تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز مردم با حضور در صحنه به دشمنان نشان دادند انقلاب اسلامی آنقدر پشتیبان مردمی دارد که در مقابل تحریم ها هیچگونه آسیبی نمی بیند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه در جریان راهپیمایی 22 بهمن به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: جمهوری اسلامی به برکت انقلاب اسلامی در منطقه جایگاه بسیار بالایی دارد.


وی افزود: این جایگاه براحتی به دست نیامده بلکه با ازخود گذشتگی و پابه رکاب بودن مردم حاصل شده است.
سیاری بیان کرد: امروز بازیگر اصلی منطقه هستیم و این، عظمت، نفوذ انقلاب و اقتدار کشورمان را در همه ابعاد نشان می دهد.
معاون ارتش جمهوری اسلامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره توان دفاعی کشورمان گفت: توان دفاعی برای دفاع از مردم است و قابل مذاکره نیست.
سیاری افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، ملتی که نتواند از خود دفاع کند، ملت زنده ای نیست و چون زنده ایم از خودمان هم دفاع می کنیم و به مذاکره در این زمینه نیازی نداریم.
راهپیمایی 22 بهمن امسال از ساعت 9 صبح با حضور گسترده اقشار مختلف مردم همزمان با سراسر کشور در تهران برگزار شد.
تهرام/7247/ 1008

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

بیانیه مقام معظم رهبری مسیر آینده انقلاب را مشخص کرد/به شهادت رساندن پاسداران مدافع وطن واکنش ذلیلانه دشمن به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن بود

آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی همچون اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

 

بیانیه مقام معظم رهبری مسیر آینده انقلاب را مشخص کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در اذکار نماز و آیات قرآن توصیه های مهمی به معاد و روز قیامت شده و به آنان که آیات قرآن را درباره قیامت انکار می کنند هشدار می دهد.

وی افزود: این تذکر به افرادی است که ملاقات خدا را تکذیب می کنند که البته منظور از ملاقات خدا در این آیات قرآن ایمان شهودی یا شهود باطنی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه اعمال ما حاضر است، بیان کرد: در روز قیامت به انسان دو جزا داده می شود یکی جزای عمل و دیگری خود عمل که به فرد نشان داده می شود.

وی گفت: قیامت به طور ناگهانی فرا می رسد همچنین در لحظه احتضار همه اصرار برای انسان کشف می شود و آن لحظه به گفته برخی از مفسران ورودی قیامت است.

نگاه به قیامت بازدارنده و حافظ انسان است

آیت الله علما ادامه داد: یکی از اسم های قیامت یوم الحسرت است که انسان تاسف می خورد همچنین واژه ی یوم الدین نیز به روز قیامت معنا می‌شود که هرروز در نماز به آن یادآوری می شود.

وی بیان کرد: در روز قیامت کسانی خسران می کنند که متوجه قیامت نبودند و ملاقات خداوند را تکذیب می کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه در روز قیامت حتی نمی‌توان یک ذکر بگویم و آن روز تنها روز نتیجه است گفت: این دنیا محل عمل و تلاش است و انسان می تواند اعمال صالح انجام دهد.

به گفته وی،  نگاه به قیامت بازدارنده و حافظ انسان است و هیچ گاه نباید آن را فراموش کنیم تا گرفتار زیان نشویم.

وی با تاکید بر اینکه قیامت به طور ناگهانی رخ می دهد و انسان یک باره از برزخ بیرون می‌آید و وارد قیامت کبری می‌شود افزود: اقتضای لطف الهی تفهیم همه مسائل است تا دچار خسران نشویم.

تقوا دژ محکمی برای ما است

آیت الله علما در ادامه با اشاره به سخنی از حضرت علی علیه السلام مبنی بر اینکه تقوا دژ محکمی برای آنان است که به آن پناه می‌برند گفت: نباید تنها به زبان از تقوا دم بزنیم بلکه باید به آن پناهنده شویم.

وی با اشاره به روز سیزدهم جمادی الثانی به عنوان سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا از روز یکم اسفندماه به عنوان روز انتخاب اولین گروه از فقهای شورای نگهبان توسط امام راحل یاد کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین با گرامیداشت روز یکم اسفند ماه شهادت مرحوم حجت‌الاسلام شیخ فضل الله محلاتی نماینده امام خمینی(ره ) در سپاه، گفت: امروز روز روحانیت و روز دفاع مقدس است.

شکست استکبار جهانی از مردم ایران موجب شد تا دشمنان به اقدامات تروریستی دست بزنند

وی عنوان کرد: به دنبال شکست استکبار جهانی از مردم ایران با حضور آنان در یوم الله ۲۲ بهمن برای تلخ کردن کام ملت بزرگ ایران دست به اقدامات تروریستی و شهادت جمعی از پاسداران زدند که از سوی حکومت اسلامی محکوم است.

آیت الله علما افزود: همانگونه که فرماندهی کل قوا فرمود این موضوع باید با جدیت دنبال شود و همسایه ها نیز متوجه باشند و دولت هم باید اقدامات قانونی مربوطه را انجام دهد.

وی حضور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را جانانه دانست و گفت: بسیاری از مردم به اذعان مصاحبه هایی که در صدا و سیما پخش می شد برای نخستین بار و تنها برای اینکه بی اثر بودن تحریم‌ها را به ترامپ نشان دهند در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند.

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن جواب عملی به تحریم‌های امریکا است

خطیب جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه زبان و قلم از بصیرت و زمان شناسی مردم قاصر است عنوان کرد: این حضور مردم جواب عملی آنان به تحریم‌های آمریکا و دشمنان است.

وی اظهار داشت: این حضور مردم در حالی است که مردم با وجود سختی‌ها و تورم و گرانی‌ها حضور یافتند و دنیا از این حضور متحیر شد و این گونه از اصل اسلام و انقلاب و ولایت فقیه و نظام حمایت کردند.

بیانیه مقام معظم رهبری راه روشن انقلاب است

به گفته آیت الله علما، همچنین بیانیه مقام معظم رهبری در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حاوی بیان فرهنگ انقلاب و مسیر و اهداف آن بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این بیانیه پر از نکات دقیقی است خاطرنشان کرد: ورود و خروج این بیانیه توجه به جوانان به عنوان سرمایه های کشورمان است در واقع منابع طبیعی نباید به عنوان سرمایه قلمداد شوند بلکه این جوانان هستند که سرمایه های کشور محسوب می شوند؛ آنان که فناوری های هسته ای را به دست آوردند و موشک ساختند و مدیریت هشت سال دفاع مقدس را در دست گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همچنین با اشاره به اینکه همه در برابر جوانان مسئول هستیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری در ابتدای بیانیه خود خطاب به جوانان فرمود جوانان عزیز باید از گذشته انقلاب و آینده آن حراست کنند.

نگاه و امید به داخل کشور رمز موفقیت است

وی با بیان اینکه ایشان از مسئولین خواستند که نگاه به داخل داشته باشند، تصریح کرد: از زمان قاجار و پهلوی کسی برای ملت ایران کاری نکرده است.

آیت الله علما افزود: تأکید مقام معظم رهبری به همه به ویژه دولتمردان به عنوان صاحبان امضای قانونی این است که به داخل نگاه داشته باشند که این رمز موفقیت است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمود نباید به غرب خوش بین باشیم افزود: در حالی که گفته می‌شود ۹۸ درصد دارو در کشور تامین می‌شود تامین دارو از غرب به چه معناست در زمان جنگ و تحریم ما موشک می ساختیم چگونه است نمی‌توانیم چند قلم دارو را تهیه کنیم.

خطیب جمعه کرمانشاه گفت: همچنین مقام معظم رهبری از بینش بسیار و حکمتی والا برخوردار است و به عنوان پیشوای مردم راهنمایی جامعه را بر عهده دارد و در سایه این رهبری مردم با وجود باران و برف و سرما در اقصی نقاط کشور با وجود گرانی ها و تحریم‌های برای اینکه بگویند پای نظام ایستاده ایم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند.

مسئولان بدهکار مردم هستند

وی افزود: نباید این را فراموش کنیم که در طول هشت سال دفاع مقدس جوانان زیادی پرپر شدند امروز هم مردم ما بینش جهانی و بین المللی دارند و با حضور خود کنفرانس ورشو را بی ارزش کردند.

آیت الله علما ادامه داد: امروزه عیار معنویت در جوانان ما بالاست آنان در مراسمات شبهای قدر، اعتکاف، محرم حضور با شکوهی دارند همچنین معیار اخلاقی در عموم مردم بالاست بر همین مبنا ما بدهکار مردم هستیم.

وی عنوان کرد: تمام دستگاه‌ها و هیئت ها بدانند ما به مردم بدهکار هستیم و تا جایی که توان داریم باید به مردم خدمت کنیم.

خطیب جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام راحل در زمان حیات خود فرمود به من خدمتگذار و نه امام و رهبر بگویید بنابراین باید خدمتگذار به مردم باشیم در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری عالمی حکیم است که به عنوان راهنما پیشگام همه مردم است.

هشدار به حرکات خلاف شئون در قصرشیرین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  اسلام آباد خبر،  حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامى تحت عنوان «گام بزرگ دوم انقلاب اسلامى»، بیانیه ای مهم و راهبردى که ترسیم‌کننده افق آینده انقلاب اسلامى است، اظهارکرد:  اولا؛ خداوند منان را باید به‌خاطر نعمت برخورداى از وجود چنین رهبرى حکیم، دانا و آینده نگر شکرگزار باشیم. ثانیاً؛ آمادگى خودرا جهت تحقق اهداف عالیه آن حکیم فرزانه جهت دستیابى به افق مورد انتظار و زمینه‌سازى براى ظهور صاحب اصلى کشورحضرت بقیه الله الاعظم(عج) اعلام می داریم.

امام جمعه اسلام آباد غرب در  خطبه های نماز جمعه  امروز نسبت  به حرکات ضد اخلاقی و ضد ارزشی در قصرشیرین هشدار داد و گفت: حرکات خلاف شئون  جمعی از زنان تحت عنوان ورزش در حضور معاون وزیر ورزش هیچگونه توجیه شرعی و اخلاقی ندارد.

وی افزود: برای استان کرمانشاه مهد غیرت ایثار و شجاعت و قصرشیرین سرزمین نخل های سوخته که قدم به قدم ِآن متبرک به خون شهیدان است، قابل قبول نیست که این حرکات ضدغیرت دینی و فرهنگ ایثار و شهادت در آن انجام بگیرد.

حجت الاسلام محمدطه مهری  با بیان اینکه؛ این گونه برنامه ها یا از روی خیانت است یا غفلت غیر قابل توجیه است، عنوان کرد:  دست اندرکاران و مسئولان ورزش و جوانان استان هرچه زودتر ضمن عذرخواهی باید عوامل را معرفی و از کار بر کنار کنند.  بجاست مدعی العموم ورود پیدا کرده و با مسببین  برخورد قاطع داشته باشد.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به بررسى کنوانسیون پالرمو، خاطرنشان ساخت:  شنبه قرار است کنوانسیون «پالرمو» در مجمع تشخیص مصلحت نظام به راى اعضاى محترم آن گذاشته شود.بررسى کنوانسیون پالرمو حساسیتهاى زیادى دارد که لازم است اعضاى محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن‌ها توجه لازم را داشته باشند. یکى این‌که اگر مجمع راى مثبت به این لایحه بدهد، این برداشت به‌وجود خواهد آمد که مجمع تشخیص در زیر فشارهاى کشورهاى اروپایى این کنوانسیون را تصویب کرده است. این وضعیت اصلا به صلاح کشور نیست. سبب گستاخ تر شدن اروپایی ها خواهد شد. ضمن آن که مجمع تشخیص مى‌تواند با تصمیم قاطع در زمینه کنوانسیونهاى مورد بحث که از سوى اروپا هم مورد مطالبه قرار گرفته، پاسخ قاطعى به دشمنان نظام اسلامى بدهد.

وی تصریح کرد: عدم تصمیم گیرى درباره این لایحه به صلاح کشور و نظام نیست. کشور خاطره خوبى از معطلى دو سال و نیم مذاکره در قضیه مذاکرات برجام ندارد. کشور با ظرفیتهاى فراوانى که دارد نمیتواند معطل باشد. لذا براى استفاده از این ظرفیتها نیازمند تصمیمهاى قاطع و شجاعانه هستیم. هم‌چنین عدم تصمیمگیرى سبب مى‌شود که دشمنان احساس کنند با فشار بیشتر مى‌توانند نظام اسلامى را مجبور به تصویب قوانین مربوطه کنند. لذا تصمیم روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام حساسیتهاى فراوان دارد و باید با حفظ احترام اعضاى مجمع براى موفقیت آن‌ها دعا کنیم تا از این آزمون، سربلند بیرون آیند.

امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامى چکیده‌اى از مهم‌ترین فرازهاى بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامى تحت عنوان «گام بزرگ دوم انقلاب اسلامى» را مورد اشاره قرار داد:

۱-       این بنده‌ى ناچیز مایلم با جوانان عزیزم، سخن بگویم. سخن اوّل درباره‌ى گذشته است.

*       عزیزان! نادانسته‌ها را جز با تجربه‌ى خود یا گوش سپردن به تجربه‌ى دیگران نمیتوان دانست. بسیارى از آنچه را ما دیده و آزموده‌ایم، نسل شما هنوز نیازموده و ندیده است. ما دیده‌ایم و شما خواهید دید. دهه‌هاى آینده، دهه‌هاى شما است و شمایید که باید کارآزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن‌را هرچه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدّن نوین اسلامى و آمادگى براى طلوع خورشید ولایت عظمى (ارواحنافداه) است، نزدیک کنید.

*       رهزنان فکر و عقیده و آگاهى بسیارند؛ حقیقت را از دشمن و پیاده نظامش نمیتوان شنید. انقلاب اسلامى و نظام برخاسته از آن، از نقطه‌ى صفر آغاز شد؛ اوّلاً: همه‌چیز علیه ما بود، ثانیاً: هیچ تجربه‌ى پیشینى و راه طى شده‌اى در برابر ما وجود نداشت. به رغم همه‌ى این مشکلات طاقت‌فرسا، جمهورى اسلامى روز به روز گامهاى بلندتر و استوارترى به جلو برداشت. این چهل سال، شاهد جهادهاى بزرگ و افتخارات درخشان و پیشرفتهاى شگفت‌آور در ایران اسلامى است. عظمت پیشرفتهاى چهل‌ساله‌ى ملّت ایران آنگاه بدرستى دیده مى‌شود که این مدّت، با مدّتهاى مشابه در انقلابهاى بزرگى همچون انقلاب فرانسه و انقلاب اکتبر شوروى و انقلاب هند مقایسه شود.

*       روحیه و باور «ما مى‌توانیم» منشأ برکات بزرگ شد: اوّلاً: ثبات و امنیّت کشور و تمامیّت ارضى و حفاظت از مرزها را که آماج تهدید جدّى دشمنان قرار گرفته بود، ضمانت کرد. ثانیاً: موتور پیشران کشور در عرصه‌ى علم و فنّاورى و ایجاد زیرساخت‌هاى حیاتى و اقتصادى و عمرانى شد که تاکنون ثمرات بالنده‌ى آن روز به روز فراگیرتر مى‌شود. ثالثاً: مشارکت مردمى را در مسائل سیاسى مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌هاى داخلى، حضور در صحنه‌هاى ملّى و استکبارستیزى به اوج رسانید. رابعاً: بینش سیاسى آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللى را به گونه‌ى شگفت‌آورى ارتقاء داد. خامسا: کفّه‌ى عدالت را در تقسیم امکانات عمومى کشور سنگین کرد. سادساً: عیار معنویّت و اخلاق را در فضاى عمومى جامعه بگونه‌اى چشمگیر افزایش داد. سابعاً: نماد پر ابّهت و با شکوه و افتخارآمیز ایستادگى در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در رأس آنان آمریکاى جهان‌خوار و جنایت‌کار، روز به روز برجسته‌تر شد.

۲-       برکات انقلاب اسلامى‌* 

    بدانید که اگربى‌توجّهى به شعارهاى انقلاب و غفلت از جریان انقلابى در برهه‌هایى از تاریخ چهل‌ساله نمى‌بود - که متأسّفانه بود و خسارت‌بار هم بود چ‌بى‌شک دستاوردهاى انقلاب از این بسى بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمانهاى بزرگ بسى جلوتر بود و بسیارى از مشکلات کنونى وجود نمیداشت.

*       امّا راه طى شده فقط قطعه‌اى از مسیر افتخارآمیز به‌سوى آرمانهاى بلند نظام جمهورى اسلامى است. دنباله‌ى این مسیر که به گمان زیاد، به دشواریِ گذشته‌ها نیست، باید با همّت و هشیاری و سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طى شود. مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه‌ى میدان‌هاى سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و بین‌المللى و نیز در عرصه‌هاى دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید شانه‌هاى خود را به زیر بار مسؤولیّت دهند، از تجربه‌ها و عبرتهاى گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابى و روحیه‌ى انقلابى و عمل جهادى را به کار بندند و ایران عزیز را الگوى کامل نظام پیشرفته‌ى اسلامى بسازند.

 *       نکته‌ى مهمّى که باید آینده‌سازان در نظر داشته باشند، این است که در کشورى زندگى مى‌کنند که از نظر ظرفیّتهاى طبیعى و انسانى، کم‌نظیر است و بسیارى از این ظرفیّتها با غفلت دست‌اندرکاران تاکنون‌بى‌استفاده یا کم‌استفاده مانده است. همّتهاى بلند وانگیزه‌هاى جوان و انقلابى، خواهند توانست آن‌ها را فعّال و در پیشرفت مادّى و معنوى کشور به معنى واقعى جهش ایجاد کنند.

*       مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور، نیروى انسانى مستعد و کارآمد با زیربناى عمیق و اصیل ایمانى و دینى است. جمعیّت جوان زیر ۴۰ سال که بخش مهمّى از آن نتیجه‌ى موج جمعیّتى ایجاد شده در دهه‌ى ۶۰ است، فرصت ارزشمندى براى کشور است. به‌جز این‌ها، فرصتهاى مادّى کشورنیز فهرستى طولانى را تشکیل مى‌دهد که مدیران کارآمد و پُرانگیزه و خردمند مى‌توانند با فعّال کردن و بهره‌گیرى از آن، درآمدهاى ملّى را با جهشى نمایان افزایش داده و کشور را ثروتمند وبى‌نیاز و به معنى واقعى داراى اعتماد به نفس کنند و مشکلات کنونى را برطرف نمایند. ایران از نظر ظرفیتهاى استفاده نشده طبیعى و انسانى در رتبه‌ى اوّل جهان است.بى‌شک شما جوانان مؤمن و پرتلاش خواهید توانست این عیب بزرگ را برطرف کنید

جشن پیروزى انقلاب اسلامى و راهپیمایى ده‌ها میلیونى مردم در هزاران شهر و روستا در اقصى نقاط ایران اسلامى به باشکوه‌ترین شکل ممکن برگزار شد و از این بابت باید شکرگزار خداوند منان و قدردان ملت فهیم و بصیر ایران بود.

*       حضور کم نظیر ملت ایران در راهپیمایى امسال آنهم در شرایطى که مقامات آمریکایى با گزافه گویى، سخن از پایان عمر انقلاب اسلامى ملت ایران سر مى‌دادند بسیار حائز اهمیت بود و مى‌توان گفت که ملت با بصیرت ایران چشم دشمن را با این حضور خود کور کرد و همه نقشه‌هاى آن‌ها را نقش برآب نمود.

  *       بخشى از پیام‌ها و پیامدهاى راهپیمایى پرشور و شعور امسال ملت ایران را مى‌توان چنین بر شمرد: ۱- تقویت بنیه جمهوریت و قدرت نرم نظام ۲- نمایش قدرت و اتحاد مردمى به دشمن ۳- امیدوارى دوستداران داخلى و خارجى انقلاب ۴- زمان‌شناسى ملت على‌رغم مشکلات اقتصادى ۵- افزایش اتحاد ملت در برابر تهدیدات دشمن ۶- نمایش خطاى دوباره در محاسبات آمریکا ۷- انجام وظیفه مردم و رسیدن نوبت مسؤولان.

*       در کنار پیام‌هاى گفته شده مى‌توان گفت که راهپیمایى پرشکوه ۲۲ بهمن دو پیام کلیدى و بسیار مهم نیز داشت.نکته اول؛ آن‌که ملت ایران فریب این ترفند دشمن را نخورده و مى‌داند که راه عبور از مشکلات، سازش و تسلیم نیست که اگر چنین بود نشانه آن باید کمرنگ شدن حضورشان در این یوم الله مى‌شد که نه تنها چنین نشد بلکه این حضور حماسى نشان داد نگاه ملت به مشکلات اقتصادى، درست برخلاف خواست و نظر دشمن است. نکته دوم؛ آن‌که مردم با حضور خود نشان دادند، اگرچه گلایه‌هاى جدى در زمینه مسائل معیشتى دارند اما میان عملکرد مسؤولان و اصل نظام و انقلاب تفکیک قائل هستند و ناکارآمدى و اهمال برخى مسؤولان را به پاى انقلاب اسلامى نمى‌گذارند.

حجت الاسلام مهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به  مناسبت های پیش رو گفت: 30بهمن/ (13 جمادى)؛ وفات «ام البنین» و روز تکریم مادران و همسران شهدا؛  وفات بانوى صبر و استقامت، حضرت «ام‌البنین» همسر گرامى حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر علمدار کربلاحضرت قمر بنى‌هاشم ابوالفضل العباس(ع). به مناسبت وفات این شیر زن صدراسلام که در زندگى وفادارانه خود با حضرت امیرمومنان(ع) سختى‌ها و مرارت‌هاى بسیارى را تحمل کرد و پس از آن نیز در عزادارى فرزندان شهید خود در واقعه جانگداز کربلا صبر و استقامت ورزید و به رشادت آنان فخر و مباهات کرد؛ روز «تکریم مادران و همسران شهدا» نام گذارى شده است تا جایگاه مهم این عزیزان در پیروزى اسلام و غلبه بر دشمنان گرامى داشته شود. بانوانى که با بصیرت و ولایتمدارى خود همچون حضرت‌ام البنین(س) اگرچه در کارزار جهاد کربلاى ایران حضور نداشتند، اما عطر ایمان، نگاه ولایتمدار، تفکر حسینى و شجاعت ایثارگرى را قطره قطره در کام فرزندانشان نشاندند و دلیرانه در کنار همسران خود ماندند که بدون هیچ ملاحظه و دغدغه-اى، خانه و خانواده را ترک گفته و جان در طبق اخلاص نهاده و حماسه شهادت و ایثار را در تاریخ این سرزمین جاودانه کنند.

وی افزود: اول اسفند؛ شهادت حجت‌الاسلام شیخ «فضل الله محلاتى» (1364. ش) و روز روحانیت و دفاع مقدس‌ است؛ شهید محلاتى؛الگوى مثال زدنى براى مسؤولین نظام اسلامى‌ است.

 

 

شهادت پاسداران مدافع وطن واکنش ذلیلانه دشمن به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به عملیات تروریستی گروهک جیش الظلم در زاهدان ضمن محکوم نمودن این اقدام تروریستی و عرض تسلیت به ملت ایران اظهارداشت: جمعی از پاسداران وطن که خود را وقف حراست از مرزها و پاسداری از امنیت مردم کرده اند در یک عملیات تروریستی ، مظلومانه به فیض شهادت نائل آمدند .

وی افزود: این اقدام واکنشی ذلیلانه نسبت به حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن می باشد که بی اثری هم افزایی مرتجعین منطقه با آمریکا و اسرائیل را در تحریم و تحمیل دشمنی بر ایرانیان نشان داد.

خطیب جمعه شهرستان با تاکید بر لزوم پاسخ قاطع کشوربه تروریست ها اذعان داشت: پاسداران جمهوری اسلامی ایران با اقتدار تمام جواب این جسارت و عملیات کور آن را خواهند داد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در پیام تسلیت ایشان تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود فرمودند ارتباط عاملان این جنایت با سازمان های جاسوسی برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه مسلم است و دستگاه های مسئول کشور باید بر آن تمرکز کرده و آن را با جدیت تمام دنبال کنند.

فاطمی نصب در ادامه به حضور پرشور مردم شهرستان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اشاره کرد و ضمن تقدیر از این حضور حماسی آنرا دارای پیامهای مهمی دانست و اذعان داشت : اولین پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که ملت ایران فریب ترفند دشمنان را نخورده و می دانند که راه عبور از مشکلات سازش و تسلیم نبوده که اگر چنین بود نشانه آن باید کمرنگ شدن حضور مردم در این راهپیمایی می بود ولی نه تنها اینگونه نشد بلکه این حضور حماسی نشان داد که نگاه ملت به مشکلات اقتصادی درست برخلاف خواست و نظر دشمن است.

وی پای انقلاب ماندن مردم را دومین پیام مهم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن برشمردو ادامه داد: مردم با حضور خود نشان دادند اگر چند گلایه های جدی در زمینه مسائل معیشتی دارند اما میان عملکرد مسئولان و اصل نظام و انقلاب تفکیف قائل بوده و ناکارآمدی و اهمال برخی مسئولان را به پای انقلاب نمی گذارند.

امام جمعه شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبری انقلاب اشاره کرد و گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روشن، به تبیین دستاوردهای بزرگ چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه های اساسی به منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را ارائه کردند.

فاطمی نسب افزود : بیانیه گام دوم فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را در آینده رقم زده و انقلاب را به آرمان بزرگ خود که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج) است نزدیک می کند.

وی در ادامه به اقدامات ضد ارزشی اتفاق افتاده در قالب برنامه‌های فرهنگی در جامعه اشاره کرد و گفت : اقدامات ضد ارزشی که در جامعه در قالب برنامه های فرهنگی انجام می شود همچون تک خوانی زنان در جشنواره فیلم فجر در حضور مسئولین کشوری و رقص زنان و حرکات موزون بانوان در انظار عمومی مسئولین کشوری و محلی درقالب همایشی باعنوان جشنواره ورزش بانوان در قصرشیرین با ارزشهای اصیل اسلامی وایرانی درتصادبوده و هنجارشکنی در جامعه می باشد که امیدواریم توسط مسئولین مربوطه پیگیری شود تا دیگر شاهد چنین هنجارشکنی هایی در جامعه نباشیم.

 

حرکات جشنواره ورزشی قصرشیرین خلاف شرع و محکوم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از مطلع الفجر، امام جمعه قصرشیرین در خطبه‌های نمازجمعه این شهر در واکنش به حواشی جشنواره ورزشی این شهرستان: قصرشیرین معراجگاه شهدا و دروازه کربلاست و در این شهرستان با این قدمت تاریخی و دینی در انظار عمومی و در مقابل چشمان مسئولان و نامحرمان حرکات خلاف عفت و حیا و فرهنگ عمومی صورت گرفت که قلب خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و دلسوزان اسلام و انقلاب را به درد آورد.

جمهوری اسلامی ایران نظام ارزش‌های دینی است و انقلاب ما هم یک انقلاب دینی است؛ لذا در این جامعه برنامه‌ها و رفتارها و گفتارها باید بر اساس موازین اسلامی باشد.

ما مخالف ورزش نیستم بلکه همواره از حامیان ورزش شهرستان بوده و هستیم اما اجرای آن باید بر طبق موازین شرعی و احکام اسلامی باشد و نه اینکه در انظار عمومی به راحتی حرام الهی و خلاف عفت عمومی صورت گیرد.

آیا مسئولینی که در این برنامه حاضر بودند از جمله معاون وزیر ورزش نمی‌داند حرکات خلاف شرع و حرام الهی است؟!

آیا نمی‌داند که مردم خون‌ها داده‌اند؛ به این فکر نکردند که چطور باید جوابگوی شهدا و خانواده آنها باشند؟!

ما این عمل را محکوم می‌کنیم و خواسته مردم این شهرستان ولایی هم این است که بار دیگر شاهد تکرار این برنامه‌ها نباشند.

استاندار کرمانشاه هم باید برخورد قاطع و انقلابی داشته باشد که بار دیگر کسی جرات اجرای این حرکات ضدارزشی در نظام اسلامی را نکند.

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: سياسي چهل سالگي انقلاب راهپيمايي سياري

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۷۲۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سه تجربه تاریخی مردم ایران/ اجلاس ورشو در تضاد با حقوق بین‌الملل
 • اهدای حکم استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش به دریادار سیاری
 • عیوبی که رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد ایران برشمردند/ آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی با چه شاخصه‌های اقتصادی همراه است؟
 • انقلابی که پشتوانه آن مردم هستند با سرافرازی می ماند/ نشست ورشو هم شکست می خورد
 • تحريم ها هيچگاه تهديد نبوده بلکه يک فرصت است
 • بیانیه «گام دوم انقلاب» بینیش عمیق رهبری را نشان داد
 • دیدار ظریف با سران مقاومت لبنان/ شکست آمریکایی‌ها در ورشو
 • واکنش نماینده ایرانشهر به جنایت تروریستی علیه اتوبوس رزمندگان سپاه/ حوادث تروریستی به پشتوانه آمریکا اجرا می‌شود
 • آموزش و پرورش با توانی مضاعف تحول در نظام تعلیم و تربیت را در پیش خواهد گرفت
 • نقش مردم و مسئولان در خنثی سازی تحریم‌های اقتصادی
 • تئاتر استان‌ها، برگ برنده کیفیت بخشی به جشنواره تئاتر فجر
 • مردم محکم ترین پشتوانه انقلاب اسلامی ایران هستند
 • تحول در نظام تعلیم و تربیت به پشتوانه معلمان در گام دوم انقلاب
 • بیانیه الوفاق به مناسبت هشتمین سالروز آغاز انقلاب مردمی در بحرین
 • تحول در نظام تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب
 • حمله تروریستی سیستان و بلوچستان نشان از شکست و زبونی دشمنان دارد/ دشمنان از پشتوانه مردمی انقلاب غافل‌اند
 • عرضه ۱۰ هزار اثر در نمایشگاه کتاب ملی دفاع مقدس
 • هشتمین سالروز نهضت مردمی بحرین / عجز رژیم آل خلیفه در خاموش کردن زبانه‌های انقلاب
 • دستان پر توان نظام اسلامی با سامانه های موشکی کروز