مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تهدید نظامی دشمن جدی نیست و ملت ایران توجهی به کری‌خوانی آمریکایی‌ها و شعارهای بی‌حساب و کتاب آن‌ها ندارد.

سردار حسین دقیقی شامگاه یکشنبه در مراسم جشن انقلاب اسلامی در شهرستان بهارستان با اشاره به تحولات انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد آن اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی بی‌شمار است و در این 40 سال خدمات جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با پیش از انقلاب قابل قیاس نیست و هر چند مشکلاتی وجود دارد اما با تبعیت از ولی‌فقیه می‌توان بر این مشکلات نیز غلبه کرد.

وی ادامه داد: حرکت و مسیر انقلاب اسلامی در دنیا از چنان شتابی برخوردار است که کشورهای جهان از آن الگو گرفته و راه و روش خود را در مسیر انقلاب اسلامی تعیین می‌کنند کما اینکه آمریکایی‌ها نیز از این شتاب به خوبی آگاه هستند.

انقلاب اسلامی همه نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کرده است

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سناریوهای آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از هیچ اقدامی علیه ایران از تحریم اقتصادی و سیاسی و مسائل اخلاقی گرفته تا تهاجم رسانه‌ای دریغ نکردند، اما حرکت انقلاب اسلامی از چنان اقتداری برخوردار است که همه نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرده است.

سردار دقیقی با اشاره به فعالیت 2 هزار و 400 شبکه و رسانه فارسی‌زبان علیه مردم، خانواده‌ها و جوانان ایرانی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی جنگ فرهنگی وسیعی به راه انداختند اما تاکنون نتوانسته‌اند با تهاجم فرهنگی به اساس انقلاب ضربه وارد کنند.

وی با اشاره به اجرای 240 سناریو برای سرنگونی جمهوری اسلامی توسط آمریکا بیان کرد: کشورهای غربی در رأس آن‌ها آمریکا با اجرای برنامه‌ها و توطئه‌ها، تلاش بسیاری برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران داشتند که همه آن‌ها توسط ملت ایران تو دهنی‌های بی‌شماری خوردند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر عصبانیت آمریکا از راه و روش انقلاب اسلامی و تأثیر آن بر کشورهای دیگر گفت: انقلاب اسلامی یکی از بزرگ‌ترین و فراگیرترین انقلاب‌های جهان است که با تقدیم 240 هزار شهید در دوران جنگ تحمیلی توانست ایران اسلامی را بیمه کند.

امنیت ملت با شعار محقق نمی‌شود

سردار دقیقی سپس با اشاره به تهدیدات نظامی آمریکا تصریح کرد: 240 فروند شناور ناتو در خلیج‌فارس و دریای عمان مترصد ناامیدی و خشم ملت ایران از انقلاب اسلامی، فشارهای اقتصادی و گرانی‌ها هستند که با به رُخ کشیدن قدرت خود امنیت ایران را جریحه‌دار کنند.

وی ادامه داد: امنیت یک ملت شوخی‌بردار نیست و با شعار محقق نمی‌شود، استراتژی ما در برابر قدرت‌های فرامنطقه‌ای استراتژی بازدارندگی مؤثر است که سبب پشیمانی دشمن از حمله به کشور ما می‌شود.

ملت ایران عامل قدرت‌بخش انقلاب اسلامی است

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به 4 مؤلفه استراتژی بازدارندگی ایران در دنیا بیان کرد: مهّم‌ترین مؤلفه این است که دشمن نتواند برآورد درستی از شدّت و همچنین وسعت حمله ما داشته باشد و دیگر اینکه دشمن نتواند تلفات خود را پیش‌بینی و امید به پیروزی داشته باشد که این مسئله بسیار حائز اهمیت بوده و دشمن نیز از این موضوع آگاه است و به همین دلیل هیچ‌وقت نمی‌تواند وارد جنگی علیه ایران شود.

سردار دقیقی اظهار داشت: عامل قدرت‌بخش ایران موشک‌های آن نیست بلکه مردم آن است و تا زمانی که مردم پشتوانه انقلاب اسلامی باشند توانمندی نظامی دشمنان به هیچ کاری نمی‌آید همچنان که امروز سلاح هسته‌ای اسرائیل با سخنرانی سید حسن نصرالله به بزرگ‌ترین تهدید علیه اسرائیل تبدیل شده است.

ملت ایران گوشش از کری‌خوانی آمریکا پر است

وی افزود: تهدید نظامی دشمن جدی نیست و ملت ایران توجهی به کری‌خوانی آمریکایی‌ها و شعارهای بی‌حساب و کتاب آن‌ها ندارد، چرا که قیام این ملت برای خدا بوده و هیچ‌گاه هدف ما از جنگ برای خاک و فتح خرمشهر نبوده بلکه برای اعتلای اسلام بوده است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: بیکاری، گرانی، مشکلات اقتصادی مشکل اصلی کشور است که می‌توان همچون ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن، با وحدت و یکپارچگی ملت ایران و پشتیبانی از ولایت فقیه این مشکلات را نیز برطرف و دشمن را مرعوب خود ساخت./ تسنیم

 

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

6 آسیب اولویت جدی گلستان/ لزوم توقف حوزه کمی و ارتقاءحوزه کیفی دانشگاه ها

آیین افتتاحیه دوره آموزشی تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی اسلامی ویژه تشکل های دینی و سازمان های مردم نهاد استان در سازمان تبلیغات اسلامی در گرگان برگزارشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛  فتح الله نوری امروز دراین مراسم اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با ورود همه دشمنی ها چهل سالگی خود را جشن گرفت و وارد دهه پنجم انقلاب شده است .

وی  با بیان اینکه شکل مبارزه در دهه پنجم انقلاب متفاوت شده است، افزود: چهل سال انقلاب اسلامی در حوزه زیر ساخت های علمی پزشکی نظامی، آموزشی و ..پایه ریزی شده است .

رئیس بنیاد صیانت از بنیاد خانواده گلستان تصریح کرد: دشمن به دنبال تغییر رفتار و سپس ساختار در جامعه ماست و تمام تلاش خود را در این عرصه بکار بسته، لذا مقام معظم رهبری به جوانان و سپس مسئولان  و مردم هشدار داده است.

60 درصد از ظرف انقلاب اسلامی پرشده است

نوری بیان کرد: به اذعان خود غربی ها،60 درصد از ظرف انقلاب اسلامی پرشده است و ما بای به دنبال 40 درصد دیگر آن باشیم که حوزه های اجتماعی و فرهنگی است .

معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری گلستان  با اشاره 17 تهدید جدی در حوزه اجتماعی، خاطرنشان کرد: امروز عصر پدیده  هاست و پدیده ها آنقدر متکثر شده اند که می توانند حکومت ها را ساقط کنند و ملت های مقتدر را از پای در آورند لذا نسبت به پدیده های اجتماعی باید حساس بود.

نوری به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت:  در تعریف آسیب ها می توان گفت که هرکس  ازهنجارهای  پذیرفته جامعه  عبور کند و به سمت ناهنجاری برود به خود و سپس خانواده و جامعه آسیب می رساند بنابراین   باید به آن حساس بود .

رئیس بنیاد صیانت از بنیاد خانواده گلستان به ذکر آسیب های احصا شده در کشور پرداخت و یادآورشد: حاشیه نشینی  و بافتهای فرسود،  مفاسد اخلاقی، اعتیاد ، امنیت عمومی و مسائل اجتماعی فرهنگی محیط های دانشگاهی،نارضایتی از کارکردهای اداری، آسیب های اجتماعی کودکان، اختلالاط روانی ازجمله  آن است .

آمار مجردها و مطلقه ها در کشور نگران کننده است

نوری در حوزه آسیب های طلاق گفت: آمار مجردها و مطلقه ها در کشور نگران کننده است بنابراین باید  حاکمیت، دولت و مردم تسهیل ازدواج باشند و در  کنترل  و مراقبت از همپاشیدگی  و تحکیم بنیان خانواده برنامه  های مدون داشته باشند .

وی با بیان اینکه در حوزه توسعه کمی مراکز دانشگاهی نمره 20 داریم، گفت:  در حوزه کیفی  خوب کار نکرده ایم و تنها آموزش را هدف قرار داده ایم. باید حوزه کمی را متوقف کنیم و ارتقای کیفی بپردازیم.

 درفضای مجازی زمینه را برای دشمن فراهم کردیم

رئیس بنیاد صیانت از بنیاد خانواده گلستان اذعان کرد: رضایت از کارکرد اداری بسیار مهم است چرا که  زمانی جامعه اعتمادش به دستگاه ها ازدست برود نگرانی جدی در ادامه حیات بوجود می آید و این آسیب است .

نوری به آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و گفت:  ازفضای مجازی نه تنها استفاده درست نمی کنیم بله  زمینه را برای دشمن فراهم کردیم  که هر بلایی  سر ما بیاورد  و نقش آفرینی ما در آن صفر است .و آسیب آن هر روز جدی تر می شود .

6 اولویت جدی استان گلستان

وی 6 اولویت جدی استان را  مهاجرت و حاشیه نشینی، مواد مخدر و اعتیاد،، طلاق، مفاسد اخلاقی، خودکشی و کودکان باز مانده از تحصیل برشمرد.

وی ادامه داد: متاسفانه آمارها نشان می دهد رتبه استان در حوزه  اعتیاد در سال 96 ، دوم، مفاسد اخلاقی، چهارم  و در سایر موارد نیز نگران کننده است و مسئولان استانی به جد باید به این حوزه و کاهش آن برنامه داشته باشند.

نوری به نقش موثر تشکل های مذهبی اشاره کرد و گفت: تشکل های مذهبی  و نخبگان اجتماعی مانند علما هستند  و همه باید در یک سنگر قرار گیریم و به وظیفه مان  عمل کنیم. و وظیفه سنگربانی برای همه است .

رئیس بنیاد صیانت از بنیاد خانواده گلستان با بیان اینکه برای هر تشکل همسویی باید مبنایی تعریف کنیم و آن را از تحریف و انحراف دور بداریم، بیان کرد: بنیادصیانت از بنیاد خانواده ذیل بند 5 اصل 155 در وظایف قوه قضاییه قرار داده شده است که تاکنون مغفول مانده است  و باید احیا شود. این بنیاد غیر دولتی، همه امکانات دولتی و غیر دولتی را  و افراد حقیقی، حقوقی و خصوص را  در برمی گردد.

ضرورت آموزش شیوه مدیریت منزل

در ادامه غلامرضا منتظری، رئیس بسیج اساتید گلستان با اشاره به نقش اخلاق در بنیان خانواده ،اظهار کرد:  اخلاق یعنی احساس مسئولیت در ارتباط با دیگران معنا پیدا می کند .

وی افزود: ریشه همه سقوط ها در خانواده ها ضعف اخلاق است، لذا دین مقدس اسلام بسیار از آن سخن می گوید و آموزه های فراوان جهت تحکیم اخلاق دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه گلستان تصریح کرد: ابراز عشق و بیان محبت در خانواده بسیار اهمیت دارد و بهترین روش برای مدیریت خانواده است .

وی ادامه داد: بسیاری از موارد ناسازگاری ها در خانواده ریشه در شیوه مدیریت منزل دارد و باید هر یک از افراد آن را یاد بگیرند.

صبر و استقامت در برابر بد اخلاقی های همسر

منتظری با اشاره به صبر و استقامت در برابر بد اخلاقی های همسر بیان کرد:  در زندگی بسیاری از مسائل را باید نشنویم و از آن بگذریم .

وی ادامه داد:  تحمل بد اخلاقی های همسر برای زن ثواب حضرت آسیه همسر فرعون و برای مردان ثواب صبر حضرت ایوب در قرآن و روایات آورده شده است.

انتهای پیام/

 

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۳۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گروه فشار «سیدحسن خمینی» را تهدید کرد!
 • مشاور وزیر ارشاد: باید علت شاد نبودن مردم اصفهان سنجیده شود
 • دفاع مقدس الگویی برای ملت های مستضعف در مقابله با ظالمین جهانی است/ هشدار فرمانده سپاه قدس: هر کس ایران را بیازماید پاسخ سختی خواهد گرفت
 • فرماندهی روحانیون دردفاع مقدس از بی نظیرترین فرماندهی در دوران تاریخ است
 • شهدای روحانی نقش مؤثری را در دوران دفاع مقدس داشتند
 • لاوروف: آمریکا با تهدید نظامی ونزوئلا منشور سازمان ملل را نقض می‌کند
 • ناتو: تهدید کشورهای غربی توسط روسیه غیرقابل قبول است
 • قاچاق تهدید کننده صنعت دامداری در آذربایجان غربی
 • مشاور رییس جمهور سوریه: با طرح اعطای حکومت خودمختاری به کردها مخالفیم
 • فرمانده هوافضای سپاه: ادعای نفوذ آمریکایی‌ها در سیستم موشکی ما دروغ است
 • مخالفت مشاور اسد با طرح اعطای حکومت خودمختاری به کردها
 • فرمانده هوافضای سپاه: ادعای نفوذ آمریکایی‌ها در سیستم موشکی ایران دروغ است
 • فرمانده نیروی هوافضا: در حوزه تسلیحات نظامی برای برداشتن تحریم ها التماس نکردیم
 • مشاور اسد مخالفت خود با ایده اعطای حکومت خودمختاری به کردها را اعلام کرد
 • به سرانجام رسیدن 11 طرح مطالعاتی در سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران
 • مشاور بشار اسد: با ایده اعطای حکومت خودمختاری به کردها مخالفیم
 • ­واکنش مورالس به تهدید نظامی ترامپ علیه ونزوئلا
 • نفوذ سپاه به هواپیماهای جاسوسی آمریکا
 • تهدید ترامپ غیرقابل قبول است