به گزارش مهر، محمدرضا داورزنی در خصوص آخرین وضعیت دو تیم استقلال و پرسپولیس برای خصوصی سازی گفت: موضوع واگذاری و خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال از حوزه وزارت ورزش خارج شده است و در طی اختیارات و وظایف سازمان خصوصی سازی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه پیگیری وضعیت این دو باشگاه باید از طریق سازمان خصوصی سازی انجام شود نه وزارت ورزش، ادامه داد: البته ما هم به نوبه خود پیگیر این موضوع خواهیم بود.

امیدوار هستیم انجام خصوصی سازی سرخابی ها هر چه زودتر اتفاق بیفتد. مطمئن باشید عجله وزارت ورزش در این زمینه بیشتر است. ما منتظر هستیم هر چه زودتر پرسپولیس و استقلال واگذار شوند تا خیال همه بابت وضعیت این دو باشگاه راحت شود.

معاون وزیر ورزش که با رادیو تهران صحبت می کرد، در خصوص اهمیت حضور برخی رشته ها در المپیک آتی مانند کاراته و توجه به شرایط مدیریتی این فدراسیون ها (برگزاری انتخابات)، تصریح کرد: قطعا توجه وزارت ورزش هم همین است که در چنین فدراسیون هایی ثبات مدیریتی ایجاد شود. بر این اساس ۲۳ اسفند ماه را به عنوان زمان برگزاری مجمع کاراته نهایی کردیم تا ثبات لازم در این فدراسیون ایجاد شود و خللی در پیگیری برنامه ها پیش نیاید.

داورزنی در این زمینه ادامه داد: سال آینده بسیاری از رشته ها درگیر رقابت های کسب سهمیه المپیک خواهند بود. قطعاً باید از این فدراسیون ها در این زمینه حمایت شود. ما در ستاد عالی هم برنامه های فدراسیون هایی که در مسیر المپیک هستند را گرفته ایم و قطعاً وزارت ورزش و کمیته حمایت جدی از این فدراسیون ها خواهند داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مورد بودجه سال آینده ورزش و مشکلات اقتصادی موجود یادآور شد: قطعاً به گونه ای مدیریت خواهیم کرد تا در روند آماده سازی و افتخار آفرینی فدراسیون ها، آسیبی وارد نشود. قاعدتا براساس اولویت ها، اردوها باید بدون وقفه برگزار شوند. در این زمینه باید مدیریت منابع داشته باشیم.

بازنشسته ها، اعمال قانون در مورد آنها و بازگشت دوباره برخی از این افراد به عرصه ورزش موضوع دیگری بود که محمدرضا داورزنی در مورد آ ن توضیح داد. وی در رابطه با این موضوع که با نام بردن از محمد درخشان مطرح شد گفت: برخی صحبت ها در این زمینه کم لطفی است. قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در خصوص روسا و اعضای هیات رئیسه بود که اعمال هم شده است اما ورزش این حق را دارد که از ظرفیت چنین افرادی کماکان استفاده کند. نفراتی مثل درخشان و علیرضا رحیمی سرمایه ورزش هستند. همانطور که ما برای کنار رفتن بازنشسته ها قانون داریم، قانونی هم داریم که اجازه می دهد از این ظرفیت ها در پستی غیر از ریاست و هیات رئیسه استفاده کنیم.

داورزنی با یادآوری اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ۱۰ فدراسیون و تعیین زمان انتخابات برای ۸ فدراسیون، تصریح کرد: برخی از بازنشسته ها مثل درخشان عمر خود را برای ورزش گذاشته اند. نباید به راحتی از ظرفیت این افراد و در کل نفراتی که حرفی برای گفتن دارند یا صاحب کرسی بین المللی هستند، گذشت. قانون منع به کارگیری بازنشستگان مانع از استفاده از ظرفیت ها نیست فقط می توان برای ریاست و هیات رئیسه استفاده کرد.

معاون وزیر ورزش در مورد فدراسیون والیبال و موضوعات مطرح در رابطه با انتخابات آن، خاطرنشان کرد: برخی از مسائل های مطرح شده کاملا شخصی است اما قطعاً وزارت ورزش با لحاظ کردن این که والیبال سال آینده میادین کسب سهمیه المپیک و لیگ جهانی را در پیش دارد، به گونه ای عمل می کند تا در اجرای برنامه های آن آسیبی وارد نشود مگر ما برای دو سال آینده برنامه ریزی می کنیم که می گویند به خاطر اتمام کار دولت، انتخابات با تاخیر برگزار می شود. به طور حتم شرایط مهیا شود انتخابات را برگزار می کنیم. تلاشمان این است برای بهار سال آینده انتخابات والیبال برگزار شود.

منبع: الف

خبر بعدی:

خداحافظی غیرمستقیم خادم با وزارت‌ورزش

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: نخستین سفر استانی‌ام بعد از حضور در این وزارتخانه به قم بود و حالا هم فکر می‌کنم آخرین سفرم در این جایگاه در قم باشد. ناطقان: امیررضا خادم در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان قم که پیش از ظهر امروز در تالار بعثت خانه جوان قم برگزار شد، اظهار کرد: نخستین بار طی پنج سال دوران حضورم در حوزه استان‌های ورزش شاهد برگزاری یک مراسم در مکان تخصصی مربوط به حوزه جوان بودم و که این امر اتفاق بسیار خوبی برای قم است.

وی ادامه داد: امروز فقط برای این مراسم به قم سفر کردم و برخلاف شایعات قبلی، برای حضور در دیگر برنامه‌ها به این شهر نیامدم.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: به صورت قطعی و از جایگاه وزارت ورزش و جوانان می‌گویم این تغییر و تحول در اداره کل استان، فقط یک علت داشت که آن هم سیاست حال وزارتخانه برای استفاده حداکثری نیروهای داخل سیستم بود؛ اتفاقی که در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها باید در کشور رخ بدهد.

خادم با اشاره به عملکرد حسن عابدی در دوران حضور در مدیریت ورزش و جوانان استان قم ابراز کرد: عابدی عملکردی قابل اعتنا و مورد توجه داشت و در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی ارائه کرد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای عابدی گفت: او در دوران مدیریت ورزش و جوانان قم، اخلاق پسندیده و خوبی داشت، طوری که در بین مدیران کل استان‌ها زبانزد و مطرح بود.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه هیچ موضوع خاصی عامل جابه‌جایی عابدی و منعم نیست، ابراز کرد: منعم از جمله افراد متدینی است که ویژگی اخلاقی او، سرآمد تمام ویژگی‌های‌اش محسوب می‌شود و ازجمله نیروهای لایق و با تجربه است.

خادم با بیان اینکه باید از نیروهای وزارت ورزش و جوانان حداکثر استفاده را داشته باشیم، گفت: عابدی در گذشته رئیس هیأت کاراته استان قم بود و مطمئنا از این پس در هر مکانی مسؤولیت بگیرد، قطعا از حوزه ورزش خارج نخواهد بود.

وی یادآور شد: در حوزه ورزش قهرمانی، رشد قابل توجهی در استان قم داشتیم که بخاطر تلاش‌های چند ساله عابدی و همکارانش در هیأت‌های ورزشی بود.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از ظرفیت ورزش قم با مدیریت رسول منعم عنوان کرد: چندی پیش در قم دیدم که برنامه‌های خوبی برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ زمینه‌سازی شده و امیدوار هستیم این برنامه‌ها به منعم منتقل شود تا او نیز ادامه دهنده این راه باشد و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

خادم ادامه داد: منعم کار سختی در اداره کل ورزش و جوانان قم دارد و برای کار کردن، نیازمند یک موتور اضافه است تا ضمن ادامه مسیر قبلی، شرایط بهتری برای این استان رقم بزند.

وی عنوان کرد: نیاز است منعم تعامل بسیار جدی با استانداری، شهرداری، شورای شهر، دستگاه‌های همسو و ... داشته باشد تا کمک بیشتری به ورزش قم کند؛ ضمن اینکه توجه به حوزه جوان ازجمله مسائل مهم وزارتخانه است که باید در قم نیز مورد اهمیت قرار بگیرد.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در ورزش بانوان قم رشد قابل توجهی طی سالیان اخیر اتفاق افتاده و امیدوار هستیم مجموعه مدیریت جدید ورزش نیز به این مهم توجه کند و شاهد توفیقات بیشتری باشیم.

خادم یادآور شد: نخستین سفر استانی‌ام بعد از حضور در وزارت ورزش به قم بود و اکنون نیز فکر می‌کنم آخرین سفرم در این جایگاه در قم باشد.

گفتنی است، طی روزهای اخیر شایعات زیادی مبنی بر حضور امیررضا خادم در فدراسیون کشتی مطرح شده است و این اظهار نظر امروز او در قم، نشان می‌دهد ممکن است این اتفاق بیافتد. منبع: فارس برچسب ها: خداحافظی غیرمستقیم ، خادم ، وزارت ورزش

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۹۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش وزارت ورزش به مهندسی انتخابات کشتی به نفع امیرِخادم
 • وزارت ورزش وریا غفوری را احضار نکرد/ خادم کاندیدای کشتی شود از وزارتخانه استعفا می‌دهد
 • داورزنی: خادم کاندیدای کشتی شود از وزارتخانه استعفا می‌دهد/ وزارت ورزش وریا غفوری را احضار نکرد
 • مخالفت مجلس با واگذاری املاک وزارت راه به دانشگاه‌ تهران
 • داورزنی: وزارت ورزش اقدامی برای غفوری نکرد/ تاج مشکلی ندارد
 • داورزنی: وریا غفوری را به وزارت ورزش احضار نکردیم؛ وزارت فقط یک رصد کلی انجام می دهد
 • تکذیب هرگونه برنامه حاشیه‌ای منافی با اصول و ارزش‌های اسلامی در نشست رؤسای فدراسیون‌های ورزش کشور
 • واکنش جالب داورزنی به احضار بازیکن استقلال به وزارت ورزش
 • وزارت ورزش: وریا غفوری را احضار نکردیم
 • داورزنی: اگر خادم برای کشتی ثبت‌نام کرد از سمتش در وزارت ورزش استعفا می‌کند
 • واگذاری جزیره کیش به چین؟
 • واگذاری جزیره کیش به چین تکذیب شد
 • خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش‌وجوانان است و وظیفه دارد به استان‌ها سفر کند/ زمان ثبت‌نام انتخابات کشتی مشخص نیست
 • درباره دفاع معاون اول رئیس جمهور از رئیس سازمان خصوصی سازی؛ آقای جهانگیری! واقعیت را نمی‌توانید تغییر دهید/ به جای متهم کردن منتقدان، شفاف سازی کنید
 • مجوز مجلس به دولت برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر
 • یک داستان 15 ساله بی پایان از استقلال و پرسپولیس
 • بخش خصوصی همکار وزارت نیرو می شود
 • ضرر میلیونی ورزشگاه آزادی به سرخابی‌ها
 • توئیتر:خانم افشار! کجا با این عجله؟