به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، با حضور سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، مجید حسین‌زادگان استاندار مازندران، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، سیدباقر سخایی وزیر سابق کشورهای عربی و خیرنیک اندیش و مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ مجتمع ورزشی شهدای روستای بی‌نمد فریدونکنار، به زمین شده شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در این آئین با اشاره به اینکه خدمت به مردم در اسلام ارزش بالایی دارد، اظهار کرد: همیشه انسان باید کاری کند که نامش به نیکی یاد شود و سخایی خیر نیک اندیش و سفیر اسبق ایران در کشورهای عربی، در هر کجا که سفیر بودند موفق عمل می‌کردند و کار مردم را برطرف می‌کرد.

وی با بیان اینکه القاب و جایگاه‌ها تمام شدنی است و ارزش ذاتی دیگری ندارد خاطرنشان کرد: این القاب غیر از دردسر برای این دنیا چیزی دیگری ندارد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اسلام برای خدمت ارزش فراوانی قائل است، تصریح کرد: ورزش در اسلام با عبادت و خودسازی گره خورده و چه خوب است که این امر موجب ‌شود انرژی‌های انسان در یک جهت مثبت و سازنده به کار گرفته شود.

سیدمحمد باقر سخایی سفیر اسبق ایران در کشورهای عربی نیز در این مراسم، با اشاره به اینکه همیشه به دنبال این بودم که در زادگاهم اثر ماندگاری از خود بر جای بگذارم، اظهار کرد: جوانان حدود ۱۵ روستای این منطقه برای ورزش جایگاهی ندارند و امیدوارم این سالن چندمنظوره مشکلی از این مردم را برطرف کند.

وی با بیان اینکه نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی وعده تامین بودجه بخشی از احداث این سالن را داده‌، خاطرنشان کرد: از مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی می‌خواهیم در تسریع احداث این پروژه تلاش ویژه‌ای انجام دهند.

مجید حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه پیش از انقلاب در تمام مازندران به عدد انگشت دست سالن ورزشی وجود نداشت، اظهار کرد: انقلاب اسلامی موجب توجه به رویکرد مردمی و اجتماعی و نگاه ویژه به روستاها شده است و در تمامی شاخص ها قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست.

وی با اشاره به اینکه با توجه به محدودیت بودجه ای که دولت دارد لازم است که اجتماع محور و مردم محور پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم، تصریح کرد: باید با کمک مردم و دولت، به سوی توسعه استان حرکت کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه این استان در زمینه سلامت آمار مناسبی ندارد، گفت: بیشترین آمار بیماری قلبی و دیابت را در مازندران داریم، بنابراین این پروژه‌ها می‌تواند به کاهش این نوع بیماری‌ها کمک کند.

وی افزود: خیران خوبی در مازندران وجود دارند که بسیاری از آنها به صورت اختصاصی عمل می کنند، این مشارکت می تواند در فرآیند توسعه موفق باشد اما لازم است با برنامه صورت بگیرد.

استاندار مازندران گفت: در مازندران طرح هر روستا یک سمن راه اندازی شده است به طوریکه در قالب سمن اجتماعی شامل ورزش، محیط زیست، درمان و غیره از ظرفیت دانش آموزان استفاده کنیم تا افرادی که اهلیت کافی داشته باشند بتوانند به دولت کمک کنند.

حسین زادگان تصریح کرد: ۶۰۰ میلیون تومان این پروژه خیر محور است و به دنبال آن هستیم تا به عنوان یک پروژه نیمه تمام از کمک وزیر ورزش و جوانان نیز استفاده شود، همچنین از سهم استان نیز رقمی را برای این طرح نیز خواهیم گذاشت.

وی در پایان تاکید کرد: هر روستایی که مردم برای توسعه آن مشارکت کنند و خیران وارد شوند دولت نیز به همان سهم کمک می کند.

ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مردم در تمامی صحنه ها حضور پیدا می کنند و مشکلات کشور به دست آنها قابل برطرف شدن است، گفت: روستاهای بخش مرکزی فریدونکنار از محروم ترین روستاهای این شهرستان هستند.

وی تصریح کرد: این خیران نیک اندیش کار بسیار خوبی انجام دادند اما این اقدام نباید ابتر بماند و نیاز است کمکی ویژه برای به اتمام رساندن این پروژه از سوی دولت انجام شود.

این مجتمع ورزشی در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۴۰۴ مترمربع و با کاربری ورزشی، اداری و بهداشتی احداث می‌شود.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

حقایق در مورد مجتمع مداری میر در سی و سومین سالگرد پرتاب آن

۳۳ سال پیش، در فوریه ۱۹۸۶، نخستین بخش ایستگاه فضایی شوروی راهی مدار زمین شد. یک ایستگاه فضایی که بعدها به نماد توسعه دستاوردهای فضایی شوروی تبدیل گردید. در سال‌های بعد و بتدریج با فرستان واحدهای متعدد، این مجتمع مداری وزنی معادل ۱۲۴ تن و مساحت ۳۷۶ متر مربع به یک شاهکار فضایی بدل گشت.

به گزارش ایسنا؛ در توسعه و ایجاد مجتمع مداری میر، که بی شک آن را می‌توان بالاترین دستاورد علم و صنعت شوروی دانست، بیش از ۱۰۰ هزار نفر و صدها شرکت سهیم در صنعت فضایی شوروی همکاری داشتند. طی سال‌های فعالیت این مجتمع، ۱۰۴ نفر از ۱۲ کشور جهان از آن بازدید کردند، ۲۹ فضانورد ۷۰ راهپیمایی فضایی انجام دادند و ۳۳۰ ساعت در فضای آزاد و خارج از دیواره‌های میر فعالیت داشتند. این مجتمع به مدت ۵۵۱۱ روز در مدار زمین چرخید که از جمله ۴۵۵۴ آن مسکونی بود.
از سال ۱۹۸۶ تا زمان نابودی میر، بیش از ۲۳ هزار آزمایش مهم در آن و آزمایشگاه‌های متصل به آن انجام شد. بطور مثال در دسامبر ۱۹۹۳، در ایستگاه میر، یک تجربه منحصر به فرد در چارچوب برنامه‌ای با نام " زنامای" انجام شد: برنامه‌ای که با استفاده از سکوهای بازتابنده بخشی از زمین را با نور خورشید روشن کردند. در این طرح دانشمندان می‌خواستند مناطق را روی زمین ایجاد کنند که ۲۴ ساعته روشن باشد و بدون هزینه‌های قابل توجهی، در تولید انرژی صرفه جویی شود.

همانطور که گفته شد آزمایش‌ها در میر دامنه بسیار وسیعی داشت از جمله در مورد کشاورزی و پرورش طیور در فضا، آزمایش‌های متعددی صورت گرفت که تجربه‌های ارزشمندی محسوب می‌شوند و البته برنامه‌های زیادی طراحی شده بود که به دلیل فروپاشی شوروی و ریزش توان انسانی و مالی، به کلی تعطیل شدند. بطور مثال قرار بود برنامه‌های مشترک زیادی با شاتل بوران انجام شود و حتی پیش‌بینی شده بود واحدهای مختلف این مجتمع بعد از دوران بازنشستگی، در مخزن فضاپیمای بوران به زمین بازگردد.

میر در زمان خود نخستین ایستگاه فضایی جهان به شمار می‌رفت که دارای واحدهای مختلف با مأموریت‌های گوناگون بود و نخستین سازه‌ای به شمار می‌رفت که واحدهای متعدد آن در مدار زمین پیکره‌بندی شده بودند. ساکنان میر با ناو سایوز به آن سفر می‌کردند و توسط سفینه باربری بدون سرنشین پروگرس تدارک می‌شدند. در حالی که همه چیز خوب پیش می‌رفت، فروپاشی شوروی رخ داد. وضعیت به طوری آشفته شد که مدت اقامت ساکنان میر به اجبار ادامه یافت و مجبور شدند برای بازگشت کریکالیف فضانوردی که در دوران شوروی به فضا رفته بود از دولت جدید التاسی قزاقستان، مجوزهای قانونی امضا کنند زیر اینک او باید در قزاقستان فرود می‌آمد که این کشوری مستقل بشمار می‌رفت و باید ویزای ورود می‌داشت!
گرچه تکمیل شدن میر همچنان ادامه داشت و ساخت و ساز ایستگاه به طور کامل در سال ۱۹۹۶ با اضافه شدن واحد هفتم به نام پریرودا تکمیل گردید اما در دهه ۱۹۹۰ به دلایل مختلف، پیشامدهای ناخوشایندی برای میر درست شد از آتش سوزی گرفته تا تصادف ناو باربری پروگرس با بخشی از آن.

با این حال، میر در فرم کامل، تنها سه سال کار کرد. در سال ۱۹۹۹، ایستگاه عملاً از کار افتاد البته نه به خاطر تصادف و یا موارد اضطراری، بلکه به دلیل نداشتن بودجه! حفاظت و نگهداری آن سالانه ۲۰۰ میلیون دلار هزینه می‌خواست و دولت روسیه حاضر نبود چنین پولی را پرداخت کند. گرچه شهروندان روسیه با جمع آوری کمک‌های داوطلبانه بخش مهمی از این وجه را جمع آوری کردند اما مسئولان وقت گفتند کافی نبوده و معلوم نشد کمک‌های مردمی کجا رفت! به این ترتیب در ماه اوت سال ۱۹۹۹، میر می‌توان گفت به صورت غیرقانونی به حالت خاموش درآمد و بالاخره در ۲۳ مارس ۲۰۰۱، مجتمع بی نظیر میر به جو زمین برخورد کرد و ساعاتی بعد در کف اقیانوس آرام به گل نشست.

در سال‌های بعد، قرار بود ایستگاه فضایی میر -۲ به فضا پرتاب شود که به دلیل فروپاشی شوروی به کلی کنار گذاشته شد اما برخی تجهیزات آن بنمایه ایستگاه فضایی بین‌المللی گردید. جدای از آن تجربه‌های علمی و فنی مجتمع مداری میر، سرمایه روسکاسموس برای ساخت بخش‌های روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۴۶۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گازرسانی با اعتباربیش از ۲میلیارد تومان به روستای خوش ییلاق در گلستان
 • مجتمع آبرسانی «انقلاب» آزادشهر ۷۰۰۰ مشترک را پوشش می دهد
 • کلنگ‌‌زنی مجتمع خیریه فجر لرستان
 • کلنگ‌زنی مجتمع گردشگری کشت و صنعت لرستان با حضور وزیر جهاد کشاورزی
 • پروژه تامین آب اضطراری شهر کهنوج کلنگ‌زنی شد
 • فاز نخست طرح گردشگری فجر کشت و صنعت لرستان کلنگ زنی شد
 • فاز نخست پروژه گردشگری و مجتمع خیریه در لرستان کلنگ‌زنی شد
 • آبرسانی ۴۵ روستا در جنوب کرمان با حضور وزیر نیرو
 • پیکر بی جان صیاد جوان فریدونکناری به ساحل بازگشت
 • طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کوهدشت کلنگ‌زنی شد
 • مجتمع فرهنگي و هنري بين المللي «ديدي»، گزينه ميزباني اکسپوي هنرهاي تجسمي مازندران
 • کشف اجساد دو صیاد فریدونکناری و رامسری از دل دریا
 • بزرگترین مجتمع فرهنگی ورزشی مازندران در ساری افتتاح شد
 • مجتمع فرهنگی ورزشی روستایی مازندران با حضور وزیر ورزش افتتاح شد
 • کشف اجساد دو صیاد فریدونکناری و رامسری
 • افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی شهرداری آمل
 • ناپدید شدن صیاد در دریای فریدونکنار
 • لرستان| مجتمع پرورش ماهیان خاویاری پلدختر با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد
 • ناپدید شدن یک صیاد در دریای فریدونکنار