خرداد: عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: جمهوری اسلامی ایران به فتوای رهبر معظم انقلاب پای بند است و هیچ گاه بمب اتمی تولید نمی کند چرا که با کشتار بی گناهان مخالفیم و آن را حرام می دانیم.آیت الله «سید احمد خاتمی» شنبه شب 20 بهمن 97 در مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) در بقاع امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه مشهد در سخنانی اظهارداشت ایران فرمول ساخت بمب اتمی را دارد اما هیچگاه قصد ساختن آن را ندارد که این بخش از صحبت های وی تفسیرهای متفاوتی در رسانه های خارجی داشت.برخی رسانه ها نوشتند: امام جمعه موقت تهران هم‌اکنون از در دست داشتن «فرمول» ساخت چنین بمبی سخن می‌گوید اما وی توضیح بیشتری در این مورد نداد.این رسانه ها همچنین این بخش از سخنان آیت الله خاتمی را به اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل که گفته بود ایران بعد از برجام نه تنها اسناد برنامه هسته‌ای‌اش برای تولید بمب اتمی را از بین نبرد بلکه مواد هسته‌ای زیادی را در تورقوزآباد مخفی کرد، ربط دادند اما مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها این ادعا را رد کردند.آیت الله خاتمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا به این تفسیرها واکنش نشان داد و اظهارداشت: سخنان بنده در آن مراسم همان است که بارها مسوولان گفته اند فناوری هسته ای بومی شده است و معنای بومی شدن فناوری هسته ای یعنی این که عزیزان متخصص ایرانی در عرصه هسته ای توانمند هستند اما هدف ما ساخت بمب اتمی نیست.وی تاکید کرد: ما به صراحت می گوییم که تولید بمب اتمی حرام است به دلیل این که پیغمبر اکرم (ص) فرمود حتی در شهرهای مشرکان هم سم نریزید یعنی سلاح کشتار جمعی استفاده نشود.عضو هیات رییسه مجلس همچنین گفت: آنچه که ما به آن پای بند هستیم همان فتوای رهبر معظم انقلاب است. نظام اسلامی بمب اتمی تولید نمی کند چرا که ما با کشتار بی گناهان مخالفیم و حرام می دانیم.آیت الله خاتمی افزود: برای من روشن است جنجالچی ها و به خصوص غربی ها به این توضیح بنده هم قانع نخواهند بود ولی حرف ، همان حرفی است که هزاران بار گفته شده مبنی بر این که فناوری هسته ای در نظام جمهوری اسلامی ایران بومی شده است.وی یادآور شد: بنده در همان سخنرانی گفتم که ما طبق فتوای رهبر معظم انقلاب بمب اتمی نخواهیم ساخت و مبنای آن نیز روایت نبی اکرم (ص) است.
برچسب ها: آیت الله خاتمی ، جمهوری اسلامی ، بمب اتمی

منبع: خرداد

خبر بعدی:

طرح احمدی‌نژادی لیدر اصلاح‌طلبان/ تئوری زمین‌زدن دولت در «فتنه آینده» تکرار می‌شود؟

زمین زدن دولت، ولو حتی اگر ناکارآمد باشد نیز با سایر قطعات پازل همسان می‌شود وقتی که بدانیم سعید حجاریان مژده ایجاد اغتشاش در کشور را در سال 98 داده است.

سرویس سیاست مشرق – «علی صوفی» از وزرای دولت اصلاحات و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، چند روز مانده به آغاز سال نو، در یک مصاحبه، حرف‌های مهمی را درباره یکی از شنیده‌های سیاسی خود مطرح کرد.

او در اظهاراتی که در اعتمادآنلاین منتشر شد، در پاسخ به این پرسش که آیا سیدمحمد خاتمی نارضایتی که از دولت روحانی دارد را به وی اعلام کرده یا جلسه‌ای برگزار شده است بین این دو نفر؛ گفته بود: حتماً چنین است و زیاد این کار صورت گرفته است.در همین سال هم این جلسات برگزار شده است. خاتمی معتقد است اگر دولت موانعی در کار خود حس می‌کند، باید این مشکلات را به جدیت پیگیری کند یا آن را با مردم در میان بگذارد. اگر این موارد به نیروهای بالادستی مربوط است یا قوای دیگر باید رئیس‌جمهور تعیین تکلیف کند. اگر نمی‌تواند موانع را برطرف کند کنار بکشد.

صوفی در ادامه همچنین تصریح می‌کرد: من شنیدم که خاتمی به روحانی گفت اگر نمی‌تواند از ریاست‌جمهوری استعفا دهد و شرایط خود را مطرح کند و اگر امکان‌پذیر نیست، اجازه گرفته و کناره‌گیری کند ![۱]

این اظهارات در حالی است که اصلاح‌طلبان مدتی قبل‌تر از این اما گفته بودند که اصولگرایان و حاکمیت به دنبال به استعفا کشاندن رئیس جمهور هستند!

چه اینکه سعید حجاریان در مصاحبه‌ای که ابتدای سال ۹۷ با روزنامه اعتماد انجام داد، به استعفا کشاندن رئیس‌جمهور را کار «راست‌ها» معرفی کرده بود .[۲]

اما این تمام ماجرا نیست...

*نخستین کسی که گفت «روحانی استعفا»!

«تئوری خلع یا استعفای روحانی پس از شکست برجام» تِزی است که شخص حجاریان ۴ سال قبل در گفت‌وگو با نشریه اصلاح‌طلب اندیشه پویا آنرا مطرح کرد، نه تِز اصولگرایان یا حکومت!

او ۳ سال قبل بعنوان اولین نفر! در یک مصاحبه با این نشریه گفته بود:

«آقای روحانی اگر شکست بخورد بحران در بحران ایجاد خواهد شد. فرض کنید که توافق برجام در یک جایی به لحاظ اجرا شکست بخورد و همه‌چیز هوا شود. روحانی هم استعفا می‌دهد و می‌رود، و یک نفر مثل معجزه‌ی هزاره‌ی سوم سر کار می‌آید. روحانی شکست می‌خورد.»

حجاریان می‌افزود: بنابراین من هم معتقدم که ما (اصلاح‌طلبان) بدیلی جز روحانی نداریم. تنها بدیل ما روحانی است و باید تلاش کنیم او دوباره رأی بیاورد. اگرچه پروژه اصلاح‌طلبی یک پروژه است و پروژه‌ی نرمالیزاسیون یک پروژه‌ی دیگر. پروژه‌ی اصلاح‌طلبی قابل اجرا نیست و ما ناچار به پروژه‌ی نرمالیزاسیون رضایت داده‌ایم ![۳]

سال‌ها پس از حجاریان و در دورانی که ناکارآمدی کارنامه روحانی و اصلاح‌طلبان آشکارتر می‌شد؛ شخص «علی صوفی» هم در اوایل سال ۹۷ به صحنه آمد و طی اظهاراتی درباره رئیس‌جمهور روحانی گفت: اگر اصلاح‌طلبان از ابتدا پیش‌بینی می‌کردند که آقای روحانی چنین عملکردی خواهد داشت آنگونه که سفت و سخت به پای آقای روحانی ایستادند و ایشان به عنوان تنها کاندیدای اصلاح‌طلبان مطرح شد، جلو نمی‌آمدند. شاید کاندیدای دیگری را می‌آوردند یا آقای روحانی را قانع می‌کردند که از کاندیداتوری انصراف دهد.

او همچنین با پیش کشیدن بحث خلع روحانی از قدرت تأکید می‌کرد: «انفعال آقای روحانی بی‌تاثیر نبوده است، اگر آقای روحانی همچنان فعال، محکم و مقاوم ایستادگی می‌کرد وضع کشور قطعاً بهتر از الان بود. رییس‌جمهور اگر رییس‌جمهوری باشد که پای تعهداتش بایستد ولو اینکه مجبور به کناره‌گیری هم شود، خیلی بهتر است تا اینکه منفعل باشد و اوضاع کشور در حالت بلاتکلیفی باشد ».[۴]

به این اظهارات البته باید صحبت‌های علی عبدالعلی‌زاده، دیگر وزیر دولت اصلاحات را نیز افزود که زمانی با بیان اینکه دولت روحانی باید استعفا دهد، گفته بود: وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود .[۵]

*خوابی که خاتمی و اصلاح‌طلبان برای روحانی دیده‌اند...

این اظهارات وقتی در کنار تجربه مردم از حرف‌های احمدی‌نژاد که در دوران دوم ریاست‌جمهوری‌اش گفته بود: «دو خط می‌نویسم» و تمام! قرار می‌گیرد و با شنیده‌های اخیر صوفی از نظر خاتمی درباره استعفا یا کناره‌گیری روحانی منطبق می‌شود؛ به‌وضوح نشان می‌دهند که چپ‌ها غیر از اینکه بخواهند با دردسر کارنامه مشترک خود و روحانی چه کنند اما هدفی بزرگتر نیز در سر دارند.

هدفی بزرگتر که هزینه‌تراشی برای نظام را در سر می‌پروراند.

و زمین زدن دولت، ولو حتی اگر ناکارآمد باشد نیز با سایر قطعات پازل همسان می‌شود وقتی که بدانیم سعید حجاریان مژده ایجاد اغتشاش در کشور را در سال ۹۸ داده است .[۶]

بدیهیست که تجربه استعفای وزیر علوم دولت اصلاحات در بحبوحه فتنه کوی دانشگاه، مدلیست که اصلاح‌طلبان بدشان نمی‌آید در رخدادهای احتمالی فتنه آینده، آنرا تَکرار کنند...

و این در حالیست که روحانی، رئیس‌جمهور آنها و آنها شریک رئیس‌جمهور هستند.

***

1_https://etemadonline.com/content/279653

2_http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3745722

3_https://www.farsnews.com/news/13940616001449

4_ mshrgh.ir/857944

5_https://tn.ai/1775975

6_ mshrgh.ir/938200

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: آیت الله خاتمی جمهوری اسلامی بمب اتمی

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۸۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برنامه هسته‌ای و موشکی عربستان؛ اهمیت پیش بینی رهبر انقلاب
 • حکایت آشنایی و همکاری آیت الله خامنه‌ای با اهل سنت
 • فتح‌الله‌زاده: منشا من را یاد مومن‌زاده می‌اندازد/ بمب اصلی را من با آوردن هاشمی‌نسب ترکاندم/ خسرو حیدری خیلی من را اذیت کرد/ حرکت فرهاد مجیدی را نمی‌پسندم/ هر قیمتی به بازیکن پیشنهاد می‌دادیم می‌گفت رویانیان بیشتر می‌دهد
 • حمایت دوباره چین و فرانسه از توافق‌هسته‌ای
 • ویژه‌نامه نوروزی-۱۲|چرا آیت‌الله منتظری عزل شد؛ بازخوانی ۲ نامه تاریخی امام خمینی
 • مکرون: فرانسه و چین بر حمایت از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند
 • مایک پنس: نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
 • معاون اول ترامپ: نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
 • از روحانی حمایت نمی‌کردیم، محکوم می‌شدیم
 • پاکستان: کشور‌های مسئولیت‌پذیر به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای فکر نمی‌کنند
 • محسن امین زاده: استعفا نکردم تا برکنارم کنند/ ماجرای برکناری ام از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در سال ۱۳۷۱ / لاریجانی می‌گفت: قرار نیست عزل شوی!
 • تاج‌زاده: از روحانی حمایت نمی‌کردیم،محکوم میشدیم/ افراطی‌های وطنی پاس می‌دهند، ترامپ آبشار می‌کوبد
 • تاج‌زاده:از روحانی حمایت نمی‌کردیم،محکوم میشدیم
 • تاج‌زاده: از روحانی حمایت نمی‌کردیم، محکوم می‌شدیم
 • ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای شناور چین با ۲.۱ میلیارد دلار
 • نشست خلع سلاح هسته ای در ژاپن برگزار شد
 • ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای شناور در چین
 • آغاز ساخت نخستین نیروگاه هسته ای شناور توسط چین
 • آغاز ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای شناور چین از امسال