رئیس مرکز ملی تاریخ ایران دلیل آگاهی ملت در حال حاضر و مقاومت ملت را مقابله با حقارت سلطه بیگانه برشمرد و افزود: ملت راه دشوار مقاومت را پذیرفته است، تا بار دیگر به حقارت باز نگردد. به گزارش بلاغ، عباس سلیمی‌نمین، در جشن چهل سالگی انقلاب، در شهر آلاشت، با بیان اینکه یک ملت بدون اتکا به سلاح و قوه قهریه صرفا از طرق اراده توانست هم سلطه را از ایران براند و هم بساط استبداد را جمع کند، افزود: در تحلیل انقلاب اسلامی دلیل اصلی این انقلاب را امر اقتصادی، سیاسی، مسائل اجتماعی و بی‌توجهی به فرهنگ و شئون ملت برمی‌شمارند.

وی با اشاره به وجود اقشار طبقه بالا و بازاری؛ دلیل اقتصادی را دلیل اصلی ندانست و با بیان اینکه اجماع در همه گرایش‌های سیاسی در انجام این انقلاب وجود داشته، دلیل اصلی را امر سیاسی نیز ندانست و افزود: آنچه موجب شد که همه اقشار جامعه در انقلاب اسلامی مشارکت داشته باشند، دفاع از شئونات خود بود است.

رئیس مرکز ملی تاریخ ایران، با بیان اینکه سعی کردند تا یک ملت را چند دهه تحقیر کنند؛ چراکه یک ملت وقتی سلطه بیگانه را می‌پذیرد که احساس حقارت کرده باشد، گفت: این تحقیر را نه فقط نظامیان، که افراد تحصلیکرده و تمام مردم ایران نیز درک کردند.

سلیمی‌نمین دلیل آگاهی ملت در حال حاضر و مقاومت ملت را مقابله با حقارت سلطه بیگانه برشمرد و افزود: ملت راه دشوار مقاومت را پذیرفته است، تا بار دیگر به حقارت باز نگردد.

وی با بیان اینکه دوران قاجار عصر انعقاد قراردادهاست اما هنوز نظام وابسته رقم نخورده  و تنها حکومت استبدادی داشتیم، گفت: از این رو، قاجار به روابط خود با جامعه احترام می گذاشته و مسئولان برای حفظ پیوند با جامع توانمندی جامعه را محترم می‌شمارد و برخی قراردادها با مقاومت ملت لغو شد.

رئیس مرکز ملی تاریخ ایران، آغاز تحقیر ملت ایران را کودتا 1299 برشمرد و با بیان اینکه انتخاب رضاخان خود نوعی تحقیر بوده است، گفت: فرد وابسته نه با منزلت بالا همچون فرمانفرما بلکه رضاخان انتخاب می‌شود؛ فردی که پیش از کودتا سابقه نگهبانی اصطبل اسب سفارت هلند و دزدی از آنجا را داشته و سواد ندارد و با مقوله فرهنگ و حکومت‌داری بیگانه بوده و نه در پی مصالح ملت که در پی مطامع بیگانه و خود بوده است.

وی با بیان اینکه رضا خان، معماری، پوشاک، موسیقی، خوراک و هر چه که جزو مظاهر تمدنی ایران و توانمندی ملت ایران بوده را از بین برده و بی‌هویتی را برای او رقم زد، افزود: شاید به ظاهر تغییرات ایجاد کرده باشد اما در باطن همه در جهت مطامع بیگانه بوده است.

سلیمی‌نمین راه پایان بخشیدن به این حقارت را اسلام عنوان کرد و گفت: بیگانه در دوران تسلطش میان اقشار مختلف اختلاف ایجاد کردند و جز اسلام هیچ چیز دیگری نمی‌توانست میان اقشار مختلف اتحاد ایجاد کند.

رئیس مرکز ملی تاریخ ایران، با بیان اینکه در طی تاریخ ملت ایران هیچ گاه جز دوره پهلوی استبداد و سلطه بیگانه با هم متحد نشده بودند و از این رو حذف این استبداد بسیار سخت بود، افزود: تحقیر ملت ایران در دوره پهلوی اول خشونت‌آمیز و در دوره پهلوی دوم پیچیده بوده است و جشن 2500 ساله که در ظاهر تکریم ملت ایران بود در باطن جز تحقیر ایران نبود و نشانی از ملت ایران در آن وجود نداشت.

وی با بیان اینکه پهلوی نه فقط با اسلام بلکه هیچ علقه‌ای به سرزمین ایران هم نداشت، از جمله دلایل مدعای این امر را بخشیدن خاک ایران در دوره پهلوی اول و دوم به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه و بحرین و امارات برشمرد و افزود: خوشبختانه با رقم خوردن انقلاب 57، خفت واگذاری جزایر سه گانه به امارات تحقق نیافت.

سلیمی‌نمین با بیان اینکه استقلال و آزادی در نبود آن بیشتر حس می‌شود، بر قدردانستن استقلال امروز تأکید کرد و یکی از آفات انقلاب را از داخل کشور دانست و گفت: برخی مسئولان می‌خواهند به زیاده‌خواهی و سنت‌های منسوخ گذشته بازگردند و قدردانی از انقلاب نه فقط برگزاری جشن که افزایش آگاهی جامعه است تا انتخاب درست انجام پذیرد و افراد صادق که در مسیر خدمت‌گزاری از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند انتخاب شوند.

انتهای پیام/

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

موج جدید تعلیق حساب‌های توئیتری و ضرورت تاسیس NSA بومی

به گزارش جام نیوز، براساس خبر منتشر شده در وب سایت بی بی سی فارسی، توییتر حساب‌های کاربری از جمله باشگاه خبرنگاران، جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و خبرگزاری مهر را به اتهام آزار و اذیت هدفمند شهروندان بهایی به حالت تعلیق درآورده است.

 

خبر تعلیق  برخی از حساب های توئیتری در ایران

 

ناگفته نماند که "بهائیت"،" قادیانیت" و "وهابیت"، سه فرقه‌ای هستند که توسط انگلیس در ایران، پاکستان و هند، عربستان و کشورهای عربی، پایه گذاری شدند. با توجه به توصیه‌ای که اندیشکده‌ی (CSIS )به ترامپ کرده بود، روشن میشود که لیست اکانت‌های فعالین ایرانی برای حذف شدن توسط بهائی‌ها گردآوری می‌شود.

          

  بیشتر بخوانید

اندیشکده CSIS : ایران را با جنگ نرم به زانو درآورید

 

متخصصین فضای سایبری بر این باور هستند که برای برون‌رفت از وابستگی‌های سایبری و رسیدن به استقلال در فضای سایبر، نیاز به( NSA) بومی داریم که در روسیه و چین و آمریکا و انگلیس، توسط وزارت دفاع و ارتش این کشورها ایجاد شده یا در حال شکل‌گیری‌ست. برای آشنایی بیشتر نگاهی کوتاه به سازمان امنیت ملی آمریکا می اندازیم.

 

آژانس امنیت ملی آمریکا، یک آژانس هوشمند رمزشناسی در وزارت دفاع ایالات متحده است. وظیفه این سازمان، کنترل، تجزیه و تحلیل در پنج حوزه زیر می­‌باشد:

۱- کلیه خطوط مخابرات جهان

۲- سیستم عامل کلیه پلت‌فرم‌ها

۳- موتورهای جستجو

۴- امنیت اطلاعات

۵- امنیت شبکه

 

همچنین حفاظت از ارتباطات و زیرساخت‌های حساس مخابراتی دولت آمریکا و حفاظت از سیستم‌­های اطلاعاتی که شامل امنیت اطلاعات و تجزیه و تحلیل رمزگشایی و رمزنگاری است را برعهده دارد. آژانس امنیت ملی یکی از اعضای کلیدی در جامعه اطلاعاتی ایالات متحده، متشکل از ۱۶ سازمان امنیتی – اطلاعاتی است. همانطور که بیان شد، آژانس امنیت ملی یک سازمان نظامی است و در حال حاضر فرماندهی آن به"مایکل راجرز"، ژنرال ۴ ستاره ارتش، سپرده شده است.

مایکل راجز ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکا

 

همچنین فرمانده آژانس امنیت ملی، بطور همزمان در رأس «فرماندهی سایبری ایالات متحده» و  «سرویس امنیت مرکزی» آمریکا نیز منصوب شده است.

 

فرماندهی سایبری ایالات متحده و سرویس امنیت مرکزی

سرویس امنیت مرکزی، آژانسی است که وظیفه هماهنگی فعالیت­‌های "اینتلیجنس" و هماهنگی بین آژانس امنیت ملی و دیگر آژانس‌­های تجزیه و تحلیل­‌گر رمزهای نظامی در ایالات متحده را بر عهده دارد. بنابر قانون اساسی ایالات متحده مبنی بر رعایت حریم خصوصی افراد، نفوذ و جمع‌­آوری اطلاعات از اشخاص، باید منحصر به ارتباطات و مخابرات بیگانه در فضای خارج از مرزهای آمریکا باشد که انجام این موضوع با صراحت از سوی آژانس امنیت ملی بیان شده است ولی شواهد بسیاری در دست است که این آژانس از افراد درون آمریکا نیز جاسوسی می‌کند.

 

ساختار سازمانی

آژانس امنیت ملی به دو هیئتِ مأموریتی اصلی تقسیم می­‌شود که عبارتند از:

الف) «مدیریت هوشمند اطلاعات» (SID): مأموریت این بخش، تهیه و ارائه اطلاعات سیگنال­‌های هوشمند بیگانه است.

ب) «مدیریت بیمه اطلاعات»(IAD):مأموریت آن حفاظت کردن از سیستم‌­های اطلاعاتی ایالات متحده است.

 

چارت سازمانی امنیت ملی آمریکا

برای دیدن سایز بزرگ تصویر کلیک کنید

 

امکانات

قرارگاه‌­های وابسته به آژانس امنیت ملی در "فُرت جُرج جی میدِ" شهر "مریلند" در حدود ۱۵ مایلی یا به عبارتی ۲۴ کیلومتری جنوب ­غربی منطقه­ "بالتیمُر" قرار دارند. خروجی( NSA )در قسمت «جنوب  جاده مریلند» واقع شده که فقط ویژه کارمندان( NSA )است. تعیین کردنِ میزانِ ماموریت­‌های( NSA) از بین داده‌­های طبقه­‌بندی­ نشده، کار دشواری است. ۱۸ هزار فضای پارکینگ اختصاصی برای آژانس وجود دارد.

 

ساختمان سازمان امنیت ملی آمریکا و پارکینگ های اختصاصی آن

 

 

ماموریت‌های این سازمان

ماموریت استراق سمع در( NSA)، شامل این موارد است:

الف) برنامه­‌های رادیویی که هم از ارگان­‌های رسمی و هم خصوصی پخش می­‌شوند.

ب) اینترنت

پ) مکالمات تلفنی

ت) رهگیری کردن دیگر انواع ارتباطات

 

امکان دستیابی آزانس امنیت ملی آمریکا به تمام داده های دیجیتالی

 

ماموریت ارتباطات ایمن شامل موارد زیر است:

الف) نظامی

ب) دیپلماتیک

پ) ارتباطات دولتی سری یا محرمانه

 

ماموریت های نظامی آژانس امنیت ملی آمریکا پیچیده ترین سطح عملیاتی در ارتش آمریکا را دارند

 

 

از آژانس امنیت ملی تعبیر می­‌شود به عنوان «دنیای بزرگترین کارمندان ریاضی‌دان» و تنها مالک «بزرگترین گروه ابرکامپیوترها»، اما سعی کرده است یک نمایه کمی را نگه دارد. سال­‌های متمادی وجود این ماموریت در سازمان (NSA )از سوی دولت آمریکا تکذیب می­‌شد. برای این ماموریت اسم مستعاری در نظر گرفته بودند به این نام «هیچ آژانسی شبیه آن نیست»(NSA). همچنین به کنایه گفته می‌­شد، شعارشان این است که «هرگز هیچی نگو».

 

چیزی مگو یکی از مهم ترین شعارهای آژانس امنیت ملی آمریکا

 

طبق گزارش روزنامه واشنگتن‌ ­پست، «هر روز سیستم­‌های جمع‌­آوری در سازمان امنیت ملی، داده‌هایی را رهگیری و ذخیره می‌­کنند. ۱.۷ بیلیون ایمیل، مکالمات تلفنی، و دیگر انواع ارتباطات.» (NSA)درصدی از آن­ها را در ۷۰ پایگاه داده­‌ها که جدا از هم هستند، طبقه­‌بندی می­‌کند. به خاطر وظیفه استراق سمع،( NSA/CSS) به سختی درگیر تحقیقات رمزشناسی است، ادامه همان کاری که آژانس‌­های سابق در زمان جنگ جهانی دوم برای شکستن بسیاری از رمزها و کدها انجام می­‌داند. (به عنوان مثال به ماموریت­‌هایی با نام: (Purple ) و (project Venona )و( JN) میتوان نام برد)

 

 

سال ۲۰۰۴ «سرویس امنیت مرکزی»(NSA) و بخش «امنیت سایبر ملی» از «وزارت امنیت داخلی» (DHS) توافق کردند، مرکز عالی آکادمیک در(NSA) را در«برنامه آموزش بیمه اطلاعات»توسعه دهند. به طوری‌که قسمتی از بخشنامه وابسته به «ریاست ­جمهوری امنیت ملی » بخشنامه وابسته به «ریاست ­جمهوری امنیت داخلی »، در هشتم ماه جَنوئِری سال ۲۰۰۸ میلادی از طرف رئیس ­جمهور بوش، امضاء شد. مطابق با آن، (NSA) موظف شد، تمام شبکه‌­های کامپیوتری دولت فدرال را از تروریسم سایبری حفاظت و رهگیری کند. سال ۲۰۱۰، "رابرت گیتس"، (DHS) را به ایجاد یک «یگان» ملزم کرد تا اینکه بتواند همه نیروهای نظارتی از(NSA) را برای امنیت سایبر خانگی و بومی به هم متصل کند.

 

 

فعالیت داخلی
مأموریت( NSA) از این به بعد در دستورالعمل اجرایی (۱۲۳۳۳) قرار می‌گیرد که عبارت است از جمع‌آوری اطلاعاتی ترکیب شده از جاسوسی و ضدجاسوسی بیگانه یا به عبارتی “اینتلیجنس یا کانتر اینتلیجنس بیگانه” در حالیکه به دست‌آوردن اطلاعات درباره فعالیت‌های داخلی از مردم ایالات متحده نباید انجام شود.(NSA) ادعا کرده جهت جمع‌آوری اطلاعات فعالیت‌های هوشمند بیگانه در داخل مرزهای ایالات متحده به(FBI) تکیه نموده حال آنکه فعالیت‌های خودش را در داخل ایالات متحده به سفارت‎خانه‌ها و ماموریت‌های کشورهای بیگانه محدود کرده است.  فعالیت‌های نظارتی داخلی(NSA) به وسیله نیازمندی‌های تحمیل شده از سوی چهارمین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده محدود می‌شوند. این حفاظت‌ها برای هیچ‌کدام از مردم ایالات متحده که خارج از مرزهای کشور ساکن هستند اعمال نخواهد شد. بنابراین تلاش‌های نظارتی بیگانه(NSA) ، بطور جزیی از محدودیت قانون ایالات متحده تبعیت می‌کند.

 

 

مقررات ویژه‌ای برای عملیات‌های نظارتی داخلی در اعلامیه نظارت هوشمند بیگانه (FISA) از سال ۱۹۷۸میلادی در نظر گرفته شده اما این هم شامل تأمین حفاظت هیچ شهروندی در خارج از قلمرو ایالات متحده نمی‌شود. فعالیت‌های زیر آشکارا تصدیق شده‌اند: بهره‌برداری از تلفن داخلی و برنامه‌های پایگاه‌های صوتی. ضمناً سوال‌هایی در مورد محدوده فعالیت‌های(NSA) مطرح است و در مورد تهدید حریم خصوصی و دستور قانون، نگرانی‌هایی وجود دارد.

 

 

برنامه‌های استراق سمع

       استراق سمع (شنود) داخلی زیر نظر ریچارد  نیکسن

سال‌ها بعد از رئیس‌جمهورِ مُستَعفی "ریچارد نیکسن"، چندین تحقیقات از سوءاستفاده‌های مشکوک از آژانس امنیت مرکزی (CIA) و امکانات (NSA) وجود داشتند. سناتور "فرانک چِرچ" ریاست کمیته رسیدگی مجلس سنا (کمیته چِرچ) را برعهده داشت. در این کمیته سابقاً فعالیت نامعلومی کشف شد، مانند: طرح (CIA) جهت ترور "فیدل کاسترو" (که از سوی جان اف کندی دستور داده شده بود). همچنین آن تحقیقات نشان داد که (NSA) از شهروندان مورد هدفش در ایالات متحده استراق سمع انجام می‌داده. بعد از گزارش کمیته چِرچ، دستورالعمل نظارت هوشمند بیگانه به عنوان یک قانون در سال ۱۹۷۸ میلادی تبدیل شد.

 

 

پروژه(IT : Thin Thread , Trailblazer , Turbulence)
(NSA)سیستم‌های(IT) جدیدی ساخت تا در برابر سیلی از اطلاعات که با تکنولوژی‌های جدید مانند اینترنت و تلفن‌ها سرازیر می‌شد بتواند روبه‌رو شود.پروژه(ThinThread ) شامل امکانات پیشرفته‌ای در مورد «مرحله تجزیه و تحلیلِ دانشِ کشفِ پردازش پایگاه‌های داده‌ها» بود. همچنین یک مکانیزم مخفی هم داشت: «نظارت بر متن رمز ذخیره شده». آشکارسازی این موضوع نیاز به یک گواهی داشت. این تحقیق زیر نظر این برنامه امکان همکاری کردن با سیستم‌های بعدی را فراهم کرد. پروژه(Thin Thread) با شروع پروژه(Trailblazer) توسط ژنرال "هایدن" (فرمانده سابق NSA) لغو شد در حالیکه این پروژه سیستم مخفی (Thin Thread) را در برنداشت.

 


شرکت‌های( SAIC, Boeing ,CSC، IBM ،Litton )در این پروژه همکاری کردند برخی قصد داشتند جلوی کارهای غیر قانونی( NSA )را بگیرند لذا از درون شکایاتی پیرامون پروژه (Trailblazer )انجام شد این باعث شد تحقیقات توسط کنگره و(NSA) و ژنرال بازرسان وزارت دفاع رهبری شود. این پروژه حدوداً سال ۲۰۰۳-۲۰۰۴  لغو شد. دلیل‍‌ش این بودکه بودجه بسیار زیادی لازم داشت و اهداف از پیش تعیین شده را هم محقق نکرد. این دلایل را مقاله‌های خبرگزاری بالتیمرسان در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ نشان داد. بعد از آن دولت به پایگاه‌هایی که فعالیت‌های خلاف در این پروژه انجام می‌دادند، هجوم برد. یکی از آنها توماس دریک بود، وی با توجه به دستورالعمل( ۷۹۳&U.S.C 18 ) متهم شد که در سال ۲۰۱۰ در یک سوءاستفاده از قانون جاسوسی، شرکت داشته. او و طرفدارانش ادعا کردند که واقعاً در پروژه (Trailblazer )مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند.
پروژه (Turbulence)حدود سال ۲۰۰۵ شروع شد و در کمترین زمان توسعه یافت. قطعات آزمایشی آن ارزان‌تر از پروژه(Trailblazer) بود. همچنین این پروژه امکانات حمله میدان جنگ سایبری را دربرداشت. مانند تزریق نرم‌افزارهای ویروسی به جزئی‌ترین قسمت‌های کامپیوتر.

 

 

سال ۲۰۰۷ میلادی کنگره به خاطر اینکه این پروژه هم مانند پروژه(Trailblazer) دارای یک روند بروکراتیک اداری بود، انتقاد کرد. این پروژه نوعی فهم از پردازش اطلاعات در بالاترین سرعت در فضای سایبر محسوب می‌شد.

 

 

 شنود زیرنظر جُرج دبلیو بوش
۱۶ دسامبر ۲۰۰۵ میلادی روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد: زیر نظر کاخ سفید و با یک دستورالعمل اجرایی از جُرج بوش، آژانس امنیت ملی تلاشی برای خنثی‌کردن تروریزم، از مکالمات تلفنی افراد خارج از کشور بدون کسب مجوز از دادگاه نظارت هوشمند بیگانه ایالات متحده، استراق سمع انجام داده است و برای این کار یک دادگاه مخفی زیر نظر اعلامیه نظارت هوشمند بیگانه ایجاد نموده. شبیه برنامه نظارتی توسط بخش‌نامه شماره ۱۸ سیگنال‌های هوشمند ایالات متحده از سوی جرج بوش  در اختیار گذاشته شد. پروژه (Highlander) متعهد شده بود برای آژانس امنیت ملی توسط ارتش ایالات متحده پانصد و سیزدهمین تشکیلات هوشمند نظامی انجام شود. NSA مکالمات تلفنی؛ شامل خطوط موبایل، زمینی، هوابرد و نظامی را تقویت کرد. مکالمات شهروندان ایالات متحده همراه با دیگر کشورها رهگیری می‌شدند. طرفداران برنامه نظارتی ادعا می‌کنند رئیس‌جمهور قدرت اجرایی برای دستور دادن چنین عملی را دارد. آنها به قانون‌هایی مثل(FSIA) استدلال می‌کنند که بوسیله قدرت و اختیار رئیس‌جمهور طبق قانون اساسی باطل شده. برخی هم استدالال می‌کنند (FSIA) به وسیله قانون بعدی که آمده باطل شده. اختیار استفاده از نیروی نظامی گرچه طبق حکم دادگاه عالی هم باشد، در دادگاه "هَمدان رامسفلد" قبیح دانسته شد. آگوست سال ۲۰۰۶ میلادی در ناحیه(ACLU v) . .(NSA, U.S) قاضی دادگاه، «آنا دیگز» نتیجه گرفت که برنامه نظارتی بی‌مجوز(NSA ) و هر دو غیرقانونی و برخلاف قانون اساسی بوده است. در ۶ جولای ۲۰۰۷ ششمین دادگاه قضایی، درخواستِ تعطیل شدن زمینه‌هایی که(ACLU) را فاقد ارائه دائمی دادخواست می‌کند، تشکیل شد.

 

در کشور ما سرپرستی اینترنت طی خطایی استراتژیک، به «وزارت مخابرات» سپرده شده و از همین روست که اینترنت و فضای مجازی در ایران یتیم مانده و متولی ندارد؛ پس به سادگی تسلیم میشویم.. ما در فضای مجازی، مستاجریم؛ و صاحبخانه هر زمان که بخواهد، اسباب و اثاث‌مان را بیرون می‌ریزید. در حالی که مسئولین مخابرات ایران، اصولاً  مجهز به  اطلاعات مود نیاز بوده و ضرورت های این عرصه و بایسته های آن را به خوبی شناخته و  ضریب امنیتی کشور را در این عرصه تا حد قابل قبولی تقویت کنند.

 

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۷۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روحیه مقاومت دشمن را از صحنه خارج می‌کند/مردم همچنان در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور دارند
 • واقعاً یک نقطه و یک جا نداریم که بشود نشان داد که دولت انگلیس به نفع ملت ایران یک قدم کوچکی برداشته باشد؛ هر چه بوده ضرر؛ هر چه بوده صدمه‌‌های بزرگ
 • اساتید بسیجی کشور: دزدی دریایی انگلیس به‌دلیل شکست‌ سیاست‌های سلطه‌طلبانه غرب است
 • بیاینه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای حرکت موفق ملت ایران/ شناورهای دشمن در خلیج فارس اسیر قدرت یگان شناوری شدند
 • «اینستکس» بسته‌ای حقارت‌آور است/ از سخنان روحانی تعجب کردیم
 • مردم آمریکا باید به فکر رییس‌جمهوری عقل‌گرا و دارای سلامت باشند/ اینستکس بسته‌ای حقارت‌آور و غیرمفید است
 • بادامچیان: اینستکس بسته‌ای حقارت‌آور است
 • گفتگوی تفصیلی| پروفسور امین: از رای به روحانی پشیمانم/ توسل به بیگانه برای حل مشکلات ایران احمقانه است
 • بادامچیان: اینستکس بسته‌ای حقارت‌آور و غیرمفید است
 • غیرمتعهدهای جهان و راه دشوار آزادی
 • نمایندگانی که سلفی حقارت گرفتند، بخوانند!/ آقای نماینده فکر می‌کنید چرا موگرینی اسلام سیاسی خوانده است؟
 • حریفان تیم جوانان ایران در مرحله دوم مشخص شدند/ مصاف دشوار شاگردان عطایی با آرژانتین و ایتالیا
 • حفظ برجام در وضعیت دشوار کنونی به سود کشور است
 • اجرای تئاتر برای مدارس بسیار دشوار است
 • تحقیر بیش از پیش ترامپ به واسطه یک ادعای مضحک
 • سخنگوی حماس: اظهارات آل خلیفه خنجری از پشت به ملت فلسطین است
 • سیاست تهدید و فشار دربرابر ملت ایران نتیجه عکس دارد
 • زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی در یزد به صدا درآمده است تمرکز روی آسیب‌های اتباع بیگانه راه‌رفتن روی لبه تیغ
 • مقاومت بی‌نظیر یمنی‌ها در مقابل حماقت آل سعود/ شجاعت و فناوری مقاومت بر استکبار جهانی پیروز شده است