ساعت24-دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که قیمت بلیت هواپیما در ایام نوروز افزایش نخواهد یافت و در حال حاضر نیز برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت‌ها در سال ۱۳۹۸ وجود ندارد.

مقصود اسعدی سامانی-دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی-با بیان اینکه برای ایام نوروز قیمت بلیت هواپیما افزایش نخواهد یافت، اعلام کرد: در حال حاضر امکان خرید بلیت برای ایام تعطیلات نوروز فراهم است و متقاضیان می‌توانند از طریق مبادی مربوطه نسبت به تهیه بلیت در مسیر پروازی مورد نظر خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان پرواز می‌توانند از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی نسبت به خرید بلیت سفر خود از هم اکنون اقدام و اگر قصد دارند بلیت خود را از طریق سایت‌های اینترنتی خرید کنند باید حتماً با راستی آزمایی نسبت از معتبر بودن سایت مربوطه اطمینان حاصل نمایند و بلیتی را با قیمتی بالاتر از نرخ تعیین شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و نیز سایت سازمان هواپیمایی کشوری خرید نکنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه در ایام تعطیلات ۲۲ بهمن شاهد تخلف برخی سایت‌های اینترنتی در فروش بلیت هواپیما بودیم، گفت: یک سایت اینترنتی اقدام به فروش ۳۰۰ فقره بلیت جعلی کرده بود و این پرونده در حال حاضر توسط سازمان هواپیمایی کشوری و نیز پلیس در حال پیگیری است.

گفتنی است پیش از این رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش دولت برای برگشت هزینه بلیت هواپیما به وضعیت قبل خبر داد و اعلام کرده بود که با معاون‌اول رئیس‌جمهور مکاتبه داشتیم و وزیر راه نیز از گرانی بلیت هواپیما نگران است، زیرا دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. دوستان تلاش می‌کنند تا هزینه بلیت هواپیما به حالت قبل برگردد. مسئله‌ای که با واکنش دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در همان زمان مواجه شد و اعلام کرد که وعده ارزان‌سازی بلیت هواپیما از جیب بخش خصوصی که ۷۰ درصد سهم حمل و نقل هوایی کشور را برعهده دارد قانونی و شرعی نیست.

به ترتیب برای ورود به سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری جهت اطلاع از قیمت بلیت‌ها و نیز راستی آزمایی در مورد سایت‌های اینترنتی می‌توانید روی عبارات مربوطه کلیک نمائید.

منبع: ایسنا

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

«زاگرس و قشم‌ایر» نقره‌داغ شدند

به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، صبح امروز عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با سرکشی به دفاتر فروش دو شرکت هواپیمایی، از گرانفروشی همه ایرلاین‌های داخلی در عرضه بلیت های صادره خبر داد.

بر اساس این گزارش، در بازدید امروز از دو ایرلاین قشم ایر و زاگرس که با حضور مسئولان تعزیرات حکومتی نیز همراه بود، عباس تابش اظهار کرد: تا پیش از مرداد ماه سال گذشته، قیمت‌گذاری برای نرخ فروش بلیت هواپیما به عهده شرکت‌های هواپیمایی بود ولی با مصوبه 29 مرداد ماه امسال شورای عالی سران قوا، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان تنها مرجع قیمت‌گذاری و ستاد تنظیم بازار به عنوان مرجع ابلاغ قیمت عرضه کالاها و ارائه خدمات تعیین شد که متاسفانه علی‌رغم مکاتبات صورت گرفته با سازمان هواپیمایی برای ارائه مستندات مبنایی تعیین نرخ بلیت هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها تا این لحظه هیچ مستنداتی برای نرخ‌گذاری خود به این سازمان اعلام نکرده‌اند.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: ما در مذاکره با سازمان هواپیمایی تاکید کردیم حاضریم قیمت‌های آذر ماه سال گذشته که مصادف با اوج جهش‌های ارزی در کشور بود را مبنای محسابات تعیین نرخ بلیط هواپیما قرار دهیم ولی متاسفانه باز هم این سازمان و شرکت‌های هوایی، مستندات نرخ گذاری‌های خود را به این سازمان اعلام نکردند و در گزارش‌های دریافتی ما از نرخ‌های فروش بلیت ایرلاین‌ها مشخص شده است که متاسفانه تمامی ایرلاین‌های داخلی، امروز نرخ خود را حتی از نرخ آذر ماه سال گذشته نیز بالاتر برده‌اند و قطعاً در این نرخ‌گذاری تخلف داشته‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های هوایی دولتی نیز گرانفروشی داشته‌اند یا خیر خاطرنشان کرد: متاسفانه در تمامی شرکت‌های هواپیمایی با گرانفروشی مواجه هستیم و البته برای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان هیچ تفاوتی میان شرکت‌های دولتی و خصوصی وجود ندارد و ما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد هیچ شرکتی به مردم اجحاف کند. البته این انتظار از شرکت‌های دولتی هست که باید بیش از دیگر شرکت‌ها در جهت حفظ حقوق مصرف‌کنندگان تلاش کنند.

تابش در بازدید از دفاتر فروش دو شرکت قشم ایر و زاگرس، با تاکید بر محرز بودن تخلف آن‌ها در نرخ‌گذاری بلیت هایشان، از ارسال پرونده تخلف این دو شرکت به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد. اضافه پول دریافتی بلیط‌های «قشم‌ایر» و «زاگرس» به خریداران برگردانده می‌شود

 بعد از محرز شدن تخلف این دو شرکت، رئیس سازمان حمایت از آن‌ها خواست تا پایان وقت اداری امروز، لیست تمامی بلیط‌های فروش رفته به همراه قیمت فروش آن‌ها از تاریخ اول تیر ماه امسال تا 30 مرداد ماه را به کارشناسان این سازمان تحویل دهند تا میزان تخلف و گرانفروشی این دو شرکت هوایی به صورت دقیق مشخص شود.

تابش تاکید کرد: با مشخص شدن دقیق میزان تخلف این دو شرکت هواپیمایی، همکاران ما در سازمان تعزیرات، اضافه وجوه دریافتی این دو شرکت را به خریداران بلیت که حقشان ضایع شده، عودت خواهد داد.
وی همچنین از آن‌ها خواست تا سریعاً قیمت‌های فروش بلیت هایشان را به قیمت‌های آذر ماه سال گذشته تغییر دهند.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در واکنش به ادعای مسئولان فروش این دو شرکت که مدعی بودند نرخ‌گذاری‌های آن‌ها بر اساس نرخ سقف و کف اعلامی از سوی سازمان هواپیمایی و انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی کشور است گفت: تنها مرجع بررسی نرخ‌ها و قیمت‌ها سازمان حمایت و تنها مرجع اعلام قیمت، ستاد تنظیم بازار است و بر اساس قانون، سازمان هواپیمایی و انجمن صنفی مذکور، مجاز به نرخ‌گذاری و اعلام قیمت نیستند. فروش بلیط بندرعباس-تبریز، 700 هزار تومان بالاتر از قیمت آذر ماه
در این بازدید، سید عبدالرضا موسوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس، در تماس تلفنی با رئیس سازمان حمایت، با انتقاد از سازمان هواپیمایی در عدم ابلاغ درخواست سازمان حمایت برای ارائه مستندات هزینه‌ها و مبانی نرخ‌گذاری به این شرکت گفت: صنعت هواپیمایی کشور جزو صنایعی است که هزینه‌های آن به شدت بانرخ ارز در ارتباط است و حدود 60 تا 65 درصد هزینه‌های آن‌ها هزینه‌های ارزی است که بابت تامین قطعات هواپیماها، دور زدن تحریم‌ها و مواردی از این دست می‌شود؛ لذا افزایش قیمت در نرخ فروش بلیط هواپیما به دلیل همین هزینه‌های ارزی است.

رئیس سازمان حمایت هم در واکنش به این انتقاد تاکید کرد: در 2 ماه گذشته، نرخ ارز در کشور کاهشی بوده ولی با این وجود، این شرکت، نرخ بلیت های خود را افزایش داده است و حتی قیمت‌ فروش بلیت این شرکت‌ها از قیمت آذر ماه که اوج نوسانات ارزی بود نیز بالاتر است.

 همچنین در سرکشی سرزده به دفتر فروش شرکت هواپیمایی قشم‌ایر مشخص شد بلیت رفت و برگشت پرواز بندرعباس تبریز با قیمت یک میلیون و 566 هزار و 200 تومان نرخ‌گذاری شده که این رقم بسیار بالاتر از نرخ آذر ماه 97 همین شرکت است که حدود 850 هزار تومان، به فروش رفته بود. کپی متن خبر

بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

دستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۴۶۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرکز مقابله با اخبار جعلی شبکه های اجتماعی تاسیس می شود
 • جزئیات جدید از باور ۳۷۳ یا «اس ۳۰۰ ایرانی»
 • استخدام مدیر فروش در شرکت کارخانجات تولیدی بهمن در تهران
 • گران فروشي بليط هواپيما در قشم اير و زاگرس
 • لایحه دولت: «پارسه» پول خرد مردم ایران می شود/ شگرد سایپا برای گران‌فروشی سراتو/ افزایش غیر قانونی بلیط هواپیما در قشم ایر و زاگرس/ روزهای کم نوسان دلار و سکه
 • زمان و نحوه خرید بلیت بازی پرسپولیس - پارس‌جم
 • بلیت‌فروشی بازی پرسپولیس-پارس جنوبی جم از صبح پنج‌شنبه
 • اعلام زمان، نحوه خرید و قیمت بلیت بازی پرسپولیس - پارس‌جنوبی
 • آغاز بلیت‌فروشی بازی پرسپولیس-پارس جنوبی جم از صبح پنج‌شنبه
 • گرانفروشی همه ایرلاین‌های داخلی در عرضه بلیت‌ها
 • خدمات تابستانه گروه بهمن اعلام شد
 • سرویس‌های ویژه خدمات بهمن در تابستان
 • سازمان حمایت: همه ایرلاین‌های داخلی گرانفروشند
 • قیمت بلیت بازی پرسپولیس مشخص شد
 • قیمت بلیت بازی پرسپولیس و پارس جنوبی جم
 • اعلام قیمت بلیت دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی
 • قیمت بلیت بازی پرسپولیس و پارس جنوبی جم مشخص شد
 • مذاکره پرسپولیسی‌ها با شرکت تجهیز و توسعه برای فروش بلیت/ هواداران سرگردان!
 • دانلود میلیونی اپ های جعلی عکاسی و گیم از پلی استور گوگل