به گزارش جهان نيوز، طبق نخستین بررسی علمی جهانی، چنانچه روند سریع مرگ حشرات همچنان ادامه یابد، این موجودات تا یک قرن دیگر منقرض می شوند.

این درحالی است که جهان به دلیل کاهش تعداد حشرات در پرتگاه فروپاشی اکوسیستم طبیعت قرار دارد. بیش از ۴۰ درصد گونه حشرات مختلف در حال کاهش هستند و امکان دارد تا ۱۰۰ سال دیگر منقرض شوند.

از سوی دیگر یک سوم جمعیت حشرات نیز در معرض خطر انقراض هستند.

خطر انقراض حشرات ۸ بار سریع تر از پستانداران، پرندگان و خزندگان است. مولفان این تحقیق معتقدند روش کشت مواد غذایی در عصر حاضر روند کاهش تعداد حشرات را سرعت بخشیده است. به گفته آنان اگر این مشکل حل نشود، تاثیر انقراض حشرات حیات انسان را تهدید خواهد کرد.

پروانه ها و شب پره ها از گونه هایی هستند که به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارند. «فرانسیسکو سانچز بایو» یکی از محققان این پژوهش جهانی می گوید: ما متوجه شدیم ۴۱ درصد گونه های حشرات که می شناسیم با کاهش تعداد روبرو هستند. ۱۰ درصد از حشراتی که می شناسیم نیز منقرض شده اند. طبق این پژوهش نخست از دست رفتن زیستگاه، در درجه دوم آلودگی و در درجه سوم تغییرات آب وهوایی به کاهش تعداد حشرات منجر شده است.

به گفته محققان تغییر روش تولید مواد غذایی به خصوص استفاده از آفت کش ها، یکی از روش هایی است که کاهش تعداد حشرات را معکوس می کند.این تحقیق در نشریه journal Biological Conservation منتشر شده است.

منبع: مهر 

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

خوشحالی رهبری از اجرای پروژه درمان 10 هزار زوج نابارور/ آماده واگذاری 100 درصد سهام شرکت‌های ستاد به بخش خصوصی هستیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد مخبر در مراسم شکرانه بهره‌برداری از 41 هزار اشتغال مستقیم با بیان اینکه انقلاب با تکیه به مردم انجام شد گفت: پس از وقوع حادثه سیستان و بلوچستان مطمئن بودم با ضربه سنگینی به دشمنان پاسخ خواهیم داد. در دوره قبل از انقلاب هم غربی‌ها از هر امکانی استفاده کردند تا جلوی انقلاب را بگیرند اما دیدیم که موفق نشدند.

وی افزود: امام خمینی(ره) هیچ تشکیلاتی در دست نداشت اما با کمک خداوند توانستیم انقلاب را به پیروزی برسانیم پس از انقلاب هم عده‌ای به دنبال تجزیه کشور بودند و هزینه‌های بسیار زیادی انجام شد آن دوران را هم به خوبی پشت سر گذاشتیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: در جنگ تحمیلی هم مردم و جوانان با دست خالی از کشور دفاع کردند ارتش از هم پاشیده بود و سپاه سامان نگرفته بود اما باز هم توانسیتم این دوره را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌ها در تمام این دوران‌ها گفت: از دوره کارتر تا ریگان، بوش تا اوباما و تا امروز همواره درگیر تحریم‌ها بودیم و معتقدم امروز در یک جنگ اقتصادی بسیار وسیع قرار داریم.

مخبر با بیان اینکه نظام سلطه از مردم آسیب می‌بیند و نه اشخاص اظهار داشت: در زمان بختیار تیمی از ساواک به اسرائیل رفتند تا دوره آموزشی ببینند تیمی از اسرائیل به ایران آمدند و با شکل و شمایل ایرانی‌ها در خیابان‌ها ظاهر شدند و شاهد آن بودند که نظامیان شاه مردم را به رگبار می‌بندند اما مردم به سمت تفنگ‌های رژیم می‌رفتند و از کشور دفاع می‌کردند در آن اسرائیلی‌ها اذعان می‌کردند که این نظام شاه دیگر قابل دفاع نیست.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه بعد از انقلاب پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشتیم و مردم کشور را حفظ کردند گفت: باید قبول کنیم که در جنگ اقتصادی بسیار وسیعی قرار داریم و بسیار متفاوت از دوران جنگ هشت سال تحمیلی است در جنگ تحمیلی بخشی از مرزها و مردم درگیر آن بودند امروز تمام آحاد کشور متاثر از این جنگ اقتصادی هستند و برای عبور از این دوران هم راهی جز تکیه به مردم نداریم.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت مردم ایران به سایر کشورها صادر شده است، گفت: در فرانسه هم امروز شاهد هیمن رفتار از مردم هستیم و روح بیانیه رهبری هم همین است که بسیج مردمی با اولویت جوانان در برابر این شرایط از کشور دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه 40 هزار پروژه زیربنایی با اعتبار 50 هزار میلیارد تومانی در سال‌های آینده به افتتاح می‌رسانیم گفت: در تمام این پروژه‌ها سهم ستاد فرمان اجرایی فرمان حضرت امام 12 درصد بود و ما با مردم برای مردم کار می‌کنیم و از خلاقیت آنها برای اجرای پروژه‌ها استفاده می‌کنیم.

مخبر ادامه داد: تاکنون 1500 مدرسه ، 1200 مرکز فرهنگی، 30هزار واحد مسکونی، 11 بیمارستان، 159 مرکز جامع بهداشت را احداث کرده‌ایم و تاکنون یک میلیون بیمه نامه برای مردم صادر کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از پروژه‌های ستاد فرمان اجرایی امام که باعث خوشحالی و بشاشیت رهبری شده بود کمک به 10 هزار زوج ناباور در مناطق محروم بوده است، گفت: در این پروژه بیش از 500 زوج درمان شدند و جواب گرفتند و 224 کودک متولد شده است.

وی افزود: اولین کودکی که در نتیجه این پروژه متولد شد، در سوسنگرد بود، رهبری از مطبوعات و جراید از این موضوع مطلع شده بودند در اولین جلسه نماز که با حضور رهبری تشکیل شد شرکت کردم شاهد خوشحالی رهبری از اجرای این پروژه بودم.

وی ادامه داد: در ابتدای سال تحصیلی نسبت به توزیع 300 هزار بسته لوازم التحریر به مناطق محروم اقدام کردیم و ظرف هفت ماه گذشته توانستیم 41 هزار شغل مستقیمی ایجاد کنیم.

مخبر گفت:‌ زمانی فکر می‌کردیم مشکل کشور 4 میلیون بیکاری است این میزان بیکاری در حالی در جامعه وجود دارد که از نعمت‌های خدادادی و ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار هستیم 12 هزار کیلومتر مربع آب‌های بین المللی داریم اما با این وجود سهم ایران از صید و صیادی 2 دهم درصد است.

وی ادامه داد: میزان بارندگی در سه استان شمالی به طور میانگین 1200 میلیمتر است و سه استان گیلان و مازندران و گلستان از نظر مساحت به اندازه کشور هلند با میانگین بارندگی 700 میلی‌متر هستند حال اینکه درآمد کشور هلند از محصولات کشاورزی 85 میلیارد دلار و درآمد ایران از این محل 200 تا 400 میلیون دلار است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: در حالی که برخی از کشورها 35 درصد درآمدشان از فعالیت بنادر و دریا است در ایران کاملا این موضوع تعطیل است.

وی تاکید کرد: در ستاد اجرایی فرمان امام هیچ پروژه‌ای آغاز نمی‌شود که فقط جنبه اقتصادی داشته باشد وارد پروژه‌هایی می‌شویم که اضطرار کشور است و نه ضرورت و همه این اقدامات را با مشارکت مردم انجام دادیم.

مخبر انجام داد: سهام 82 درصد شرکمت‌های ستاد را به مردم واگذار کرده‌ایم و همین الان هم اعلام می‌کنم که هر شرکت بخش خصوصی بخواهد وارد شرکت‌های بنیاد مستضعفان شود از یک تا 100 درصد شرکت‌ها را واگذار می‌کنیم.

مخبر تاکید کرد: در سال آینده این 41 هزار شغل مستقیم را به 70 هزار شغل می‌رسانیم.

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۵۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اخراج ۱۰۰ نفر از شهرداری به دلیل ارتکاب به تخلف/ ۲۷۴۳ نفر غیر از مدیران کارت نمی‌زدند/ خداحافظی با نیروهایی که در ارزیابی عملکرد کمتر از ۶۰ امتیاز بگیرند/ ۲۰۰ نیروی جدید اضافه کردم
 • عرضه ایده‌های تازه و خلاقانه/ جشنواره فیلم 100 حرکتی ارزشمند است
 • تاثیر روش‌های بهینه مدیریتی بر کنترل سیلاب‌ها
 • کاهش 60 درصدی فروش قنادان در شهرکرد
 • اُفت 5 درصد شاخص/ ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس کاهش یافت
 • رشد چشمگیر تعداد آثار ارسالی به جشنواره فیلم ۱۰۰/ ۱۱۹ کشور متقاضی حضور در جشنواره هستند
 • بازرگان به ارتشی‌ها تضمین داده بود که بعد از انقلاب شغلشان محفوظ است/ فرح در سقوط پهلوی نقش اساسی داشت
 • وجود ۲۶ دشت ممنوعه و بحرانی در استان/ ۱۰۰ درصد سیلاب های خراسان جنوبی مهار شد
 • افزایش روز به روز قیمت مسکن در یزد و خانه‌هایی که مشتری ندارند!/گرانی مصالح از ۱۰۰ درصد گذشت
 • نگرانی آلمان از اجرای برگزیت؛ ۱۰۰ هزار شغل در معرض خطر قرار دارند
 • 2300 گونه گیاهی در کردستان شناسایی شده است
 • باران سبب رویش مجدد برخی گونه های مرتعی کهگیلویه و بویراحمد شد
 • فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای موردنیاز جامعه امروز است/ در این فیلم‌ها تا حد زیادی می‌توان شاعرانگی کرد
 • ۲۰ اثر کردستان به جشنواره فیلم ۱۰۰ ثانیه راه یافت
 • ۲ فیلم حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ راه یافت
 • تشخيص و درمان نيش حشرات
 • گزارش تحلیلی و آماری پیرامون جولان اکانت‌های عربستانی در توییتر فارسی بر مبنای داده‌های کمپین توئیتری فرشید هکی
 • دو فیلم حوزه هنری به جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ راه یافت
 • غرب تا هزینه ندهد فشار می‌آورد/ هیاهوی ترامپ از ضعف است/ تداوم مسیر فعلی سیاست خارجی، تهدید علیه امنیت ملی کشور است