ایران نوشت: چندی پیش گزارشی در رابطه با قتل یک پسر ایرانی در کشور کانادا به بازپرس دادسرای جنایی پایتخت اعلام شد.

پسر جوان چهارشنبه 28 شهریور 97 (19 سپتامبر سال 2018) در شهر رچ موند هیل کانادا در جریان درگیری با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.
ردپای پسر ایرانی
به دنبال این جنایت، پلیس کشور کانادا وارد عمل شده و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل این جنایت آغاز شد.

در بررسی‌های صورت گرفته توسط پلیس جنایی کانادا، مشخص شد عامل این جنایت یک ایرانی است که دو روز بعد از قتل به ایران بازگشته است.

باتوجه به اینکه متهم به کشور خود بازگشته بود، پلیس کانادا موضوع را به اینترپل اعلام کرد. بدین ترتیب مکاتبات از سوی پلیس اینترپل صورت گرفت و با ارسال عکس و مشخصات متهم فراری به بازپرس جنایی، درخواست دستگیری متهم جوان به‌ نام کوروش صادر شد. درنخستین گام، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت خانه پسر جوان را در یکی از محله‌های جنوبی تهران شناسایی کردند اما همسایه‌ها مدعی شدند که کوروش به همراه مادرش از 9 سال قبل به کانادا رفته و بعد از آن دیگر به ایران برنگشته‌اند. این درحالی بود که بررسی‌ها نشان می‌داد کوروش و مادرش دو روز پس از جنایت به ایران بازگشته‌اند. درنهایت با تحقیقات پلیسی مخفیگاه کوروش در استان البرز شناسایی و پسر 25 ساله توسط کارآگاهان جنایی بازداشت شد.
انکار جنایت
کوروش در تحقیقات پلیسی منکر قتل شد و گفت: من آرایشگر هستم و سال 2010 به همراه مادرم به کانادا رفتیم. در این مدت کار می‌کردم. شب حادثه به همراه مادرم برای خرید غذا از خانه خارج شدیم. ساعت 7 بعد از ظهر مادرم را مقابل رستوران پیاده کردم و خودم به پارکینگ رفتم. رستوران غذا نداشت و مادرم از رستوران خارج شد، اما چند پسر جوان که یکی از آنها مقتول بود راه را بر مادرم سد کردند. او ادامه داد: من به طرفداری از مادرم، از ماشین پیاده شدم و خودم را به او رساندم. با آنها درگیر شدم و مقتول قهوه داغی را که داخل لیوانش بود روی صورتم ریخت و به مادرم فحش داد. از این کار او به شدت عصبانی شدم و با مشت به او ضربه زدم. پلیس کانادا گفته قتل با چاقو بوده ولی من با مشت او را زدم.

متهم ادامه داد: دو روز بعد هم با مادرم به ایران برگشتیم. من درگیری را قبول دارم اما چاقو نداشتم ولی طرفین دعوا با خودشان چاقو به همراه داشتند. مقتول ایرانی بود، اما یادم نمی‌آید که دوستان دیگرش هم ایرانی بودند یا نه.

با اظهارات پسر جوان، بازپرس جنایی دستور انگشت نگاری از کوروش را صادر کرد تا مشخص شود که سابقه دار است یا خیر. همچنین متهم را برای بررسی صحت روانی به پزشکی قانونی منتقل کرد. در ادامه بازپرس جنایی از اینترپل خواست تا مدارک و فیلم و عکس‌هایی که پلیس کانادا در اختیار دارد برای او ارسال کند تا تحقیقات بیشتر در این رابطه صورت گیرد.

      

منبع: اکوفارس

خبر بعدی:

دزد جوان تار‌های صوتی طعمه‌اش را قطع کرد

رییس پلیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق خطرناکی که باعث از بین رفتن تار‌های صوتی شاکی پرونده‌اش شده بود خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سرهنگ مرتضی نثاری، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: اوایل دی ماه سال جاری ماموران کلانتری تهرانپارس در جریان درگیری خونین مرد جوانی در منطقه تهرانپارس قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران برای تحقیقات به محل درگیری اعزام شدند.
ماموران با حضور در محل با مرد جوانی روبرو شدند که از ناحیه گردن هدف چاقو قرار گرفته بود که خیلی زود این مرد به بیمارستان منتقل شد.
ماموران در تحقیقات میدانی پی‌بردند که مرد جوان قصد فروش خودروی پرادوی سفید رنگ خود را داشته و روز حادثه در سر قرار معامله فروش خودرویش رفته که این درگیری خونین رخ داده است.
با سرقت شدن خودروی پردادو مرد جوان ماموران متوجه درگیری خونین برای سرقت خودروی گرانقیمت مرد جوان شدند و تحقیقات در این پرونده آغاز شد.
تحقیقات پلیسی
دادیار شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در این مرحله دستور داد تا تیمی از ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای رسیدگی به پرونده سرقت به عنف تحقیقات خود را به صورت ویژه آغاز کنند.
کارآگاهان در ابتدا منتظر ماندند تا صاحب خودروی پرادو بهبود پیدا کند که مشخص شد تار‌های صوتی مرد جوان در درگیری با سارق خودرویش پاره شده و به سختی حرف می‌زند.
صاحب خودرو در تحقیقات پلیسی به ماموران گفت: قصد فروش خودرویم را داشتم و آن را در سایت دیوار آگهی کردم که پسر جوانی ادعا کرد قصد خرید خودرویم را دارد به همین خاطر قرار ملاقاتی را هماهنگ کرد.
وی افزود: پس از اولین قرار پسر جوان درباره قیمت خودرو صحبت کرد و ادعا کرد در جلسه بعدی با واریز پول به حسابم برای گرفتن خودرو در محل قرار حاضر می‌‍شود که روز قرار با یک فیش بانکی به محل قرار آمد و ادعا کرد که پول را به حسابم واریز کرده است.
مرد جوان عنوان کرد: به فیش نقدی پسر جوان شک کردم و احساس کردم جعلی است که پسر جوان وقتی متوجه شک من شد ناگهان چاقویی از جیبش بیرون کشید و ضربه‌ای به گردنم زد و سپس مرا از خودرو به بیرون پرت کرد و سوار بر خودرویم پا به فرار گذاشت.
دستگیری ۲ مرد سوار بر خودروی سرقتی
ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در ادامه تحقیقات متوجه شدند که خودروی سرقتی به شهرستان بوکان منتقل شده است که خیلی زود تیمی از ماموران با هماهنگی مقام قضایی به شهرستان بوکان رفتند و ۲ مرد جوان به نام جمال و کمال را دستگیر کردند.
۲ مرد جوان که راهی جز اعتراف نداشتند گفتند که خودرو را از پسر جوانی به نام زاگرس که ۲۹ سال دارد به قیمت ۳۲ میلیون تومان خریده اند.
کارآگاهان در گام بعدی با اطلاعات به دست آمده از زاگرس، تجسس‌های پلیسی را برای دستگیری این سارق جوان در دستور کار خود قرار دادند.
تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا مخفیگاه زاگرس در تهران شناسایی شد و پسر جوان روز پنج شنبه ۱۸ بهمن ماه در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.
اعترافات سارق پرادو
زاگرس ۲۹ ساله در اعترافاتش به ماموران گفت: در سایت دیوار آگهی فروش خودروی پرادو دیدم و تصمیم به خرید آن را گرفتم، اما پولی نداشتم به همین خاطر یکی از دوستانم در شهرستان مهاباد اقدام به جعل فیش بانکی کرد و روز خرید خودرو با فیش جعلی به سراغ صاحب خودرو رفتم.
وی افزود: صاحب خودرو به فیش بانکی شک کرد و قصد داشت به بانک برود و حسابش را بررسی کند که با چاقو ضربه‌ای به گردنش زدم و او را از خودرو به بیرون پرت کردم و سپس سوار بر خودرو به کرج رفتم.
سارق جوان ادامه داد: خودرو را به قیمت ۳۲ میلیون تومان در شهرستان بوکان فروختم که از آن برای قاچاق انسان و مواد مخدر استفاده می‌کردند.
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در ادامه جاعل فیش بانکی را دستگیر کردند.
سرهنگ مرتضی نثاری، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گرفت: قاضی پاکزاد از شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ پس از دستگیری متهمان این پرونده دستور داد تا سارق پرادو برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گیرد.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۸۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات جدید از قتل پسر جوان در آمل
 • پایان دور برگشت رقابت‌های والیبال دسته دوم کشور در یاسوج
 • نشت نفت در پی خروج قطار از ریل در کانادا
 • اقامت رایگان در هتل‌های استانبول، برای مسافران ایرانی آمریکا و کانادا
 • شکیرا متهم به قتل شد!+عکس
 • وردربرمن در دقیقه ۹۶ از شکست مقابل هرتابرلین گریخت
 • فوتبال جهان| وردربرمن در وقت‌های تلف شده از شکست گریخت
 • م.س بلاخره خود به پلیس معرفی کرد / حکم قصاص در انتظار این متهم
 • دار زدن 2 پسر جوان در زنجان + جزییات
 • افق در بورس کشف قیمت شد
 • دزد جوان تارهای صوتی طعمه‌اش را قطع کرد
 • عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در بورس
 • کلاهبرداری وزیر قلابی مهاجرت کانادا از متقاضیان در فیس‌بوک
 • 3 زن و 2 مرد ایرانی در کانادا چه می کردند؟! / اعلام اسامی+ عکس کاخ اعیانی نادر گرامیان
 • دهه نمایش «ماهی در خاک» در کرمان
 • جزییات عرضه اولیه سهام فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در بورس
 • نمایش«در جستجوی فریده» در جشنواره بیگ اسکای آمریکا
 • ۲ پسر جوان، دخترهای ۱۳ و ۱۵ ساله را فریب دادند/ هم آزار، هم سرقت ۵۰ میلیون طلا
 • نقشه دو پسر فریبکار برای سرقت ۵۰ میلیون تومان طلا