یوونتوس در یک دهه اخیر بازیکنان بزرگی را بدون صرف هیچ هزینه‌ای جذب کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، یوونتوس شب گذشته با آرون رمزی قرارداد امضا کرد. باشگاه ایتالیایی این بازیکن را به صورت آزاد خرید و در تابستان از آن بهره خواهد برد. "بانوی پیر" در یک دهه اخیر بازیکنان بزرگ زیادی را بدون صرف هیچ هزینه‌ای به خدمت در آورده است.

در ادامه به این یازده بازیکن اشاره می‌شود.

پل پوگبا (منچستریونایتد)

هافبک فرانسوی تابستان ۲۰۱۲ یونایتد را ترک کرد و به یوونتوس پیوست. سپس در سال ۲۰۱۶ با قراردادی به ارزش ۱۰۵ میلیون یورو دوباره به تیم انگلیسی بازگشت. پوگبا با پیراهن تیم تورینی ۱۷۸ بازی کرد و ۳۴ گل به ثمر رساند، همچنین ۴۳ پاس گل داد. او به همراه تیم ایتالیایی چهار قهرمانی در لیگ، دو جام حذفی و دو سوپرجام اروپا به دست آورد.

آندره پیرلو (میلان)

هافبک ایتالیایی در سال ۲۰۱۱ به عنوان یک انتقال بزرگ به یوونتوس رفت. او برای خلاق شدن میانه میدان و بهتر شدن وضعیت یووه در لیگ قهرمانان اروپا به این تیم پیوست. بازیکن ایتالیایی در آخرین بازی‌اش با بانوی پیر فینال لیگ قهرمانان را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرد اما تیمش مقابل بارسلونا شکست خورد. پیرلو به صورت مجانی به نیویورک سیتی پیوست و در سال ۲۰۱۷ در آمریکا از جهان فوتبال خداحافظی کرد. او به عنوان بازیکن یوونتوس ۱۶۴ بازی انجام داد، ۱۹ گل به ثمر رساند و ۳۸ پاس گل داد. همچنین توانست چهار قهرمانی را در سری A، دو جام حذفی و دو سوپرجام ایتالیا را کسب کند.

کینگزلی کومان (پاری سن ژرمن)

یوونتوس در سال ۲۰۱۴ با کومان به عنوان یک بازیکن آینده دار قرارداد امضا کرد. بازیکن فرانسوی در ۱۸ سالگی به ایتالیا رفت تا یک سال بازی کند. در فصل بعد پس از انجام دو بازی به صورت قرضی با هفت میلیون یورو به بایرن پیوست. او در دوران حضورش در تورین ۲۲ بازی انجام داد و یک گل به ثمر رساند. همچنین دو پاس گل داد و توانست دو لیگ، یک جام حذفی و یک سوپرجام به دست آورد.

دنی آلوس (بارسلونا)

مدافع برزیلی پس از ۱۴ سال حضور در اسپانیا (۶ سال در سویا و هشت سال در بارسلونا) تصمیم گرفت ماجراجویی جدیدی داشته باشد و به یوونتوس رفت. آلوس به صورت بازیکن آزاد در سال ۲۰۱۶ به تیم ایتالیایی رفت و یک سال بعد پیراهن پاری سن ژرمن را بر تن کرد. او تورین را پس از ۳۳ بازی و به ثمر رساندن ۶ گل ترک کرد. بازیکن برزیلی ۶ پاس گل هم داد. همچنین یک بار در سری A جام قهرمانی را بالای سر برد.

سامی خدیرا (رئال مادرید)

هافبک آلمانی پس از جدایی از رئال مادرید در سال ۲۰۱۵ به یوونتوس پیوست. خدیرا ۱۲۴ بازی، ۲۱ گل و ۱۴ پاس گل را به ثبت رساند. بازیکن آلمانی سه لیگ، سه جام حذفی و یک سوپرجام به دست آورده است.

نتو (فیورنتینا)

نتو در سال ۲۰۱۵ در حالی با تیم تورینی قرارداد امضا کرد که دو فصل فوق العاده را در فیورنتینا پشت سر گذاشته بود. دروازه‌بان برزیلی زیر سایه جان‌لوئیجی بوفون قرار داشت و تنها ۲۲ بازی انجام داد. او ۱۵ گل دریافت کرد و ۱۳ کلین شیت را در دو فصل به ثبت رساند. والنسیا او را برای جانشینی دیگو آلوس در نظر گرفت و دروازه‌بان برزیلی در سال ۲۰۱۷ با قراردادی هفت میلیون یورویی به تیم اسپانیایی پیوست. نتو به همراه یوونتوس دو قهرمانی در سری A و دو جام حذفی را به دست آورد.

فرناندو یورنته (اتلتیک بیلبائو)

بازیکن اسپانیایی در پایان فصل ۱۳-۲۰۱۲ اتلتیک بیلبائو را ترک کرد تا به ایتالیا برود. او دو سال در یوونتوس حضور داشت و پس از انجام دو بازی در فصل سوم دوباره به اسپانیا بازگشت و این بار با پیراهن سویا بازی کرد. او به همراه بانوی پیر ۶۶ بازی انجام داد و ۲۳ گل به ثمر رساند. همچنین ۶ پاس گل داد و توانست سه لیگ، یک جام حذفی و یک سوپرجام به دست آورد.

لوکا تونی (جنوا)

مهاجم ایتالیایی دو سال با پیراهن یوونتوس بازی کرد. او در ۱۵ بازی دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل داد. او در فصل ۱۳-۲۰۱۲ در ترکیب تیم آنتونیو کونته جایی نداشت و به النصر رفت. سپس دوباره به ایتالیا برگشت و با پیراهن تیم‌های فیورنتینا و هلاس ورونا بازی کرد.

فابیو کاناوارو (رئال مادرید)

مدافع ایتالیایی دو دوره برای یوونتوس بازی کرد. اولین بار باشگاه تورینی برای او ۱۰ میلیون یورو هزینه کرد تا اینتر را ترک کند. کاناوارو پس از دو فصل و سقوط یوونتوس به دسته دو به خاطر رسوایی کالچوپولی با قراردادی به ارزش هفت میلیون یورو به رئال مادرید پیوست. او در سال ۲۰۰۹ به صورت بازیکن آزاد به ایتالیا برگشت و پس از انجام ۳۰ بازی برای تیم تورینی به الاهلی پیوست. بازیکن ایتالیایی در مجموع برای یووه ۱۲۸ بازی انجام داد و هفت گل به ثمر رساند و همچینن یک پاس گل داد. در میان افتخاراتش با پیراهن یوونتوس توپ طلا و بهترین بازیکن سال ۲۰۰۶ دیده می‌شود.

لوسیو (اینتر)

حضور لوسیو در یوونتوس به چهار بازی برمی‌گردد. مدافع برزیلی در سال ۲۰۱۲ به اینتر رفت و یک سال بعد به برزیل بازگشت تا در سائو پائولو و پالمیراس بازی کند.

نیکلاس آنلکا (شانگهای گرینلند شنهوا)

مهاجم فرانسوی در سال ۲۰۱۲ چین را ترک کرد تا حضور کوتاه مدتی در یوونتوس داشته باشد. این بازیکن در ۵۵ دقیقه‌ای (دو بازی) که با پیراهن تیم ایتالیایی بازی کرد نتوانست گلزنی کند. او پس از فصل ۱۳-۲۰۱۲ به وستهام رفت و دوران بازی‌اش را در مومبای سیتی هند به پایان رساند. آنلکا در یوونتوس یک قهرمانی در لیگ را تجربه کرد.

۱۳۷ میلیون یورو سود

در ۱۰ سال گذشته ۲۲ بازیکن به صورت آزاد به یوونتوس رفتند (رمزی، امره چان، دنی آلوس، سیموئه گانز، خدیرا، چری، نتو، کومان، لورنزو روزتی، اسکیاوونه، یورنته، لوسیو، آنلکا، پوگبا، ترویسی، پاتزینزا، زیلر، پیرلو، کونئاز، لوکا تونی، کاناوارو، کیمنتی و ملبورگ). یوونتوس از فروش این بازیکنان ۱۳۷.۰۵۰ میلیون یورو به دست آورد. بهترین سود را از پوگبا کسب کرد (۱۰۵). از میان این بازیکنان تنها امره چان و خدیرا در این تیم هنوز بازی می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

مائورو ایکاردی و اینتر؛ واکاوی رویدادهای اخیر پیرامون کاپیتان سابق نراتزوری و باشگاه ایتالیایی

این روزها مائورو ایکاردی، مهاجم گلزن اینتر با حواشی و جنجال های زیادی دست و پنجره نرم می کند. جنجال هایی که می تواند تاثیرات مهمی روی آینده فوتبالی او داشته باشد. در این تایم لاین، به بررسی چگونگی آغاز این حواشی تا حال حاضر می پردازیم. 

طرفداری- این تایم لاین با رسیدن اخبار تکمیلی، به روز رسانی می شود.

16 فوریه 2019: خودروی وندا نارا توسط افراد ناشناس با سنگ مورد حمله قرار گرفت! این در حالی بود که فرزندان ایکاردی نیز در خودرو حضور داشتند اما خوشبختانه آسیبی به آن ها نرسیده است. پلیس در حال بررسی ماجر است.

15 فوریه 2019: پس از پیروزی اینتر برابر راپیدوین، اخباری مبنی بر خشم هواداران اینتر از ایکاردی منتشر شد. هواداران نراتزوری در طول بازی با راپیدوین، سمیر هندانوویچ را شدیدا تشویق کردند و او را تنها کاپیتان اینتر خطاب کردند.

در طول روز، اتفاق عجیب دیگری هم افتاد. جورجو کیه لینی، کاپیتان باشگاه یوونتوس، اینستاگرام ایکاردی را فالو کرد تا شایعات پیوستن ایکاردی به یوونتوس هم ایجاد شود! یوونتوس در تابستان گذشته جدا به جذب ایکاردی علاقه داشت و فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی بیانکونری این موضوع را تایید کرده بود!

15 فوریه 2019: مائورو ایکاردی پس از این شایعات، پست عجیبی را در اینستاگرام منتشر کرد. او با نقل سخنی مشهور که به مارک تواین، نویسنده مشهور آمریکایی نسبت داده می شود، نوشت:

بهتر است دهانتان را ببندید و احمق به نظر برسید تا این که آن را باز کنید و تمام تردیدها را از میان ببرید.

وندا نارا، همسر ایکاردی نیز در حمایت از او نوشت:

تو به همه ما معنی رویا پردازی؛ رنج کشیدن؛ جنگیدن؛ قربانی شدن؛ گریه کردن و ارزش قائل شدن؛ پرواز کردن؛ زندگی کردن و ماندن به پای عشق را آموختی؛ کسانیکه با قلبشان دست به انتخاب می زنند هرگز دچار اشتباه نمی شوند. 

14 فوریه 2019: رسانه های ایتالیایی، دلیل عدم سفر ایکاردی به اتریش برای بازی با راپیدوین را مصدومیت عنوان کردند. ایکاردی اولین نفری بود تا در کمپ آپیانو جنتیله حضور یافت تا درمانش را آغاز کند. در ادامه، اینتر نیز مصدومیت ایکاردی را تایید کرد.

13 فوریه 2019: ایوانا، خواهر مائورو ایکاردی که با وندا نارا، همسر برادرش نیز مشکلاتی داشت، پس از گرفته شدن بازوبند کاپیتانی اینتر از برادرش در توییتی جنجالی نوشت:

برادر بیچاره من! چطور هنوز اجازه می‌ دهی چنین اتفاقاتی رخ بدهد؟ اینتر چنین نگرشی را قبول نمی کند. اگر فردی جدی و با فکر پشت تو بود، کسی که واقعا از تو حمایت و مراقبت می کرد؛ هرگز چنین اتفاقاتی پیش نمی آمد.

13 فوریه 2019: روز شروع دوباره جنجال ها فرا رسید! روز سیزدهم فوریه باشگاه اینتر در توییتر اعلام کرد که سمیر هندانوویچ از این پس به جای ایکاردی کاپیتان اینتر خواهد بود. دی مارتزیو، خبرنگار مشهور ایتالیایی دلیل گرفته شدن بازوبند از ایکاردی را تصمیم اسپالتی و مدیران باشگاه عنوان کرد زیرا ایکاردی در رختکن تیم بسیار کم حرف بود. سپس نام ایکاردی از لیست بازی برابر راپیدوین اتریش خط خورد اما لوچانو اسپالتی در کنفرانس خبری اعلام کرد خواسته ایکاردی را همراه تیم به اتریش ببرد اما خودش از رفتن سر باز زده است. رسانه های ایتالیایی، در خصوص مسئله تمدید قرارداد ایکاردی گمانه زنی های زیادی را انجام دادند.

11 فوریه 2019: جوزپه ماروتا بار دیگر اذعان کرد بابت تمدید قرارداد ایکاردی مشکلی وجود ندارد و هواداران نگران نباشند چون هرآن چه که قبلا در این باره باید گفته می شده، گفته شده است. باید به خاطر داشت که گاهی اوقات ماروتا در یوونتوس صحبت هایی می کرد که دقیقا عکس آن گفته ها عملی می شد!

9 فوریه 2019: از ایتالیا دیگر خبری در خصوص آینده ایکاردی منتشر نشد تا این که نشریه اسپانیایی آ اس مدعی شد تمدید قرارداد ایکاردی در اولویت های باشگاه اینتر نیست چون وی در دوران افتش قرار دارد!

2 فوریه 2019: اینتر روزهای سختی را سپری می کرد و نراتزوری در خانه برابر تیم قعرجدولی بولونیا شکست خورد تا همچنان در سال 2019 طعم پیروزی را نچشیده باشد. هواداران اینتر در این بازی، سوت های اعتراضی می زدند چرا که از نحوه بازی و عملکرد تیمشان اصلا رضایت نداشتند. ایکاردی نیز که از اکتبر تا آن بازی در سری آ گلی نزده بود، در واکنشی در اینستاگرام خود نوشت: 

اگر در شکست ها، حامی و دوست‌دار تیم نیستید، در بردها هم همراه تیم نباشید.

 

29 ژانویه 2019: به نظر می رسد که مذاکرات میان اینتر و ایکاردی واقعا مثبت پیش رفته و جنجال ها خوابیده است. در این روزها و با آرام شدن جنجال ایکاردی، ایوان پریشیچ درخواست خروج از اینتر را داده بود اما وندا نارا، در مصاحبه ای عجیب در خصوص ترانسفر پریشیچ و وضعیت او صحبت کرد. نارا گفت پریشیچ به دلایل شخصی خواهان ترک اینتر است اما این در حالی بود که قضیه پریشیچ ربطی به او نداشت. در نهایت، پریشیچ نیز در اینتر ماندنی شد.

19 ژانویه 2019: جوزپه ماروتا پیش از بازی اینتر و ساسولو در مصاحبه با رای اسپورت گفت فقط امضای قرارداد با ایکاردی باقی مانده و از بابت ادامه همکاری، هیچ شکی ندارد!

15 ژانویه 2019: با صحبت های ماروتا، دوباره گاتزتا دلو اسپورت گزارشی در خصوص پرونده تمدید قرارداد ایکاردی نوشت. گاتزتا مدعی شد که اینتر با پیشنهادی 7 میلیون یورویی به همراه پاداش برای تمدید قرارداد ایکاردی وارد عمل می شود و استیون ژانگ، رییس اینتر تاریخی برای این موضوع مقرر کرده است اما خواسته وندا نارا همچنان 9 میلیون یورو عنوان شد. چند ساعتی از انتشار این خبر نگذشته بود که مائورو ایکاردی با انتشار این عکس، این اخبار را دروغ مجازی خواند.

14 ژانویه 2019: با فروکش کردن شایعات، جوزپه ماروتا گفت چنین موضوعاتی در یک باشگاه فوتبال عادی است و طرفین خواهان ادامه همکاری با یکدیگر هستند. ماروتا که مدیری باتجربه است، به هواداران اینتر اطمینان داد که نباید بابت قضیه تمدید قرارداد ایکاردی، نگران باشند.

10 ژانویه 2019: با داغ شدن شایعات و دامن زدن گاتزتا دلو اسپورت به خبرهای با مضمون تمدید قرارداد ایکاردی، خود بازیکن تصمیم گرفت واکنش های تندی نشان دهد. ایکاردی عنوان کرد که وندا نارا برای همیشه ایجنت او خواهد بود و همچنین او اظهار کرد که از اینتر پیشنهادی واقعی دریافت نکرده است. ایکاردی در ادامه، خبرنگاران گاتزتا دلو اسپورت را آماتور خطاب کرد. 

10 ژانویه 2019: فردای آن روز، جوزپه ماروتا مدیراجرایی اینتر تصمیم گرفت تا به طور جدی برای تمدید قرارداد ایکاردی وارد عمل شود. با وجود مخالفت نارا برای مذاکره، اینتر با پیشنهادی 6.5 میلیون یورویی همراه با پاداش دوباره برای مذاکره تلاش کرد اما مشخصا نارا دستمزد بیشتری برای همسرش می خواهد.

9 ژانویه 2019: همان روز، وندا نارا، همسر و ایجنت مائورو ایکاردی خبر رسانه آرژانتینی را در مصاحبه با آ اس تایید کرد. نارا اظهار کرد که فاصله آن ها با اینتر برای توافق بر سر تمدید خیلی زیاد است و چند باشگاه از انگلیس و اسپانیا و یک باشگاه از فرانسه، خواهان به خدمت گیری ایکاردی هستند.

9 ژانویه 2019: داستان، از اوایل ژانویه 2019 آغاز شد. رسانه معتبر آرژانتینی Tyc Sports مدعی شد که مائورو ایکاردی که تا سال 2021 با اینتر قرارداد دارد، قصد ندارد قراردادش را با این تیم تمدید کند. از این زمان، گمانه زنی ها در خصوص فعال سازی بند فسخ 110 میلیون یورویی وی ایجاد شد. اختلاف اصلی مائورو ایکاردی و اینتر بر سر تمدید قرارداد، موضوع دستمزد بود.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

کلیدواژه: آرون رمزی آندره پیرلو پل پوگبا تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا فابیو کاناوارو

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۸۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فوتبال جهان|ناپولی با تساوی خانگی یوونتوس را به قهرمانی زودهنگام نزدیک‌تر کرد
 • رسمی؛ جونیت چاکر دیدار لیون-بارسلونا و جانلوکا روکی بازی لیورپول-بایرن مونیخ را سوت خواهند زد
 • فوتبال جهان| امره جان: رونالدو انسانی فروتن است/ برنامه تمرینی یوونتوس خیلی دشوار است
 • فوتبال جهان| چاکر داور بازی لیون - بارسلونا شد/ داور ایتالیایی مصاف لیورپول - بایرن را سوت می‌زند
 • امره جان: اتلتیکو مادرید از سخت‌ترین حریفانی است که می‌توان با آن روبرو شد؛ الگری مناسب‌ترین مربی برای یوونتوس است
 • واندا نارا: ادعای مارکا کذب است؛ وقتی از علاقه یوونتوس به ایکاردی هم گفتم، من را دروغگو خطاب کردند
 • مصالحه بیش از یازده هزار پرونده به همت شورای حل اختلاف خراسان شمالی
 • یازده فرنگی‌کار ایرانی راهی گیور شدند
 • به چنگ آوردن ۴۰ تن طلا؛ حسن ختام تبانی آمریکا و داعش در آخرین پایگاه تروریست‌ها در سوریه
 • یک امیر داعش در چنگ ارتش لبنان
 • یازده کشته در حمله انتحاری بوکوحرام به مسجدی در نیجریه
 • یوونتوس در مسیر ثبت یک رکورد جاودانه
 • مدافع یوونتوس به تیم اتلتیکو هشدار داد
 • هشدار مدافع یوونتوس به سیمئونه و شاگردانش
 • شوخی دل پیرو با رونالدو: شاید بندی در قرارداد رونالدو وجود دارد که تمام ضربات آزاد یوونتوس را بزند!
 • سرکرده داعش در چنگ اطلاعات ارتش لبنان
 • چگونه رونالدو در یوونتوس به یک رهبر تبدیل شد؟
 • یازده فرنگی‌کار ایرانی امشب راهی گیور می‌شوند
 • پیروزی یوونتوس با درخشش رونالدو و دیبالا