رئیس مرکز پژوهش‌های انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه اشرافی‌ها و دین‌فروشان می‌خواهند راه شهدا را منحرف کنند، گفت: در پاسخ به آنها با صدای بلند می‌گوئیم «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم».

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حمید روحانی در پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در مصلی بابل با بیان اینکه شما مردم با این راهپیمایی حماسی امروز وحدت اسلامی را بار دیگر به جهانیان نشان دادید، اظهار کرد: این حرکت حماسی شما مردم با سال‌های دیگر تفاوت دارد.

وی با اشاره به اینکه پیام شما به آمریکا این است که ملت ایران علاوه بر این گرسنگی‌ها، فشارها و تحریم‌ها، عقب نمی‌کشد، تصریح کرد: پیامی که امروز ملت ایران به آمریکا فرستاد این بود که اگر قیمت‌ها را ۲۰۰ تا ۳۰۰ برابر هم بکنید، باز هم توان مقابله با مردم ایران را ندارید.

رئیس مرکز پژوهش‌های انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: پیام این راهپیمایی به رهبر معظم نیز این بود که این مردم سر تسلیم فرود نمی‌آورند و تا آخرین نفس پای انقلاب می‌مانند.

روحانی در ادامه با بیان اینکه اشرافی‌ها و دین‌فروشان می‌خواهند راه شهدا را منحرف کنند، افزود: در پاسخ به آنها با صدای بلند می‌گوئیم «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم»، امروز شما مردم ثابت کردید که نهضت ما از آغاز الهی بود، اگر مردم به دنبال مادیات بودند، هرگز نمی‌توانستند یک نظام تا دندان مسلح را شکست بدهند.

وی با اشاره به اینکه تا روزی که ملت در صحنه است، آمریکا و استکبار جهانی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، گفت: ما باید در همه عرصه‌ها به همین شکل حضور داشته باشیم، از تجمل‌گرایی، اشرافی‌گری و ریخت‌وپاش شیطانی فاصله بگیریم و از مسائل فساد اخلاقی و بدحجابی دوری کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه آن چیزی که توانست کشور را از خطرها نجات دهد، پیروی از ولایت بود، یادآور شد: مساله پیروی از ولایت، از مسائل بسیار مهم است؛ آنچه می‌تواند این کشور را از خطرها دور کند، پیروی از ولایت است.

وی با بیان اینکه امروز اگر ما توانستیم در طول این چهل سال انقلاب خود را حفظ کنیم، به برکت حضور ولایت فقیه است، افزود: مبادا توطئه‌ها و نیرنگ‌ها موجب انحراف مردم و مسئولان شود پشتیبانی از رهبری بزرگترین رسالتی است که این ملت باید در اهداف خود دنبال کند.

وی با بیان اینکه آمریکا بیش از ۷۰ سال است از ظلم و تجاوز و غارت‌گری دریغ نکرده است، افزود: آنان بدانند که ملت ایران از اهداف خود کوتاه نخواهند آمد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

روحانی:هدف مشترک ما مبارزه با تروریسم است

رئیس جمهور در نشست خبری پایانی سوچی گفت: هدف مشترک ما مبارزه قاطع با تروریسم، بازگشت ثبات و امنیت به سوریه، تدوین قانون اساسی جدید و استحکام یک حکومت دمکراتیک در آن کشور است. ناطقان: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی عصر پنجشنبه و در پایان اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه به خبرنگاران گفت: جلسه امروز روسای جمهوری ایران ، ترکیه و روسیه جلسه ای  بسیار مفید و صریح بود.

رئیس جمهور افزود: در این جلسه بر لزوم مبارزه با تروریسم در مناطق باقی‌مانده از جمله ادلب تأکید شد و کاملاً مورد توافق همه بود که کاهش تنش و حضور نیروهای ضامن در این منطقه به صورت موقت است و ادلب جزیی از کشور سوریه است و باید پاکسازی شود و تروریست‌ها تحت هر نام و هر عنوانی هستند، باید از این کشور خارج شوند.

وی  افزود: نگرانی‌های بسیار زیادی در خصوص آینده این تروریست‌ها وجود دارد چرا که تعدادی از اینها در سوریه زندانی هستند و  اگر به کشورهای خودشان برگردند بار دیگر آشوب و ترور را در بسیاری از مناطق می گسترانند. همچنین از اینکه آمریکایی‌ها بخشی از داعشی ها را به افغانستان منتقل می‌کنند بسیار نگران هستیم چرا که چنین حرکتی می‌تواند برای کل منطقه آسیای مرکزی و سایر قسمت‌ها خطرناک باشد.

روحانی تصریح کرد: ما نباید به ظاهر ادعا کنیم که با تروریسم مبارزه می‌کنیم و در باطن به آنها کمک کنیم. نگرانی دوم ما از آمریکا این است که اگر هم به ظاهر نیروهایش را از سوریه خارج کند، اطلاعات ما می‌گوید آمریکایی‌ها همچنان به روند مداخله در سوریه ادامه می‌دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم این نیست چند آمریکایی در خاک سوریه حضور دارند بلکه مهم این است که بگذاریم مردم سوریه برای آینده کشور خودشان تصمیم بگیرند، افزود: آمریکایی‌ها باید باور کنند که کردها جزئی از سوریه هستند و سوریه دارای یک ملت و نه دو ملت است و تمامیت ارضی سوریه مورد احترام همگی ما است و در اجلاس امروز بر تمامیت ارضی تأکید کردیم.

روحانی با تاکید براینکه البته همه ما معتقدیم امنیت کشورهای همسایه سوریه از جمله امنیت ترکیه باید حفظ شود، گفت: ترکیه باید از سوریه احساس امنیت کند و ما خواستار یک روابط برادرانه و دوستانه بین همه همسایگان سوریه با کشور سوریه هستیم و این می‌تواند امنیت بلند مدت را برای سوریه بسازد. رئیس جمهور با تاکید براینکه باید بر تمامیت ارضی سوریه، به حقوق کردهای سوریه، نابودی تروریسم و امنیت ترکیه توجه کنیم، تصریح کرد: دخالت‌های غیرقانونی از طرف رژیم صهیونیستی در سوریه مایه نگرانی ملت این کشور و سایر ملت‌های منطقه است.

روحانی خاطرنشان کرد: اسرائیلی‌ها هر موقع که می خواهند در منطقه، خاک لبنان و سوریه پرواز  و هر نقطه‌ای را بمباران می‌کنند و متأسفانه سازمان ملل و مقامات مسئول در جهان نسبت به این تجاوزات مکرر در سوریه ساکت هستند و این سکوت به آن معنا است که طالب امنیت کامل در منطقه و در سوریه نیستند.

رئیس جمهور ادامه داد: بسیار خوشحالیم سه کشور ضامن، همه تلاش خودشان را برای کاهش تنش و آینده با ثبات سوریه ادامه خواهند داد و همانطور که از ابتدا معتقد بودیم، راه‌حل سوریه در نهایت یک راه‌حل سیاسی است و راه‌حل نظامی نخواهد داشت.

روحانی اظهار امیدواری کرد: مردم سوریه بعد از تحمل سال‌ها رنج و مشقت، آینده‌ای در صلح و آرامش داشته باشند و به همین دلیل جامعه بین‌المللی باید برای بازگشت سریع آوارگان و همچنین بازسازی سوریه تلاش کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه همکاری سه کشور مهم در این منطقه برای بازگشت ثبات به سوریه فوق‌العاده اهمیت دارد، افزود: شاید چند سال پیش کسی فکر نمی‌کرد امنیت به سوریه برگردد و دمشق بتواند بر حاکمیت خودش ادامه دهد و همه روزنه‌های امید به روی مردم سوریه گشوده شود.

روحانی خاطر نشان کرد: همکاری سه کشور برای امنیت منطقه و جهان بسیار ارزشمند است؛ البته نیازمند کمک همه کشورها و سازمان ملل برای رسیدن به گام نهایی در سوریه هستیم و این مدل می‌تواند مدل بسیار خوبی برای رفع مشکلات منطقه باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: علاقمند هستیم سه کشور راجع به امنیت کل منطقه نیز با هم تلاش کنند و بتوانیم همکاری‌های سه کشور را غیر از سوریه در سایر مسایل مورد علاقه‌مان گسترش دهیم.

روحانی در پاسخ به پرسشی درباره آینده ادلب بویژه شرق فرات در سوریه با توجه به مباحث مطرح شده در اجلاس سوچی، گفت: آنچه نظر سه کشور و به نظر من ، نظر جامعه جهانی است،  باید کل سرزمین سوریه چه بخش ادلب و چه بخش شرق فرات، تحت حاکمیت دولت قانونی سوریه قرار بگیرد. بنابراین کل سوریه تعلق به ملت سوریه دارد  و تمامیت ارضی، حاکمیت ملی سوریه مورد تأکید همه ما است و هم در این اجلاس و هم در اجلاس‌های گذشته بر این مسأله تأکید کرده ایم.

رئیس جمهور افزود: در اجلاس قبلی بحث بر سر این بود که چگونه ادلب پاکسازی شود که مردم عادی دچار صدمه نشوند و چگونه تروریست‌ها را از مردم جدا کنیم و سازو کاری پیش‌بینی شد که این ساز و کار تاکنون تأثیر چندانی نداشته  است و در این جلسه مجدداً بحث کردیم که آنچه به معنی آتش‌بس و کاهش تنش در ادلب وجود دارد ، موقت است و ادلب حتماً باید  از تروریست ها پاکسازی شده و به دامن حاکمیت ملی سوریه بازگردد.

روحانی با بیان اینکه در شرق فرات مداخلات آمریکا تا کنون نگران‌کننده بوده، گفت: هنوز گروهی از تروریست‌ها در این منطقه فعالیت می‌کنند و ما نگران آن هستیم که َآمریکایی‌ها به فکر یک توطئه بلند مدت برای سوریه باشند. این نگرانی ما همچنان وجود دارد حتی اگر آمریکا از خاک سوریه هم خارج شود می تواند به تجاوزهای هوایی خود ادامه دهد.

رئیس جمهور اظهار داشت: بنابراین نظر ما این است که باید شرق فرات و ادلب پاکسازی و به دولت سوریه برگردانده شود و مردم کرد در سوریه به عنوان بخشی از ملت سوریه باید از حقوق عادلانه خودشان در آینده سوریه برخوردار و نقش خودشان را در حاکمیت آینده سوریه داشته باشند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اعلام خروج آمریکا از سوریه، اظهار داشت: اصلاً به حرف‌های آمریکایی‌ها خوش‌بین نیستیم؛ گر چه چنانچه آمریکا از سوریه به طور کامل خارج شود، حتماً یک خبر خوشحال‌کننده‌ای برای مردم سوریه خواهد بود، کما اینکه یک روزی اگر آمریکا از عراق، افغانستان و سایر کشورهای منطقه هم تصمیم بگیرد و خارج شود، حتماً‌برای ملت‌های این کشورها خبرهای بسیار خوشحال‌کننده‌ای است.

روحانی خاطرنشان کرد: مهم این است که آمریکا در طول 20 سال گذشته در منطقه چه در افغانستان چه در عراق، سوریه  و چه امروز در یمن همیشه نقش مخرب داشته و همواره نقش آمریکا نقش مثبت نبوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: معتقدیم آمریکا باید نظر خودش را تغییر دهد و بفهمد راه نفوذ در منطقه، مسیری نیست که تاکنون انتخاب کرده و این راه نادرست است و همواره می‌بینیم که اقدامات آمریکایی‌ها نه به نفع ملت آمریکا و نه به نفع مردم منطقه است.

روحانی با اشاره به اینکه نتیجه نشست ورشو هیچ و پوچ است، تصریح کرد: آمریکا به دنبال سرگردانی است و نمی‌داند باید چه بکند و آنچه انجام می‌دهد چه در این دولت و چه در دولت‌های قبلی تاکنون منافع منطقه و ملت‌های منطقه را تضمین نکرده است؛ امیدواریم آمریکا در سیاست‌های خودش نسبت به منطقه تجدید نظر کند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تنش های ترکیه در مناطق مرزی با سوریه، گفت: ترکیه نگرانی‌ دارد که به حق است.

روحانی ادامه داد: ملت ایران، ملت قربانی تروریسم بوده و در طول 40 سال گذشته ترورهای فراوانی را شاهد بودیم که بسیاری از این تروریست‌ها توسط خارجی‌ها و بویژه توسط صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها حمایت شدند و از جمله آن ترور و اقدام انتحاری بود که علیه مرزبانان و پاسداران مرزی ایران انجام شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تروریسم یک خطر برای منطقه است و باید به تروریست ها پاسخ دهیم، اظهار داشت: فکر نمی‌کنم ترکیه از دولت و آینده سوریه و یا از کردها نگرانی داشته باشد؛ نگرانی ترکیه از گروه‌های تروریستی است و باید با گروه‌های تروریستی تحت هر نامی که هستند مبارزه شود؛ در عین حال تمامیت ارضی سوریه هم باید مورد توجه قرار بگیرد. منبع: مهر برچسب ها: روحانی ، نشست سوچی ، مبارزه ، تروریسم

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: 22 بهمن چهل سالگی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۴۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زبان دین، زبان عرف است
 • تولید ۳۰ درصد پیچ و مهره مورد نیاز در داخل کشور/ مشکلات گمرکی هنوز حل نشده است
 • یادواره شهدا موجب می‌شود نسل بعد بداند انقلاب چگونه تبدیل به درخت تنومند شده
 • دوره آموزشی ـ تخصصی اساتید حوزه دین کردستان برگزار می‌شود
 • آیت‌الله قائم‌مقامی: دین ژانر اصلی سینماست
 • پرهیز مسئولان از اشرافی‌گری مردم را به انقلاب امیدوارتر می‌کند
 • گام دوم انقلاب و راه‌های نرفته در مسیر پیشرفت
 • دکتر روحانی: جلسه روسای جمهوری ایران ، ترکیه و روسیه جلسه ای بسیار مفید و صریح بود
 • روحانی در پایان اجلاس سه جانبه سوچی چه گفت؟
 • روحانی: ثبات در سوریه هدف مشترک ماست
 • پلمب ۶۳۵ اتاق مواد‌فروشان/ جمع‌آوری ۱۳۱ معتاد متجاهر زن
 • جمع‌آوری ۱۳۱ معتاد متجاهر زن در ۲۰ روز/ پلمب ۶۳۵ اتاق مواد‌فروشان در منطقه ۱۲
 • رئیس‌جمهور روحانی: از انتقال بخش از داعشی‌ها به افغانستان از سوی آمریکایی‌ها نگران هستیم/ مردم سوریه باید برای آینده کشور خودشان تصمیم بگیرند/ آمریکایی‌ها باید باور کنند که کردها جزئی از سوریه هستند و سوریه دارای یک ملت و نه دو ملت است
 • پلمب ۶۳۵ اتاق مواد‌فروشان در منطقه ۱۲/ جمع‌آوری ۱۳۱ معتاد متجاهر زن طی ۲۰ روز
 • مشاور روحانی عزادار شد
 • مشاور روحانی داغدار شد
 • رابطه دین با فلسفه/ تحولات مهم فکری در پیدایش فلسفه دین
 • مسیر پرپیچ و خم ساماندهی دستفروشان در تهران
 • مهم‌ترین تأثیر دین در حکومت، تصرف در معنای امنیت است