بعد از آنکه نام کیانوش رستمی در بین مسافران اعزامی به کاپ قطر قرار نگرفت، صدای اعتراض این وزنه‌بردار که بعد از طلای المپیک 2016 ریو توفیقی نداشت، بلند شد که فدراسیون یک فرصت خوب و مهم را از او گرفته است.

به گزارش تابناک ورزشی، رستمی در بازی‌های آسیایی 2018 تصمیم گرفت در دسته 96 کیلوگرم، یعنی وزنی که سهرابِ مرادی منظم و بابرنامه در آن حضور دارد، وزنه بزند که نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و البته این هم قابل‌ پیش‌بینی بود چرا که او تازه وزنش را تغییر داده و رسیدن به رکوردهای خوب در دسته جدید نیاز به زمان و تمرین زیادی دارد.

کیانوش به همین علت در مسابقات جهانی عشق‌آباد هم شرکت نکرد، در جایی که سهراب مرادی با رکورد 186 در یک ضرب، 230 در دوضرب و 416 کیلوگرم مجموع، با سه طلا مقام اول را به خود اختصاص داد. او و دیگر ملی‌پوشان ایران با حضور در جهانی ترکمنستان یکی از 6 مرحله گزینشی که باید تا المپیک پشت سر بگذارند را تجربه کرد. در ادامه هم چند وزنه‌بردار به کاپ قطر رفتند تا همه مدعیان، یک میدان گزینشی را پشت سر گذاشته باشند،‌ همین موضوع اعتراض رستمی را به همراه داشت تا به این ترتیب کاپ پادشاهی تایلند برای او در نظر گرفته شود.

رستمی که تحت حمایت کمیته ملی المپیک است در حالی که همچنان قصد تن دادن به تمرینات کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری را ندارد، برادرش را برای حضور در تایلند به فدراسیون معرفی کرد. برادری که سابقه‌ای در وزنه‌برداری دنیا ندارد و اگر به جرات نگوییم که سابقه‌ای در کار وزنه‌برداری و مربیگری ندارد، لااقل می‌شود ادعا کرد که جزو مربیان بنام این رشته و در حد قهرمانی چون کیانوش رستمی محسوب نمی‌شود.

او از فدراسیون خواست که ماساژورش را هم با او به تایلند بفرستند که همه این کارها انجام شد. ظاهرا قرار نیست در هیچ نقطه‌ای با ورزشکارسالاریِ عجیب در وزنه‌برداری مبارزه کرد، چراکه کیانوش حالا علاوه بر اینکه خودش مربیانش را انتخاب می‌کند و هرگز زیر بار حضور در تمرینات مربیان تیم ملی نمی‌رود، تعیین می‌کند که چه پرواز و چه هتلی برایش در نظر گرفته شود. در شرایطی که ضوابط خاصی در مورد رزرو پرواز فرست کلاس یا بیزینس کلاس برای ورزشکاران وجود دارد که از جمله آن بلندی قد یا سنگین‌وزن بودن است، کیانوش رستمی بدون دارا بودن هیچ‌یک از این شرایط با پرواز بیزینس راهی تایلند شد که این موضوع چیزی در حدود 40 میلیون تومان برای ورزش ایران هزینه داشته است.

تعداد سهمیه‌های وزنه‌برداری ایران به دلیل دوپینگ، به دو سهمیه مردان کاهش پیدا کرده و قطعا معقول نیست که بخواهیم این اندک سهمیه را هم در یک وزن بسوزانیم و از سوی دیگر با توجه به قوانین در هر وزن یک نفر می‌تواند در مسابقات شرکت کند.

کیانوش رستمی در شرایطی در کاپ تایلند مدال طلا گرفت که رکورد 160 کیلوگرم یک ضرب، 211 کیلوگرم دوضرب و 371 کیلوگرم مجموع را از خود بر جای گذاشت که رکورد مجموع او 45 کیلوگرم با رکورد جهانی سهراب مرادی در دسته 96 کیلوگرم فاصله دارد. او در یک ضرب به رکورد سهراب حمله کرد اما در آنجا هم ناکام بود. درست است که میزان آمادگی و رکوردهای وزنه‌برداران در رقابت‌های گزینشی المپیک با آمادگی قهرمانان در میدان‌های رسمی و بزرگ چون جهانی و المپیک فاصله زیادی دارد اما اختلاف 45 کیلویی هم چیزی نیست که بشود در این چند ماه باقی‌مانده تا جهانی بعدی و المپیک 2020 جبران شود.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

جهانگیری: دانشگاه‌ها باید از روزمرگی فاصله بگیرند

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه مراکز آموزش عالی باید بیش از بقیه از روزمرگی فاصله بگیرند و به آینده کشور فکر کنند، گفت: ما امروز در پژوهش هنوز دچار مسائل اساسی هستیم.

به گزارش صدای ایران از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه) در مراسم گرامیداشت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: به استادان، کارکنان و دانشجویان همچنین همه مراکز آموزش عالی کشور این روز را که یکصدمین سال تاسیس آموزش عالی جدید کشور را جشن می گیرند، تبریک می‌گویم.
وی با گرامیداشت یاد اساتید بزرگ کشور، عنوان کرد: یاد همه اساتید بزرگ کشور را گرامی می دارم، چه آنهایی که در قید حیات هستند و چه آنهایی که امروز جامعه از خدمات آنها بهره مند می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: این نکوداشت‌ها فرصتی است تا مهمترین رکن توسعه کشور آسیب شناسی شده و برای آموزش عالی کشور برنامه ریزی صورت گیرد.
جهانگیری خاطر نشان کرد: دغدغه اصلی من همواره توسعه ایران بوده است. ایران تاریخ پر فراز و نشیبی در طول تاریخ داشته است. خوشبختانه یونسکو به این اعتراف می‌کند که اولین دانشگاه جهان در ایران تاسیس شده و آن دانشگاه جندی شاپور بوده است.
وی ادامه داد: در دوره جدید دانشگاه‌ها، فاصله افتاد و ایران را از قافله توسعه عقب انداخت و روزی که امیرکبیر با خدمات بزرگی که انجام داد فکر کرد آینده کشور به دارالفنون احتیاج دارد و به همین دلیل او را کشتند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: دارالمعلمین که امروز جشن آن را می گیرید با فاصله کمی پس از دارالفنون تاسیس شد و تربیت معلم یک مقوله مطلوب و آرمانی است و با تاریخ ایران ممکن و شدنی است و در دین ما به آن توجه شده است.
جهانگیری با بیان اینکه استعدادهای علمی فراوانی در جوان های کشور وجود دارد، گفت: اشتباه است که مانند گذشته فکر کنیم؛ ذخایر طبیعی بزرگترین سرمایه است، قطعا ما با داشتن اولین ذخایر نفت و گاز سرمایه مهمی در اختیار داریم.
وی ادامه داد: نیروی انسانی است که تولید ثروت می‌کند و ۲ دهه است که رهبر انقلاب توسعه علم و فناوری را هدفگذاری کرده‌اند. همه اراده‌های سیاسی چنین تحولاتی را رقم زدند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین بیان کرد: تحولات فناوری امروز به حدی است که دیر رسیدن باعث می‌شود از همه گردونه های علمی عقب بیافتیم و آن کانونی که می‌تواند ایران را همپای دیگر کشورها پیش ببرد، مراکز علمی و دانشگاه‌های ماست.
جهانگیری تاکید کرد: حفظ استقلال و عزت جز با تکیه به دانشگاه ها ممکن نیست و دانشگاه باید به عنوان نهادی مسئول و مستقل مورد توجه جامعه و دولت قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: دانشگاه باید محلی باشد برای نقد و برخورد اندیشه ها و باید لوازم کارکردهای دانشگاه را فراهم کنیم و نباید با تنگ‌نظری با دانشگاه برخورد کنیم.
معاون اول رئیس جمهور افزود: باید دانشمند و دانشجوی ما احساس کنند که همه شرایط لازم در دانشگاه برای او فراهم است و باید در همه مسائل کشور از روزمرگی فاصله بگیریم. مراکز آموزش عالی باید بیش از بقیه از روزمرگی فاصله بگیرند و به آینده کشور فکر کنند.
جهانگیری خاطر نشان کرد: دانشگاه باید جهت گیری‌های ۵۰ سال آینده علمی خود را آماده کند. اینکه صرفا از دستاوردهای علمی کشور تحلیل کنیم کافی نیست و اعتبار کافی و بهره برداری لازم را از دستاوردها انجام دهیم.
وی یادآورشد: امام یکبار فرمودند دانشگاه مرکز تحولات کشور است و امروز در هیچ بخشی از دانشگاه کارشناسان مورد نیاز را کم نداریم. باید تحول اساسی در ساختار علوم عالی رخ دهد، ما امروز در پژوهش هنوز دچار مسائل اساسی هستیم و در شرایط فعلی کشور، با تنگناهایی مواجهیم. امروز آمریکایی اصرار دارند اقدامات ظالمانه خود علیه ایران را ادامه دهند و کشور را به فروپاشی بکشانند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: راه برون رفت از این مسائل وجود دارد و دانشگاه خوارزمی می تواند با یکصدسال سابقه در حل مشکلات اقتصادی کشور بیش از دانشگاه های دیگر به جهت سابقه ای که دارد به کشور کمک کند.
جهانگیری گفت: دانشگاه می‌تواند سرمایه‌های اجتماعی را افزایش دهد چراکه هنوز مراکز علمی چون مدارس و دانشگاه‌ها مورد اعتماد مردم هستند.

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: کیانوش رستمی سهراب مرادی تایلند المپیک وزنه برداری

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۰۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هشدار رییس وزنه برداری به سلیمی و علی‌حسینی
 • ثبت‌نام دبیر و سرمربی سابق در انتخابات وزنه‌برداری
 • تعداد کاندیداهای ریاست فدراسیون وزنه‌برداری به ۷ نفر رسید
 • ثبت نام انوشیروانی و مقامی در انتخابات فدراسیون وزنه برداری
 • قطعا در انتخابات وزنه‌برداری شرکت می‌کنم
 • اولتیماتوم علی مرادی به بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی
 • مرادی: قطعا در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری شرکت می‌کنم/ بهداد سلیمی و علی‌حسینی خیلی زود تکلیفشان را مشخص کنند
 • قطعا در انتخابات وزنه‌برداری شرکت می‌کنم/ سلیمی باید نامه بزند
 • رئیس فدراسیون وزنه برداری: برای انتخابات ثبت نام می کنم
 • از «۸۷ متر» کیانوش عیاری تا «عروس تاریکی» رضا کیانیان
 • از «87 متر» کیانوش عیاری تا «بوی باران» رضا کیانیان
 • اهدای «شلوارک» یک کشتی‌گیر به موزه ملی ورزش/ قهرمانان ورزش مدال‌های خود را اهدا کردند
 • دو سهمیه المپیک برای کاراته کا‌های مازندرانی
 • کسب سهمیه المپیک 2020 توسط کاراته کاران بانوی مازندران
 • سرپرست فرمانداری بدره معرفی شد
 • سعید علی‌حسینی مدال المپیک نمی‌خواهد؟
 • بیرانوند: دکتر نوروزی بهتر می‌تواند در مورد وضعیت سهراب مرادی صحبت کند
 • بیرالوند: هنوز مصدومیتم کاملا بهبود پیدا نکرده/ حضورم در جام فجر قطعی نیست
 • وزنه‌برداری و چالش انتخابات