یک بار دیگر همان شعارها، همان پلاکارد‌ها در قم بالا رفت، شعار‌هایی که مخاطبشان دولت بود، در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن. «مردم در مسیر انقلاب‌اند، ماشاءالله آقایان به فکر بخور بخورند، علی برکت‌الله»؛ «FATF پالرمو خیانتی دیگر است»، «ای آنکه تو عامل گرانی تا عید خدا کند نمانی»، «ملت ما نجیب است وزیر به فکر جیب است»، «ملت شده بدنام، گور پدر برجام» و «کی گفته برجام بده گوشت کیلویی یکصده».

آن‌طور که ایلنا گزارش کرده، همچنین در یک دست‌نوشته دیگر با کنایه به رئیس مجلس شورای اسلامی و لغو سخنرانی او در شهر کرج نوشته شده بود: «کرجی‌ها شاخ شکستند دهان فتنه بستند». برخی دیگر از دست‌نوشته‌ها که حاوی شعار‌های کنایه‌آمیز بود عبارت بود از «این منطق رئیسه گرونی که مهم نیست» قمی‌ها در عین حال شعار جدیدی هم سر دادند، «مرگ بر اروپا».

تنها چند روز قبل از برگزاری مراسم ۲۲ بهمن هم با وجود آنکه به وحدت تأکید شده بود، حسن عباسی هم در یک سخنرانی، هم به رئیس‌جمهور تاخت و البته علی لاریجانی را هم از این تاخت‌وتاز بی‌نصیب نگذاشت.

حسن عباسی چه گفت: حسن عباسی با اشاره به لغو سخنرانی رئیس مجلس در کرج به مناسبت سالگرد انقلاب گفته بود: ملت رشید کرج در یک حرکت انقلابی، طوماری را امضا کرد که یکی از بانیان برجام را از سخنرانی در سالگرد انقلاب در کرج محروم کردند. از جریانات دانشجویی که پیشتاز بودند، قدردانی می‌کنم. از امام جمعه محترم کرج که از این موضع جوانان انقلابی حمایت کردند، تقدیر می‌کنم.

به گزارش تابناک او در ادامه خطاب به سران ارشد کشور اظهار کرد: آقای لاریجانی، شخص علی مطهری، حسن روحانی و ظریف، چهار روز دیگر که مسئولیت‌تان در کشور تمام شود، اگر پایتان را در مسجد یا جامعه بگذارید، به خاطر اینکه از بانیان برجام بوده‌اید، مردم به صورت شما تف می‌اندازند. عباسی ضمن انتقاد از واکنش‌ها به خبر لغو سخنرانی لاریجانی افزود: شنیدم که برخی از نمایندگان مجلس درباره موضع مردم البرز بیانیه صادر کردند. شما سال دیگر در انتخابات می‌خواهید شرکت کنید، شما محکومید که در این مجلس شرکت کردید و سکوت کردید و آمریکا برجام را پاره کرد و اروپا با سازوکار جدید مالی ملت را مقابل پدیده‌ای به نام نفت در برابر غذا قرار داد.

خط و نشان برخی از طلبه‌های قمی برای روحانی و دولت مستقر در شرایطی صورت می‌گیرد که آن‌ها پیش‌تر در تابستان سال جاری هم در یک تجمع به نام «مطالبه عدالت اقتصادی» شعار‌هایی با همین مضمون را بر پلاکارد‌هایی نوشته و به نمایش درآورده بودند. تابلونوشته‌هایی نظیر: «ملت ما نجیب است، وزیر به فکر جیب است»، «شد ملت ما بدنام، گور پدر برجام»، «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت»، «محصل انگلیس، مذاکره کلید نیس»، «ای ملت به نیت امربه‌معروف حتما از رئیس‌جمهور بخواهید یارانه را تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش دهد»، «سؤال از مسئولان وظیفه مجلس است»، «من طلبه انقلابی‌ام یعنی حنجره‌ام صدای کارگران شلاق‌خورده آق‌دره است»، «بنی‌صدر‌ها همیشه فرصت فرار ندارند»، «نه برجام، نه ۲۰۳۰، لعنت به انگلیسی». تجمعی که خودجوش خوانده شد، البته تفاسیر متعددی درباره آن مطرح شد. حالا هم آرزوی آن‌ها این است که دولت مستقر تا عید نماند. البته براساس گزارش ایلنا، این عده که تصاویر آن هم منتشر شده، عده قلیلی بوده است.

واکنش به شعار مرگ بر اروپا در قم
آیت‌الله سیدحسین موسوی‌تبریزی در حاشیه جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر قم، درباره شعار‌های مطرح‌شده در قم به ایلنا گفت: مردم ایران مردم بزرگ و ارزشمندی هستند که هیچ‌گاه نمی‌شود ارزش واقعی آن‌ها را محاسبه کرد.

دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، افزود: باید به مردم فهیم ایران همواره احترام بگذاریم؛ چرا‌که مردم با وجود همه مشکلاتی که در کشور می‌بینند، باز هم به راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه آمدند تا با نظام جمهوری اسلامی اعلام همراهی و اعلام حمایت کنند؛ یعنی با وجود گلایه‌های احتمالی و انتقاد‌هایی که دارند، اصل نظام جمهوری اسلامی و اصل انقلاب اسلامی را می‌خواهند و از مدیران خوب هم حمایت می‌کنند.

آیت‌الله موسوی‌تبریزی در ادامه سخنان خود، به برخی شعار‌های تفرقه‌افکنانه در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر قم اشاره کرد و گفت: نباید این کار‌ها را می‌کردند؛ چون ۲۲ بهمن روز وحدت ملی مردم ایران است و این افراد باید بدانند که از کارشان، فقط دشمنان جمهوری اسلامی سود می‌برند و خوشحال می‌شوند.

دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با اشاره به شعار «مرگ بر اروپا» برخی افراد در راهپیمایی ۲۲ بهمن قم، گفت: اینکه ما فقط دایره دشمنان خود را بزرگ‌تر کنیم، فقط دشمنان اصلی نظام جمهوری اسلامی خوشحال‌تر می‌شوند.

مواضع امام جمعه کرج
قبل از ۲۲ بهمن بود که امام جمعه کرج باعث لغو سخنرانی علی لاریجانی شد. لاریجانی اگرچه خود در اقدامی پیش‌دستانه این سخنرانی را لغو کرد؛ اما متن بیانیه‌اش گلایه‌آمیز بود. بعد‌از‌آن تقریبا همه نمایندگان مجلس به حمایت از لاریجانی پرداخته و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند. با‌این‌حال امام جمعه کرج در سخنانی، همچنان خود را انقلابی دانسته و گفت: منتقدانش را به حضرت زهرا واگذار می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج درباره برخی حواشی پیش‌آمده در موضوع لغو یک سخنرانی گفت: در این جریان بنده خواستم عزت و آبروی نظام و افراد حفظ شود و بنده تضعیف مسئولان را حرام می‌دانم؛ اما نقد گفتمانی راهش باز است و ما در این راستا حرکت مسئولان را نقد می‌کنیم و با افراد مشکلی نداریم؛ بلکه تفکر و گفتمان افراد را نقد می‌کنیم؛ انتقاد مستدل همه سازنده است.

او افزود: آقایان برجام را خسارت ندانستند؛ اما لغو سخنرانی را خسارت می‌دانند. بنده در مقابل زیاده‌خواهی‌ها کوتاه نخواهم آمد. وقتی می‌بینید بی‌بی‌سی یک مطلبی را مطرح می‌کند و برخی رسانه‌ها ادامه می‌دهند، باید هوشیار باشیم و بدانیم منشأ کار از کجاست؟ تمام تلاش ما این است که رهبر بزرگوار نظام ناراحت نشوند و باری از مشکلات برداریم و اگر عمل ما موجب رنجش خاطر شود، پوزش می‌طلبم.

او افزود: بنده از لحظه‌ای که فهمیدم لاریجانی به کرج می‌آید، با توجه به شناختی که از فضای کرج داشتم، خودم اقدام کردم و تماس گرفتم و جواب ندادند و گفتیم که من در نماز جمعه اعلام می‌کنم؛ چون مردم و تشکل‌ها از من می‌خواهند. حسینی‌همدانی گفت: در این جریان کینه‌ها مشخص شد، بنده با خدا عهد کردم در مقابل ظلم و فساد بایستم و وابستگی هم به مسئولیت ندارم. عده‌ای از مسئولان از مردم عقب افتادند.

او با اشاره به انتقاداتی از مواضعش شد، گفت: آن‌ها را به مادرم زهرا واگذار می‌کنم، آن‌ها می‌دانند زهرای اطهر چگونه تدبیر می‌کند. به نظر می‌رسد که طبقه جدیدی از طلاب منتقد در حال شکل‌گیری است که چندان در دسته‌بندی‌های سیاسی جای نمی‌گیرند و نیازمند تبارشناسی هستند.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

کارگاه مبل سازی در کرج دچار آتش سوزی شد

کرج - ایرنا- مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اعلام کرد که آتش سوزی خساراتی به یک کارگاه مبل سازی در این کلانشهر وارد کرد.

سید جواد موسوی روز شنبه به ایرنا گفت: این حادثه نخستین لحظات بامداد امروز در جاده قزلحصار کرج به آتش نشانی گزارش شد که بلافاصله آتش نشانان در کمتر از 6 دقیقه خود را به محل حادثه رساندند.
وی بیان داشت : تلاش گسترده آتش نشانان موجب شد تا 80 درصد این کارگاه بزرگ مبل سازی از آتش مصون بماند.
موسوی گفت: هشت تیم آتش نشانی با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات لازم این آتش سوزی را مهار کردند.
وی اظهار داشت :حدود 20 درصد مساحت این کارگاه مبل سازی در آتش سوخت.
مسئول روابط عمومی آتش نشانی کرج افزود:علت حادثه و میزان خسارت وارده در دست بررسی است.
7410/ 6155

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: راهپیمایی 22 بهمن شعار علیه دولت قم

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۳۴۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محمد خاتمی معتقد بود شعار‌ها و آیات و روایاتی که انقلابیون می‌گویند به درد حکومت کردن نمی‌خورد/ احمدی نژاد در دور دوم ریاست جمهوری خود به شعار‌های دولت‌های هاشمی و خاتمی برگشت/ هیچ دولتی به اندازه دولت فعلی به غرب امتیاز نداده
 • محمد خاتمی به من گفت بهترین نوع حاکمیتِ در دسترس، لیبرال دموکراسی است/ هیچ دولتی به اندازه دولت فعلی به غرب امتیاز نداده
 • آقایان، شورای عالی انقلاب فرهنگی را تعطیل کرده‌اند/ «جامعه مدنی» اصلا جزء شعار‌های انقلاب نبوده!
 • پاک‌سازی شش محور آلوده به اغتشاشات بصری در کرج
 • عمر مفید اغلب اتوبوس‌های کرج رو به پایان
 • 320 تن آسفالت در معابر منطقه 6 کرج پخش شد
 • امام جمعه کرج بر تعیین نماد برای استان البرز تاکید کرد
 • تابلوهای فاقد شناسنامه در کرج جمع آوری شد
 • ۲۰ درصد کارگاه مبل سازی قزل حصار کرج در آتش سوخت
 • بازار داغ کلاهبرداران قالی شو در شب عید/ کرج ۱۲۵ واحد صنفی مجاز قالیشویی دارد
 • توزیع میوه شب عید کرج از 25 اسفند آغاز می شود
 • فرآیند توزیع میوه شب عید در غرفه‌ها و میادین شهر کرج ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود
 • مشاهده آثار عبدالله خان نقاش‌باشی در کرج/ورق زدن تاریخ قاجار
 • یادواره شهید آنجفی با سخنرانی دکتر حسن عباسی+ تصاویر
 • پایبندی ما به برجام به اراده و خواست مردم بستگی دارد/ با درخواست دولت سوریه در این کشور حضور داریم
 • این‌هایی که از امنیّت موجود کشور در کارشان، کاسبی‌شان، هنرشان، ورزششان، درس خواندنشان، در همه‌کارشان استفاده می‌کنند، آن‌وقت بعضی از همین استفاده‌کننده‌ها که نمک خوردند، نمکدان را می‌شکنند!
 • پشت‌پرده «پروژه نیمه‌تمام» مخالفان خشمگین دولت
 • پایبندی ما به برجام  به اراده و خواست مردم ما بستگی دارد/ با درخواست دولت سوریه در این کشور حضور داریم
 • پایبندی ما به برجام به اراده و خواست مردم ما بستگی دارد/ اروپا در حال حاضر هیچ نفتی از ما نمی خرد/ اکثر مردم ما از سیاست های دولت در سوریه راضی اند