به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، در ابتدای این مراسم سرهنگ دوم پاسدار عباس فروزان مهر؛ فرمانده سپاه ناحیه قوچان ضمن تبریک ایام فجر فاطمی وتسلیت به مناسبت روز شهادت حضرت زهرا (س) خیر مقدم عرض می‌کنم خدمت خانواده معظم شهدا واهالی خوب ومومن روستای یدک وهمچنین خیر مقدم عرض می‌کنم خدمت فرماندار شهرستان، فرماندهی انتظامی شهرستان، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین معصومی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی آقای آسوده، مسئول عقیدتی –سیاسی مرزبانی خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین رامیاروسایر عزیزانی که در جلسه شرف حضور دارند واز عزیزانی که این یادواره را برگزار کردند که ماتوفیق پیدا کنیم در این محفل شهدایی حضور پیدا کنیم تشکر می‌نمایم ما با برگزاری این یادواره‌ها روح ونشاط تازه‌ای پیدا می‌کنیم.در ادامه سخنران این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رامیار مسئول عقیدتی –سیاسی مرزبانی خراسان رضوی بیان داشت: این مراسم که همزمان شده با روز شهادت حضرت زهرا (س) باید این مطلب را عرض کنم که حضرت زهرا (س) یک الگو بود و در خانه چه در تربیت فرزندانش و چه در رفتار با همسر گرامیشان حضرت علی (ع) اسوه بود، اما متاسفانه امروز ما در جامعه خانواده‌هایی را می‌بینیم که دچار از هم گسیختگی شده اند و وقتی که زن و شوهر از کرامت بالایی برخوردار نباشند نمی‌توانند فرزندان خوبی را تربیت کنند وامروز هدف دشمن از هم گسیختگی خانواده‌های ایرانی است که ما باید سعی کنیم تا این اصلاح شود. فاطمه زهرا (س) در بیرون از خانه نیز زنی الگو وسیاستمدار بود آن هم سیاست فاضله که از حضرت علی (ع) دفاع جانانه‌ای انجام داد واز ولایت وامامت دفاع کرد وتمام قد در برابر دشمنان امامت وولایت ایستاد تا جانش را فدای امامت وولایت کرد.

وی افزود: ما درس ولایتمداری، ایثار، شهادت را از خانم فاطمه زهرا (س) آموخته ایم وان شاء الله زنان ما نیز اینگونه زندگی کنند و پیرو، ولی خود باشند وخدایی نکرده به خاطر مشکلات اقتصادی وسایر مشکلاتی که در جامعه وجود دارد دست از ولایتمان بکشیم وامیدواریم مدیران جامعه قدر این مردم خوب وهمیشه در صحنه را بدانند وسعی در رفع این مشکلات داشته باشندودشمنان بدانند که این انقلاب که با خون شهدا بدست آمده به این راحتی از دست نخواهد رفت واین انقلاب به دست حضرت مهدی (عج) خواهد رسید وتا آن زمان پشتیبان ولایت فقیه خواهیم بود. امروز من به مسئولان عرض می‌کنم خانواده‌های شهدا شهید دادند که اینقدر مشکل نداشته باشند وخواهش دارم از مسئولین حرکت کنند واین مشکلات را حل کنند. ما به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی کرده ایم ودر تمام زمینه‌ها رشد داشته ایم. ایشان افزودند در شرایط فعلی اختلاف ممنوع است وشرایط کشور طوری نیست که اختلاف افکنی کنیم وتا جایی که می‌توانیم باید گره از مشکلات مردم باز کنیم.

در پایان سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام والمسلمین معصومی مدیر کل اداره بنیاد شهید وامور ایثار گران خراسان رضوی عنوان داشت: در شرایط فعلی امکاناتی که در جامعه چه در سطح شهر وروستا داریم قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست. در همه زمینه‌هایی که شما فکر کنید ما رشد داشته ایم. ما حتی در دورترین روستا‌ها امکانات خوبی داریم، اما منکر مشکلاتی که در جامعه وجود دارد نیستیم. بیکاری، وضعیت بد اقتصادی، مشکلات اجتماعی و... که این هم به خاطر بی تدبیری مسئولین در جامعه است و یک قسمت دیگر آن هم به خاطر جنگ اقتصادی است که دشمن علیه کشور ما راه انداخته است وان شاءالله با وحدتی که در بین خودمان وجود دارد این مشکلات را برطرف می‌کنیم وانقلابمان ادامه پیدا خواهد کرد و از همین تریبون از همه مردم تقاضا دارم که در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با صلابت وبا شکوه شرکت نماییند.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

خراسان رضوی| مردم روستای کراب سبزوار از تاخیر در گازرسانی گلایه‌مند هستند

مردم و اهالی روستای کراب از توابع شهرستان سبزوار نسبت به عدم گازکشی این روستا گلایه دارند. ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، روستای «کراب» از توابع سبزوار با جمعیتی بالغ بر800 نفر در 22 کیلومتری سبزوار واقع شده اما این  روستا از ابتدایی‌ترین امکانات رفاهی و اشتغال محر‌وم مانده است.

یکی از اهالی روستای کراب سبزوار در این زمینه می‌گوید: یکی از ابتدایی‌ترین نیازها در روستای ما، برخورداری از نعمت گاز است که مردم شریف و شهیدپرور «کراب» از این نعمت محروم مانده‌اند.

محمد کرابی بیان کرد: از سالیان گذشته تلاش‌های فراوانی برای گازکشی انجام گرفته اما بی‌نتیجه مانده است.پیگیری‌های لازم صورت گرفته است اما مسئولان عدم صرفه اقتصادی طرح گازکشی را  بیان می‌کنند.

وی اظهار می‌کند: مردم روستا سالیان سال است که چشم انتظار گازکشی هستند تا جمعیت در این روستا همچون گذشته افزایش داشته باشد.

مسئولان عدم صرفه اقتصادی را علت اصلی عدم گازکشی می‌دانند

دهیار روستای «کراب» نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم عنوان می‌کند: دهستان کراب شامل روستاهای کراب، بالش‌آباد، قز، افچنگ و دلبر است.

سپهرزاده بیان کرد: مسئولان ذی‌ربط کاهش جمعیت را علت عدم صرفه اقتصادی برای گازکشی می‌دانند، این در حالی است که جمعیتی بالغ بر 700 نفر دارد و خط انتقال به «جغتای» از زمین‌های همین روستا می‌گذرد و این امر سبب دلخوری مردم روستا شده است و فاصله روستا از خط انتقال گاز 2 کیلومتر است.

وی با اشاره به گازکشی روستای کراب اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته هزینه گازکشی در روستا به‌ازای هر شهروند 100 میلیون ریال است.

فارس| مناطق شهری و روستایی لارستان تا سال 99 گازرسانی می‌شود‍خوزستان| عملیات گاز رسانی به اندیمشک در دو مرحله اجرا می‌شودخوزستان| عملیات گازرسانی به بیش از 6000 روستای کشور آغاز شد

سپهرزاده عنوان کرد:گازکشی یکی از امتیازات ویژه در جهت افزایش رشد جمعیت و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در روستا محسوب می‌شود.

دهیار روستای کراب با اشاره به حرفه مسگری به عنوان یکی از مشاغل سنتی روستا گفت: مسگری یکی از حرفه‌های نیاکان ماست که با گذشت زمان سبب کاهش مسگری در میان مردم شده که اکنون فقط یک کارگاه آموزشی در روستا وجود دارد اما با ایجاد گازکشی در روستا می‌توانیم شاهد برگشت شهرستانی‌ها به روستا باشیم.

عضو شورای روستای نیز کراب گفت: در یک ماه اخیر به جلسه غیرعلنی مجلس رفتم و‌ نامه‌های لازم جهت پیگیری را به آنجا بردم، تلاش‌های ما در مجلس نیز بی‌نتیجه ماند و از مجلس هم نیز دست خالی بازگشتیم.

مختار کرابی با اشاره به مشکلات عدم گازکشی  ادامه داد: خالی شدن روستا از جمعیت، مشکلات بهداشتی و سلامتی از جمله مهم‌ترین مشکلات موجود در عدم گازکشی است.

22 روستا گازرسانی نشده است

نماینده مردم  سبزوار در مجلس شورای اسلامی اما با اشاره به گازرسانی در روستاهای سبزوار گفت: 500 روستا گازرسانی انجام شده و 22 روستای دیگر مانده که گازرسانی به اتمام برسد.

حسین مقصودی بیان کرد: مصوبه دولت در سال 92 برای گازرسانی در هر منزل 60 میلیون ریال است که با توجه به افزایش نرخ دلار این میزان یارانه  قابل اجرا نیست و طرح دولت که تمام روستاهای بالای 20 خانوار باید گازرسانی انجام شود با همان سوبسید 60 میلیون ریالی است.

وی ادامه داد: در بخش‌های جوین، جغتای، نقاب، داورزن و ششتمد گازرسانی خوبی انجام شده و‌ بیشترین مشکلات  در بخش حومه است.

مقصودی با اشاره به مشکلات روستاهای حومه سبزوار اظهار کرد: پراکندگی روستاها و جاده بین‌المللی مشهد_تهران که دوباند نیز است سبب جدایی روستاها از یکدیگر می‌شود.

گزارش از نگار کرامتی

انتهای پیام/ح

R41347/P/S6,1188/CT7

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۸۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توقف یاران قوچان‌نژاد در روز حضور 62 دقیقه‌ای لژیونر فوتبال ایران
 • نخستین یادواره شهدای جانباز آذربایجان شرقی به روایت تصویر
 • توقف سیدنی در حضور قوچان‌نژاد
 • برگزاری نخستین یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان ابهر
 • مسدود بودن محور قوچان - درگز و بالعکس
 • جاده قوچان - درگز برای خودروهای سواری بازگشایی شد
 • جاده قوچان درگز مسدود شد/بارش باران در محورهای خراسان رضوی
 • جاده قوچان درگز مسدود شد/بارش در محورهای خراسان رضوی
 • جاده درگز - قوچان مسدود شد
 • نهمین یادواره شهدای مسجد صاحب الزمان (ع) برگزار می‌شود
 • برگزاری مرحله اول مسابقات فوتبال قهرمانی کشور در قوچان
 • مدل جدید شورولت سیلورادو قدرت یدک کشیدن ۱۶ تن بار را دارد +تصاویر
 • یادواره شهدای گروه انقلابی ابوذر در نهاوند برگزار می‌شود
 • ◄ تهیه لاستیک برای مالکان ناوگان نیمه‌یدک سخت شده است
 • یادواره شهدای محلات میبد و گرامیداشت شهدای مدافع حرم
 • یادواره شهدای گروه انقلابی ابوذر نهاوند برگزار می‌شود
 • همدان|یادواره شهدای گروه ابوذر در نهاوند برگزار می‌شود
 • مراسم یادواره شهدای حادثه تروریستی سپاه در مجلس برگزار می‌شود
 • اروپا یدک‌کش آمریکاست/مجمع تشخیص مصلحت لایحه پالرمو را فیصله دهد