پول‌نیوز حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون در راستای انجام رسالت‌های حرفه‌ای خود نیازمند حمایت دولت و مجلس در افزایش سرمایه بانک می‌باشد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در آستانه یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه سخن می‌گفت با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بانک توسعه تعاون در سال 88 با سرمایه اولیه معادل 5 هزار میلیارد ریال از محل حساب ذخیره ارزی توسط دولت برای تأمین منابع سرمایه‌ای بخش تعاون، به‌طور رسمی فعالیتش را آغاز نمود و مأموریت‌های شامل کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور از طریق توسعه بخش تعاونی و فراهم کردن زمینه‌های عدالت اجتماعی و تأمین سرمایه کارآفرینان و افراد جویای کار به‌منظور ایجاد اشتغال جدید بر عهده این بانک قرار گرفت.



مهدیان با اشاره به اینکه علیرغم مأموریت‌های مهم این بانک در توسعه بخش تعاون، تاکنون افزایش سرمایه قابل‌توجهی جهت بانک توسعه تعاون از سوی دولت اعمال نشده است خاطرنشان کرد: مسلماً حرکت در جهت دستیابی به چشم‌انداز اقتصادی بخش تعاون و رسیدن به سهم واقعی این بخش در اقتصاد ملی، نیازمند افزایش توان اقتصادی بانک توسعه تعاون می‌باشد که ازجمله افزایش سرمایه این بانک می‌باشد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بابیان این مطلب که افزایش سرمایه بانک، تعادل بین هزینه‌های تأمین مالی و اجرای تکالیف قانونی را پوشش می‌دهد و وابستگی بانک به منابع گران‌قیمت بازار را کم خواهد کرد خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین مشکلات عدم افزایش سرمایه بانک است و علیرغم نیاز به افزایش سرمایه در سنوات گذشته و متعاقب آن تخصیص سرمایه از مبادی ذی‌ربط، بانک توسعه تعاون از کمترین میزان افزایش سرمایه در بین سایر بانک‌ها برخوردار بوده است.

 رئیس هیئت‌مدیره با اشاره به تجربیات گران‌بهای تعاونی‌ها در جهان برای حل بحران‌های اقتصادی- اجتماعی، در این رابطه خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی چاره‌ای جز توسعه جهش‌وار بخش تعاونی در کشور و راهی به‌جز بازگشتن به سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و توسعه بخش تعاونی نداریم. به‌عبارت‌دیگر در شرایط کنونی و به دلایلی از قبیل "مواجه بودن با بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم "، "لزوم خروج غیر تورمی از رکود "، "لزوم کوچک‌سازی دولت و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و مشاغل خرد و خانگی "، نیازمند رشد و توسعه با سرعت بیشتر بخش تعاونی در اقتصاد کشور هستیم.

مهدیان افزود: بانک توسعه تعاون به‌عنوان یک بانک توسعه‌ای و تخصصی که قانون‌گذار هدف نهائی و غائی آن را معطوف به ایفای نقش موثر در توسعه بخش تعاون و افزایش کمی و کیفی سهم این بخش در اقتصاد ملی تعریف نموده است برای دستیابی به اهداف عالی خود در راستای افزایش و توسعه اشتغال و حفظ اشتغال موجود و رونق کسب‌وکار و تولید و خدمات نیازمند، افزایش سرمایه است که ان‌شاءالله دولت و مجلس محترم در این راستا بانک را یاری نمایند.

منبع: پول نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افتتاح 886 پروژه با اعتبار 845 میلیارد تومان طی هفته دولت در مازندران/60 درصد کارخانجات استان از تملک بانک‌ها خارج شد

استاندار مازندران از افتتاح 886 پروژه با اعتبار 845 میلیارد تومان طی هفته دولت در در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، احمد حسین‌زادگان عصر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اصحاب رسانه مازندران اظهار کرد: پروژه‌های هفته دولت با اعتبار 845 میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: تعداد 86 پروژه با اعتبار 290 میلیارد تومان طی هفته دولت در استان با حضور مسئولان و مدیران ملی، کلنگ‌زنی خواهد شد.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: 109 پروژه با اعتبار 300 میلیارد تومان نیز در بخش طرح‌های اشتغال‌زایی صنعتی و تولیدی نیز افتتاح خواهد شد.

مقام عالی دولت در مازندران با اعلام اینکه طی هفته دولت بنا داریم تا مدل جدیدی از اطلاع رسانی را جهت انتشار عملکرد دولت اجرا کنیم؛ گفت: امسال بنا داریم تا با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و با برگزاری مصاحبه دستگاه به دستگاه مدیران، به اعلام عملکردها و معرفی پروژه‌ها به مردم بپردازیم.

حسین‌زادگان بیان کرد: بحث منطقه آزاد به خاطر مسائل پیش رو به یک مدل منتهی شد که توانستیم به یک وفاق استانی برسیم که خوشبختانه در کارگروه تخصصی نیز تایید شد و در تلاش هستیم تا با معرفی سه منطقه پیشنهادی در گزارش تکمیلی به دولت، دارای منطقه آزاد در استان شویم.

وی با بیان اینکه ما در استان کارخانجات متعددی را داریم و داشتیم که بعضا به تملک بانک‌ها در آمده‌اند، برخی نیز با تمام ظرفیت کار نمی‌کردند و کار نمی‌کنند و برخی هم مشکلات نقدینگی‌شان موجب رکود و تعطیلی کارخانجات شد؛ تصریح کرد: در این ماجرا، اهمیت نخست ما استفاده از ظرفیت موجود بود تا به حداکثر رساندن ظرفیت موجود در کارخانجات فعال، ضمن حفظ اشتغال موجود بر میزان فرصت‌های شغلی بیفزاییم و واحدها با تمام ظرفیت‌شان، فعالیت کنند.

استاندار مازندران اضافه کرد: با اقدامات انجام گرفته، 60 درصد کارخانجات از تملک بانک‌ها خارج شدند و این فرآیند همچنان ادامه دارد و تلاش داریم تا آنجا که امکانش وجود داشته باشد توسط همان سرمایه‌گذاران و اگرنه توسط سرمایه‌گذاران جدید به چرخه تولید بازگردند.

مقام عالی دولت در مازندران در ادامه افزود: آن واحدهایی هم که مشکل نقدینگی داشتند و نیازمند تامین مالی بودند با پیگیری‌ای صورت گرفته، از سوی بانک‌ها در حال تامین هستیم و پیگیری‌ها برای رفع چالش‌های مالیاتی واحدهای صنعتی و تولیدی نیز در حال انجام است.

حسین‌زادگان در ادامه سخنانش، معدن را یکی از ظرفیت‌های مغفول در استان برشمرد و تاکید کرد: در بحث معدن جز در چند شاخه معدنی اقدام خاصی انجام ندادیم و خیلی هم در شناسایی حتی ظرفیت‌های معدنی استان نیز موفق عمل نکردیم و در این راستا بنا است تا با پیگیری، انجام مطالعات معدنی و رفع موانع در این بخش، شاهد اتفاقات جدیدی با هدف ارتقای ظرفیت‌های معدنی در استان باشیم.

وی با بیان اینکه ما بدنبال افزایش میزان تجارت در استان هستیم؛ متذکر شد: در شرایط موجود برای تامین ارز باید رویکردمان تجارت محور باشد و استان‌‌هایی مثل مازندران با دارا بودن ظرفیتی به نام همسایگی با کشورهای CIS و حاشیه دریای خزر باید با آسیب شناسی تخصصی به سمت کاهش ریسک تجاری، افزایش رغبت تجار،  افزایش میزان تضمین صادرات و برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی گام بردارند.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران به عملکرد نه چندان موفق در حوزه گردشگری دریایی اشاره کرد و یادآور شد: ما در حوزه گردشگری از ظرفیت دریا به نحو مطلوب استفاده نکردیم و با کارشناسی‌های انجام شده بیش از 150 نقطه در استان با امکان ساخت اسکله تفریحی توسط کارگروه‌های تخصصی انتخاب شده است که بنا داریم با صدور مجوزهای بی نام برای این نقاط، آن‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران متقاضی با هدف توسعه گردشگری قرار دهیم.

مقام عالی دولت در مازندران تاکید کرد: ما به توسعه دریا محور و پرورش ماهیان خاویاری نگاه ویژه داریم و بدنبال افزایش دو برابری پرورش ماهیان خاویاری با هدف دست یابی به عنوان قطب پرورش ماهیان خاویاری در منطقه هستیم.

حسین‌زادگان در ادامه سخنانش در جمع فعالان رسانه‌ای استان با بیان اینکه در حوزه سرمایه گذاری خارجی بدنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه در حوزه برق هستیم؛ گفت: بی شک مذاکره با سرمایه‌گذاران موجود که در حال همکاری با ما در بخش‌های دیگر هستند، سریع‌تر از مذاکره با سرمایه‌گذاران جدید، جواب خواهد داد و باید به این کار، تسریع ببخشیم.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی اعتقاد ما این است که باید میزان برداشت‌مان در هکتار را افزایش دهیم و در برخی امور نیز بازنگری اساسی لازم داریم؛ اذعان کرد: هم در گونه بذرهای جدید و هم در معرفی کشت محصولی جز برنج در فصل کشت دوم، باید اقدامات جدیدی با هدف افزایش سطح زیر کشت و تولید صورت گیرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه ما ظرفیت خوبی در حوزه دامی داریم؛ گفت: هم اکنون دارای رتبه چهارم کشوری هستیم و باید با آوردن نسل‌های جدید سبک در استان، ظرفیت تولید گوشت در استان را ارتقا ببخشیم.

مقام عالی دولت در مازندران بر ضرورت توجه بر ساخت پایانه‌های صادراتی در استان تاکید کرد و افزود: اخیرا به همین منظور 50 میلیارد تومان به یکی از پایانه‌های صادراتی استان تسهیلات داده شد و امروز هم فاز نخست پایانه صادراتی برنج در استان که یکی از کارهای زیرساختی و برندسازی این محصول در استان است، به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسین زادگان در بخش پایانی این دیدار، مبارزه با فساد را از جمله اقدامات الویت‌دار در دستور کار اعلام کرد و گفت: در این راستا ما ضمن شناسایی امضا طلایی‌ها، مناسب کلیدی را نیاز به اشرافیت بیشتری دارند، شناسایی کردیم و با استفاده از بهره‌گیری از ظرفیت بازرسی و انجام ارزیابی از عملکرد مدیران، اقدام به انجام جابجایی در تمام سطوح مدیریتی در استان کنیم.

وی تصریح کرد: تمامی مدیران طی فرآیند مشخص و مستمر، رصد می‌شوند و هر کجا عملکردشان به مصلحت خودشان و مردم نباشد، جابجایی‌ها صورت می‌گیرد.

استاندار مازندران یادآور شد: در این راستا و در مبارزه با فساد، باندهای مختلفی نیز توسط سپاه، سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیروی انتظامی در دستگاه‌ها، ادارات، شهرداری‌ها و ارگان‌ها و همچنین در بحث ارز و ارز دیجیتال شناسایی و منهدم شد که صلاح ندیدیم فضا را امنیتی کنیم تا هم به کسب و کار تجاری فعالان اقتصادی ضربه‌ای نخورد و هم شأن کارمندان صدیق خدشه‌ای وارد نشود.

گفتنی است این نشست که به نظر می‌رسید با حضور خبرنگاران و پرسش و پاسخ از آقای استاندار، همراه با حواشی و جذابیت‌های خبری و حتی اخبار چالشی باشد، با توجه به فشرده بودن برنامه‌های استاندار به صورت یک‌طرفه و اعلام گزارش از سمت وی همراه بود و نشست خبری بدون طرح سوال از سوی خبرنگاران حاضر پایان یافت.

انتهای پیام/

بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

دستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین

کلیدواژه: بانک توسعه تعاون افزایش سرمایه

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۴۷۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چیزی شبیه به معجزه! /یمن، نبرد سرنوشت در جنوب/شهر چیست و شهروند کیست؟
 • به نام تولید به کام کارمندان بانک!/ مستمری‌بگیران متضرر اصلی حذف صفرها/ اجاره‌بها در مرداد ۴۰ درصد گران شد
 • نماینده دامغان: پست‌بانک‌ایران عامل مهمی برای توسعه‌و‌آبادانی روستاهاست
 • مدیرعامل بانک کشاورزی دردیدار با استاندار اردبیل: حمایت مالی بانک کشاورزی از طرح احداث گلخانه 200هکتاری استان اردبیل
 • دعوای دو اتحادیه هم نام برسر واردات تخم چشم زده قزل آلا
 • رکورد زنی جدید دماسنج بازار سرمایه/ شاخص کل بورس تهران در ارتفاع ۲۶۶ هزار واحدی
 • افتتاح و بهره برداری از ۶ پروژه در هفته دولت
 • به دلسوزی یاران محتاج
 • دو هزار و ۱۱۸ اشتغال پایدار در روستا‌های سیستان و بلوچستان ایجاد شد
 • جوابیه بانک پاسارگاد به گزارش روزنامه فرهیختگان
 • بررسی و پیگیری مشکلات تعاونی های مسکن مهر
 • عده‌ای برای واردات کالا ارز 4200تومانی گرفتند و از کشور رفتند
 • یادداشت محمد عباسی/ چرا ابعاد مهمی از سیاست‌های اصل ۴۴ اجرایی نشد؟
 • راهکار اجرائی برای کمک به ایجاد و توسعه اشتغال یادداشتی از مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون
 • موسوی: طبیعتا کوتاهی دولت به حساب اصلاح‌طلبان گذاشته می‌شود
 • بانک مرکزی در انتظار زمان مناسب برای راه اندازی بازار متشکل ارزی است/ لزوم حمایت از سرمایه گذاران خارجی
 • بانک مرکزی را نمی‌توان به قاچاق متهم کرد
 • توسعه شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور
 • امضای تفاهم‌نامه مشترک به منظور توسعه شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان و نوآور