علی خانی در یادواره شهدای شهر میامی و پنج شهید گمنام در محل حسینیه اعظم این شهر بابیان اینکه تمامی وصایای شهدا با بصیرت بالا نوشته‌شده و دفاع از اسلام و انقلاب مورد تأکید تمام شهدا بوده است، اظهار کرد: شهدا تکلیف خود را پیروی از، ولی فقیه می‌دانستند لذا یکی از مهم‌ترین خواسته‌های آن‌ها از ملت ایران اسلامی پیروی از ولایت‌فقیه است و با حضور به موقع در تمامی عرصه از این انقلاب مردمی پاسداری کنند.


جانشین سابق لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) بابیان اینکه مقام شهدا از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: رزمندگان اسلام برای دفاع از اسلام و قرآن و انقلابی که بر پایه اسلام بنیان‌گذاری شده جان خود را فدا کردند و همه ما باید قدردان رشادت‌های رزمندگان اسلام و شهدای گران‌قدر باشیم.
جانشین سابق لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در ادامه با گرامیداشت سالروز عملیات بدر گفت: رزمندگان اسلام در این عملیات، مسیر طولانی را در شب از آب عبور کردند و با دشمن جنگیدند و جان خود را فدای اسلام و انقلاب کردند.
خانی بابیان اینکه آمریکا سرمنشأ تمامی مشکلات جهان است، گفت: آمریکا و استکبار جهانی در جنگ تحمیلی با تمام قوا به صدام کمک کردند و بسیاری از رزمندگان ما را به شهادت رساندند، اما نتوانستند ذره‌ای از خاک ایران اسلامی را بگیرند.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر گفت: ۲۲ بهمن روز ملی و ارزشمند برای ایرانیان است و مردم ایران اسلامی با حضور خود این پیروزی را رقم زدند و امروز نباید دعوا‌های سیاسی را در این جشن انقلاب وارد کنیم.
این فرمانده سابق دفاع مقدس بابیان اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را به عقب‌نشینی وادار خواهد کرد، افزود: امروزه فشار اقتصادی اهرمی برای دشمن است تا از حضور مردم درصحنه بکاهد، ولی ملت بصیر ایران اسلامی در ۲۲ بهمن توطئه دشمن را باصلابت تمام خنثی خواهد کرد.
خانی بابیان اینکه مسئولان برای حل مشکلات باید بیشتر تلاش کنند، گفت: مردم ایران اسلامی باوجود تمامی مشکلات به‌ویژه در حوزه اقتصادی باز هم برای انقلاب اسلامی به میدان خواهند آمد، ولی مسئولان نیز باید برای خدمت به مردم تلاش بیشتری را داشته باشند.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

«آنگلا مرکل» پشت پرده اهداف غرب را افشا کرد/ «خدعه گری» قاره سبزی‌ها با نقشه کاخ سفید علیه ایران/ اروپا در تاکتیک با آمریکا اختلاف دارد نه هدف!

مرکل با بیان اینکه این اختلاف در تاکتیک هاست نه اهداف بیان می کند: « این یک مساله تاکتیکی است که ما در مورد اجرای آن با هم اختلاف نظر داریم؛ هر چند که هدف ما طبعا یکی است. به گزارش بلاغ،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب که ترسیم آینده و چشم انداز جمهوری اسلامی برای قدم گذاشتن در دهه پنجم انقلاب اسلامی بود درباره روابط و نوع برخورد با غربی‌ها به نکات حائز اهمیتی اشاره کردند.

در کشورمان حداقل در سال‌های اخیر ده‌ها تجربه از جمله مذاکرات سعدآباد و برجام و اس پی وی و اینستکس اکنون پیش ملت ایران و جوانان ما قرار دارد و ملت ایران در هرگونه مذاکره‌ای جز خسارت هیچ نفعی نبرده است. بر همین اساس رهبری تصریح دارند: «پیشنهادهای سران نظام سلطه عموماً شامل فریب و خدعه و دروغ است وامروز ملّت ایران علاوه بر آمریکای جنایتکار، تعدادی از دولت‌های اروپایی را نیز خدعه‌گر و غیرقابل اعتماد می‌داند و دولت جمهوری اسلامی نباید از تهدیدهای پوچ آنان بهراسد.»

مرکل: هدف اروپا و آمریکا علیه ایران یکی است

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان درباره هدف مشترک آمریکا و اروپا برای برخورد و متوقف کردن کشورمان در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «من برنامه موشکهای بالستیک (ایران) را می بینم. من (حضور) ایران در یمن و سوریه را می بینم. اما سئوالی که میان ما و آمریکا در ارتباط با این مساله وجود دارد آن است که آیا ما می توانیم به صرف داشتن یک هدف مشترک در مورد توسعه مخرب یا تاثیر سخت ایران، فعالیتهای این کشور را مهار کنیم و اینکه آیا لغو تنها توافقنامه موجود میان ما (و ایران) می تواند کمک حالی باشد؟ یا آنکه چنانچه ما این مسائل را در دست داشته باشیم، می توانیم وارد مسائل دیگر (با ایران) نیز بشویم.»

مرکل با بیان اینکه این اختلاف در تاکتیک هاست نه اهداف بیان می کند: « این یک مساله تاکتیکی است که ما در مورد اجرای آن با هم اختلاف نظر داریم؛ هر چند که هدف ما طبعا یکی است.»

وی می افزاید: «من به این مساله انتقاد دارم که بلافاصله نیروهایمان را از سوریه خارج کنیم. آیا در این صورت شاهد تقویت ظرفیت نفوذ ایران و روسیه در سوریه نخواهیم بود؟ ما در این باره باید با هم صحبت کنیم.»

هوک: اختلاف ما و اروپا در سبک و تاکتیک است

«برایان هوک»، نماینده آمریکا در امور ایران گفت: «اگر نگاهی به چالش‌های پیش روی منطقه بکنید، ایران معمولاً در مرکز آنها است.ما در اینجا (ورشو) دولتی ندیدیم که از حکومت ایران و سیاست‌هایش دفاع بکند.»

وی نیز درباره اختلافات اروپا و آمریکا درباره ایران گفت: « اختلاف‌هایی در زمینه تاکتیک و سبک داریم، اما هیچ‌کس از این حکومت دفاع نمی‌کند.معتقدیم اروپایی‌ها در ماه‌های گذشته گام‌هایی را برای اعمال فشار بر ایران آغاز کرده‌اند.

نماینده آمریکا در امور ایران در پایان به نقش اروپا در راستای سیاست های ضد ایرانی کاخ سفید اشاره کرده و گفت:« اتحادیه اروپا برای اولین بار از زمان اجرای توافق هسته‌ای تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده که مثبت است.»

تلاش آمریکایی ها برای هماهنگ کردن هر چه بیشتر اروپا علیه ایران

رسانه های اروپایی نیز همواره در جهت شدت بخشی فشار بر ایران و مقابله با جمهوری اسلامی داد سخن می دهند و گزارشاتی نیز درباره توافقات و هماهنگی برای این منظور ارائه می کنند.

در همین رابطه اخیرا خبرگزاری فرانسه با اشاره به موضوع ایران و ونزوئلا نوشت: بر این اساس معاون اول رئیس جمهور آمریکا با تکرار اینکه تهران " بزرگ ترین خطر" در خاورمیانه ( غرب آسیا) است، اروپایی ها را دومین بار و تنها سه روز بعد نشست ورشو، ترغیب کرد از توافق هسته ای ایران منعقد شده در سال 2015 خارج شوند.

این رسانه فرانسوی ادامه داد: هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان نیز در مونیخ درباره توافق هسته ای ایران گفت که بدون آن " منطقه ایمن تر نخواهد شد و در واقع گامی بیشتر به سوی درگیری تمام عیار" خواهد بود.»

درواقع به نوعی نشست ورشو گردهمایی جهت هماهنگ کردن اتحادیه اروپا و آمریکا بود. از سوی دیگر پیامی که از سوی ظریف به غرب در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ داده شد موضع آشکار ایران در قبال بازی غرب را نشان داد.

بازی مشترک آمریکا و اروپا علیه ایران

به نظر می رسد به نوعی اتحادیه اروپا و آمریکا در فرم با هم در مقابله با ایران مشکل دارند اما همین اختلافات هم به نوعی ایران را در موضوع برجام در زمین و آسمان معلق نگاه داشته است.

به طوری که بازهم بازی پلیس خوب و پلیس بد را در قبال ایران بوجود آورده است. مشخص است که در این میان کدام پلیس خوب و کدام پلیس بد است اما آنچه بیشتر حائز اهمیت است همپوشانی این دو در یک سیاست و هدف یعنی ضربه به ایران است. درواقع اگرچه در تاکتیک اروپا و آمریکا با هم اختلافاتی دارد اما باید گفت که این دو در حال همدستی جالبی هستند.

بدین معنا که اروپایی ها ایران را در برجام ناقص نگاه داشته اند و سپس قول یک کانال مالی با ایران (spv) را دادند اما متاسفانه می بینم که یک ماکت و کانال ناقض به نام اینستکس راه اندازی کردند که چندان انتظارات ایران را براورده نمی سازد. درحالی اروپا در حال وقت تلف کردن و بازی دیپلماتیک با ایران است که آمریکا از فرصت استفاده کرده و تحریم های مختلف را علیه کشورمان اعمال می کند. درواقع ایران نیز نه با این وجود می توان از برجام خارج شود و نه اینکه به انتظاراتی که در برجام اروپایی ها متعهد آن شده است دست پیدا می کند.

از سوی دیگر باید گفت که اروپا به این موارد هم راضی نشده و بازی امنیتی دپلماتیک نیز علیه کشورمان آغاز کرده است. درحالی که با توجه به سخنان «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس مونیخ این کشورها سند و مدرکی برای اتهام زنی به ایران ندارند.

به هر جهت آنچه بیش از همه چیز مهم است. اهداف مشترک اروپا و آمریکا در مقابله با ایران است که هر روز ابعاد مختلفی از این بازی مشترک رونمایی می شود.

انتهای پیام/

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۰۲۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شهادت در اسلام هوشمندانه و مقدس است/ کشته شدن؛ جشن فارغ‌التحصیلی شهدا
 • اراک| سپاه پاسداران رزومه درخشانی در زمینه دفاع و پاسداری از انقلاب دارد
 • عده‌ای واداده به غرب در همه‌جا می‌گویند نمی‌توانیم و نمی شود
 • انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم/ هدف آل سعود نابودی پاکستان است
 • در داخل پاکستان نفوذ پول سعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم/هدف از برجام ها بی هویت
 • در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم
 • کارگر ساختمانی در زنجان بر اثر ریزش دیوار ساختمان فوت کرد
 • نقشه مهندسان ایرانی در عملیات والفجر جهان را به حیرت درآورد
 • ۳۰۰ تن سیب و پرتغال در سمنان توزیع می‌شود
 • تفکر مهندسان کشور قوی‌تر از سیاسی‌ها است/ نقش مهندسان در مبارزات
 • تفکر مهندسان کشور قوی‌تر از سیاسی‌ها است
 • اپیدمی مصرف خود سرانه دارو در بیرجند/ حلقه معیوب زنجیره درمان
 • امنيت و عزت مردم با قدرت پاسداري مي شود
 • امنیت و عزت مردم با قدرت پاسداری می شوند
 • ایثار و از خود گذشتگی شهدا از مهمترین عوامل حفظ انقلاب است
 • وجود اختلاف قیمت مرغ باخارج از استان سمنان/تمهیدات لازم اتخاذ شود
 • حضور در فضای مجازی با نگاه عفیفانه یک جهاد مقدس است
 • افزایش ۲ برابری تولید و کاهش ۲۵ درصدی صادرات سیر در همدان
 • پاسداری از خون شهدا عامل بقای انقلاب اسلامی است