اقشار مختلف مردم میاندورود با حضور در راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. به گزارش بلاغ، اقشار مختلف مردم میاندورود با حضور در راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گوشت گوساله به کیلویی ۵۶ هزارتومان رسید/قیمت گوشت قربانی در سال ۹۸

رئیس شورای تامین دام از نامه دامداران و دامپروران به معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خبرداد و گفت: تولید کنندگان این صنعت عرضه هر کیلوگرم لاشه گوشت گوساله با قیمت ۵۶ هزارتومان را خواستار شدند تا با حذف دلالان قیمت در بازار مصرف کاهش یابد.

طبق آمارهای وزارت جهادکشاورزی که به تازگی منتشر شده، نیاز سالانه کشور ۹۶۰ هزارتن گوشت قرمز است که بخش عمده آن از محل تولید داخل و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد آن از محل واردات تامین می شود.

بنابراین در پی افزایش قیمت گوشت قرمز در اواسط سال ۹۷ و واردات انواع گوشت قرمز برای تنظیم بازار این محصول، با شدت بارش ها در ابتدای سال ۹۸ و وجود علوفه مناسب، تولید دام زنده نیز رشد پیدا کرد، اما به دلیل بالا بودن قیمت این محصول کاهش تقاضای بازار داخلی باعث شد که انواع دام سنگین و سبک روی دست تولید کنندگان باقی بماند.

اکنون تولیدکنندگان با مشکل جدی اضافه وزن دام ها و نبود بازار روبرو شده اند که به زیان این صنعت است و در زمان حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزارتومان و گوشت گوساله بین ۹۵ تا ۱۱۰ هزارتومان عرضه می شود.

طبق آمار بانک مرکزی تا پایان خردادماه سال ۹۸ قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۹ درصد و گوشت گوسفندی ۱۰۴.۴ درصد افزایش نشان می دهد که رقم قابل توجهی است.

«منصور پوریان» روز یکشنبه افزود: براساس نامه دامداران، چنانچه تولید کنندگان هر کیلوگرم لاشه گاو و گوساله را به صورت مستقیم با قیمت ۵۶ هزارتومان درب کشتارگاه عرضه کنند، تا قیمت این محصول برای مصرف کنندگان به کیلویی نزدیک ۶۰ هزارتومان می رسد.

وی اظهارداشت: اقدام مورد درخواست دامداران موجب می شود تا دست چند حلقه از دلالان در فرایند خرید دام از درب دامپروری تا کشتارگاه از جمله چوب داران حذف شود و تولید کنندگان مستقیم دام را به کشتارگاه ها تحویل می دهند که در کاهش قیمت این محصول نقش بسزایی خواهد داشت.

پوریان تصریح کرد: قرار است در این اقدام گاو و گوساله با وزن ۲۵۰ کیلوگرم روانه بازار شود و دامی با وزن های بالاتر از این عرضه نشود.

وی اضافه کرد: چنانچه موافقت وزارت جهاد کشاورزی در خصوص عرضه مستقیم دام سنگین به کشتارگاه ها فراهم شود، این موضوع در ارتباط با دام سبک نیز اجرایی خواهد شد که منجر به کاهش قیمت ها می شود.

 


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران:
قیمت هر کیلو دام سبک برای عید قربان بین ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان است

تهران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به راه اندازی۱۰۰مرکز عرضه دام سبک و سنگین در استان تهران گفت: قیمت هر کیلو دام سبک برای عید قربان بین ۴۲ تا ۴۴هزار تومان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امامی امین ظهر یکشنبه در حاشیه بیست و یکمین جلسه تنظیم بازار استان تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز ۳ دستور جلسه داشت که به قیمت کالاهای مصرفی و اساسی در سطح استان تهران پرداخته شد. در اکثر کالاها یا توقف افزایش قیمت را داشته‌ایم یا روند قیمت‌ها کاهشی بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مرغ و تخم‌مرغ در سطح استان تهران متغیر بوده است و روند واسطه‌ها در میدان بهمن در عرضه قیمت مرغ و تخم‌مرغ بسیار تأثیرگذار است و منافعی که تولیدکننده از تولید تخم‌مرغ و مرغ می‌برد، کمتر از واسطه‌ها است.

امامی امین بیان داشت: ما تلاش کرده‌ایم که واسطه‌ها از میدان بهمن حذف شوند و این چرخه و زنجیره هر چه تعداد کمتری واسطه داشته باشد، طبیعی است که قیمت مرغ و تخم‌مرغ نیز کاهش می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران افزود: بخش مهمی از اقدامات ما شکل نمی‌گیرد مگر اینکه تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها به این موضوعات بپردازند. به عنوان مثال؛ ما دنبال این هستیم که خود عشایر و اتحادیه‌ها غرفه عرضه مستقیم کالا را دریافت کنند تا با این اقدام شاهد کاهش قیمت باشیم.

وی یادآور شد: البته اینکه عشایر کل بازار تهران را بتوانند تأمین کنند، این اتفاق نمی‌افتد، ولی مجموعه عشایر در کل کشور می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

امامی امین تأکید کرد: قیمت سازمان حمایت برای عرضه مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است و اگر بالاتر از این قیمت به فروش برسد، قطعاً با متخلفین برخورد می‌کنیم همانط ور که روز گذشته نیز در میدان بهمن با دستور قضائی دو نفر از افرادی که قصد افزایش نامتعارف قیمت مرغ را داشتند دستگیر شدند.

وی بیان داشت: عده‌ای سوءاستفاده می‌کنند و دنبال منافع زودگذر خود هستند و ما شب عید نیز ۳۰ نفر را در میدان بهمن با دستور قضائی دستگیر کردیم، چرا که با واسطه‌گری به دنبال افزایش قیمت‌ها و استفاده خود هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تأکید کرد: در حال حاضر برنامه‌هایی را برای قانونمند کردن و ساماندهی میدان بهمن داریم که به زودی اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر عرضه دام سبک و سنگین در عید قربان گفت: یکصد مرکز عرضه دام سبک و سنگین در استان تهران راه‌اندازی خواهد شد که ۴۲ مرکز آن تنها در شهر تهران است.

وی گفت: بخش اعظمی از غرفه ها به عشایر و دامداران داده خواهد شد و ما هر چه بتوانیم واسطه‌ها را در این زمینه کم کنیم، قطعاً شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم بود.

وی یادآور شد: ما سال گذشته ۵۰ هزار رأس دام زنده برای ایام عید قربان در نظر گرفتیم که تنها ۳۷ هزار رأس آن مصرف شد و امسال نیز همین تعداد را برای عرضه دام در نظر گرفته‌ایم.

امامی امین در پاسخ به پرسشی مبنی بر قیمت عرضه دام در ایام عید قربان گفت: آنچه که سازمان عشایری به ما اعلام کرده است، باید در عید قربان قیمت هر کیلو دام سبک بین ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان باشد.

اخبار داغ ویدئوی چالش بطری هنرپیشه معروف ساختگی از کار درآمد! +فیلم فیلم: توضیح کارگردان «گاندو» درباره سکانس حاشیه‌‌ساز هواپیما فیلم: چالش باز کردن درب بطری به صداوسیما رسید! فیلم: خودرو گرانقیمت منشا به آتش کشیده شد! فیلم: علی ضیا روی آنتن زنده ادای احمدی‌نژاد را در آورد غارت بار تریلی توسط مردم بی فرهنگ! + فیلم

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

اسپرم صفر چیست و راههای تشخیص و درمان آن کدامند؟

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۰۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حکیمی‌پور: همه باید با اتحاد برای برگزاری انتخابات پرشور تلاش کنند
 • جلال غفاری مسئول ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم راهپیمایی اربعین شد
 • مازندرانی‌ها با کارناوال شادی سال نو تبری را جشن می‌گیرند
 • مدیر شبکه افق مسئول ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم راهپیمایی اربعین شد
 • مدیرشبکه افق مسئول ستاد هماهنگی تلویزیون در راهپیمایی اربعین شد
 • ۲۰ عنوان برنامه در چهلمین سال تأسیس نماز جمعه قم برگزار می‌شود
 • دستگیری دو نفر از اخلالگران بازار در میدان بهمن/ ارایه طرح حذف واسطه ها از بازار
 • جشن بیست هزار آرزو در بندرعباس برگزار می شود
 • راهپیمایی مخالفان پوتین در مسکو
 • مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی میاندورود
 • مظاهری: فصل‌جدید سال قهرمانی تراکتور است/قول می‌دهم که با تمام وجودم تلاش کنم
 • مرزبانان جانشان را در برقراری امنیت در طبق اخلاص می‌گذارند
 • نوار غزه| شهادت ۳۱۱ فلسطینی از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تا کنون
 • ضرورت تبیین جایگاه نماز جمعه برای مردم از سوی صدا و سیما
 • برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در فارس تشریح شد
 • «آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی» در راهپیمایی بازگشت
 • تئوری پنجره‌ شکسته را بیشتر می‌پسندم
 • «سارا بهمن یار» در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز رقابت می کند
 • زخمی شدن نزدیک به ۱۰۰ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی غزه