سعید ملایی جودکار ایرانی برای جلوگیری از مسابقه با ورزشکار اسرائیلی، در یک مسابقه، به عمد باخت.

 به گزارش عصرایران، اولین دوره از مسابقات گرنداسلم در سال ۲۰۱۹ با حضور ۵۷۳ جودوکار از ۹۷ کشور از روز شنبه به میزبانی پاریس آغاز شد و تیم ملی جودو ایران که با سعید ملایی و محمد محمدی بریمانلو در این مسابقات حضور داشت، با تک مدال برنز ملایی به کار خود پایان داد.

سعید ملایی نفر اول رنکینگ جهان در وزن ۸۱- کیلوگرم با پیروزی‌های مقتدرانه مقابل نمایندگان ژاپن و آلمان به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

 او در این مرحله باید با روسلان موسایف حریف گمنام خود از قزاقستان که رنکینگ 209 جهان را داراست، مصاف می‌داد. در سوی دیگر جدول هم جودوکار اسرائیلی قرار داشت و ملایی برای عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، مقابل حریف گمنام خود دست به باخت مصلحتی زد و در کمتر از 20 ثانیه ایپون شد!

جودوکار کشورمان پس از این باخت مصلحتی، برای کسب مدال برنز مسابقات در گروه شانس مجدد ابتدا نماینده بلژیک را شکست داد و پس از آن با غلبه بر جودوکار روسی که دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو است، به مدال برنز دست یافت.

سعید ملایی در 3 ماه گذشته 2 بار دیگر هم مجبور شد گزینه باخت مصلحتی را انتخاب کند.

او آبان ماه در مسابقات گرنداسلم ابوظبی در رقابت با نماینده بلژیکی به عمد بازنده شد.

حضور نماینده رژیم صهیونیستی در فینال مسابقات باعث شد تا او در رده‌بندی هم حضور نیابد تا پرچم ایران پایین‌تر از پرچم اسرائیل قرار نگیرد!

ملایی در مسابقات مسترز چین نیز در دور نخست برابر حریف ژاپنی دست به باخت مصلحتی زد چرا که در دور دوم باید به مصاف برنده مبارزه جودوکاران اسرائیل و بلژیک می‌رفت.

خبرنگار «ایران» پس از این اتفاق در پاریس، برای مصاحبه با ملایی ارتباط برقرار کرد اما جودوکار کشورمان گفت که با تصمیم محمدرضا رودکی، مدیر تیم‌های ملی اجازه صحبت کردن ندارد!

گفتنی است، محمد محمدی بریمانلو (۷۳- کیلوگرم) دیگر جودوکار کشورمان در گرند اسلم پاریس با رنکینگ ۱۳جهان، ابتدا مقابل نمایندگان غنا و سوئد به پیروزی رسید. او در دور سوم به مصاف نماینده ایتالیا دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۱۶ رفت و در ثانیه‌های پایانی غافلگیر و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

منبع: عصر ایران

خبر بعدی:

سعید جلیلی: ‌ما در جزیره‌ای جدا از همه عالم زندگی نمی‌کنیم

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: باید با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در داخل کشور داریم، تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.

 به گزارش ایسنا، سعید جلیلی، امروز (دوم اسفند) در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در محل دانشگاه رازی برگزار شد، با بیان اینکه هم اکنون وارد گام دوم انقلاب اسلامی شده‌ایم، افزود: با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی بخش زیادی از مسیر حرکت به سمت قله را طی کرده ایم و  نباید اجازه دهیم در این راه از سرعت ما کاسته شود.

وی با بیان اینکه در گام اول موفقیت‌های ارزشمندی داشتیم و در بسیاری از زمینه‌ها دستاوردهای قابل توجهی به دست آوردیم که حتی دشمنان نیز به آن اذعان دارند، خاطرنشان کرد: این دستاوردها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و .... بوده و  هم اکنون در بسیاری از زمینه‌ها جزو ۲۰ کشور برتر جهان هستیم.

جلیلی با اشاره به اینکه در کنار این موفقیت‌ها و شیرینی‌ها ناکامی‌ها و تلخی‌هایی هم وجود داشته است، اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، مهمترین این کاستی‌ها استفاده نکردن از همه ظرفیت‌های کشور است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: هم اکنون که وارد گام دوم انقلاب شده ایم باید اولویت خود را برای برطرف کردن این عیب بزرگ قرار دهیم و برطرف کردن آن نیز نیازمند تلاش همگانی و همکاری بخش های مختلف است.

وی ادامه داد: برای برطرف کردن این عیب بزرگ باید بدانیم که ما در جزیره‌ای جدا از همه عالم زندگی نمی‌کنیم و در جهانی هستیم که همه کشورها در آن تعاملات جدی با هم دارند و ما نیز برای اینکه در بسیاری از زمینه‌ها به توسعه برسیم، ناچار به تعامل گسترده با جهان هستیم.

 جلیلی تاکید کرد: هم اکنون دو، سه کشور که خود را قدرت بزرگ دنیا می‌دانند به صراحت بیان کردند که باید جلوی پیشرفت ایران گرفته شود و هر کشور ثالثی که بخواهد با ایران حتی یک تراکنش بانکی داشته باشد، باید این قدرت‌های خود خوانده در مورد آن نظر بدهند و این امر مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه برای ارتباط گسترده با دنیا و حل این مشکلات  چند راه وجود دارد، اضافه کرد: یک راه این است با کشورهایی که بهانه‌تراشی می‌کنند صحبت کنیم تا بهانه آنها مرتفع شود که این کار را درباره مسئله هسته‌ای انجام دادیم، اما جواب نگرفتیم.

جلیلی راه دیگر را دور دور زدن تحریم‌ها دانست و خاطرنشان کرد: راه سوم هم این است که با استفاده از توانمندی‌هایی که داریم، تحریم‌ها را بی اثر کنیم. اگر چه می‌توان هر سه راه حل را با هم دنبال کرد، اما راه اصلی همان بی اثر کردن تحریم‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری چندین جلسه طی چند ماه اخیر با صاحبان صنایع برای حل مشکلات آنها، یادآوری کرد: متاسفانه در این جلسات مشخص شد بسیاری از موانع و مشکلات مربوط به داخل کشور است تا خارج از کشور و ربطی به این دولت و دولت‌های قبل هم ندارد و به طور پیوسته در این سال‌ها وجود داشته است.

جلیلی اظهار کرد: برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها در درجه اول باید بتوانیم این مشکلات و موانع داخلی را مرتفع کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حل کردن این موانع نیازمند کار ویژه دولت و جامعه است که باید در کنار هم حرکت کنند، اضافه کرد: نهادهای دیگر از جمله دانشگاه‌ها نیز در این زمینه  نقش بسزایی دارند.

جلیلی گفتمان دولت سایه را نیز گامی برای حل مشکلات دانست و عنوان کرد: وقتی که از دولت سایه صحبت می‌کنیم، منظور ما یک تشکیلات نیست، بلکه یک گفتمان است.

وی اظهار کرد: همه افراد باید در حد خود سایه به سایه دولت مشکلات را بررسی و سپس برای حل آن کمک کنند و این وظیفه بر عهده همه قرار دارد و محدود به گروه یا شخص خاصی نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی درباره نقش دولت در این بین نیز افزود: دولت و دستگاه‌ها نیز باید تمام توان خود را برای حمایت از افرادی که توانمندی دارند به کار ببندد تا توان آنها زمین‌گیر و دچار انحراف نشود.

وی با بیان اینکه خود بخش خصوصی و فعالان اقتصادی نیز باید جلسات هم اندیشی برای تبادل تجربیات و پیدا کردن موانع و مشکلات برگزار کنند، افزود: در قالب همین جلسات بسیاری از موانع و مشکلات حل خواهد شد.

جلیلی اضافه کرد: به علاوه فعالان اقتصادی برای تامین منابع خود نباید فقط به تسهیلات بانکی اتکا کنند، بلکه باید ابتکارات و راهکارهای جدید بیابند.

وی معتقد است، با مجموعه این اقدامات می‌توانیم در گام دوم انقلاب همانطور که مقام معظم رهبری خواستند شاهد یک جهش و ارتقا در جایگاه کشور باشیم.

وی درباره استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه این استان مانند کل کشور از تمام ظرفیت‌هایی که دارد آنطور که باید استفاده نکرده، اضافه کرد: کرمانشاه مزیت‌های زیادی نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر کشور خصوصا از بعد اقتصادی و مرزی دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از وجود مرزها به عنوان یک ظرفیت خوب برای کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: شرایط ارزی اخیر یک فرصت برای افزایش صادرات است که نباید از آن غافل شویم .

جلیلی با بیان اینکه کشور همسایه عراق در این شرایط زمینه خوبی برای واردات انواع کالاها دارد، تاکید کرد: نباید این فرصت استراتژیک را از دست بدهیم.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: جودو اسرائیل

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۴۶۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سلاحی داریم که توان دفن پهپاد اسرائیلی«قاتل اس ۳۰۰» را دارد
 • طبیعی است آمریکایِ ناکام در تضعیف مقاومت، از حزب‌الله بترسد
 • افشین قطبی: خیلی ها منتظر باخت فولاد بودند
 • بانوان شناگر قزوین هشت مدال در مسابقات پیشکسوتان کسب کردند
 • دعموش: طبیعی است آمریکا از حزب‌الله بترسد
 • بيوگرافي سعيد کريمي + عکس‌هاي سعيد کريمي
 • حزب الله: طبیعی است آمریکا از مقاومت بترسد
 • آموزش اسلام‌هراسی به کودکان اسرائیلی
 • ملایی و بریمانلو به روسیه اعزام می شوند
 • برگزار نشدن لیگ والیبال در حد نظریه است/ انگیزه بر تجربه غلبه کرد
 • رضاوند: دود حمایت نشدن تیم سایپا به چشم بازیکنان می‌رود/ علی دایی همه جوره حامی بازیکنانش است
 • عطوان: ناتوی عربی در اتاق مراقبت‌های ویژه در حال احتضار است
 • کاراته کاران بسیجی دشتستان 41 مدال درمسابقات شیراز کسب کردند
 • ایلخان نوری مدال طلای قهرمانی جهان خود را به موزه آستان قدس اهدا کرد
 • انتقاد اشکان خطیبی به صادر نشدن مجوز کنسرتش
 • حمله هوایی اسرائیل به غزه
 • لایروبی نشدن رودخانه مهم ترین علت سیل های اخیر
 • احتمال صادر نشدن ویزای کار ژاپن برای ایرانیها
 • حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شرق غزه