گزیده رباعی معاصر شامل ۴۰۰ رباعی از ۱۰۰۰ رباعی‌سرای معاصر با مقدمه میرجلال‌الدین کزازی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این مجموعه با نام «روزگار و رباعی» در نشر شانی عرضه شده است.

در این مجموعه رباعی‌هایی از بهروز آورزمان، آرش آذرپیک، حامد ابراهیم‌پور، منوچهر ابراهیمی، سیدمهدی ابوالقاسمی، نبی احمدی، بیژن ارژن، وحید اشجع، احسان افشاری، اسلام انصاری‌فر، مهرداد انتظاری، حسین احمدی محجوب، سعید بیابانکی، مریم‌جلالوند، سیداحمد حسینی، مجتبی حیدری، مرتضی خدمتی، حنیف خورشیدی، آیدا دانشمندی، بنیامین دیلم کتولی، محمدرهام، ایرج زبردست، عقیل زورک، عادل سالم، سجاد سعیدنژاد، پیمان سلیمانی، غلامرضا سلیمانی، حمیدرضا شکارسری، امین شیرزادی، عباس صادقی‌زرینی، امید صباغ نو، پویا صداقت، جلیل صفربیگی، ناصر عاشقی، میلاد عرفان‌پور، علی عطری، اصغر عظیمی مهر، فاطمه غلامی جام، علی فردوسی، محمود فروتن، مرضیه فریدونی، سمیه فلاحی، محمدحسین‌قمری، یاسر قنبرلو، حمزه کریم تباح‌فر، علی‌کریمی کلایه، سیامک کیهانی، مجید محبعلی، مصطفی محدثی خراسانی، فاطمه معماریان، داوود ملک‌زاده، شهلا منصورزاده، سیدمهدی موسوی، شهرام میرزایی، سیدمحمد نظاری، جواد نعمتی، مهدی نقبایی، جواد نوروزی چاپ شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

دوباره، گلادیاتورها هرگز نمی‌میرند!

تهران- ایرنا- «پاسپورت»، «ساجده»، «غائله»، «این کیست این»، «شهر گناه»، «همنشینی»، «جهانِ اشیا»، «زمزمه‌ها»، «خط و ربط»، «دوباره»، «رز سفید»، «کهکشان زندگی، مرگ و تولد»، «گلادیاتورها هرگز نمیمیرند!» و «بازگشت» بخشی از نمایشگاه هایی است که در پایان هفته آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گالری‌ها و مراکز هنری تهران در روزهای منتهی به ماه بهمن، میزبان نمایشگاه‌های جدید برای بازدید اهالی فرهنگ و هنر پایتخت هستند. «جیمز بالدوین» نویسنده سیاه پوست آمریکایی که به سبب رمان‌ها و همچنین مقالات تندش در دفاع از حقوق مدنی از محبوبیت بالایی برخوردار است درباره هنر معتقد است: غایت هنر نمایاندن پرسش هایی است که در پاسخ ها نهفته است.

*«پاسپورت» در گالری ژاله
پاسپورت عنوان نمایشگاه گروهی سلف پرتره هنرمندان نقاش است که با کیوریتوری «سعید نودهی» از 26 بهمن ماه تا هفتم اسفند ماه در گالری ژاله میزبان علاقه مندان خواهد بود.
درباره این نمایشگاه آمده است: سلف پرتره هویتی است که هنرمند از خود مهار شده در وجودش تصویر می‌کند، رودرروترین حالت ممکن از مواجهه با خود. اما این بار هنرمندان در کنار تحلیل هویت شخصی خود در اثر با هویتی ثانویه به نام پاسپورت مواجهه هستند و حاصل این تلاقی نتیجه اثر هنری آنها را می سازد.
هنرمندان حاضر در این نمایشگاه علیرضا آدمبکان، فرشاد آل خمیس، پونه اوشیدری، سعید احمد زاده، ابوسعید اسدی، رامین اعتمادی بزرگ، محمود باجلان، هما بذرافشان، محمد جعفر پاکروان، علیرضا پویا، علی پیروز، حسین تمجید، مهرداد جعفری، محسن جمالی نیک، شبنم جهانشاهی، علیرضا چلیپا، وحید چمانی، مصطفی چوبتراش، داریوش حسینی، مرتضی خسروی، نسیم داوری، آناهیتا درگاهی، هومن درخشنده، مهدی راحمی، دنیا رستمی، مجتبی رمزی، مسیب زارع، میلاد زینلی،امید شایان، علی شفیع آبادی، فرشید شیوا، اوژن شیراوژن، کامبیز صبری، نجوا عرفانی، کیانا غیایی، حمید فام، مهسا کریمی زاده، نجمه کزازی، مسعود کشمیری، محمد مساوات، فرهاد مفوز، سپیده نوری، شادی نویانی و مرتضی یزدانی هستند.
نمایشگاه «پاسپورت» از 26 بهمن ماه تا هفتم اسفند ماه در گالری «ژاله» واقع در خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک سه میزبان علاقه مندان خواهد بود.

*«ساجده» در گالری نگاه
نخستین نمایشگاه عکس پویا شاه جهانی با عنوان «ساجده» از 26 بهمن ماه در گالری نگاه برگزار خواهد شد و تا چهارشنبه 7 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه 22 فریم عکس سیاه و سفید با محوریت «زن» به نمایش در خواهند آمد.
شاه جهانی در بخشی از بیانیه نمایشگاه می‌نویسد: نام خود را یک بار می‌نویسم، یک بار به آن نگاه می‌کنم، یک بار دیگر به آن محیط و جغرافیا می‌دهم… و جز این، دیگر همه چیز فُرم است و صورت‌های نهایی آن.
فرم‌ها و هاله‌ صورت‌ها که همچون تَرکه‌ی یک درخت خیس، می‌تواند درون یک قاب‌ ثبت و ضبط شود. ضربه و شلاق بزند، مکث کند و نام‌های عام را، خاصیت ببخشد، خاص کند!»
گالری نگاه واقع در خیابان مطهری، خیابان جم ( فجر )، خیابان غفاری، نبش لاجوردی، پلاک 64 واقع شده است.

*«غائله» در گالری ساربان
نمایشگاه نقاشی‌های جمال سوزنده‌ مقدم با عنوان «غائله» جمعه 26 بهمن در گالری ساربان برپا می‌شود و تا دوشنبه 6 بهمن ادامه خواهد داشت.
جمال سوزنده‌مقدم در اغلب آثارش با زیست انسان و اغتشاشات ذهنی‌اش سر و کار دارد. نقاشی‌های او از آسیب‌ها و تاثیرات هیجانات ذهنی و جسمی انسان‌ می‌گوید.
وی در بخشی از استیتمنت نمایشگاه خود آورده است: زندگی غائله‌ای بیش نیست؛ با تمام رخدادهایی که جهان پیرامون و بازیگران روزگار، به نام سرنوشت بر ما حاکم می‌کنند. بشر مست دانش حقیرانه‌اش، هزاران هراس را بر جانش مسلط کرده؛ گویی عقل بشر که او را بر دیگر موجودات برتری بخشیده، بلای جانش شده و به حکم عقلانیت جبری، نابودی‌اش ناگزیر شده است. در این تاریکی روزگار، در نقطه‌ای که ایستاده‌ایم، عدالت همچون خورشید در حال غروب است. بشرِ بلاتکلیف در تیرگی، طالب نور است اما از هراس گرمای آتشی که خود افروخته به جستو جوی سایه برمی‌خیزد.»
علاقمندان برای تماشای آثار می‌توانند همه‌روزه به‌جز سه‌شنبه‌ها از ساعت 16 الی 20 به گالری ساربان به نشانی سهروردی شمالی، هویزه غربی، نبش یوسفی پلاک 130 مراجعه کنند.

*«این کیست این» در گالری شیرین
نمایشگاه انفرادی نقاشی های علیرضا اسانلو با عنوان «این کیست این» که از اشعار مولانا اقتباس شده است 26 بهمن‌ماه در گالری شیرین افتتاح می‌شود و تا 8 اسفندماه برپا خواهد بود.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه نوشته شده است: این نمایشگاه، ارتباط وجود انسان و جریان هستی را از زاویه‌ای عارفانه و شرقی بازنمایی می‌کند. هنرمند با محوریت قرار دادن پیکره انسانی، به عنوان عالی‌ترین موضوع وجود یافته در عالم، ذهن مخاطب را به پرسش از ماهیت زندگی فرا می‌خواند؛ چه چیز در وجود آدمی او را موجود می‌کند و چگونه زندگی در او جاری می‌شود؟»
گالری شیرین واقع در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 میزبان هنردوستان است.

*« شهر گناه» در گالری ویستا
نمایشگاه آثار نقاشی ابراهیم حسن زاده دیزج با عنوان «شهر گناه» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری ویستا افتتاح می شود و تا 6 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک 11 است.

*«همنشینی» دربرج آزادی
نمایشگاه آثارعکس سمیرا موسوی با عنوان «همنشینی» از 24 بهمن در نگارخانه آیینه برج آزادی برپا می‌شود و تا 30 بهمن ادامه خواهد داشت.
در توضیح این نمایشگاه نوشته شده است: این نمایشگاه، تلاشی است برای ارائه قاب های مختصری از شیوه های گوناگون ایجاد هماهنگی در فضاهای شهری و نیم نگاهی به برخی از روش‌های مواجهه با تنوع کالبدی و کارکردی بناها در مناظر شهری ژاپن.
تلاش عکاس در این مجموعه ارائه نگاهی‌ست پرسشگر و به دور از هیجان یک گردشگر یا تعصب یک شهروند، در جستجوی پاسخ‌هایی معمارانه برای دغدغه‌های مشابه در ایران.
این نمایشگاه شامل ٣٣ اثر بوده که در طول سال‌های ٢٠١٢ تا ٢٠١٦ در شهرهای مختلف ژاپن گرفته شده‌ است.
این نمایشگاه در زیرزمین برج آزادی برگزار می شود.

*«هنرمندان معاصر» در نگارخانه لاله
هشتمین نمایشگاه سالانه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران با همکاری 90 هنرمند و بیش از 250 اثر جمعه 26 بهمن ماه در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و تا 25 اسفند ماه دایر خواهد بود.
در هشتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران که با همکاری 90 هنرمند شکل گرفته است، بیش از 250 اثر با رویکرد مدرن و معاصر ارائه گردیده که در یک نگاه می‌توان آثار منتخبی از هنرمندان هشت دهه را در آن مرور کرد.
رضا بانگیز، کامبیز درم بخش، مهدی حسینی، مینو اسعدی، احمد فتوت، حسینعلی ذابحی، همایون سلیمی، کیومرث کیاست، محمدرضا دادگر، ثمیلا امیرابراهیمی، فرشته غازی راد، مینا نوری، بهزاد شیشه گران، محمدرضا فیروزه ای، آرمان استپانیان، ایرج اسکندری، ترانه صادقیان، اکبر نیکان پور، ژیلا کامیاب، مرتضی اسدی، نیلوفر قادری نژاد،علی ندایی، پرویز روزبه، مصطفی ندرلو، رضا خدادادی ،فرح سید ابوالقاسم، فاطمه رادپور، احمد خلیلی فرد، جمشید حقیقت شناس، جواد نوبهار، رضا هدایت، مجید کورنگ بهشتی، کیوان عسگری، بهنام کامرانی، رضا افسری، آرمان یعقوب پور، پژمان رحیمی زاده، محمد خلیلی، مانلی منوچهری، مهرداد ختایی بخشی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.
نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله است.

*«جهانِ اشیا» در گالری فرشته
نمایشگاه انفرادی علی رضوی با عنوان «جهانِ اشیا» روز جمعه 26 بهمن در گالری فرشته برگزار می‌شود و تا 6 اسفند برپا خواهد بود.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه نوشته شده است:«جهانِ اشیا» تصاویر گرافیتی فی‌البداهه‌ای از جهان را پیش روی تماشاگر به نمایش می‌گذارد که پر ازدحام و شلوغ است. طبیعت بی جان عظیمی که اشیا در آن جان می‌گیرند.
اشکال مکعبی‌ای که درهم ادغام شده‌اند و یا از هم عبور می‌کنند. تجسمی از فضای پرسپکتیوی و درهم از خطوطی که از هم می‌گذرند و دنیایی را تصویر می‌کنند که خوب یا بد ، تمام ابعاد وجودی زندگی شهری ، مرگ و هرآنچه در زیست ماست را به نمایش می‌گذارد.»
گالری فرشته در میدان تجریش، خیابان شهید ‌دربندی (مقصودبیک)، نرسیده به چهار‌راه حسابی، پلاک 32 واقع شده است.

*«زمزمه‌ها» در دیلمان
نمایشگاه طراحی‌ها و تصویرسازی‌های قباد شیوا با عنوان «زمزمه‌ها» در استودیو دفتر و گالری دیلمان برگزار می‌شود.
این نمایشگاه شامل 95 اثر کمتر دیده شده از قباد شیوا طی سال‌های 1345 تا 1390 است که تصویرسازی‌های مجله‌ تماشا، مجموعه تصویرسازی افسانه‌های ایرانی و طراحی‌های شخصی این پیشکسوت هنرهای تجسمی را شامل می‌شود. لازم به‌ذکر است که تمامی این آثار نسخه‌ اصلی هستند.
شیوا متولد 1319 است و در سال 1345 از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته‌ نقاشی فارغ‌التحصیل شد. او یکی از برجسته‌ترین هنرمندان معاصر ایران به‌شمار می‌رود. شیوا پس از 60 سال فعالیت حرفه‌ای، هم‌چنان به کار و آموزش مداوم مشغول است.
نمایشگاه مذکور روز جمعه 26 بهمن ماه ساعت 16:30 در گالری دیلمان به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، خیابان پورمشکانی (کودکان غزه) شماره 50‌ افتتاح خواهد شد و نیز کتاب آثار این نمایشگاه در روز افتتاحیه رونمایی می‌شود. بازدید از این نمایشگاه تا 24 اسفند ادامه دارد.

*«حجم» در گالری گلستان
نمایشگاه حجم های فرناز بهزادی جمعه 26 بهمن در گالری گلستان افتتاح می شود و تا چهارشنبه 1 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 واقع شده است.

*«خط و ربط» گالری ایوان
نمایشگاه آثار خوشنویسی محمد هراتی با عنوان «خط و ربط» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری ایوان افتتاح می شود و تا 3 اسفند ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است: خط‌خطی کردن یک بوم سفید، ساده‌ترین شکل بیان احساس است. آشفتگی، پرسه زدن در گذشته و گم شدن در خط و رنگ. این آثار چند وجهی شاید بیانگر ویژگی مهاجرت باشد که گاه منظم است و قانونمند و گاه پرخاشگر و خشن.
این نمایشگاه در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره 1 واقع شده است.

*«دوباره» در تالار این/جا
نمایشگاه آثار فرناز ربیعی‌جاه با عنوان «دوباره» عصر جمعه 26 بهمن ماه در تالار این/جا افتتاح می شود و تا 17 اسفند ادامه خواهد داشت.
در بخشی از این نمایشگاه نوشته شده است: مجموعه دوباره بازگشتی‌ست دوباره بر مجموعه‌ی پیشین‌ام با عنوان صفحه گردان که در آن عنصر وجود و هستیِ انسان و نیز حضورش در چرخه‌ی حیات در نظرم بوده. در این مجموعه، تاکیدم بر مفهوم تکرار در این رابطه است.
این نمایشگاه در نوفل لوشاتوی شرقی، کوچه پدرام، جنب شماره ٤، نمای آجری واقع شده است.

*«رز سفید» در گالری محسن
نمایشگاه آثار سارا عباسیان با عنوان «رز سفید» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری محسن افتتاح می شود و تا 17 اسفند ادامه خواهد داشت.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: از کودکان در بسیاری از جنگ‌ها، چه آن‌هایی که پیشروی قبیله‌ای بوده‌اند و چه آن‌ها که مقاصد سیاسی و اجتماعی داشته‌اند، به طور گسترده‌ای سوءاستفاده‌های نظامی و تبلیغاتی شده است. سارا عباسیان با مجموعه‌ی «رز سفید» همان رویکرد و طریق را نسبت به رفتار انسان در جنگ برگزیده که پیش‌تر در مجموعه‌های نمادین، تیره و سنگین‌اش به نام‌های «شب‌کورها به هم رحم نمی‌کنند»، «گرانش تباهی‌ناپذیر» و «اپیدمی» داشته است: هجوم، تجاوز، زیاده‌خواهی، کینه‌جویی و قتل عام.»
گالری محسن واقع در تهران، ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک 42 است.

*«کهکشان زندگی، مرگ و تولد» در گالری سایه
نمایشگاه نقاشی های زهیر حسین جواهری جمعه 26 بهمن در گالری سایه افتتاح می شود و تا چهارشنبه 1 اسفند ادامه خواهد داشت.
تهران، خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره 21

*« گلادیاتورها هرگز نمی میرند!» در گالری ابد
نمایشگاه آثار نقاشی آرمان صداقت با عنوان « گلادیاتورها هرگز نمی میرند!» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری ابد افتتاح می شود و تا 10 اسفند ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است:
«جورج اورول: در سالهای جنگ، فوتبال بیش از هر چیز دیگری زندگی را برای بیکاران قابل تحمل کرده بود.
تاریخ، تکرار می شود و انسان با همه تحولات و تکامل در ساختار اجتماعی و فیزیولوژیک اش هنوز...انگشتهای شست وارونه همراه با جیغ و هورا در «کولوسئوم» نشان از امپراطوری بزرگ و تمدنی عظیم دارد که نژاد خویش را برتر و باقی نژادهای انسانی را وحشی می داند. اسیران جنگی را برای نمایش خون به کار می گیرد تا در مقابل چشمان شهروندانش یکدیگر را نابود کنند. تماشاچیان هم فارغ از همه تصمیم گیری های کلان ،اتفاقات اجتماعی و اقتصادی شهر، بدون توجه به دسته بندی طبقاتی که توسط اشراف صورت گرفته و حتی خود آنها را برای دیدن این مسابقه خونین در طبقه ای خاص قرار داده، سرگرم تماشای پیروزی و شکست بین دو قطب، با برنده همزاد پنداری کرده و از نابودی بازنده متأثر نمی شوند. تاریخ تکرار، یک تکل بلند بازیکن حریف را نقش بر زمین می کند. صدای هورای تماشاچیان بلند می شود وتشویق می کنند انهدام بازیکن تیم رقیب را و...»
این نمایشگاه واقع در گیشا( کوی نصر) ، خیابان شهید علیالی(پیروزی غربی)، خیابان جوادی ، پلاک 53 است.

*«بی وقفه آزاد بوده ام تا هرگز نتوانی از من قهرمانی بسازی» در گالری آ
نمایشگاه آثار امیر غفوری با عنوان «بی وقفه آزاد بوده ام تا هرگز نتوانی از من قهرمانی بسازی» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری آ (سالن 2) افتتاح می شود و تا 6 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک 7 است.

*«بازگشت» در گالری اِمکان
نمایشگاه آثار محسن شاهمردی با عنوان «بازگشت» عصر جمعه 26 بهمن ماه در گالری اِمکان افتتاح می شود و تا 6 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان میرزای شیرازی، کوچه دوم، پلاک 3 قرار دارد.
فراهنگ ** 9031 **9053

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: پیمان سلیمانی میرجلال الدین کزازی

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۴۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • غیبت یک شخصیت؛ تداوم یک میراث
 • واکنش صغحه سردار سلیمانی به حادثه تروریستی زاهدان +پوستر
 • واکنش صفحه سردار سلیمانی به حادثه تروریستی زاهدان +پوستر
 • واکنش اینستاگرامی سردار سلیمانی نسبت به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان +عکس
 • تکرار ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه بحرین علیه ایران
 • احمدی: اشتباهات دروازه‌بان‌ها بیشتر دیده می‌شود/ برای حل مشکلات مالی قولی به ما نداده‌اند
 • شیراز میزبان همایش ادبیات معاصر ایران است
 • ابعاد تئاتر معاصر ترکیه در تئاتر شهر بررسی شد
 • حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزل‌سرایی نوپرداز بود
 • همایش ملی «ادبیات معاصر ایران» برگزار می‌شود
 • واکنش احمدی نژاد به حمله تروریستی خاش +عکس
 • حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزلسرای نوپرداز بود
 • پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هشتمین جشنواره مد و لباس فجر
 • فاصله سنی جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری چقدر است؟
 • نامه بیش از ۲۵۰ دانشجوی انقلابی به مجمع تشخیص
 • پیام وزیر فرهنگ و معاون هنری اش به جشنواره مد و لباس
 • پیام صالحی و حسینی به هشتمین جشنواره مد و لباس فجر
 • تاکید بر زیبایی یادآور اصل مردم‌محوری و اصالت مخاطب ایرانی‌هاست
 • ایران زمین کلکسیون نادری از البسه و فرهنگ های پوشش است