمی دست نخواهید کشید.

اینجانب در مقابل بزرگی ملت عزیزمان سر تعظیم فرود می‌آورم و از آحاد مردم و گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی که با مشارکت هوشمندانه خود در این روز تاریخی و سرنوشت‌ساز، صفحه زرین دیگری در تاریخ درخشان انقلاب رقم زدند و یکپارچگی خود را در برابر چشم جهانیان به نمایش گذاشتند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

بی‌شک این حضور پر معنا و آگاهانه، وظیفه مسوولان کشور از جمله دولت را در تلاش پیگیر برای خدمت به مردم و کشور مضاعف کرده و امیدوارم بتوانیم متناسب با شان و جایگاه این ملت به مطالبات به حق آنان جامه عمل بپوشانیم.

از خداوند متعال استقلال و سربلندی ایران عزیز، و دوام پیروزی، بهروزی و پیشرفت همه ایرانیان را خواهانم.

 حسن روحانی

رئیس جمهور اسلامی ایران

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اعلام شرایط خدمت وظیفه روحانیون در آموزش‌وپرورش/ امکان ۱۲ ساعت تدریس

آموزش‌وپرورش شرایط خدمت وظیفه روحانیون در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را اعلام کرد؛ بر این اساس می‌توان در صورت درخواست تدریس سربازان طلبه حداکثر به میزان ۱۲ ساعت در دروس مرتبط مانند قرآن و معارف اسلامی، فلسفه، منطق، عربی از آنها استفاده کرد. ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱ اجتماعی فرهنگیان و مدارس نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل خدمت وظیفه عمومی روحانیون در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش با توجه به مجوز مورخ 5خرداد 98 ستاد کل نیروهای مسلح و نامه مورخ 26 خرداد 98 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در نظر است همانند سنوات گذشته جمعی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت‌های پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند، بر این اساس سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی روحانیون وظیفه در سال تحصیلی 98-99 به تعداد و با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود.

شرایط فردی:

1. دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه.

2. برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام مأموریت‌های محوله.

3.تعهد به انجام ماموریت‌های محوله در طول دوران خدمت سربازی.

4. ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئون روحانیت.

5. دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه یا گواهی موقت پایان تحصیلات سطح یک.

ضوابط:

1. اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش به منظور انجام فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی است.

تذکر: با رعایت اولویت فعالیت‌های پرورشی می‌توان در صورت درخواست تدریس سربازان طلبه حداکثر به میزان 12 ساعت در دروس مرتبط مانند قرآن و معارف اسلامی، فلسفه، منطق، عربی و دروس پرورش از ظرفیت آنها در امر تدریس استفاده شود.

2. اولویت محل خدمت این افراد مدارس با نیازهای خاص فرهنگی تربیتی و مدارس شبانه روزی و مناطق محروم خواهد بود.

3. ساعت کار موظف افراد متناسب با فعالیت واحد آموزشی در طول هفته خواهد بود.

4. حقوق ماهیانه افراد بر اساس دستورالعمل‌های دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی معظم کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه پرداخت می‌شود.

5. مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش 24 ماه است و برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده یا مرتکب غیبت غیرموجه بیش از یک ماه شوند گواهی انجام وظیفه صادر نمی‌شود.

6. آموزش نظامی طلاب وظیفه به مدت دو هفته بلافاصله پس از پایان دوره خدمت انجام می‌شود که هزینه هر نفر به استناد ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح از طریق دفتر برنامه و بودجه و تامین منابع به آن اداره کل ابلاغ می‌شود هزینه مذکور به شماره حساب بانک انصار به نام آموزش سربازان وظیفه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به نام فرد واریز می‌شود، هزینه فوق به عهده دستگاه به کار‌گیرنده می‌باشد.

7. انجام خدمات بر اساس این بخشنامه صرفاً محدود به مدت یاد شده می‌باشد و با انقضای آن باید از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید در ضمن انجام خدمت وظیفه هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

8. در زمان تعطیلی مدارس این افراد در اختیار معاونت پرورشی و فرهنگی خواهد بود تا حسب ضرورت در فعالیت‌های مرتبط به کارگیری شوند، متقاضیان تدریس مطابق با دستورالعمل مامور به دستگاه‌های غیر نظامی در تابستان یک ماه می‌توانند از مرخصی استفاده کنند که با توجه به ضرورت فعالیت‌های متناسب با بازگشایی مدارس ترجیحاً مرخصی در شهریور ماه صادر نشود.

9. با عنایت به اینکه ممکن است دوره‌های کوتاه مدت از سوی ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش برای روحانیون وظیفه طراحی شود لذا حضور این افراد در دوره‌های فوق پس از هماهنگی لازم حتی‌امکان در ایام تعطیلی کلاس‌های درس بلامانع است.

مراحل اجرا:

1. توزیع سهمیه تخصیصی استان توسط معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی انجام می‌شود.

2. تعیین ضوابط انتخاب و جذب داوطلبان در کارگروه توسعه مدیریت استان صورت می‌پذیرد.

3. ثبت‌نام از متقاضیان حداکثر تا 5  مرداد 98.

ارائه اصل مدرک تحصیلی مورد تایید شورای عالی حوزه‌های علمیه و معرفی‌نامه از حوزه علمیه محل تحصیل الزامی است.

4. ارسال مدارک ثبت‌نام به معاونت پرورشی و فرهنگی استان جهت انتخاب افراد در سقف سهمیه استان.

5. ارسال مدارک به هسته گزینش استان بلافاصله بعد از پایان ثبت نام و اخذ تاییدیه گزینش حداکثر تا 12 مرداد 98.

6. ساماندهی، صدور ابلاغ و برگزاری کلاس‌های توجیهی.

7. اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی به اداره کل امور اداری و تشکیلات حداکثر تا 15 مرداد 98.

8. اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها پس از جذب و گزینش، افراد پذیرفته شده را جهت صدور حکم اعزام باید به مدیریت حوزه علمیه استان محل خدمت معرفی نموده و پس از موافقت مدیریت مذکور نسبت به به کارگیری اقدام کنند.

9. اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها موظفند پس ازدریافت حکم اعزام شروع به خدمت و گزارش کار سه ماهه را تنظیم و به مدیریت حوزه علمیه استان محل خدمت ارسال کنند.

10. بعد از پایان فرایند جذب روحانیون وظیفه و قبل از اشتغال به کار در واحدهای آموزشی آن دسته از روحانیون وظیفه که متقاضی تدریس هستند باید دوره مهارت آموزی مشابه با سرباز معلمان را طی کنند.

سایر موارد اجرایی:

1. هرگونه کسر خدمت مانند حضور پدر در جبهه، بسیج فعال بعد از صدور حکم اعزام از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه و پس از 21 ماه خدمت قابل پذیرش است.

2. میزان مرخصی افراد بر اساس ابلاغیه‌های ستاد کل نیروهای مسلح بوده و صرفا در تابستان قابل استفاده است.

3.رعایت دستورالعمل‌های مالی مربوط به حقوق و مزایای سربازان طلبه و همچنین هزینه‌های آموزش نظامی آنان از سوی استان‌ها الزامی است.

4. به کارگیری مشمولین طرح در شهرهای قم، مشهد و اصفهان مجاز نمی باشد.

مرکز تربیت مبلغ معلم ایجاد شد/طلاب در هشت رشته می‌توانند معلم شوندآموزش‌وپرورش به شدت به طلاب و مبلغان نیاز داردپردیس "تربیت معلم مبلغ" چه معلمانی را تربیت می‌کند؟

انتهای پیام/

R1014132/P/S2,22/CT12 واژه های کاربردی مرتبط معلمان معاونت برنامه ریزی آموزش و پروزش وزارت آموزش و پرورش

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 ۲۲ بهمن حسن روحانی راهپیمایی 22 بهمن جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۷۰۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عباس عبدی: دولت با این وضعیت می‌افتد؛ احتیاجی نیست کسی دولت را براندازد / اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم / عارف در ۹۲، خودش آمد و کاندیدا شد؛ اصلاح طلبان به او نگفته بودند نامزد شود / تیم انتخابات قالیباف بسیار ناتوان است؛ در ۹۲ نمی‌
 • تأکید رهبران و پیروان ادیان الهی بر دفاع از عزت و سربلندی ایران
 • موسوی لاری: احمدی‌نژاد چراغ سبز برای حمله به حاکمیت گرفته است
 • دلایل دریافت «ربح مرکب»/ جریمه بر جریمه اِشکال مضاعف دارد/ «یارانه مخفی» عظیم به ده شرکت پتروشیمی
 • با صندوق‌های رأی قهر نمی‌کنیم/ مستندات خاتمی درباره انتخابات ۸۸ ، نقل قول‌های اصولگرایان بود
 • با صندوق‌های رأی قهر نمی‌کنیم/ فضای رقابتی یعنی آدم‌های به درد بخور رد صلاحیت نشوند/ مستندات خاتمی درباره انتخابات ۸۸ ، نقل قول‌های اصولگرایان بود/ موضوع حصر کهنه نشده است/ بهاری‌ها عددی نیستند
 • عباس عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد
 • شرایط خدمت وظیفه روحانیون در آموزش و پرورش اعلام شد
 • عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم
 • عباس عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است
 • عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد
 • عباس عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ قیمت بنزین اگر ۵۰۰۰ تومان هم بشود تاثیری بر مردم ندارد!
 • عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است
 • عبدی: سهم مردم از یارانه ۴۵ هزار تومان نبود؛ ۱۵ هزار تومان بود
 • اجاره ۱۰۰ درصد گران شده یا ۳۰ درصد؟
 • اجاره ۱۰۰ درصد گران شده یا ۳۰ درصد؟/ تصمیم‌های ضد و نقیض دولت در احیای کارت سوخت/ «نه» به احیای وزارت واردات
 • سعید عزت‌اللهی مذاکره با استقلال را تکذیب کرد
 • اعلام شرایط خدمت وظیفه روحانیون در آموزش‌وپرورش
 • دریافت «سود مضاعف» مانع رونق تولید است/ مزایای ادغام بانک‎ها