رویداد۲۴ نشست خبری فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، هادی حجازی‌فر، جواد عزتی، مهدی زمین‌پرداز، حسین مهری، محمد عسگری، بهنوش طباطبایی و هستی مهدوی بازیگران، سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده، ابراهیم امینی نویسنده، هادی بهروز مدیر فیلمبرداری، کامران حجازی مجری طرح، ایمان کرمیان طراح جلوه‌های ویژه میدانی، سینا قویدل طراح جلوه‌های بصری، حبیب خزایی‌فر آهنگساز، شهرام خلج طراح گریم در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدحسین مهدویان گفت: ماجرای نیمروز کارکترهای جذابی داشت که طرفداران خود را داشتند، به همین دلیل به دنبال قصه‌هایی جدید برای این شخصیت‌ها بودیم که به داستان عملیات مرصاد رسیدیم، برای این کار بیش از یک سال تحقیق کردیم و بعد مجموع تحقیقات را به نویسندگان سپردیم.

محمود رضوی هم در ادامه این نشست بیان کرد: کار از نظر پروداکشن سخت و سوژه خاص بود و می‌توان این اثر را راه‌رفتن روی لبه تیغ دانست، اما بعد از شروع کار همه چیز روی روال خود قرار گرفت.

هادی حجازی‌فر در ادامه تاکید کرد: یکی از سختی‌های ما در قسمت اول این بود که کارکترهای ما در آن قسمت طرفدارهای بسیاری داشت و مخاطب باید این کارکترها را در این فیلم می پذیرفتند تا بعد وارد چگونگی تغییرات این شخصیت‌ها شویم. سختی کار به غیر از تناقض‌ها و داستان جدید، چگونگی تغییرات شخصیت ها بود.

جواد عزتی نیز بیان کرد: داستان ماجرای نیمروز: رد خون ۷ سال بعداز ماجرای نیمروز یک رخ می دهد و باید بررسی می کردیم هرکدام از این افراد چه تغییراتی کرده اند.

مهدویان درباره ساخت قسمت سوم این فیلم توضیح داد: فعلا برنامه‌ای برای ساخت قسمت سوم ندارم تا ببینم چه پیش می آید.

وی درباره اینکه وی هم مانند ابراهیم حاتمی‌کیا خود را یک فیلمساز وابسته می‌داند، بیان کرد: من مطابق عقاید خودم فیلم می سازم و خود را فیلمساز وابسته نمی‌دانم.

این کارگردان درباره دریافت سیمرغ از جشنواره توضیح داد: در جشنواره فیلم فجر هرچیز امکان دارد حتی دیده نشدن بخش جلوه بصری.

بهنوش طباطبایی در ادامه بیان کرد: مدت‌ها بود فیلمنامه ای را نمی پذیرفتم و منتظر نقشی متفاوت بودم زمانی که آقای رضوی من را برای بازی در این فیلم انتخاب کرد به سرعت قبول کردم فیلمنامه را خواندم دیدم که نقش متفاوتی است و کارگردان آن محمدحسین مهدویان بود که هر بازیگری دوست دارد در فیلم وی بازی کند و معتقدم این کارگردان فیلمساز سفارشی از سوی مردم است. چالش عجیبی این نقش برای من داشت چرا که از نقش خودم در سیانو، داشته ای را با خودم آوردم، که البته هرکدام از این نقش‌ها با دیگری کاملا متفاوت بود و چالشی جداگانه داشت.

هستی مهدوی‌فر نیز بیان کرد: نزدیک شدن به این نقش بسیار سخت بود و جذابیت های فیلمنامه من را درگیر خود کرد و از خشونت فیلم بسیار خوشم آمد. نزدیک به یک ماه در شهرک دفاع مقدس تمرین می کردیم. 

ابراهیم امینی نیز ادامه داد: به نظر می آمد شیوه درست فیلمنامه همین بود که کار کردیم، این فیلم چند داستان دارد که با هم شروع می شود و با هم ادامه دارد و نسبت به ماجرای نیمروز یک دستمان باز تر بود.

وی درباره سرنوشت عباس زریباف گفت: سرنوشت عباس زریباف در مرصاد کشته می سود اما چگونه کشته شدن وی را خودمان ساخته ایم

کمال ما به ازای واقعی دارد افشین را خودمان ساختیم. پایان کار سرنوشت واقعی کمال نیست.

رضوی هم درباره خشونت نمایش داده شده در این فیلم توضیح داد: خشونت مرصاد بسیار جدی بود واقعیت جنگ و حمله همین خشونت است، فکر می کنم خشونت به تصویر کشیده شده چندان عجیب نیست.

مهدویان در ادامه این نشست گفت: تجربه ۴ فیلم گذشته به من یاد داد که این حضور اولین محک ما با تماشاچیان است و بازخورد آنها را دریافت می کنیم. خوشبختانه تا امروز نتایج خوبی داشتیم و هر ۴ فیلم جزو ۵ فیلم آرای مردمی بود. اگر جایزه دهند که خوشحال می شویم. 

جواد عزتی درباره جایزه نگرفتن خود گفت: اگر واکنش بلد بودم جایگاه محکم تری در سینما داشتم

حجازی فر بیان کرد: کار هیات داوران خیلی سخت است، سال های گذشته جریان واحدی در رسانه ها رخ نمی داد اما امسال خط دهی از سوی رسانه ها وجود دارد هر نتیجه ای که بیرون بیاید راضی هستم.

رضوی بیان کرد: ما روزهای سختی داشتیم، این کار برای ما بسیار با اهمیت بود و با محصول خوب طرف هستیم اگر جشنواره جایزه دهد که خوشحال می شویم.

مهدویان درباره حذف بخش هایی از فیلم توضیح داد: در مونتاژ برخی سکانس ها حذف شده است.

وی درباره طراحی صحنه و لوکیشن های بغداد تاکید کرد: بغداد برای ما چالش بود که دهه ۸۰ این شهر را به تصویر کشیم این صحنه ها با ترکیبی از اجرای واقعی صحنه و جلوه های بصری ساخته شد.

کارگردان «ردخون» درباره حضور نداشتن شخصیت‌های برجسته تاریخی مرتبط با عملیات مرصاد در این پروژه هم بیان کرد: بسیاری از شخصیت ها در این واقعه حضور داشتند، اما داستان فیلم درباره چند شخصیت اطلاعاتی است و مستقیما درباره عملیات مرصاد نیست.

سیدمحمود رضوی درباره اکران نوروزی این فیلم گفت: این فیلم ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند یکی از گزینه های اکران نوروز هم باشد.

هادی حجازی‌فر درباره حواشی مطرح شده درباره عدم حضورش در فیلم رضا میرکریمی هم بیان کرد: از سال گذشته درگیر «قصر شیرین» بودم و قرار بود تیرماه «ماجرای نیمروز» کلید بخورد که تا شهریور ماه به تاخیر افتاد و من کار میرکریمی را از دست دادم در آینده کمی استراحت می کنم نه اینکه دیگران من را مرور کنند بلکه من خودم را مرور کنم.

حسین مهری نیز بیان کرد: زریباف نقش منفی و تیره‌ای است که خوشبختانه  تا امروز بازخورد منفی نداشتم.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

تخلف 15میلیارد تومانی در نظام مهندسی استان تهران

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت که حدود 15 میلیارد تومان از حساب های این سازمان خارج شده بود که با تلاش هیات مدیره قبلی و هیات مدیره دوره هشتم و شکایت این سازمان بخش زیادی از این منابع مالی به حساب‌های سازمان نظام مهندسی بازگشته است.

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر این تخلفات مالی بطور جدی در مراجع قضایی در حال پیگیری است تا تمام منابعی که به صورت غیرقانونی از حساب های این سازمان خارج شده بار دیگر به سازمان نظام مهندسی ساختمان عودت شود.
وی همچنین افزود: عدالت در ارجاع کار و شفافیت در پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر از مهم‌ترین اولویت های سازمان نظام مهندسی است.
طاهری ادامه داد: تمام نقشه های ساخت و ساز که بر اساس مبحث ملی مقررات ساختمان تهیه می‌شود در صورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد می‌تواند کیفیت ساخت و ساز را در کشور بسیار بهبود بخشد.
وی با بیان اینکه مطمئنا تنها سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در ارتقای کیفیت ساخت و ساز در کشور نمی توانند تاثیر گذار باشند گفت: ارتقای کیفیت و عمر ساختمانها در کشور تنها با تعامل تمام نهادهای حوزه ساخت و ساز و بخصوص شهرداری‌ها عملی است و هرچه کیفیت ساختمان ها در کشور ارتقا پیدا کند از هدر رفت منابع مالی و ثروت ملی جلوگیری خواهد شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به عملکرد این سازمان در سال 96 در حوزه ارجاع کار اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی در سال 96 شاهد ارجاع 9400 فقره کار در قالب ساخت 11 میلیون متر مربع ساختمان در استان بود اما در سال 97 تاکنون ارجاع کار ما به 11 هزار فقره افزایش یافته که قرار است بیش از 13 میلیون متر مربع ساختمان در استان تهران ساخته شود.
وی در خصوص وضعیت کنترل نقشه ساختمان های بالای 2 هزار متر مربع نیز گفت: در سال 97 تاکنون بیش از یک هزار فقره کار کنترل نقشه به سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال شده که این می تواند در بهبود کیفیت ساخت و ساز در تهران بسیار تاثیرگذار باشد.
طاهری با بیان اینکه تلاش سازمان نظام مهندسی این است که از مداخلات افراد فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز جلوگیری شود گفت: در صورتی که ما بتوانیم شاهد حضور افراد با صلاحیت در حوزه ساخت و ساز کشور باشیم عمر مفید ساختمان ها و کیفیت ساخت و ساز در کشور بیش از پیش ارتقا پیدا خواهد کرد.
وی افزود: آمارها نشان می دهد که سازندگان برای استفاده از مهندسان حرفه ای تمایل بیشتری پیدا کرده اند و تعامل بین شورای شهر شهرداری و سازمان نظام مهندسی می تواند خلایی که در چند ماه گذشته به وجود آمده برطرف کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تأکید کرد: در ماده 4 و 32 قانون نظام مهندسی تکلیف شده که شهرداری ها نباید حوزه ساخت و ساز را به افراد فاقد صلاحیت واگذار کنند و تمام ساختمان سازی در کشور باید با استفاده از خدمات حرفه ای مهندسان ذیصلاح ساخته شود.
طاهری با اشاره به اهمیت نظارت بر گودبرداری ها در حوزه ساخت و ساز کشور یادآور شد خوشبختانه با افزایش بازرسی‌ها در این حوزه و ورود سازمان های نظام مهندسی به حوزه گودبرداری امروز شاهد کاهش بسیاری از حوادث گودبرداری در کشور هستیم و حتی کمیته ای متشکل از نظام مهندسی شهرداری و شورای شهر اسلامی تشکیل شده تا با نظارت و بازرسی های مورد نیاز حوادث گودبرداری در ساختمان به حداقل کاهش یابد.
تهرام/1108//9206//1348

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: رویداد24 محمدحسین مهدویان جشنواره فجر فیلم فجر کارگردان بازیگر بازیگران سینما

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۰۱۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هر منبع معرفتی بخواهد تمدن‌ساز باشد، باید بتواند با کثرات مختلف تمدن نسبت بگیرد/ فقه شیعی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد ظرفیت تمدن‌سازی دارد
 • سلامت روان کارگران وابسته به محیط اجتماعی کار است
 • افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی جایگاه های سوخت/تصاویر
 • نمایشگاه بین المللی جایگاه داران سوخت و صنایع وابسته افتتاح شد
 • رونمایی از 'ساز باس'، ابزار جدید موسیقی آذربایجانی
 • حکمتیار: دولت‌های وابسته، طالبان و گروه‌های مجاهدنما نتوانستند به جنگ افغانستان پایان دهند
 • ایجاد انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در سمنان
 • طلا در قزوین گران‌تر شد
 • عاشیق نواز مسیحی که ساز برای اتحاد کوک می کند
 • معاون وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل از گوآیدو حمایت کرد
 • 70 درصد تعهدات خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی محقق شد
 • استاد یحیی تارهایش را یک سال به زاینده‌رود می‌سپرد
 • بولتون: وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل از گوایدو حمایت کرد
 • تخلف 15 میلیاردی در نظام مهندسی استان تهران
 • فروش تسلیحات به سعودی‌ها به تحولات در یمن وابسته است
 • برپایی اولین نمایشگاه دستاورد‌های مدارس و مراکز غیردولتی از ۵ اسفند
 • امضا فروشی در ساخت‌وساز را قبول ندارم/ افزایش تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی در اسفند‌ ماه
 • اقتصاد وابسته به نفت آسیب پذیر است
 • فعالیت گشت های شبانه روزی برای جلوگیری از ساخت و ساز در اراضی کشاورزی