لندن - ایرنا - تعدادی از اعضای شورای شهر منچستر با حضور در آیین بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن تاکید بر موقعیت ممتاز منطقه‌ای و جهانی ایران، دستاوردهای سیاسی، فرهنگی، علمی و اجتماعی کشورمان را در چهار دهه گذشته مورد توجه قرار دادند.

به گزارش ایرنا، «یاسمین دار» عضو شورای شهر منچستر در مراسمی که شامگاه یکشنبه در مرکز اسلامی منچستر برگزار شد، با تأکید بر اینکه در عصر جدید باید دشمنی‌ها و تعصبات را کنار گذاشت، خواستار تحول در افکار برای ایجاد صلح و آرامش در جهان شد.


وی سکوت در برابر ظلم را عین ارتکاب ظلم دانست و انقلاب اسلامی را نظامی بر پایه عدل و صلح معرفی کرد.
دار همچنین به نقش مؤثر زنان در جمهوری اسلامی اشاره کرد و تبلیغات دشمنان را تحریف حقایق دانست.
«رب نواز اکبر» عضو دیگر شورای شهر منچستر نیز انقلاب اسلامی را ادامه سایر انقلاب‌های بزرگ تاریخ دانست که به دلیل رهبری بی‌بدیل توانست با کمترین تلفات و گرفتاری‌ها به بالاترین دستاوردها نائل آید.
«احمدعلی» از دیگر اعضاء شورای شهر منچستر هم از تجربه سفر خود به ایران سخن گفت و با بیان اینکه برخلاف تبلیغات رسانه‌های غربی ایران کشوری پیشرفته و توسعه‌یافته است، ایران را قابل‌ مقایسه با دیگر کشورهای خاورمیانه ندانست.
وی همچنین نقش زنان ایرانی در تحولات اجتماعی را بسیار مؤثر دانست.
'شیخ احمد حنیف' روحانی شیعی کانادایی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران را نور امیدی در میان کشورهای خاورمیانه دانست و افزود هر نظامی که پشتیبانی مردم را داشته باشد هرگز شکست نخواهد خورد.
پروفسور «نادر احمد» استاد دانشگاه منچستر نیز با اشاره به پیشرفت‌های علمی ایران طی 40 سال گذشته، ایران را الگوی پیشرفت و استقلال دانست و هرگونه توسعه بدون استقلال را خواسته کشورهای استثمارگر و بی‌ارزش عنوان کرد.
وی تصریح کرد که این نوع توسعه چون خودجوش نیست با قهر کشورهای مستکبر از بین خواهد رفت.
احمد، دشمنی‌ها و عصبانیت آمریکا و صهیونیست‌ها را ناشی از قدرت روزافزون انقلاب اسلامی دانست و افزود: از آنجا که این قدرت درون‌زا است هرگز به شکست نخواهید انجامید.
در این مراسم همچنین نمایشگاهی از وقایع انقلاب اسلامی و همچنین دیدنی‌ها و جاذبه‌های ایران که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در لندن برگزار شده، مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.
در آیین بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، علما و شخصیت‌های دینی شیعی و اهل سنت از مساجد و مراکز اسلامی منچستر و شهرهای اطراف شرکت داشتند.
اروپام ** هـ ن ** 1071

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه: در انگلیس، شب و روز نداشتم، برنامه های مختلفی برگزار می شد / هدف از سفر بنده، تبلیغ اسلام بود؛ منطقه مأموریتی ما، لندن، منچستر و بیرمنگام بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه شایعه سفر درمانی من به انگلیس دروغ است، گفت: من هیچ بیمارستانی نرفتم، حتی به درمانگاه هم نرفتم و آن چیزی که در فضای مجازی گفته اند، کاملا دروغ است.

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز، با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهارداشت: در روز ۲۲ بهمن به علت دعوتی که شده بودیم به خارج از کشور، نتوانستیم در بین شما حضور داشته باشیم.

به نوشته مرکز خبر حوزه، وی ادامه داد و گفت: آنجا هم(انگلیس) برنامه های مختلفی بود و ما شب و روز نداشتیم و جلسات متعددی با برادران و خواهران فارسی‌زبان و همچنین اردو زبان و عرب‌زبان اعم از عراقی‌ها و لبنانی‌ها و البته انگلیسی‌ها داشتیم.

امام جمعه اهواز، با اشاره به استقبال گسترده ایرانیان مقیم انگلیس، گفت: جلسات بسیار خوب و اجتماعات با شکوهی داشتیم؛ به‌طوری‌که خودشان می‌گفتند؛ امسال قابل قیاس با سال قبل نیست.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، ضمن ابراز ناراحتی از عدم حضور در بین مردم اهواز برای شرکت در راهپیمایی غرور آفرین ۲۲ بهمن، ادامه داد: محروم شدیم از اینکه بین شما باشیم در آن مراسم با شکوه دشمن‌شکن و غرور آفرین (۲۲بهمن)، آن مراسمی که چشم دشمن را کور، دوستان را شاد و دشمنان را مأیوس و نا امید کرد.

آیت‌الله موسوی جزایری، خطاب به مردم ایران، تصریح کرد: آفرین بر شما و زنده‌باد ملت ایران. درود بر شما که در مقاطع حساس، دِین خود را به کشور، دین و ولایت فقیه، ادا می‌کنید و قطعاً پیروز هستید.

وی با بیان اینکه ما پیروزی ایران در خارج از کشور را به چشم دیدیم، گفت: دشمنان انقلاب، دمق، سربه‌زیر و منفعل بودند، اما دوستان شما که اکثریت از عرب و عجم و انگلیسی و پاکستانی و هندی بودند، از شیعیان امیرالمؤمنین(ع)، طرفداران ملت ایران و حامیان انقلاب اسلامی بودند.

امام جمعه اهواز، ادامه داد: آن‌ها وقتی حماسه‌های شما را دیدند، روحیه گرفته و به وجد می‌آمدند؛ به همین دلیل حضور در صحنه ملت ایران، یکی از مصادیق شکر نعمت الهی است.

هدف از سفر به انگستان، تبلیغ در ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود

وی هدف سفر خود به کشور انگلستان را تبلیغ اسلام اعلام کرد و گفت: هدف از سفر بنده، تبلیغ اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.

برای ما کشور انگلستان را به‌عنوان مقصد تبلیغی انتخاب کرده بودند

آیت الله موسوی جزایری، با بیان اینکه منطقه مأموریت تبلیغی ما، لندن و شهرهای اطراف آن همچون منچستر و بیرمنگام بود، تأکید کرد: برای ما کشور انگلستان را به‌عنوان مقصد تبلیغی انتخاب کرده بودند.

امام جمعه اهواز، با بیان اینکه ۴ میلیون مسلمان در آنجا وجود دارد، گفت: در بعضی از خیابان‌هایی که رفت‌وآمد می‌کردیم، تعداد زنان محجبه بیشتر از زنان بی‌حجاب بود و هرچند قدم یک مسجد وجود داشت.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، به مقایسه وضعیت کنونی اروپا با قبل از انقلاب پرداخت و بیان کرد: پیش از انقلاب وقتی به انگلستان رفتم، در سرتاسر آن کشور صرفاً یک مجمع دینی و یک روحانی وجود داشت که به دیدن ما آمد، اما هم‌اکنون ده‌ها و صدها نفر روحانی وجود دارد و وقتی ما را برای شام و ناهار دعوت می‌کردند، نمی‌دانستیم چطور دعوت‌های آنان را اجابت کنیم.

شایعه سفر درمانی من دروغ است / هیچ بیمارستانی نرفتم

آیت الله موسوی جزایری، گفت: در سفری که به آنجا داشتیم، نتیجه مراجعات پزشکی خود در ایران را صرفا به یک دکتر نشان دادم که او هم پس از بررسی های گسترده، نظرات پزشکان ایرانی را تأیید کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، با تأکید بر اینکه شایعه سفر درمانی من دروغ است، تصریح کرد: من هیچ بیمارستانی نرفتم، حتی به درمانگاه هم نرفتم و آن چیزی که در فضای مجازی گفته اند، کاملا دروغ است.

اگر نتوانم به عنوان امام جمعه از عهده مسئولیت برآیم، اما نوکر و خدمتگزار شما خواهم بود

وی با اشاره به بیماری خود، گفت: تشخیص پزشکان ایرانی و آن دکتر خارجی این بود که ضعف و بی حسی پاهایم، درمان مشخصی ندارد.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به آیه «وَ مَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی الْخَلْقِ»، تصریح کرد: وقتی که‌ عمر انسان زیاد می‌شود به طور طبیعی قوای انسانی تحلیل می‌رود، ما هم نیز از این قاعده مستثنی نیستیم، البته تا آنجایی که بتوانم ادامه می‌دهم اگر هم در کسوت امام جمعه و نماینده ولی فقیه نتوانم ادامه دهم، همچنان نوکر و خدمتگزار شما خواهم بود.

تا آنجا که بتوانم در خدمت مردم و رهبری خواهم بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان، خدمت به مردم را عبادت دانست و با بیان اینکه تقویت رهبر و خدمت گذاری به ولایت فقیه، خدمت و تقویت اسلام است، اظهارداشت: من با خدای خود عهد کردم تا آنجا که بتوانم در خدمت مردم و آیت الله العظمی امام خامنه ای، به کار و راه خود ادامه دهم.

اگر نتوانستم در مسئولیت نمایندگی ولی فقیه باشم، یک فرد جوانتری باید عهده دار این مسئولیت شود

وی در پایان، گفت: شما مردم باید بدانید که نمایندگی ولایت فقیه، امانت و مسئولیت بسیار سنگینی است و اگر من نتوانم دینم را ادا کنم باید یک فرد جوان تری بیاید و این کار را انجام دهد! علی ایهاالحال إن شاءالله خداوند غیر از خیر و صلاح چیزی پیش نمی آورد؛ چراکه نیت ما خیر بوده و مطمئن هستیم که خدا هم خیر پیش می آورد.

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: فرهنگي چهل سالگي انقلاب انقلاب 97 منچستر

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۶۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توافق سران برای سوریه واحد
 • رواج جشن ولنتاین؛ از ملت‌های بی‌خدا تا کشورهای اسلامی +عکس
 • دیدار کروبی با با برخی اعضای مجمع روحانیون مبارز
 • دیدار کروبی با برخی اعضای مجمع روحانیون مبارز
 • بيانيه گام دوم انقلاب دستور اقدام ملي شود
 • تمدن‌سازی اسلامی، آرمان اصلی گام دوم انقلاب است/ حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است
 • حضور پررنگ مردم در راهپیمایی 22بهمن توطئه دشمنان را خنثی کرد
 • تقدیر امام جمعه تهران از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن
 • ادبیات باید به اندازه موسیقی و سینما پررنگ شود
 • الجبیر ثبات منطقه را درگرو سازش با تل آویو دانست
 • رییس لوک اویل سرنوشت توافق اوپک را منوط به تحریم های ایران دانست
 • اراک| یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی پررنگ شدن حضور زنان در جامعه است
 • نشست ورشو؛ حاشیه هایی پررنگ تر از متن
 • حضور پررنگ جوانان در حماسه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
 • حضور پررنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان از پایبندی به نظام است
 • حضور پررنگ غرفه ویژه استان اردبیل در بزرگترین آوردگاه گردشگری کشور
 • تعرفه سال ۹۸ شهرداری اردبیل به تصویب شورای شهر رسید
 • اسرائیل اجازه سفر اعضای شورای امنیت به کرانه باختری را نداد
 • تل آویو به اعضای شورای امنیت برای سفر به کرانه باختری مجوز نداد